Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 dub 2019 16:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 659 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Frequent Flyer Programy
PříspěvekNapsal: 27 pro 2018 14:45 
Diskutér

tatranka píše:
Mám to samé. Mám asi 15 000 mil a z toho 5000 expiruje. Na nic kloudného jsem nepřišel.

přímé vnitrostátní přelety na *A jsou OW za 7500 mil... buď něco zvaž nebo někomu udělej radost.
Za mě zajímavé například pro přelety v USA nebo mezi pevninským Ekvádorem a Galapágy.

Ale bookovat nonTK award je za trest, takže já si za expirujících 26,5k mil udělal OW upgrade do C na PRG - IST - ZNZ - JRO ...

PříspěvekNapsal: 27 pro 2018 21:51 
VIP

Dle posledních informací z Flyertalku (sám jsem nezkoušel) se po posledním "updatu systému" kancelářím TK po celém světě nedaří bookovat awardy mimo TK... :(

Galapágy vím, že jsou u dost programů z awardů vyloučeny. Nevím, jestli to platí tady.

Obávám se, že 5k mil bude k využití dost těžko. Jednou jsem řádově (přesné číslo nepamatuju) podobné částku řešil a nakoupily se za to nějaké blbosti na jejich shopu - s tím, že jsme ti posílali do Německa, protože německá verze shopu měla nižší poštovné a hlavně podstatně větší sortiment. Byly to ale míle na účtu, o kterém jsem věděl, že nebude dál používat, takže cokoli bylo lepší, než to nechat propadnout.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 04:26 
Diskutér

zennie píše:
Dle posledních informací z Flyertalku (sám jsem nezkoušel) se po posledním "updatu systému" kancelářím TK po celém světě nedaří bookovat awardy mimo TK... :(

To se týká jen AC/UA.

Předmět příspěvku: Frequent Flyer Programy
PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 08:54 
Diskutér

To se dělá přes ten jejich PDF formulář? Předpokládám, že do konce roku už to beztak nestihnu.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 18:15 
Diskutér

*A award stihneš:
1. Vyber let.
2. Zavolej jim (obecné call centrum / lokální kancelář) a nech si vystavit rezervaci.
3. V pondělí zajdi na pobočku, kde vyplníš formulář, zaplatíš taxy a dostaneš letenku.

Jednoduché itineráře možná najdeš i online k okamžitému vystavení.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 18:48 
VIP

2. Už jsem to nějakou dobu nedělal, ale když jsem dřív zkoušel volat, odkázali mě stejně na mail. Reálně se cokoli ale řešilo až při osobní návštěvě.

Na internetu se dají vystavit awardy jen u TK, aspoň tak to vždy bylo. Nedávno se na webu objevila možnost i *A itinerářů, ale opět, dle informací z FT mám dojem, že to prakticky nefunguje, navíc je tam relativně málo letišť.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 20:22 
Diskutér

Obecné call centrum - telefonicky v pohodě, připraví rezervaci, v jakékoliv kanceláři TK to pak lze vystavit (platnost rezervace 3-5 dní).
Lokální kancelář - email je pro ně pohodlnější (mají čas na hledání), ale reálně to funguje i telefonicky, když to spěchá (nenechat se odbýt, případně volat jinou kancelář - na světě jich je dost; vystavit letenku pak lze kdekoliv jinde v TK kanceláři, někdy i emailem).

Awardy na webu TK už lze i pro *A - je tam na to zvláštní odkaz. S letišti jsem neměl problém i mimo TK síť. S jednoduchými lety to také není špatné - cokoliv složitějšího (např. s přestupem a mezi dvěma regiony) už je asi lepší řešit offline.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 22:55 
VIP

Jo, ok, myslel jsem, že mluvíš o volání lokální kanceláře (teď vidím, žes zmiňoval i obecné callcentrum - nevšiml jsem si, sorry).

Ohledně odkazu na *A awardy - můžeš mi dát nějaký hint? Viděl jsem to tam před pár týdny, teď to ale nemůžu najít. A vím, že mi to některé konkrétní letiště vůbec neumělo najít (např. HND, nic malého). Teď tato letiště (i menší, co jsem předtím neúspěšně zkoušel) vidím, že nabídne i formulář na TK awardy, ale pochopitelně nic nenabídne. A k *A awardům se mi nedaří proklikat...

PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 00:13 
Diskutér

Fungovalo volání oběma směry 8-)

Log in - Miles transactions - Book now (podle mě to postupně updatují - teď už je to použitelné pro jednoduché rezervace).

PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 03:29 
VIP

Som tu nedavno premyslal, aky FFP pre *A. Vybral som si Air Canada Aeroplan, lebo maju viac za moj tarif u TK a mam na leto od AC v lepsej triede.

No ale veelmi zle som vybral. Reku pozrem, ci uz nemam mile za TK spred tyzdna. Neda sa prihlasit do uctu. Na helpdesku sucho oznamili, ze ucet bol zablokovany, lebo nemam kanadsku adresu. Ze mam poslat kopie pasov a vypisy z uctov (ako doklad k adrese) na jednu mailovu adresu. Pisal som tam, ci vazne a ziadna odpoved.

Na FB AirCanada mi rovno poradili, ze bude lepsie pouzit FFP od United. (a tak som aj urobil)
Tak toto by som veru nebol cakal :(

Takze bacha, Aeroplan nebrat, alebo najprv skusit, ci by tie pasy, ucty a ine pomohli. Ja veru nemam chut posielat taketo udaje len tak na adresu, ktora neodpoveda na kontaktny mail.

PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 13:47 
Diskutér

Pokud by někdo chtěl - mám 7400 milí v Emirates u Skywards. Končí někdy v půlce příštího roku. Jejich smysluplné využití mě nenapadá. Rád poskytnu. Bonusové letenky se dají vystavit i na cizí jméno. Použitelné je to jen na kratší lety s GOLem (4500 mil) nebo s JetStar (7000 mil).

U ČSA mám v OK Plus 4818 mílí. Nějaký nápad, jak je smysluplně využít nebo jednoduše získat chybějících 182 mílí pro jeden voucher do salónku?

PříspěvekNapsal: 15 úno 2019 11:01 
VIP

jfk píše:
Momentálne jedna taká do konca novembra beží a ak sa spojí bonusový nákup bodov do SPG/Mariott s bonusovým transferom do UA, výsledkom je skvelý pomer cpm, ktorý predčí aj priamy nákup UA míl so 100% bonusom.

SPG mi bombarduje s tím novým jménem Marriott Bonvoy (přejmenovaný FFP), neprostudoval to někdo? Zatím se mi líbí soustředit se na HH, ale kdyby tam měli nějakou neodolatelnou akci...
Příloha:
Bonvoy.jpg
Bonvoy.jpg [ 84.75 KiB | Zobrazeno 392 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 úno 2019 17:57 
Diskutér

Momentálne viem iba o ponuke pre nových členov:

Earn a Free Night Award (worth up to 25,000 points) after just two paid stays at Marriott Hotels now through 6/28/2019

https://www.joinmarriottbonvoy.com/freenight16/

PříspěvekNapsal: 17 dub 2019 13:00 
Kolemjdoucí

Koupím 50.000 M&M formou vystavení award letenky + doplatku za taxy, kontakt mile na volny.cz díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 659 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina