AKČNÍ LETENKY .COM

Letenky

Levné letenky

Autopůjčovna

Ubytování

Hostel

Hotel

Půjčovna aut

Last Minute dovolená

ONLINE NÁKUP

  Letenky
  Autopůjčovny
  Hotely
  Hostely
  Last Minute

LÉTÁNÍ DO SVĚTA

  Letiště
  Low cost airlines
  Letecké společnosti

INFORMACE

  Diskuze
  Kontakt

Nákup NÍZKONÁKLADOVÉ LETENKY za 1 Kč

Akční ceny letenek - Promo lety - Akce 2008-IV

31.12.2008  Air China - Levné letenky - Čína - Peking - 9 100 Kč

Poslední letošní tip na zajímavé ceny letenek nás opět zavede na Dálný východ. Tentokrát do největší montovny světa, kterou Čína bezesporu je. Čínské národní aerolinie Air China umožňují nákup zpáteční letenky z německého letiště Mnichov do Pekingu za 342 EUR.

V prvních měsících následujícího roku je v Pekingu relativně chladno, ale zároveň je mnohem lepší viditelnost nežli v létě, což je k prohlídce Zakázaného města či jiných památek ideální. Přepočteno na koruny můžete navštívit hlavní čínskou metropoli za 9 100 Kč.

30.12.2008  Etihad Airways - Levné letenky - Thajsko - Bangkok - 10 700 Kč

Kurz britské libry se nám každým dnem propadá stále na nižší hodnoty, a tak není důvod proč toho nevyužít a nenakupovat letenky v librách, respektive letět do světa z Anglie. Příkladem může být nabídka arabských aerolinií Etihad Airways.

Zpáteční letenku z Londýna do thajského Bangkoku lze pořídit již za 392 GBP. Výhoda této nabídky za 10 700 Kč je v možnosti cestovat po jihovýchodní Asii v hlavní turistické sezóně déle než jen klasický měsíc, jenž vám u nejnižších tarifů nabídnou mnohé jiné aerolinie.

26.12.2008  Kingfisher Airlines - Levné letenky - Indie - Bombaj - 7000 Kč

Nedávné teroristické útoky v Bombaji zapříčinily velký pokles poptávky po letech do této významné indické metropole. Indické aerolinie Kingfisher Airlines se tak rozhodly oživit poptávku částečným snížením cen letenek do Bombaje a Dillí.

Lze tedy koupit zpáteční letenku z letiště Londýn Heathrow do Bombaje již za 249 GBP neboli 7 000 Kč. Akce se vztahuje na první tři měsíce v následujícím roce 2009 s běžnými podmínkami pro délku pobytu.

20.12.2008  US Airways - Vánoční dárek - USA - Washington - 3 390 Kč

Nemáte ještě nakoupené dárky pod vánoční stromeček a jste finančně limitováni? Potom nezoufejte, neboť americké aerolinie US Airways, které jsou součástí globálního sdružení Star Alliance, přichystaly předvánoční promo akci na letenky do USA, jež je nutné zakoupit nejpozději do 24. prosince, tak abyste je stihli darovat svým blízkým.

Zpáteční letenky z Dublinu do Washingtonu jsou k dostání již za 119 GBP či 130 EUR. Vzhledem k oslabujícímu kurzu libry je koupíte za 3 390 Kč. Za nákupy můžete do USA odletět ihned po skončení oslav Nového roku, nejpozději však do 31. března 2009. Maximální délka pobytu je standardně jeden měsíc.

Říkáte si, že je Dublin příliš daleko? Dublin je blíže, než si myslíte, jelikož je z Prahy denně obsluhován přímými spoji nízkonákladových společností Ryanair a Aer Lingus, které v zimním období nabízejí letenky řádově za stokoruny. Zkušenější jistě vyzkoušejí nové spoje přes Birmingham a East Midlands, kam jsou k dnešnímu dni letenky stále za jednotky korun.

A protože je mezi námi stále mnoho nevěřících Tomášů, tak jim rád ukážu Boží světlo, které je nasměruje do USA s vánoční letenkou v kapse. Do vyhledávače letenek zadejte odlet z DUB ve dne 16.3.2009 s návratem z WAS dne 26.3.2009. Variant kdy vyrazit na cestu je asi tolik, jako dolarových jízdenek u autobusové společnosti Megabus, kterou rovněž doporučuji při dalších cestách po severovýchodě USA. Peníze rovněž ušetříte při ubytování v hostelu.

19.12.2008  Air France - Levné letenky - USA - Florida - Miami - 9 250 Kč

S poslední akční nabídkou v rámci adventních víkendů se francouzské aerolinie Air France moc nerozšouply, ale přesto jsou jejich ceny oproti konkurenci znatelně výhodnější, neboť jsou letenky v prodeji na leden až březen, kdy je v Evropě hlavní zimní sezóna.

Ze čtyř nabízených destinací je nejzajímavější Miami na Floridě, neboť cena je nejnižší a zároveň je v cílové destinaci relativně teplo. Z Německa pořídíte zpáteční letenku od 349 EUR, což je přibližně 9 250 Kč. Cena je platná při odletu z letiště Hamburk. Z ostatních pro nás bližších letišť je cena v řádu jednotek euro vyšší.

16.12.2008  Jet Airways - Levné letenky - Thajsko - Bangkok - 12 200 Kč

V záplavě opakujících se akcí evropských nízkonákladových dopravců vám určitě nečiní problém nakoupit letenky za několik korun do Anglie, která je společně s Německem nejdůležitější zemí, kam míří spoje většiny aerolinií z jiných kontinentů.

Snížená poptávka o spoje do thajského Bangkoku u indického dopravce Jet Airways se projevila redukcí cen letenek na období v hlavní turistické sezóně v jihovýchodní Asii. Zpáteční letenka z Londýna Heathrow do Bangkoku je v nabídce za 411 GBP, což je 12 200 Kč.

11.12.2008  US Airways - Nejlevnější letenky - USA - New York - 6 500 Kč

Byrokratické překážky při cestě do USA jsou ty tam, a tak vám nic nebrání v cestě za lednovými výprodeji v New Yorku nebo březnovým cestování po východním pobřeží USA.

K cestě můžete využít nabídku amerických aerolinií US Airways, které snížily ceny letenek do vybraných destinací. Například zpáteční letenka z Mnichova do New Yorku se díky tomu dá koupit již za 248 EUR, což je při stále oslabující koruně ještě přijatelných 6 500 Kč. Mezi odletovými místy si můžete vybrat ještě Frankfurt a Berlín, avšak ceny jsou o něco vyšší.

Jak už bylo naznačeno, cestu je možné uskutečnit v prvních třech měsících v roce 2009 s pobytem v maximální délce jednoho měsíce. Nechť je příkladem odlet v polovině března z Mnichova dne 18.3 a návratem z New Yorku dne 24.3.2009.

10.12.2008  Ryanair.com - Nejlevnější letenky v Evropě - 1 Kč

Stejně jako mnohé jiné aerolinie se pod rouškou vánočních nabídek pokouší prodat za snížené ceny nějaké ty letenky navíc, tak pouze největší nízkonákladová společnost v Evropě nikdy nezklame, neboť Ryanair bez problémů uvolní do prodeje letenky za korunu.

Od dnešního dne až do 21. prosince se budou akční ceny letenek postupně zvyšovat. Dnes si koupíte například letenku z Prahy za korunu, zítra za dvě a na konci akce za 12 Kč. Při odletu ze zemí eurozóny je základní cena jedno euro. Vše se vztahuje pouze na lety uskutečněné v měsících leden a únor 2009.

Letenek je po celé Evropě více než dostatek. Pokud vás to táhne na jih, tak jednou z destinací, kam lze uplatnit tuto nabídku je ostrov Malta ve Středozemním moři.

7.12.2008  Germanwings - Nejlevnější letenky - Kolín nad Rýnem - 285 Kč

Dnes končí předvánoční akce německé nízkonákladové společnosti Germanwings, která nabízí limitovaný počat letenek za konečnou cenu 10 EUR. Při odletu z Prahy do Německa, respektive Kolína nad Rýnem je počítáno s nevýhodným kurzem, takže zaplatíte 285 Kč.

Ve směru do Německa jsou v nabídce už pouze tři termíny, ale v opačném jich je dostatek. Mnohem lepší výběr mají cestovatelé, kteří pro své výchozí cesty použijí saské letiště Drážďany, odkud je k dispozici takové množství promo letenek, že je určitě nevykoupíte.

6.12.2008  Air China - Letenky - Vietnam - Ho Či Minovo město - 16 300 Kč

Čínské národní aerolinie Air China nabízejí pro německé zákazníky zlevněné tarify jak do hlavního města Číny, kde mají svou základu, tak i do jihovietnamského Ho Či Minova města. Ačkoliv se nejedná o srdcervoucí cenu, přesto zde tuto informaci uvádím, neboť do Vietnamu obecně málokteré letecké společnosti své tarify zlevňují.

Zpáteční letenky z Frankfurtu přes Peking do Ho Či Minova města jsou k dostání na zimní měsíce v roce 2009 za cenu 630 EUR. Pro příklad uvádím odlet z Frankfurtu dne 7. února s návratem z Vietnamu 26. února. Vysokou cenu alespoň částečně vyvažuje možnost zůstat v cílové destinaci déle, než jen obvyklých 30 dní.

5.12.2008  Air France - Nejlevnější letenky - Réunion - 10 200 Kč

Druhá akční nabídka, kterou v rámci čtyř adventních víkendů Air France přichystaly, je zaměřena na francouzský ostrov Réunion, který najdete v Indickém oceánu nedaleko více známého afrického ostrova Madagaskar.

Z Německa pořídíte zpáteční letenku již za 396 EUR, což je díky slábnoucí koruně nepatrně přes 10 200 Kč. Tato cena platí například při odletu ze saského letiště Lipsko, avšak k dispozici jsou samozřejmě i další příhraniční letiště. Odcestovat na Réunion je možné od poloviny ledna do druhé třetiny března 2009. Zůstat na Réunionu lze maximálně jeden měsíc.

Pokud je pro vás ostrov Réunion málo známý, tak vězte, že je to koktejl ostrovů Tenerife a Madeira s tím, že jako bonus jsou k dispozici pláže karibského typu s teplým mořem. Je součástí francouzského území, tudíž se budete cítit jako ve Francii, což má výhody v úrovni služeb, vysoké bezpečnosti a absence jakékoliv byrokracie po příletu na Réunion, neboť je součástí EU. V mém subjektivním žebříčku si drží mezi navštívenými ostrovy první místo.

4.12.2008  Thomsonfly - Levné letenky - Gambie - Banjul - 5 700 Kč

Pokud jste ještě nikdy neokusili kouzlo černé Afriky, potom by vám v tom mohla pomoci britská letecké společnost Thomsonfly, která má v nabídce několik výhodných letenek na západní pobřeží Afriky, konkrétně do hlavního města Gambie, kterým je Banjul.

Zpáteční letenku z anglického letiště Londýn Gatwick do Banjulu můžete pořídit na konec ledna 2009 již za 189 GBP neboli 5 700 Kč. Na výběr jsou dny 22. a 29. ledna. Vzhledem k tomu, že do Londýna jsou neustále nějaké výhodné akce na letenky, tak byste neměli mít problém se tam dopravit s minimálními náklady.

Gambie patří mezi ty bezpečnější africké země a s vízem také nejsou komplikace, což by vám mělo usnadnit rozhodování, zda vyrazit za objevováním nepoznaného.

3.12.2008  Air France - Nejlevnější letenky USA - New York - 7 650 Kč

Cena ropy pomalými krůčky stále klesá a tak není důvod, proč by nemohly nabízet zajímavé ceny letenek také francouzské aerolinie Air France. I když nemají ve zvyku se relativně nízkými cenami chlubit na svém webu, aby nevypadaly jako levný dopravce, přesto občas v tichosti ve svém rezervačním systému nabídnou zlevněné tarify.

Do této skupiny patří například lety z Berlína Tegel do New Yorku operovanými americkými aeroliniemi Delta Airlines, jež s Air France na spojích mezi EU a USA velmi úzce spolupracují a lety vzájemně sdílejí. Zpáteční letenku za 298 EUR lze pořídit na období leden až březen v roce 2009. A protože se jedná o přímý spoj, tak je cena 7 650 Kč celkem příznivá.

Jako příklad uvedu datum odletu 10. března s návratem 21. března. Kdo pojede do Berlína autem, tak může do výletu zahrnout také Tropický ostrov, jenž leží jen několik kilometrů od dálnice A13 spojující Drážďany a Berlín.

1.12.2008  Air Berlin - Adventní kalendář - 2 letenky za cenu 1

Německé nízkonákladové aerolinie Air Berlin spustily svůj adventní kalendář, ve kterém budou každý den nabízet zlevněné letenky do vybrané destinace, která se zobrazí pod aktuálním dnem v kalendáři. Můžete tak koupit dvě letenky za cenu jedné.

Pro dnešní den jsou v nabídce letenky na ostrov Ibiza s možností výběru odletu z několika německých letišť. Bohužel jsou v prodeji pouze na zimní měsíce leden a únor, což jistě nikoho nenadchne. Ostatně ani cena není extra libová, neboť se jen s obtížemi dostanete pod cenu 90 EUR na osobu za zpáteční letenku.

30.11.2008  United Airlines - Nejlevnější letenky - New York - 7 700 Kč

Americké aerolinie United Airlines úzce spolupracují s Lufthnasou na transatlantických letech mezi Evropou a USA, tudíž se není čemu divit, pokud také United Airlines připraví pro své americké zákazníky akci a své tarify trochu poupraví směrem k nižším hodnotám. Podobně jako má Lufthansa akci omezenou, tak i u United Airlines končí akce dnes večer.

Z několika spojů opět vybírám pro české cestovatele dle počtu prodávaných letenek nejoblíbenější destinaci, kterou je New York. Zpáteční letenku z Mnichova do New Yorku lze koupit již za 304 EUR, což je 7 700 Kč. Pokud chcete vyrazit do USA před začátkem jara, potom by vám mohl pomoci příklad odletu z Mnichova 3. března s návratem 10. března 2009.

29.11.2008  Lufthansa - Nejlevnější letenky - Singapur - 10 900 Kč

Německé vlajkové aerolinie Lufthansa přichystaly pouze na tento víkend malou akční nabídku letenek, ve které jsou za zajímavé ceny nabízeny letenky do Asie, Severní Ameriky a Afriky. Ze všech destinací vybírám pouze ty nejzajímavější, které byste neměli přehlédnout. Na všechny akční letenky se vztahují až na výjimky stejné podmínky. Odlet do konce března s maximální délkou pobytu jeden měsíc.

Kdo letošní zimu nechce trávit doma a v hledáčku má stále Jihovýchodní Asii, potom jsou pro něj připraveny letenky do Singapuru za 428 EUR neboli 10 900 Kč. Přímé lety jsou nabízeny z německých letišť Mnichov a Frankfurt. Na rozdíl od low cost aerolinií AirAsia X se nemusíte bát, že by se na vás nedostalo. Nechť je příkladem odlet z Mnichova 10. února 2009 s návratem 25. února. Obecně je z Frankfurtu bohatší nabídka termínů a volných míst.

V relativně chladných měsících leden až březen se zřejmě nikomu nebude chtít cestovat po drahém Japonsku, a tak druhou nejzajímavější nabídkou je Florida v USA, respektive Orlando. Nejlevnější letenku z Frankfurtu na Floridu koupíte za 362 EUR, což je 9 200 Kč. Jak si jistě všimnete, jedná se sdílený let s UA, tudíž je nutné koupit letenku za tarif United Airlines.

28.11.2008  KLM.com - Letenky - USA - Kalifornie - Los Angeles - 10 200 Kč

S blížícím se adventním měsícem si některé letecké společnosti postupně připravují do zásoby své promo ceny letenek, které na nás budou chrlit až do Vánoc. A protože je letošní rok poznamenaný sníženým zájmem o leteckou dopravu, tak se máme na co těšit.

Jednou z prvních aeroliniíí, která připravila akční nabídku, jsou nizozemské KLM. Pouze od dnešního dne do 1. prosince můžete koupit letenky do Los Angeles za 399 EUR. Cena platí při odletu z německého letiště Hamburk, odkud je letenka nejlevnější. Samozřejmostí je možnost odletu z Berlína, Norimberku či Mnichova za cenu nepatrně vyšší.

Vyrazit na cestu je možné od ledna do března 2009, kdy už je v Kalifornii velmi příjemně. Maximální délka pobytu je klasicky jeden měsíc. Pro příklad zadejte do vyhledávače letenek odlet z Norimberku 25. března a návrat z Los Angeles 10. dubna. Konečná cena 402 EUR.

26.11.2008  AirAsia X - Nízkonákladové letenky - Malajsie - 5 900 Kč

Již dříve několikrát ohlašovaný začátek letů nízkonákladové letecké společnosti AirAsia X se stal skutečností, neboť byl spuštěn prodej letenek na spoj z anglického letiště Londýn Stansted do hlavního města Malajsie, kterým je Kuala Lumpur.

Nejlevnější jednosměrnou letenku koupíte za 99 GBP včetně tax. Stejná cena platí i pro opačný směr z Asie do Evropy, tudíž zpáteční letenka vyjde na 198 GBP, což je 5 900 Kč. Jelikož se jedná o nízkonákladovou leteckou společnost, tak je nutné připočíst náklady za každé odbavené zavazadlo, jenž si aerolinie cení dle maximální váhy od 4 GBP za kus a úsek cesty. Stejně tak je možnost si zaplatit teplé jídlo na palubě, nebo letět s bagetou v kapse.

Nové letecké spojení do Malajsie bude zahájeno 11. března 2009. Doporučuji s nákupem neotálet, neboť nejlevnějších tarifů není mnoho a dle zkušeností z ostatních dálkových linek, které AirAsia X již provozují, se zahajovací promo ceny dále nabízejí zcela výjimečně.

Možností kam vyrazit dále z Kuala Lumpur je nespočet. Stačí se jen podívat na jejich mapu destinací a zjistíte, že můžete navštívit téměř celou Jihovýchodní Asii, případně přesednout na další dálkové linky do Austrálie, Číny, Hong Kongu, Macaa či Indie.

24.11.2008  Etihad Airways - Levné letenky - Thajsko - Bangkok - 12 600 Kč

Ačkoliv nabídka letecké společnosti Etihad Airways nepatří mezi ty nejlepší, jaké byly v minulosti do Jihovýchodní Asie k sehnání, přesto vás o ní chci informovat, neboť do konce akce již nezbývá mnoho času. Končí ve středu 26. listopadu, tak jako mnoho jiných akcí.

Zpáteční letenka z anglického letiště Londýn Heathrow do thajského Bangkoku se dá koupit již za 411 GBP, což je přibližně 12 600 Kč. Možnosti odletu jsou omezeny na únor a březen v roce 2009 s tím, že návrat je možný nejdříve v únoru a nejpozději v červnu 2009. Z čehož plyne maximální délka pobytu, jež je teoreticky dle dopravce omezena na 6 měsíců.

Kdo touží zůstat v Thajsku či okolních zemích delší dobu, než je u ostatních nabídek standardně limitovaný jeden měsíc, potom je Ethiad Airways vhodnou volbou. První volný termín odletu je 9. února s návratem například 25. února 2009.

22.11.2008  TUIfly.com - Nejlevnější letenky - Kapverdy - 5 300 Kč

Na začátku každé zimní sezóny se zejména u dálkových letů do turistických destinací vždy najde nějaká zajímavá nabídka. Ne jinak je tomu letos. Mezi takové cíle patří například Kapverdské ostrovy nedaleko západního pobřeží Afriky.

Německá letecká společnost TUIfly trochu s obtížemi rozlétává další z Kapverdských ostrovů, a tak na konec listopadu je možnost koupit zpáteční letenku za 205 EUR, neboli 5 300 Kč. Na webu TUIfly vyberte odletové místo Frankfurt dne 27.11 a cílovou destinaci Boa Vista s návratem ve dna 4.12.2008. Zobrazí se konečná cena 205 EUR včetně všech poplatků a tax.

Kdo nemá platební kartu, může koupit letenky na Kapverdy za trochu vyšší cenu také přes stránky v české mutaci.

21.11.2008  KLM.com - Jihoafrická republika - Johannesburg - 10 500 Kč

V několika posledních dnech o sobě dává zima vědět prvními vločkami, což je pravý opak počasí, které panuje v Jihoafrické republice. Vědí o tom také ve společnosti KLM, která do této země připravila akční nabídku letenek na celé zimní období, abyste doma nezmrzli.

Z německého Norimberku pořídíte zpáteční letenku do Johannesburgu za 646 CAD, což je nejnižší cena ze všech příhraničních letišť. Z ostatních vzdušných přístavů je letenka do JAR také dostupná, ale zaplatíte o něco více než je 10 500 Kč z Norimberku. Nákupy letenek provádějte nejdéle do 26. listopadu. Bohužel KLM nejsou tak dobrosrdečné jako například TAM Airlines, a tak maximální délka pobytu je omezena na jeden měsíc.

I když volných termínů není mnoho, přesto na každý zimní měsíc se vždy něco najde. Příkladem může být odlet z Norimberku 6. února a návrat z Johannesburgu 26. února 2009.

20.11.2008  Ethiad Airways - Levné letenky - Omán - Muscat - 8 300 Kč

Aerolinie Ethiad Airways ze Spojených arabských emirátů mají v nabídce zajímavé ceny letenek do Sultánu Omán, což je ne příliš vzdálená, ale přesto exotická země, která nepatří mezi klasické destinace většiny cestovatelů.

Zpáteční letenku z anglického letiště Londýn Heathrow do Muscatu pořídíte již za 268 GBP, což lze v české měně vyjádřit sumou 8 300 Kč. Vyrazit do Ománu můžete téměř v celém zimním období, neboť letenky jsou k dostání pro odlety až do 31. března 2009, kromě několika dní v prosinci. Nákup je nutný uskutečnit do 26. listopadu.

Abyste si mohli cenu ověřit, tak uvedu náhodný příklad. Zvolte trasu London Heathrow - Muscat, datum odletu 10. února a návrat 24. února. Zjistíte, že letenek za cenu 268 GBP je více než dostatek. Před cestou do Ománu nemusíte zajišťovat žádné vízum, neboť ho obdržíte po příletu na letiště za cenu 20 USD. Možnosti levné dopravy do Londýna naleznete ve starších příspěvcích.

19.11.2008  TAM Airlines - Levné letenky - Brazílie - Sao Paulo - 11 700 Kč

Těžké časy se nevyhýbají ani Jižní Americe, kde mají sídlo brazilské aerolinie TAM Airlines, jež přichystaly zajímavou nabídku pro všechny cestovatele, kteří jsou časově nároční.

Z německého letiště Frankfurt, kam brazilský dopravce provozuje přímé spoje, lze koupit levné zpáteční letenky do Sao Puala za 453 EUR, což je 11 700 Kč. Odlety do Brazílie se týkají hlavní turistické sezóny, tedy od dnešního dne až do 31. března 2009. Nákup je možný pouze do 26. listopadu.

Hlavní devizou této nabídky je maximální délka pobytu, která je omezena na 12 měsíců, tudíž můžete zůstat v Jižní Americe třeba po celou dobu, kdy bude v Evropě zima. Kromě odletu z Frankfurtu je možné zvolit také Mnichov, odkud je letenka jen o 200 Kč dražší.

Koho láká Rio de Janeiro, tak pro toho je připravena cena 483 EUR čili 12 500 Kč. Za nepatrně vyšší ceny lze koupit letenky také přes české weby. Pro příklad můžete vyzkoušet vyhledat Mnichov - Sao Paulo v termínu 21.1 až 12.2.2009, nebo Mnichov - Rio de Janeiro v totožné dny odletu a návratu. Množství termínů za uvedenou cenu je dostatek.

16.11.2008  Qantas - Nejlevnější letenky - Austrálie - Sydney - 13 100 Kč

Po velkém poklesu černého zlata na světových trzích panuje u leteckých společností nadšení, ale zároveň se jim lidé nehrnou na palubu letadel. Nezbývá než vyzkoušet promo ceny letenek s 50 % slevou, které běžně nejsou k dostání jak je rok dlouhý.

Australské aerolinie Qantas nabízejí do pondělí 17. listopadu speciální ceny letenek pro cestující dvojice do Austrálie. Nejlevnější letenku do Sydney lze koupit za 995 AUD při odletu z letiště Londýn Heathrow. Cena 13 100 Kč za osobu je platná pouze pokud koupíte dvě a více letenek najednou. Odlet je možný v období 16. dubna až 31. května 2009 s maximální délkou pobytu 1 rok. V nabídce jsou také města Brisbane, Melbourne, Perth a další.

Koupit lze také letenky na Nový Zéland za cenu 1 013 AUD, čili 13 400 Kč. Vybrat si můžete Auckland, Christchurch nebo Wellington. Kromě odletu z Londýna je možnost si vybrat též bližší Frankfurt v Německu, avšak ceny jsou o 3 000 Kč na osobu vyšší.

Při zadávání destinace do vyhledávače letenek nezapomeňte zvolit dvě cestující osoby, protože jinak se vám uvedené promo ceny nezobrazí. Volných míst je doslova tisíce, takže ať uvedete jakékoliv datum odletu v uvedeném rozsahu, tak jistě narazíte na akční letenky. Nákup letenky je možný také přes české rozhraní, avšak za trochu vyšší ceny.

15.11.2008  Northwest Airlines - Nejlevnější letenky do USA - 3 990 Kč

Nezadržitelně se blíží datum výročí sametové revoluce, což je zároveň den, kdy bude nejen občanům České republiky usnadněn vstup na území USA. Toto si uvědomuje jeden z členů letecké aliance SkyTeam, který přichystal krátkou promo akci pro připravené cestovatele, neboť rezervace je možné provádět pouze do pondělí 17. listopadu.

Londýn - New York - 3 990 Kč

Z nabídky je možné si vybrat jako cílovou destinaci New York, Boston nebo Washington. Nejlevnější letenky do New Yorku za 303 AUD čili 3 990 Kč jsou v nabídce při odletu z londýnského letiště Gatwick. Odletět je možné od 18. listopadu do 14. prosince 2008 a dále potom od 27. prosince 2008 do 31. ledna 2009. Jako tip na předvánoční nákupy uvedu přiklad. Do vyhledávače letenek zadejte místo odletu pod zkratkou LGW a cílovou destinaci EWR. Datum odletu zvolte 4. prosince a návrat 8. prosince. Zobrazí se cena 303 AUD čili 3990 Kč.

Praha - New York - 6 550 Kč

Pro ty kteří se neumějí levně dopravit na anglické letiště Londýn Gatwick mám dobrou zprávu. Za stejných podmínek lze koupit nejlevnější letenku do New Yorku za 498 AUD také z Prahy. Opět jednoduchý příklad jak koupit zpáteční letenku za 6 550 Kč včetně všech poplatků a daní. Do vyhledávače letenek zadejte zkratku pro odlet PRG a cílové letiště JFK. Datum odletu si nastavte 3. prosince a návrat 7. prosince. Zvolte let za 498 AUD, což je 6 550 Kč.

K cestě do USA je nutné vlastnit buď platné americké vízum, nebo vyplnit formulář. Podmínkou je vlastnictví biometrického pasu. Do několika vteřin obdržíte povolení k cestě na americké letiště. Předem není nutné mít koupenou letenku či rezervovaný hotel v USA.

15.11.2008  Ryanair.com - Nejlevnější letenky v Evropě - 1 Kč

Kapacitní převis nabídky volných míst na palubách letadel společnosti Ryanair si vynutil spustit další z mnoha agresivních akcí, které jsou však u tohoto irského dopravce na měsíčním pořádku. Opět tak máte možnost nakoupit letenky za korunu, respektive euro.

Ačkoliv Ryanair létá z Prahy Ruzyně na letiště Frankfurt Hahn pouze dvakrát týdně, přesto to může být pro cestovatele, kteří plánují delší výlet dobrá volba, neboť právě z Německa je v nabídce mnoho destinací za euro. Ve Středozemí je to třeba italský ostrov Sardinie.

13.11.2008  Air France.com - Levné letenky - Jižní Korea - Soul - 10 400 Kč

Jako kdyby se francouzské aerolinie Air France nechaly inspirovat cenovou nabídkou finského dopravce Finnair, až tak moc podobné jsou akční letenky do Asie od Air France.

Tou nejlevnější je Soul v Jižní Koreji, který lze koupit již za 624 CAD, což je 10 400 Kč. Odlet je nutný nejpozději do konce března 2009 s maximálním délkou pobytu jeden měsíc. Z příhraničních letišť je na výběr Berlín, Lipsko, Norimberk a Mnichov.

Z asijských destinací jsou ještě zajímavá japonská města Tokio a Osaka. Cena je však o dva tisíce korun vyšší. Kromě Asie jsou též nabízeny lokality v Jižní Americe a jiných koutech světa, ale ceny již nejsou nikterak zajímavé.

12.11.2008  Qatar Airways - Nejlevnější letenky - Indie - Dillí - 7 770 Kč

Soudě dle počtu akčních letenek do Indie je možné si všimnout, že konkurence směrem na východ se stále přiostřuje, neboť na trhu jenž má více jak miliardu obyvatel nechtějí chybět žádné významné aerolinie. Vše dokresluje nedávno ohlášené masivní navýšení počtu spojů z Dubaje do většiny indických měst společností Emirates.

Pětihvězdičkové aerolinie Qatar Airways se takovým ohlášením nenechají zastrašit a pustily na trh akční ceny letenek z Londýna do Dillí. Konečná cena zpáteční letenky činí 248 GBP. Akční letenky za 7 770 Kč však mají striktní omezení. Odlet je možný pouze každou středu v období 7. ledna až 28. ledna 2009. Maximální délka pobytu je jeden měsíc.

Na Londýn Heathrow se lze dopravit přímým spojem British Airways a ČSA. Druhý dopravce nabízí nákup letenky bokem přes Click4sky. Další možností je cesta ne Londýn Gatwick s Easyjet, nebo na Londýn Luton se SkyEurope a v neposlední řadě také na Londýn Stansted s irskými aeroliniemi Ryanair z letiště Brno Tuřany. U těchto možností je však nutné připočíst náklady za přepravu mezi letišti.

11.11.2008  Finnair.com - Levné letenky - Indie - Bombaj - 10 000 Kč

Ačkoliv by se mohlo zdát, že finanční krize donutí některé letecké společnosti změnit cenovou strategii, a na trzích kde nemají jejich služby velkou konkurenci alespoň částečně snížit předražené letenky, tak opak je pravdou. Z vydobytých pozic se nepohnou ani o korunu.

Jako příklad mohou posloužit finské aerolinie Finnair, u nichž právě probíhá akce na vybrané destinace v Asii. Ze všech obsluhovaných letišť v Německu lze koupit výhodné letenky do indické Bombaje za 10 000 Kč, dále je v nabídce za 12 500 Kč jihokorejský Soul, čínské metropole Peking a Šanghaj, a též hlavní město Indie, Dillí.

Bohužel z Prahy Ruzyně, kam Finnair též provozují svá letadla stojí totožná letenka v akci do Bombaje 17 000 Kč. O cenách do ostatních destinací je zbytečné se zmiňovat. Stejně tak z mnohými opěvovaného letiště Vídeň koupíte letenku do Bombaje za 15 000 Kč.

Z konkrétního příkladu je zřejmé, že je mnohem výhodnější využít k cestě na letiště Mnichov či Frankfurt služeb Lufthansy a dále pokračovat s Finnair. Nemusíte dělat žádné kompromisy v komfortu cestování a zároveň ušetříte tisíce.

10.11.2008  Lufthansa - Frankfurt - Mnichov - Düsseldorf - 2 050 Kč

Jelikož minulý víkend vstoupilo v platnost nové nařízení EU, které leteckým společnostem zakazuje rozlišovat ceny letenek dle místa bydliště, tak je na místě vás informovat o podstatné změně, kterou můžete v budoucnu případně využít.

Lufthansa dříve nabízela výhodné ceny letenek mezi Německem a ČR pouze pro své občany, což běžného cestovatele odradilo od využití cesty letadlem na velká německá letiště, odkud lze koupit jak levné interkontinentální letenky, tak i Last Minute zájezdy s velkou slevou.

Ceny letenek se srovnaly a nyní již můžete koupit zpáteční letenku z Prahy Ruzyně do Frankfurtu, Mnichova, Düsseldorfu a Hamburku od 81 EUR, což je 2 050 Kč. Kdo upřednostňuje rychlost, tak již do Německa nemusí jezdit autem, vlakem či autobusem.

9.11.2008  US Airways - Nejlevnější letenky - USA - Washington - 5 250 Kč

Ani to netrvalo dlouho, než některá z amerických aerolinií zareagovala na cenově atraktivní interkontinentální letenky z Dublinu do Washingtonu od společnosti Aer Lingus. Oním dopravcem jsou US Airways. Ve své aktuální nabídce mají z Dublinu výhodné ceny letenek do mnoha destinací zejména na východním pobřeží USA. Nejlevnější z nich je však Washington.

Od US Airways lze koupit letenku již za 396 AUD, což je o více jak 1 000 Kč méně, než nabízejí Aer Lingus. Nižší cena je však vykoupena nutností v USA přestoupit na vnitrostátní linku, neboť se nejedená o přímý let. Volné termíny jsou dostupné jak na předvánoční návštěvu USA, tak i na první tři měsíce v roce následujícím.

Dublin je z Prahy snadno dostupný přímými spoji, jež jsou provozovány společnostmi Ryanair, Aer Lingus a ČSA, respektive také Click4sky.

8.11.2008  KLM.com - USA - New York - Boston - Washington - 8 800 Kč

Zlevněné letenky do USA mají v současnosti ve svých akčních nabídkách téměř všechny velké letecké společnosti. Ceny se liší pouze podle lokality a konkurence na trhu. Ne jinak je tomu také u KLM, které u našich západních sousedů prodávají levnější letenky, než ve vlastní domovské základně v Nizozemsku.

Nejbližší letiště k ČR, které KLM obsluhují jsou Mnichov, Norimberk a Berlín. Nejen z těchto, ale i z dalších míst v Německu lze koupit zpáteční letenky do New Yorku, Bostonu a Washingtonu již za 350 EUR. Nákup letenky je nutný uskutečnit nejpozději do 19. listopadu. Stejně tak odletět je nutné do 31. března 2009. Zůstat v USA můžete maximálně 1 měsíc.

7.11.2008  Lufthansa - Levné letenky - Venezuela - Caracas - 10 000 Kč

Německé aerolinie Lufthansa připravily na tento týden akční nabídku několika letenek do Latinské Ameriky. Nejlevnější ze čtyř nabízených destinací je Caracas ve Venezuele. Na poněkud méně atraktivní období příštího roku lze pořídit letenku již za 400 EUR.

O něco více atraktivnější, ale zároveň také dražší jsou letenky do Mexika, konkrétně do jeho hlavního města Mexico City, kam evropské letecké společnosti nenabízejí atraktivní nabídku jak rok dlouhý, což cena 13 000 Kč jenom potvrzuje.

Mezi zbylé dvě destinace patří Sao Paulo v Brazílii a Buenos Aires v Argentině, jež lze shodně pořídit za cenu okolo 14.500 Kč. Ovšem je nutné zdůraznit, že v nabídce jsou pouze měsíce květen a červen 2009, což není nejlepší období na návštěvu nejjižnějších míst Argentiny, případně Chile. Do žádné z uvedených zemí není nutné vízum.

5.11.2008  Air Caraibes - Letenky - Karibik - Saint Martin - 10 000 Kč

Dnešní tip na zajímavé ceny letenek může upoutat zejména nadšence letecké dopravy. Stejně tak jako je letiště Londýn Stansted Mekkou pro nízkonákladové letecké společnosti, tak i malý francouzsko-holandský ostrůvek Saint Martin v Karibiku je rájem pro spottery.

Z francouzského letiště Paříž Orly lze koupit letenky na ostrov Saint Martin již za 10 000 Kč. Jednoduše zadáte do vyhledávače letenek odlet z ORY a přílet do SFG. Až do Vánoc najdete poměrně slušné množství volných termínů. Stejně tak po Novém roce.

Do Paříže se můžete snadno dopravit se SkyEurope z Prahy a Vídně. Případně lze za poloviční cenu využít spoje Easyjet z Berlína. Ke vstupu na Saint Martin není nutné vízum.

2.11.2008  Aer Lingus - Nejlevnější letenky - USA - Washington - 6 600 Kč

Když už z Prahy do irského Dublinu není obtížné se velmi levně dopravit s nízkonákladovými společnostmi Ryanair a Aer Lingus, tak není od věci vás informovat o probíhající akci na transatlantické lety, které z Dublinu provozují irské aerolinie Aer Lingus.

V současnosti nabízejí Aer Lingus nejlevnější zpáteční letenky do USA nejen na předvánoční období za 268 EUR, což je přibližně 6 600 Kč. Ačkoliv za uvedenou cenu se lze dopravit pouze do Washingtonu s poměrně slušným výběrem volných termínů, přesto není problém cestovat dále do oblíbeného New Yorku za dolar s Megabusem.

1.11.2008  Northwest Airlines - Levné letenky - Indie - Dillí - 8 300 Kč

Akce na letenky do indické Bombaje již skončila, přesto přichází další zajímavá nabídka. Letecká společnost KLM má na palubách svých letadel dostatek volných míst na letech do hlavního města Indie, což přimělo Northwest Airlines nabídnout akční letenky do Dillí pod svým kódovým označením, neboť lety společně sdílejí.

Nejlevnější letenky do Dillí za 656 AUD neboli 8 300 Kč, jsou v nabídce z německého letiště Hamburk, odkud je zároveň nejvíce volných míst. Z ostatních letišť jako je Berlín Tegel, Norimberk, Frankfurt nad Mohanem či Stuttgart jsou letenky nepatrně dražší.

Odcestovat do Indie lze kromě vánoční špičky od 1. listopadu až do 31. března 2009. Maximální délka pobytu je jeden měsíc a rezervace musí být provedena do 15. listopadu. Jelikož je letiště Norimberk snadno dostupné vlakem, autobusem či autem a zároveň relativně nejblíže k České republice uvedu jednoduchý příklad pro odlet právě z něj.

Do vyhledávače letenek zadejte jako místo odletu zkratku NUE ve dne 3.3.2009 a místo návratu DELHI dne 25.3.2009. Zobrazí se vám konečná cena 663 AUD čili 8 400 Kč.

31.10.2008  Click4sky.com - Soutěž o letenky zdarma

Se soutěžemi se poslední dobou mezi prodejci letenek a leteckými společnostmi roztrhl pytel. Není se čemu ani divit, neboť zájem o leteckou dopravu uvadá příchodem chladných měsíců do Evropy. Letos navíc okořeněný ekonomickými problémy.

Click4sky se rozhodly ze svých potencionálních zákazníků vymámit e-maily pro reklamní účely, k čemuž je nejsnadnější vytáhnout z rukávu soutěž o letenky zdarma.

Oproti konkurenci však mají soutěž mnohem propracovanější, neboť je nutné soutěžit vždy v týmu, který má čtyři členy, což s sebou přináší nutnost zapojit do soutěže další známé či kamarády, kteří poskytnou Click4sky své e-mailové adresy.

Soutěžit můžete až do 9.11.2008. Celkem budou odměny dva vítězné týmy a bude tak rozdáno osm letenek zdarma do vámi předem vybrané destinace.

29.10.2008  Ryanair.com - Nejlevnější letenky po Evropě - 1 Kč - 1 euro

Ceny ropy se v posledních týdnech vrací do starých kolejí, a tak není důvod proč opět nenabídnout letenky za korunu, respektive za euro po velké části Evropy.

Ačkoliv je letiště Praha Ruzyně pro irského dopravce Ryanair velmi drahé, přesto jsou na lety z české metropole nabízeny letenky za korunu. Navíc v nejbližších dnech budou zprovozněny čtyři nové destinace, což opět rozšíří možnosti nízkonákladového cestování.

K již stávajícímu spoji do irského Dublinu přibudou lety do Frankfurtu Hahn v Německu, Birminghamu a East Midlands v Anglii a do Stockholmu Skavsta ve Švédsku.

24.10.2008  KLM.com - Nejlevnější letenky - Indie - Bombaj - 3 400 Kč

Americké aerolinie Northwest Airlines ve spolupráci s KLM se konkurence nebojí a proti německému vlajkovému dopravci Lufthansa postavily nabídku tvrdého kalibru.

Letenky do Bombaje koupíte již za 275 AUD čili 3 400 Kč z letiště Hamburk, odkud jsou k dostání nejlevněji. Z bližších letišť k České republice jako je Berlín Tegel, Norimberk či Mnichov je cena za zpáteční letenku jen o deset až patnáct dolarů vyšší.

Podmínky pro cesty jsou téměř totožné jako u Lufthansy. Odlet je možný pouze v měsících únor až březen 2009 s maximální délkou pobytu jeden měsíc. Ceny platí do úterý 28. října. Pro všechny nevěřící Tomáše uvedu jednoduchý příklad pro odlet z Mnichova.

Do vyhledávače letenek zadejte jako místo odletu zkratku MUC ve dne 3. února a následně návrat z BOM dne 24. února. Zobrazí se vám konečná cena 290 AUD, což je 3 600 Kč.

23.10.2008  Air Berlin - Letenky - Rusko - Moskva - Petrohrad - 1 250

S postupně přicházející zimou hledá většina cestovatelů výhodné nabídky do teplých krajin mimo Evropu, avšak kdo ještě nikdy neokusil na vlastní kůži zimu jak v Rusku, potom může využít nejnižších cen letenek do Ruské federace.

Z Berlína nabízejí Air Berlin jednosměrné letenky do Moskvy a Petrohradu již za 49 EUR, což je vzhledem k vzdálenosti slušná cena. V opačném směru je bohužel cena dvojnásobná, avšak konkurenční Germanwings mají letenky z Moskvy do Berlína za 85 EUR, a tak se celkové náklady o mnoho neprodraží. Případně se dá využít služeb AirBaltic za 70 EUR do Rigy a dále pokračovat přes Stockholm Skavsta s Ryanairem až do Prahy.

Stejné cenové nabídky lze využít také při odletu z letiště Vídeň, ale s poněkud menšími možnostmi výběru volných míst za uvedenou cenu.

22.10.2008  Lufthansa.com - Levné letenky - Indie - Bombaj - 9 800 Kč

Kdo nechce trávit zimu v České republice a výhodné letenky do Bangkoku prošvihnul, tak má možnost koupit si levné letenky do Indie v aktuální cenové nabídce od letecké společnosti Lufthansa. Ze všech nabízených indických destinací je nejvýhodnější Bombaj (Mumbai).

Letenky do Bombaje v přehledném kalendáři volných míst jsou k dostání za 10 600 Kč při odletu z německého letiště Mnichov. Nejlevnější letenky do Bombaje se dají pořídit v eurech, přesně za 385 EUR. Je však nutné zabrouzdat ne některý z mnoha německých webů, nikoliv na stránky Lufthansy. Příkladem může být třeba LTURfly.

15.10.2008  Icelandair.com - Levné letenky - Island - Reykjavík - 4 900 Kč

Současná finanční krize, jež je na Islandu v plném proudu, je naprosto ideální doba, kdy lze relativně levně navštívit Island bez velkých finančních ztrát, neboť kurz islandské koruny je dnes nejslabší v její moderní historii. Doprava, ubytování a potraviny jsou tak levnější.

Ostatně i díky tomu zlevnila letenky na Island společnost Icelandair. Zpáteční letenku z Frankfurt do Reykjavíku koupíte za 4 900 Kč. V nabídce je poměrně široká škála termínů.

Konkurenční nízkonákladová společnost Iceland Express se zatím vlajkového islandského dopravce nezalekla a nejlevnější zpáteční letenky si drží na úrovni 290 EUR, čili 7 250 Kč.

14.10.2008  SkyEurope.com - Levné letenky - Miláno - Benátky - 312 Kč

I když SkyEurope ohlašují akční ceny letenek každý týden, přesto se zde o nich nedočtete. Teprve až dnešní akce, ve které jsou nabízeny letenky v řádu jednotek stokorun za jeden směr cesty mě donutila vás o ní informovat, neboť stojí za zmínku.

Letenky SkyEurope za 312 Kč v obou směrech jsou k dostání z Prahy pouze do třech destinací. Jsou jimi letiště Benátky Treviso, Terst a Miláno Bergamo. Za všechny ostatní je nutné si připlatit, nebo vyrazit na rakouské letiště Vídeň, odkud je větší výběr.

Při plánování cesty a zároveň hledání volných míst využijte přehledné kalendáře, které zobrazují dostupné letenky v akci s rozsahem šesti následujících měsíců. Při případném nákup ušetříte oproti webu SkyEurope za každou osobu 80 Kč.

13.10.2008  Wizzair.com - Nový spoj - Dortmund - Kyjev - Lvov - 1 380 Kč

To že začíná být pro nízkonákladové letecké společnosti v Evropě těsno a konkurence smrtelná, dokazují Wizz Air, jež od prosince zavedou celkem čtyři nové spoje z Ukrajiny do Velké Británie a Německa.

Jako první nízkonákladové společnosti se Wizz Air podařilo prolomit byrokratické překážky, které brání volnému rozvoji letecké dopravy mezi EU a Ukrajinou. Tomu také odpovídají současné vysoké ceny letenek do této ne příliš vzdálené země.

Nejlevnější zpáteční letenku z letiště Londýn Luton do Kyjeva koupíte již za 94 GBP, čemuž odpovídá suma 3 000 Kč. Za téměř stejnou cenu jsou v prodeji letenky do Lvova. Z letiště Praha Ruzyně provozují na londýnské letiště Luton přímé spoje SkyEurope.

V Německu budou obsluhovány letiště Dortmund a Kolín nad Rýnem. Z nich lze koupit zpáteční letenky již za 55 EUR, čili 1 380 Kč. Z Prahy do Kolína provozují denní spoj Germanwings. Bohužel do Dortmundu bude současný přímý spoj od Easyjet zrušen.

10.10.2008  Easyjet.com - Nejlevnější letenky - Anglie - Londýn - 279 Kč

Po delší době tady máme opět akci od druhé největší nízkonákladové letecké společnosti v Evropě. Vzhledem k nízké poptávce nabízejí Easyjet velmi atraktivní ceny letenek také z letiště Praha Ruzyně, odkud provozují přímé lety do Itálie, Anglie a Severního Irska.

Do velmi oblíbeného Londýna, odkud se dají koupit transatlantické letenky za mnohem výhodnější ceny než z Prahy, koupíte jednosměrnou letenku za 279 Kč. V opačném směru už je to poněkud dražší, ale i tak je cena nejlevnější zpáteční letenky 870 Kč výhodná.

Kromě zmíněných destinací lze naplánovat s Easyjet mnoho zajímavých výletů včetně cesty na ostrov Madeira či Kanárské ostrovy.

9.10.2008  Condor.com - Levné letenky - USA - Las Vegas - 9 950 Kč

Německá letecká společnost Condor, jež provozuje zejména charterové lety, připravila na dnešní den akční nabídku letenek do většiny destinací, kam vypravuje svá letadla.

Kromě několika evropských turistických cílů najdete v nabídce i mnohé dálkové lety do Afriky, Asie, Karibiku a Severní Ameriky. Nejvíce volných míst a termínů je nabízeno do Las Vegas. Zpáteční letenku s odletem z německého letiště Frankfurt koupíte za 398 EUR. Cena není extra libová, avšak jedná se o přímý let, což alespoň částečně vyvažuje vyšší cenu.

3.10.2008  TUIfly.com - Nejlevnější letenky - Egypt - Káhira - 1 000 Kč

Jedna akce střídá druhou a ne jinak tomu je u třetí největší nízkonákladové letecké společnosti v Německu, jež má pro změnu zajímavé ceny letenek do Egypta a Tuniska.

Vydat se za poznáním historických památek v lednu či únoru do Egypta s TUIfly je vzhledem k tamním teplotám naprosto ideální. Na pobřeží Středozemního moře v Alexandrii na vás bude čekat 15 až 17 stupňů. Naopak v Abu Simbel u hranic se Súdánem 25 stupňů Celsia.

Nejlevnější jednosměrnou letenku do Káhiry pořídíte již od 41 EUR, čili 1 000 Kč. V nabídce je z několika letišť v Německu. Při vhodné kombinaci koupíte zpátečku za 100 EUR.

Pro psychicky odolné cestovatele, kteří umějí usmlouvat ceny na zlomek původních je Egypt velmi levná a v blízkém okolí Evropy snad i nejlevnější země. Nepočítám-li autostop, tak se mi bude můj rekord 4 Kč za 38 km jízdy minibusem překonávat těžce.

2.10.2008  Ryanair.com - Nejlevnější letenky po Evropě - 1 Kč

S blížícím se začátkem zimního letového řádu a současně s tím i stále se snižující poptávkou po letecké dopravě začínají být neustále se opakující akce u společnosti Ryanair už poněkud prokouknuté. Avšak z pohledu koncového zákazníka je tomu jenom dobře.

Kdo nenakoupil v minulých dnech letenky za jeden haléř, tak bohužel bude muset sáhnout hlouběji na svůj účet a zaplatit za stejné místo v letadle stokrát více. Ale i tak by neměla letenka za korunu nikoho rozhodit, neboť cenová úroveň západní Evropy na vás čeká již po příchodu na letiště Praha Ruzyně.

1.10.2008  Lufthansa.com - Levné letenky - Kanada - Toronto - 8 300 Kč

Pouze na dnešní den zlevnila Lufthansa několik stovek letenek na desítky dálkových spojů do celého světa. Kromě vlastních stránek jsou zlevněné letenky nabízeny i v distribučních systémech jako je Amadeus či Galileo, tudíž je lze najít v mnoha vyhledávačích.

Ze všech nabízených destinací je cenově nejzajímavější dle mého názoru Toronto, které Lufthansa inzeruje za 333 EUR, avšak jinde jej seženete i o něco levněji. Cena je platná při odletu z mezinárodního letiště Frankfurt nad Mohanem.

Kdo nemá ještě nakoupené předvánoční letenky do New Yorku za nákupem, potom je nejvýhodněji koupí z Drážďan, odkud jsou v nabídce za 463 CAD, což je 7 650 Kč. Kdo má jízdenku FIP a nemusí řešit dopravu přes celé Německo, potom jistě využije přímého transatlantického letu Düsseldorf - New York za 432 CAD, neboli 7 150 Kč.

<< Letenky 2009-I | Letenky 2008-III >>

Akcniletenky.com - tipy na nejlevnější letenky

Letenky - Levné letenky - Autopůjčovna - Ubytování - Hotely - Hostel - Půjčovna aut - Last minute dovolená - Eurovíkendy