AKČNÍ LETENKY .COM

Letenky

Levné letenky

Autopůjčovna

Ubytování

Hostel

Hotel

Půjčovna aut

Last Minute dovolená

ONLINE NÁKUP

  Letenky
  Autopůjčovny
  Hotely
  Hostely
  Last Minute

LÉTÁNÍ DO SVĚTA

  Letiště
  Low cost airlines
  Letecké společnosti

INFORMACE

  Diskuze
  Kontakt

Nákup NÍZKONÁKLADOVÉ LETENKY za 1 Kč

Eurovíkendy - Eurovíkend - Paříž, Řím, Londýn, Istanbul Barcelona, Benátky, Amsterdam, Dublin, Athény

Eurovíkendy

Eurovíkend je prodloužený víkendový pobyt v evropských městech. Je určen pro všechny, kteří nemají rádi hromadné poznávací zájezdy, kdy musí jako ovce následovat vedoucího zájezdu s praporkem v ruce, ale chtějí sami nezávisle poznávat památky a město.

Chcete-li cestovat nezávisle, ale nemáte chuť hledat levné letenky do Paříže, Říma či Londýna a na místě si zajistit hotel, nebo hostel, potom je eurovíkend určen právě pro vás.

Nejlevnější eurovíkend je balíček služeb, který vždy zahrnuje minimálně dopravu do vámi vybrané destinace a ubytování v hotelu v centru města. Doprava bývá zpravidla letecky.

Čím dražší zájezd, tím bývá většinou kvalitnější ubytování, případně je v ceně doprava z letiště do hotelu a pojištění. Nejdražší eurovíkendy zahrnují i individuálního průvodce po městě nebo také půjčení auta od renomované autopůjčovny k poznání historických památek v okolí.

Nejlevnější eurovíkendy

Levné eurovíkendy dnes nabízí téměř každá cestovní kancelář, a tak není nutné je rezervovat s velkým předstihem. Naopak mimo hlavní letní sezónu můžete nakupovat stylem last minute, jako se běžně kupuje zahraniční dovolená k moři, aniž byste se museli bát o nedostupnost nabídky do vámi vybraného města.

Nejsnadnější způsob jak porovnat stovky nejlevnějších nabídek snadno a rychle na jednom místě, nabízí například portál Invia, který sdružuje nabídky od desítek cestovních kanceláří.

Nejoblíbenější města v Evropě

Jednoznačné nejoblíbenější metropole v Evropě jsou Paříž, Řím a Londýn, které s velkým náskokem před dalšími městy dominují v počtu zahraničních návštěvníků. V dnešní době levné a rychle letecké dopravy se stávají na několik dnů častým cílem českých turistů.

Eurovíkend Paříž

Paříž je mezi turisty nejoblíbenějším městem v Evropě, čemuž odpovídá také velká poptávka po jakýchkoliv zájezdech do Paříže. V Paříži si každý návštěvník najde své. Od významných historických staveb a muzeí, přes moderní stavební architekturu až po zahradu ve Versailles.

Eurovíkend Řím

Řím je díky dlouhému a slavnému římskému období městem s nejvýznamnějšími památkami. Při procházce Římem na vás bude dýchat historie při každém kroku, díky čemuž se snadno můžete v myšlenkách vrátit o tisíce let zpět. Řím ve spojení s Vatikánem vás jistě nadchne.

Eurovíkend Londýn

Londýn se řadí mezi nejvýznamnější města světa, neboť byl dlouhé roky důležitým centrem, odkud se řídilo několik desítek kolonizovaných zemí světa. Kromě několika památek a mnoha muzeí je Londýn spíše finanční centrem, kde má pobočku každá jen trochu významná firma.

Oblíbené destinace na víkendové pobyty a zájezdy v Evropě

Amsterdam

Amsterdam je nejznámější město Nizozemska, kde narazíte jak na lehké holky za oknem, tak na mnoho barů s fetem na prodej bez omezení. Kromě těchto neřestí vás Amsterdam nadchne při projížďce lodí rozlehlou sítí vodních kanálu a zvedacích mostů.

Athény

Athény zná každý pod nejznámější dominantou a symbolem města, kterým je Akropolis s Héfaistovo chrámem na jejím vrcholu. Kromě Akropole najdete v Athénách i významný olympijský stadion, který pamatuje olympijské hry z roku 1896 a 2004.

Barcelona

Barcelona se proslavila díky olympiádě, kterou pořádala v roce 1992 a zajímavým architektonických stavbám, jež navrhunl architekt Antonio Gaudí. Neméně známé je také místní fotbalové mužstvo FC Barcelona a jejich stadion Camp Nou, který je největší v Evropě.

Benátky

Benátky známé ve světě pod názvem Venice či Venezia, jsou jedinečné město postavené skutečně na vodě. Procházky úzkými uličkami Benátek, neustálá chůze přes obloukové mosty, nebo projížďka na gondole po Gran Canale nenabízí žádné jiné město, nežli Benátky.

Berlín

Berlín byl dlouhé roky symbolem rozděleného města, jehož Berlínská zeď byla známa po celém světě. Ačkoliv druhá světová válka Berlín silně poznamenala, přesto po obnově je stále co objevovat. Klasikou je Braniborská brána, nebo německý parlament Reichstag.

Brusel

Brusel si většinou lidé okamžitě přiřadí k byrokratické mašinérii s názvem Evropská unie. Kromě sídla EU najdete v Bruselu jedno z nejpůvabnějších náměstí na světě, nebo také čurajícího chlapečka, který měl být symbolem města. Více se bohužel proslavilo Atomium.

Budapešť

Budapešť patřila v komunistické éře k nejoblíbenějším městům, kam se jezdilo na poznávací zájezdy za nákupy. Nic se na tom nezměnilo ani o mnoho let později, jelikož Budapešť má stále co nabídnout. Může se pochlubit budovou parlamentu, jež patří mezi nejhezčí v Evropě.

Curych

Curych je největší město ve Švýcarsku a zároveň jeho finančním centrem, díky čemuž je více známé, nežli hlavní město Bern, ačkoliv není tak atraktivní. Z mnoha světových průzkumů se například dozvíte, že právě Curych nabízí nejkvalitnější místo k životu. Posuďte sami.

Dublin

Dublin zná většina lidí jako hlavní město Irska, ale také jako město piva, z nichž nejznámější je značka Guinness, jehož pivovar můžete osobně navštívit. Po celém světě najdete mnoho irských hospod, ale ty pravé s irskou atmosférou jsou pouze v Dublinu.

Dubrovník

Dubrovník zná mnoho návštěvníků při své cestě do Chorvatska. Není se čemu divit, neboť byl Dubrovník v mnoha průzkumech oceněn jako nejromantičtějším městem světa. Ideální poloha na pobřeží moře, slunečné počasí, historické opevnění a malé uličky tomu dávají za pravdu.

Florencie

Florencie je hlavní metropolí Toskánska, kulturním centrem severní Itálie a kolébkou renesance, neboť s Florencii se pojí jména jako Michelangelo Buonarroti, jehož sochu Davida zná téměř každý. Množství muzeí, kostelů, klášterů ohromí každého návštěvníka.

Istanbul

Istanbul je vstupní branou do Orientu. Okouzlí vás znatelně odlišným rázem, než je v jiných evropských městech zvykem. Desítky minaretů tyčících se z mnoha mešity dává Istanbulu nádech pohádek z tisíce a jedné noci. Procházka po Velkém bazaru vše jen umocní.

Kodaň

Kodaň je většině lidí známá pod symbolem Malé mořské víly na břehu plavebního kanálu na nepříliš romantickém místě. Stejně známý je pohled na slepé plavební rameno se starými plachetnicemi a restauracemi. Vše doplňuje zábavní park Tivoli, který je nejstarší v Evropě.

Lisabon

Lisabon je nejzápadnější evropské hlavní město. Kromě starého centra, které se rozkládá na jednom z mnoha kopců, na jehož vrcholu najdete maurský hrad, vás nadchne zejména projížďka historickou elektrickou tramvají, která zdolává až neskutečné stoupání.

Madrid

Madrid je správním centrem celého Španělska, čemuž odpovídá i jeho význam jak finanční, tak i kulturní. Mezi nejzajímavější památky paří královský palác Palacio Real a světoznámá obrazárna Muzeo del Prado, nebo náměstí Perta del Sol, odkud se počítají vzdálenosti míst.

Moskva

Moskva je řídícím centrem celého Ruska a tomu odpovídá také velikost všech budov. Megalomanství je vidět na každém kroku. Návštěva Lenina v mauzoleu na Rudém náměstí je stejná povinnost, jako prohlídka Kremlu a proslulého nákupního domu GUM.

Oslo

Oslo na vás zapůsobí trochu ospalým dojmem, který kompenzuje snad jen bezpečnost, čistý vzduch a několik památek. Mezi ně paří královský palác, hrad a pevnost Akershus, moderní budova radnice, Vigalendův park s nahými sochami, nebo Muchovo Muzeum.

Petrohrad

Petrohrad je nejkrásnější město v Rusku, které nabízí mnoho zachovalých památek. Kromě nich je proslulé muzeum Ernitáž s mnoha cennými uměleckými sbírkami. V blízkém okolí Petrohradu stojí za návštěvu krásné zahrady Petrodovorce, kam se lze dopravit i rychlolodí.

Stockholm

Stockholm je označován jako Benátky severu, neboť se rozkládá na několika ostrovech. Nejzajímavější ostrov v centru Stockholmu nabízí na malém prostoru mnoho zajímavostí. Z nichž je kromě královského paláce a jiných zajímavostí známé také Nobelovo muzeum.

Vídeň

Vídeň byla dlouhé roky hlavním městem Rakousko-Uherska, a tak navštívit Vídeň je pro Čechy více než povinnost. Nejznámějším symbolem je zábavní park Práter a jeho obří kolo. Mezi nejzajímavější památky patří katedrála Staphansdom a císařský palác Schőnbrunn.

<< DOVOLENÁ

Akcniletenky.com - tipy na nejlevnější letenky

Letenky - Levné letenky - Autopůjčovna - Ubytování - Hotely - Hostel - Půjčovna aut - Last minute dovolená - Eurovíkendy