Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 čer 2019 06:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GreenMotion - pozor na výluku externých poisťovní
PříspěvekNapsal: 16 bře 2019 21:35 
Diskutér

Len zo zvedavosti som si pozeral ponuky niektorých externých poisťovní, čo poisťujú spoluúčasť, či náhodou neobjavím niečo nové popri "známych" worldwideinsure a icarhireinsurance. Neobjavil som síce nič nové (resp. všetko ostatné bolo len pre UK rezidentov) , ale všimol som si inú zaujímavú vec.
Niektoré poisťovne už explicitne uvádzajú v podmienkach, že ich poistka sa nevzťahuje na prenájmy u požičovne GreenMotion.
napríklad:
https://www.reducemyexcess.co.uk/faqs.aspx
Citace:
Are there any rental companies you don't cover?
Our excess insurance covers all rental companies apart from one. We don't provide excess reimbursement for claims made as a result of rentals from GreenMotion. This is because we did some research and found that there was a much higher chance of being charged for damage (and a higher amount) by GreenMotion than with other rental companies.

https://carhireexcess.eversure.com/
Citace:
Any rentals from GreenMotion (all other rental companies accepted).

Píšem to sem preto, lebo možno je len otázka času, kedy si takéto pravidlo doplnia aj iné poisťovne, aby to niekoho neprekvapilo (lebo GreenMotion úplne bežne vyskakuje vo vyhľadávačoch a porovnávačoch po Európe aj Ázii). Doteraz som bol v tom, že tieto poistky sa vzťahujú na akúkoľvek licencovanú požičovňu...
A samozrejme to pre mňa znamená dať si pozor na túto požičovňu (tá výluka asi nebude bezdôvodne :) ).

Předmět příspěvku: Re: GreenMotion - pozor na výluku externých poisťovní
PříspěvekNapsal: 17 bře 2019 00:23 
Diskutér

jery píše:
A samozrejme to pre mňa znamená dať si pozor na túto požičovňu (tá výluka asi nebude bezdôvodne :) ).

Požičiaval som u nich 2 krát. Požičanie vo Varšave v októbri 2017 bez problémov, v apríli 2018 vo Vilniuse ako Goldcar. Už u nich určite požičiavať nebudem.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina