AKČNÍ LETENKY .COM

Letenky

Levné letenky

Autopůjčovna

Ubytování

Hostel

Hotel

Půjčovna aut

Last Minute dovolená

ONLINE NÁKUP

  Letenky
  Autopůjčovny
  Hotely
  Hostely
  Last Minute

LÉTÁNÍ DO SVĚTA

  Letiště
  Low cost airlines
  Letecké společnosti

INFORMACE

  Diskuze
  Kontakt

LONDÝNLondýn,London Bridge

Nákup NÍZKONÁKLADOVÉ LETENKY za 1 Kč

Levné letenky - Londýn - Ubytování - Autopůjčovna

Londýn (LON) obsluhuje celkem pět leteckých uzlů. Letiště Londýn Heathrow (LHR) je největší letiště v Evropě, třetí na světě a bezkonkurenční jednička v Anglii. Leží 25 km západně od centra Londýna. Letiště Londýn Gatwick (LGW) je druhý největší vzdušný přístav ve Velké Británii a v Evropě se drží mezi deseti největšími. Na mapě ho najdete 44 km jižně od Londýna. Letiště Londýn Stansted (STN) zaujímá ve Velké Británii celkem třetí příčku v počtu přepravených cestujích a je Mekkou pro všechny nízkonákladové dopravce. Nachází se 55 km severovýchodně od centrální části Londýna. Letiště Londýn Luton (LTN) je čtvrté nejpoužívanější londýnské letiště, jenž leží více jak 48 km severně od centra města. Letiště Londýn City (LCY) používají výhradně letecké spoje zaměřené na obchodní klientelu, neboť je téměř v dosahu Londýna. Nachází se pouze 4 km na východ od centra.

Doprava z letiště Heathrow

Z letiště Londýn Heathrow se do centra Londýna dostanete několika způsoby. Některé z nich jsou rychlé a drahé, a naopak některé jsou pomalé, ale zato levnější. Tím prvním je vlak Heathrow Express, který zvládne cestu do stanice London Peddington za 16 minut. Každých 15 minut odjíždí z letiště i z centra Londýna. Jednosměrná jízdenka stojí 15.50 GBP. Zpáteční koupíte za 29 GBP. Zlevněná denní zpáteční, která platí až od 13:00 je za 17 GBP.

Mezi vlaky Heathrow Express se prokládají také obyčejné regionální vlaky, jež stejný úsek cesty do stanice London Peddington urazí za 28 minut. Cena jednosměrné jízdenky tímto osobákem je 6.90 GBP. Denní zpáteční se prodává za 11.90 GBP.

Lze také zkombinovat autobus s vlakem. Autobusem číslo 285 se můžete dopravit z letiště Heathrow do vlakové stanice Feltham, kde je návazný vlakový spoj do centra Londýna. Jízdenku na autobus, který jezdí nonstop každých 10 až 30 minut koupíte za 1.20 GBP. Následně jednosměrná jízdenka na vlak do stanice Londýn Waterloo stojí 4.80 GBP. Zlevněná denní zpáteční jízdenka se prodává za 6 GBP. Celá cest trvá přibližně 45 minut.

Dalším komfortním způsobem dopravy je metro. Z terminálu letiště Heathrow jezdí metro na trase s názvem Piccadilly, jenž je na mapách značena modrou barvou. Do stejnojmenné stanice metra Piccadilly Circus či komkoliv jinam v centrálním Londýně (zóna 1) zaplatíte za jeden směr 4 GBP. Cesta trvá přibližně 50 minut. Koupíte-li si celodenní jízdenku s platností mimo ranní špičku, tj. s platností od 9:30 na zóny 1až 6, tak zaplatíte 7 GBP.

Nejlevnější dopravu metrem z letiště Heathrow do centra města pořídíte tehdy, když vystoupíte ve stanici Earl Court, jenž je na rozmezí zón jedna a dva. Za jeden směr pak zaplatíte 3 GBP a za zpáteční celodenní jízdenku s platností od 9:30 si připravte 4.80 GBP.

Mimo vlaků a metra je možné v noci využít autobus číslo N9, který jede z Heathrow ke stanice metra Piccadilly Circus v centru Londýna. Provoz linky je pouze v noci od 0:05 do 5:05 hodin ráno. Celou trasu urazí autobus N9 za 53 minut. Cena jízdenky je 2 GBP. V případě, že přijedete do centra Londýna posledním ranním spojem v 6:00 a odjedete prvním nočním v 23:30, tak je to nejlevnější možný způsob návštěvy Londýna.

Při pořízení předplacené karty Oyster card se veškeré uvedené ceny ještě výrazně sníží.

Doprava z letiště Gatwick

K cestování z letiště Londýn Gatwick do centra si můžete vybrat ze dvou způsobů dopravy. Nejrychlejší a nejpohodlnější jsou vlaky, které jezdí na trati Brighton - London Victoria, respektive London Bridge. Přímý vlak Gatwick Express jezdí každých 15 minut na londýnské nádraží London Victoria. Cesta mu trvá 30 minut a jednosměrná jízdenka stojí 17.90 GBP. Denní zpáteční s platností od 9:30 lze koupit za 18.10 GBP. Kromě tohoto expresního vlaku jezdí také běžné vlaky na nádraží London Bridge v jednom směru za 8.90 GBP, případně denní zpátečku za 9.50 GBP. Cesta trvá dle konkrétního spoje od 36 do 52 minut.

V případě rezervace přes internet jsou autobusy další zajímavou volbou jak se levně přepravit z letiště Gatwick do centra Londýna. Nejlevnější jízdenky lze koupit u dopravce Easybus, který při rezervaci velmi včas nabízí nejlevnější jízdné za 2 GBP. Při běžné rezervaci několik dní před odjezdem se cena pohybuje kolem 6 GBP. Cesta do Londýna trvá kolem 90 minut.

Druhým významným dopravcem je National Express, jenž prodává jízdenky taktéž přes internet. Spoje provozuje na autobusové nádraží London Victoria. Cena jízdenky je 6.60 GBP. Doba jízdy trvá stejně dlouho jako u společnosti EasyBus a mění se dle denní doby.

Doprava z letiště Stansted

Vzhledem k velké vzdálenosti letiště Londýn Stansted od centra je doprava vlakem do Londýna bezkonkurenčně nejrychlejší, avšak ne nejlevnější. Vlak Stansted Express jezdí každých 15 minut a do londýnské stanice London Liverpool Street vás doveze za 45 minut. Cena jednosměrné jízdenky je 17 GBP. Denní zpáteční s platností od 9:30 lze koupit  již za 18 GBP. S velkou slevou si můžete rezervovat jízdenky přes Ryanair, u něhož stojí jednosměrný lístek 10 GBP a zpáteční s měsíční platností 19.50 GBP.

Velmi konkurenční prostředí panuje mezi autobusovými dopravci. Dopravce Terravision provozuje autobusy na autobusové nádraží London Victoria, kam trvá jízda 75 minut. Jednosměrný lístek stojí 8 GBP a zpáteční 14 GBP. Při rezervaci online je koupíte i levněji.

Národní dopravce National Express prodává jízdenky z letiště Stansted na stejné autobusové nádraží v jednom směru za 10 GBP a zpáteční za 17 GBP. Doba jízdy je proměnlivá dle denní doby. Pohybuje se od 80 minut v noci až po 110 minut v odpoledních špičkách.

Nejlevnější jízdenky do centra Londýna prodává dopravce Easybus, jehož autobusy odjíždějí z letiště Stansted každých 30 minut. Cesta jim zabere v průměru 90 minut a konečnou stanicí je autobusové a zároveň vlakové nádraží London Victoria. Při včasném nákupu lístku přes internet lze pořídit jeden směr již za 2 GBP, avšak běžně se cena pohybuje kolem 6 GBP.

Doprava z letiště Luton

Dopravit se z letiště Luton do Londýna je velmi snadné, protože si lze vybrat stejně jako u ostatních londýnských letišť mezi vlakovou a autobusovou dopravu. Nejkratší jízdní dobu nabízí vlak, který však nemá stanici přímo v terminálu, nýbrž necelé dva kilometry od letiště Luton. Na nádraží Luton Airport Parkway vás zdarma doveze pendlující autobus za pár minut. Jednosměrnou jízdenku na londýnské nádraží London St Pancras koupíte za 9.90 GBP. Zlevněný denní zpáteční lístek se prodává za 10 GBP. Vlaky jezdí každých 10 minut a nejrychlejší z nich Luton Flyer zvládne celou trasu za 27 minut.

Autobusová doprava nabízí na lince do Londýna výběr ze dvou společností. Greenline provozuje ve spolupráci Terravision autobusy na autobusové nádraží London Victoria, kam odjíždějí každých 15 minut. Do cílové stanice dorazí dle dopravní situace za  65 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 10 GBP a zpáteční 14 GBP.

Dalším dopravcem je EasyBus, jenž provozuje svoje autobusy na podobné místo v Londýně. Jednosměrnou jízdenku prodává již od 2 GBP. Nejlevnější jízdenky je však nutné kupovat s velkým časovým předstihem. Ovšem bez obtíží si lze koupit jízdenky za 6 GBP.

Doprava z letiště City

Poloha letiště Londýn City na nábřeží řeky Temže v dosahu jen několika kilometrů od finančního centra Londýna a napojení na městskou hromadnou dopravu umožňuje velmi rychlou dopravu po centrálním Londýně. Jednosměrná jízdenka do centra stojí 4 GBP.

Autopůjčovna

Levná autopůjčovna na letišti Londýn Heathrow, Getwick, Stansted, Luton, nebo London City vám umožní nezávislé cestování a poznávání nejen Anglie, ale také Skotsko, Wales a jiné kouty Velké Británie. Půjčení auta na 3 dny nabízí nejlevnější půjčovna aut i za 31 EUR/den. V případě půjčení auta na více dnů, poskytuje každá levná půjčovna aut množstevní slevy.

Ubytování

Levné ubytování v Londýně nabízí jak tichý apartmán, tak i luxusní hotel s kvalitními službami. Cestovatelům poskytuje hostel či penzion nejlevnější ubytování v Londýně. Ačkoliv levné hotely v Londýně umožňují nadstandardní ubytování, přesto jsou hostely nejlevnější.

Letiště Londýn Heathrow - základní informace

Český název letiště Londýn Heathrow
Mezinárodní název letiště London Heathrow Airport
Zkratka - IATA kód LHR
Vzdálenost od centra města 25 km
Webové stránky http://www.heathrowairport.com

Letiště Londýn Gatwick

Český název letiště Londýn Gatwick
Mezinárodní název letiště London Gatwick Airport
Zkratka - IATA kód LGW
Vzdálenost od centra města 44 km
Webové stránky http://www.gatwickairport.com

Letiště Londýn Stansted

Český název letiště Londýn Stansted
Mezinárodní název letiště London Stansted Airport
Zkratka - IATA kód STN
Vzdálenost od centra města 55 km
Webové stránky http://www.stanstedairport.com

Letiště Londýn Luton

Český název letiště Londýn Luton
Mezinárodní název letiště London Luton Airport
Zkratka - IATA kód LTN
Vzdálenost od centra města 48 km
Webové stránky http://www.london-luton.co.uk

Letiště Londýn City

Český název letiště Londýn City
Mezinárodní název letiště London City Airport
Zkratka - IATA kód LCY
Vzdálenost od centra města 4 km
Webové stránky http://www.londoncityairport.com

Letiště ve světě

Země Letiště - Město Zkratka
Albánie Tirana TIA
Anglie Birmingham BHX
  Bristol BRS
  East Midlands EMA
  Leeds LBA
  Liverpool LPL
  Londýn LON
  Manchester MAN
  Newcastle NCL
Belgie Brusel BRU
Bosna a Hercegovina Sarajevo SJJ
Bulharsko Burgas BOJ
  Sofie SOF
  Varna VAR
Černá Hora Podgorica TGD
  Tivat TIV
Česká republika Brno Tuřany BRQ
  Karlovy Vary KLV
  Ostrava Mošnov OSR
  Pardubice PED
  Praha Ruzyně PRG
Chorvatsko Dubrovník DBV
  Pula PUY
  Rijeka RJK
  Split SPU
  Zadar ZAD
  Záhřeb ZAG
Dánsko Aarhus AAR
  Kodaň CPH
Estonsko Tallinn TLL
Finsko Helsinky HEL
  Tampere TMP
Francie Bordeaux BOD
  Lyon LYS
  Marseille MRS
  Nice NCE
  Paříž PAR
  Toulouse TLS
Gibraltar Gibraltar GIB
Irsko a Severní Irsko Belfast BFS
  Cork ORK
  Dublin DUB
  Shannon SNN
Island Reykjavík REK
Itálie Bari BRI
  Benátky VCE
  Boloňa BLQ
  Florencie FLR
  Miláno MIL
  Neapol NAP
  Pisa PSA
  Rimini RMI
  Řím ROM
  Turín TRN
  Verona VRN
Itálie - Sardinie Alghero AHO
  Cagliari CAG
  Olbia OLB
Itálie - Sicílie Catania CTA
  Palermo PMO
Kypr Larnaca LCA
  Paphos PFO
Litva Kaunas KUN
  Vilnius VNO
Lotyšsko Liepaja LPX
  Riga RIX
Lucembursko Lucemburk LUX
Maďarsko Balaton SOB
  Budapešť BUD
Makedonie Skopje SKP
Malta Malta MLA
Moldavsko Kišiněv KIV
Německo Altenburg AOC
  Berlín BER
  Bremen BRE
  Drážďany DRS
  Düsseldorf DUS
  Frankfurt FRA
  Frankfurt Hahn HHN
  Hamburk HAM
  Hannover HAJ
  Kolín nad Rýnem CGN
  Lipsko LEJ
  Mnichov MUC
  Norimberk NUE
  Stuttgart STR
Nizozemsko Amsterdam AMS
  Eindhoven EIN
  Rotterdam RTM
Norsko Bergen BGO
  Oslo OSL
  Stavanger SVG
  Trondheim TRD
Polsko Gdaňsk GDN
  Katowice KTW
  Krakow KRK
  Varšava WAW
  Wroclaw WRO
Portugalsko Faro FAO
  Lisabon LIS
  Madeira FNC
  Porto OPO
Rakousko Innsbruck INN
  Linz LNZ
  Salzburg SZG
  Vídeň VIE
Řecko Athény ATH
  Kréta HER
  Soluň SKG
Rumunsko Arad ARW
  Bukurešť BUH
  Cluj CLJ
  Constanta CND
Rusko Moskva MOW
  Petrohrad LED
Skotsko Aberdeen ABZ
  Edinburgh EDI
  Glasgow GLA
Slovensko Bratislava BTS
  Košice KSC
Slovinsko Ljubljana LJU
Španělsko Alicante ALC
  Almería LEI
  Barcelona BCN
  Bilbao BIO
  Fuerteventura FUE
  Girona GRO
  Granada GRX
  Gran Canaria LPA
  Ibiza IBZ
  Lanzarote ACE
  Madrid MAD
  Malaga AGP
  Menorca MAH
  Murcia MJV
  Mallorca PMI
  Reus REU
  Santiago SCQ
  Sevilla SVQ
  Tenerife TCI
  Valencie VLC
Švédsko Gőteborg GOT
  Malmő MMX
  Stockholm STO
Švýcarsko Basilej BSL
  Bern BRN
  Curych ZRH
  Ženeva GVA
Turecko Ankara ESB
  Antalya AYT
  Istanbul IST
  Izmir ADB
Ukrajina Kyjev KBP
  Lvov LWO
  Oděsa ODS
  Simferopol SIP
Velká Británie Londýn LON

Akcniletenky.com - tipy na nejlevnější letenky

Letenky - Levné letenky - Autopůjčovna - Ubytování - Hotely - Hostel - Půjčovna aut - Last minute dovolená - Eurovíkendy