Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 14:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Taliansko - Cinque Terre, Pisa, Florencia, Bologna
PříspěvekNapsal: 09 srp 2019 04:57 
Diskutér

Dobre ranko. Prvykrat v historii na mna dolahol zivot pracovnika vo fabrike, a musel som si cerpat volno cez celozavodnu dovolenku. Samozrejme to padlo na najhorsi termin, co sa financii tyka - prelom jula a augusta. Za ciel cesty som nakoniec vybral Taliansko a okruh Bologna - Cinque Terre - Pisa - Florencia - Bologna.

Ak mate chut, mozete si pozriet prvy fotoblog z Cinque Terre:

:arrow: https://cestujzamenej.sk/2019/08/08/cinque-terre-vylet-do-5-rozpravkovych-dediniek/

Naklady Cinque Terre:

Letenka - Lauda / FR 44€ (Vieden - Bologna, Bologna - Bratislava)
Autobus Bologna - La Spezia - 15€ (Marino)
Vlak - cca 30€ (Cinque Terre Card + nejake presuny)
Ubytovanie - cca 60€ noc pre dvoch (sialena mestska dan 5€ osoba noc...)
Strava - bezne pizza a cestoviny v podnikoch okolo 6-7€(alebo len trojuholnik na stojaka za 2€), a raz som sa nechal ojebabrat a dal som si na ranajky vajcia a slaninu za 8,5€ :-D

Naposledy upravil nathan7 dne 08 zář 2019 08:20, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Taliansko - Cinque Terre, Pisa, Florencia, Bologna
PříspěvekNapsal: 08 zář 2019 08:19 
Diskutér

Nejdem vytvarat dalsie temy, tak to Taliansko postupne nasupam sem. :D
Po Cinque Terre sme sa presunuli do mesta Pisa. Presunuli sme sa vlakom za cca 8€. Strava v meste bola podstatne lacnejsia ako v Cinque Terre. Pizza a Lasagne od 5-6€ v uplnom centre.
Ak mate chut, mozete pozriet fotoblog. Menej textu a vela fotiek:

:arrow: https://cestujzamenej.sk/2019/09/07/talianska-pisa-jeden-den-pri-najznamejsej-sikmej-vezi-sveta/

PříspěvekNapsal: 08 zář 2019 20:52 
VIP

nathan7 píše:
Dobre ranko. Prvykrat v historii na mna dolahol zivot pracovnika vo fabrike, a musel som si cerpat volno cez celozavodnu dovolenku. Samozrejme to padlo na najhorsi termin, co sa financii tyka - prelom jula a augusta. Za ciel cesty som nakoniec vybral Taliansko a okruh Bologna - Cinque Terre - Pisa - Florencia - Bologna.

Ak mate chut, mozete si pozriet prvy fotoblog z Cinque Terre:

:arrow: https://cestujzamenej.sk/2019/08/08/cinque-terre-vylet-do-5-rozpravkovych-dediniek/

Naklady Cinque Terre:

Letenka - Lauda / FR 44€ (Vieden - Bologna, Bologna - Bratislava)
Autobus Bologna - La Spezia - 15€ (Marino)
Vlak - cca 30€ (Cinque Terre Card + nejake presuny)
Ubytovanie - cca 60€ noc pre dvoch (sialena mestska dan 5€ osoba noc...)
Strava - bezne pizza a cestoviny v podnikoch okolo 6-7€(alebo len trojuholnik na stojaka za 2€), a raz som sa nechal ojebabrat a dal som si na ranajky vajcia a slaninu za 8,5€ :-D

mám rad vajcia na stojaka aneb slovak style

PříspěvekNapsal: 08 zář 2019 21:00 
Diskutér

Za cestopisy z Itálie děkuji :)
ALE NA VAŠEM BLOGU MÁTE TOTO? "V sobotu sme okrem Hlubokej navštívili ešte mesto Český Krumlov. Ak sa totiž povie Južná Morava, každého napadne práve toto miesto."
Opravte si to prosím, Český Krumlov není na Jižní Moravě, Blatná už vůbec ne :roll: a my Jihočeši jsme strašný patrioti...a o kamarádech z Jižní Moravy ani nemluvě :D

PříspěvekNapsal: 09 zář 2019 05:43 
Diskutér

HankaC píše:
Za cestopisy z Itálie děkuji :)
ALE NA VAŠEM BLOGU MÁTE TOTO? "V sobotu sme okrem Hlubokej navštívili ešte mesto Český Krumlov. Ak sa totiž povie Južná Morava, každého napadne práve toto miesto."
Opravte si to prosím, Český Krumlov není na Jižní Moravě, Blatná už vůbec ne :roll: a my Jihočeši jsme strašný patrioti...a o kamarádech z Jižní Moravy ani nemluvě :D

fuha, dikes za upozornenie :D Opravene. Asi mi to uslo. Lebo cely clanok sa aj vola Juzne Cechy :D Neviem ako ma to napadlo pisat tam Juzna Morava.

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 05:06 
Diskutér

Predposledny clanok do partie. Jeden den v Bologni. Fakt paradne mestecko. Turistov o poznanie menej ako po okoli, pizza za ceny ako u nas doma a cele mesto sa da prejst pesi. Idealne miesto napriklad na rande ak chcete ocarit. Za malo penazi vela muziky.

:arrow: https://cestujzamenej.sk/2019/09/10/bologna-co-vidiet-za-jeden-den/

PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 11:19 
Diskutér

Posledny clanok do partie. Dnes vela fotiek z Florencie. Boli sme tam 3 dni a vacsinu casu sme sa len tak motali. Dlho som sa tomu mestu vyhybal, ale nelutujem, ze sme tam nakoniec sli. Historia tam na cloveka dycha na kazdom kroku.

Naklady na letenky ako predtym. Po meste sme sa pohybovali peso, takze tam to bolo za 0€ a ubytko bolo v top sezone za 70€ v centre s ranajkami a komplet vsetkymi poplatkami.
Strava tiez ok. Pizza od 4-5€. Len bacha na table service fee. V jednom podniku nam nauctovali 5€ na osobu. Ale to bola moja chyba, ze som si to neskontroloval.

:arrow: https://cestujzamenej.sk/2019/09/24/florencia-na-navsteve-v-koliske-renesancie/

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina