AKČNÍ LETENKY .COM

Letenky

Levné letenky

Autopůjčovna

Ubytování

Hostel

Hotel

Půjčovna aut

Last Minute dovolená

ONLINE NÁKUP

  Letenky
  Autopůjčovny
  Hotely
  Hostely
  Last Minute

LÉTÁNÍ DO SVĚTA

  Letiště
  Low cost airlines
  Letecké společnosti

INFORMACE

  Diskuze
  Kontakt

Nákup NÍZKONÁKLADOVÉ LETENKY za 1 Kč

Low Cost Airlines - Nízkorozpočtové letecké společnosti

Low cost airlines, low-cost, nízkorozpočtové letecké společnosti, nízkonákladové letecké společnosti, nízkotarifové aerolinie, nízkonákladoví přepravci, low cost, low fare dopravci, no frills, nebo discount airlines. Všechny tyto názvy pro označení levných leteckých spolčeností mají společného jmenovatele, kterým je nízká cena letenky. Průkopníkem masového rozšíření úsporného modelu aerolinie je americká nízkonákladová letecká společnost Southwest Airlines. Po úspěšném aplikování v praxi a vysokých ziscích aerolinie, tento model převzalo mnoho leteckých dopravců z celého světa.

Hlavním rysem low cost aerolinií je nabídka spojení pouze z jednoho místa do druhého, nikoliv umožnění přestupu na dálkové spoje spojující kontinenty, jež tyto společnosti provozují jen výjimečně. Nabídka velmi levných letenek je umožněna pouze díky omezení nadstandardních služeb, kterými jsou například občerstvení na palubě zdarma či zapsání zavazadla a následného odbavení u letištní přepážky bez poplatku.

Díky proměnlivě se měnící ceně letenky v závislosti na obsazenosti letadla a blížícímu se datu odletu umožňují nízkonákladové společnosti nákup bezkonkurenčně nejlevnějších letenek na trhu. To vše navíc doplňují velmi často akční letenky, jež snižují ceny na minimum. Abyste mnohdy dosáhli na inzerované ceny letenek, je nutné vlastnit vhodné platební karty, na které se nevztahují žádné transakční či manipulační poplatky a být mezi prvními.

Low cost Evropa

Ve vyspělé Evropě naleznete největší počet nízkonákladových společností. Díky vysoké konkurenci však některé letecké společnosti končí krachem a postupně jejich počet klesá. V lepším případě probíhají fúze několika dopravců pod křídla větších lídrů na evropském trhu. Nejvýznamnějšími dopravci v tomto odvětví jsou irské aerolinie Ryanair a britský EasyJet. Z českého pohledu jsou ještě zajímavými dopravci Click4sky, Smart Wings a SkyEurope.

Low cost Amerika

Ačkoliv je americký trh velký a ekonomicky silný, přesto v USA či Kanadě nenaleznete tak velké množství low-cost dopravců jako v Evropě. Je to dáno zejména značnými vzdálenostmi mezi důležitými městy na západním a východním pobřeží, díky čemuž nemůže letadlo za jeden den nalétat tolik segmentů, což je hlavní výhoda nízkorozpočtových dopravců.

Low cost Asie

Není to dlouho, kdy bylo na tak velkém kontinentu jako je Asie, jen několik nízkonákladových přepravců. Velká hustota obyvatel a vysoký ekonomický růst však umožňuje stále většímu počtu obyvatel využívat leteckou dopravu. Hlavním lídrem trhu v jihovýchodní Asii je nízkorozpočtový přepravce AirAsia, který provozuje i mezikontinentální spoje do Austrálie.

Low cost Austrálie

Přestože je Austrálie velký kontinent, nenajdete na něm velkou konkurenci nízkotarifových dopravců. Kde není velká konkurence, nejsou ani nízké ceny. Největší nízkonákladový dopravce v regionu Jet Star, je navíc z části vlastněn národními aerolinkami Qantas.

Low cost Afrika

Na nejchudším kontinentě světa, kterým Afrika bezesporu jistě je, má většina obyvatelstva problémy zajistit si podmínky pro slušné živobytí, natož aby se tlačili na palubu letadla. Proto většina diskontních dopravců sídlí v nadprůměrně vyspělé Jihoafrické republice.

<< letiště | LETECKÉ SPOLEČNOSTI >>

Akcniletenky.com - tipy na nejlevnější letenky

Letenky - Levné letenky - Autopůjčovna - Ubytování - Hotely - Hostel - Půjčovna aut - Last minute dovolená - Eurovíkendy