Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 pro 2019 21:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krátký výlet po západě USA
PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 16:19 
VIP

Ráda bych se s vámi podělila o mojí první zkušenost s návštěvou západu USA.

Měla jsem tam namířeno už třikrát, ale jako na potvoru mi dopravce, či prodejce cestu v chybném tarifu v F, nebo C vždy zrušil. Tentokrát to konečně vyšlo, i když v pouhém economy :)

Původní plán byl cestovat sama a pojmout to víceméně jako městskou turistiku v LA, LV, SF s jedním, či dvěma výlety mimo město. Jak ale plynul čas, více se mi to rozleželo v hlavě a začala jsem špekulovat, že by nebylo od věci, cestovat ve dvou. Žádnou z kamarádek ale cesta neoslovila a ani z cestovatelské seznamky nevzešla domluva. K mému překvapení se můj nástřel itineráře zalíbil manželovi, slovo dalo slovo a po dokoupení letenek začalo plánování. Z původního itineráře nezůstalo takřka nic. Měli jsme dvanáct dní včetně dne příletu a odletu. U Alama jsme půjčili auto na celý pobyt a udělali menší okruh. Mapka

Všechny navštívené parky mě doslova ohromily. Těžko bych vybrala jeden, který byl pro mě top. Každý nabízí trochu jiné přírodní krásy, přestože jsou si v ledasčem podobné.
Zažili jsme také všechny druhy počasí od sněhové vánice u Grand Canyonu, kde bychom to na konci května jen stěží předpovídali, až po nesnesitelné horko v Death Valley.

Překvapila mě také některá negativa. Prvním bylo jednorázové plastové nádobí na snídaních v hotelech. Nevím, nerozumím, proč ???
V Los Angeles jsme se stali nechtěnými svědky střelby v nákupním centru a následně ohromného policejního zásahu, jak z akčního amerického filmu. Naštěstí se tento incident obešel bez ztrát na životech. Vážnost celé situace jsem si ale uvědomila až s odstupem několika hodin. I taková je Amerika a podobné věci tam bohužel nejsou až tak velkou výjimkou.

Pozitiva cesty ale mnohonásobně převyšují drobná negativa a proto už vymýšlíme další cestu, která tentokrát bude delší, okruh bude větší a tempo pomalejší. Západ USA mi doslova učaroval a budu se tam ráda vracet a příště se tam snad vejde i San Francisco, které toužím vidět už mnoho let i když jsem připravena na to, že pro mě bude zklamáním, ale vidět ho zkrátka musím.

Velký dík patří anavi, který mě zásoboval radami, tipami, doporučeními. Díky rovněž patří Sau a inspirací mi také byl babička Lála a jeho cestopis Západ USA "po našem"

Přidávám zde krátké video USA West Roadtrip 2019

Příloha:
Grand Canyon.jpg
Grand Canyon.jpg [ 196.56 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Monument Valley.jpg
Monument Valley.jpg [ 184.22 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Natural Bridges.jpg
Natural Bridges.jpg [ 185.57 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Arches (2).jpg
Arches (2).jpg [ 192.35 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Arches.jpg
Arches.jpg [ 183.43 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Canyonland.jpg
Canyonland.jpg [ 187.15 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Canyonland (2).jpg
Canyonland (2).jpg [ 191 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Bryce Canyon.jpg
Bryce Canyon.jpg [ 196.62 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Zion.jpg
Zion.jpg [ 195.11 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Příloha:
Death Valley.JPG
Death Valley.JPG [ 194.82 KiB | Zobrazeno 807 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Krátký výlet po západě USA
PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 18:31 
Diskutér

Super fotky, na video mrknu později ;) Můžu poprosit o rozepsání nákladů nebo aspoň celkovou cenu?

PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 19:57 
VIP

Pro dvě osoby to vyšlo 76 tisíc
Nejvyšší položkou bylo ubytování, kde jsme volili pohodlí a skoro vždy měli dvě větší postele.
Letenky : k mé letence VIE-LAX za 261€ jsem si nejdříve přikoupila sedadlo na dvojce do uličky za 35€/směr, manžel měl Premium economy za míle + 9.500 Kč poplatky. Na poplatcích levněji vycházela letenka z Prahy, než z Vídně, tak jsem si i já následně dokoupila zpáteční PRG-VIE za 3.200 Kč. Celkem nás pak letenky vyšly na 21.000 Kč.

Letenky: 21.000 Kč
Ubytování: 25.000 Kč
Půjčení auta: 6.200 Kč
Benzín: 4.600 Kč
Cirque du Soleil Las Vegas: 7.000
Ostatní útrata: 12.000 Kč

PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 20:46 
VIP

Těší mě, že si se zřejmě inspirovala mými doporučeními, protože jste jeli nachlup stejnou trasu jako my, na stejný počet dní. My letěli v 6 lidech a pořidili jsme to komplet za 20000 pro jednoho. Letenky byly za 7000 z Frankfurtu, také jsme dokupovali sedačky. Ale AA nám to zpestřilo zrušením letu LAS - LAX a přebukováním na LAS - LHR o 31 hod později. Jako bonus nám dali 3 pokoje v Hiltonu á 205. Kompenzaci jsme ale nedostali, protože ta se vztahuje jen na evropské společnosti. Ubytování nás vyšlo v průměru 19 dol. za 1 osobu se snídaní za 1 noc.
To video je úžasné, dokonale ve zkratce vystihuje místa co jsou tam k vidění. Ve skutečnosti jsou ale barvy /především v Bryce/ mnohem jasnější. Je ale jen půlka klasického základního okruhu, těš se na Yosemite, Mono Lake, Sequoia NP. San Francisco asi správně tušíš, že nebude taková pecka, ale vidět se musí. Lombard Street, Golden Gate a Twin Peaks nezklamou.

Naposledy upravil anavi dne 26 srp 2019 21:18, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 21:13 
VIP

Marcela píše:
Jéé, kolikrát jste byli? A na čem?
My byli s Dítětem na Mystère, druhá řada, super to bylo, nevešlo se mi to do cestopisu.
Letos jsem byl na Zumanity, lechtivá burleska, artistky nahoře bez, na to jsem nějak s vlastním děckem nechtěl. Čtvrtá řada, před začátkem si mě klauni neomylně vybrali na ztrapnění, byl jsem rudej a zpocenej až běda.
Za měsíc bych rád na .

PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 21:24 
VIP

babička Lála píše:
Marcela píše:
Jéé, kolikrát jste byli? A na čem?

Jednou. Osoba 152 USD :roll: Byli jsme na Michael Jackson ONE a pro mě to bohužel bylo trochu zklamání. Očekávala jsem akrobatickou show, jak jí znám z TV dokumentů a bylo to taneční show s pár akrobatickými prvky. Bylo to krásné, ale zkrátka něco jiného, než jsem očekávala.

PříspěvekNapsal: 26 srp 2019 21:35 
VIP

Krásné fotky a video. ;)

PříspěvekNapsal: 27 srp 2019 05:21 
VIP

Rado sa stalo :)

PříspěvekNapsal: 27 srp 2019 07:30 
VIP

Skoro jako Omán :D :D :D

PříspěvekNapsal: 27 srp 2019 08:22 
Moderátor

Příště Mono Lake, Yosemite, Lassen, Sequoia, Crater Lake, Boeing, Olympic, Rainier, Glacier, případně na skok do Kanady, Yellowstone... v USA se dá trávit hodně času :-).

Btw. 8.4.2024 je zatmění slunce, pro mě je ideální lokalita na pozorování asi Texas.

PříspěvekNapsal: 28 srp 2019 07:59 
Moderátor

2Marcela: Moc pěkné, ale neměl jsem to číst... Po několika dřívějších návštěvách jsem nabyl dojmu, že se tam možná vrátím až v dalekém důchodu. Takhle tam budu chtít dříve... ;)

PříspěvekNapsal: 28 srp 2019 09:12 
VIP

Já už jsem podlehl dávno a stále se vracím. Pořád je co objevovat. Grand Canyon jsme viděli cca 10x, ale až letos jsme se odhodlali slézt alespon malý kousek dolů. Z Yaki Point na Ooh Aah Point . Jen cca 1 míli dolů a pak zpět. Krátké, zajímavé, super zážitek. Pak jsme před Escalante zajeli 15 mil bokem na Devils Garden, zase něco trochu jiného.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina