Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 zář 2018 23:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tripsta - zrušila činnost, letecká společnost neodpovídá
PříspěvekNapsal: 15 zář 2018 21:57 
Kolemjdoucí

ZDRAVÍM. Prosím mohl by jste mi někdo poradit, jak postupovat v této situaci (prosím nepsat odpovědi ve smyslu, že jsem neměla kupovat letenky přes Tripsta, ale přímo přes leteckou společnost. To už taky vím. Necestovala nebo neplánovala jsem letenky mimo Evropu nebo po Evropě poprvé (jindy mi to vyšlo)). Tripsta zrušila svojí aktivitu (celkově prodej letenek). Sice Tripsta píše na svých stránkách, že zakoupené letenky jsou aktivní, ale já dnes od jedné kolegyně co semnou má letět zjistila, že tomu tak není (zkoušela volat přímo jedné čínské letecké společnosti (s kterou jsme / máme v říjnu přeletové letenky v rámci Číny) a oni jí řekli: pod uvedeným číslem rezervace žádné letenky neexistují). Nevím co dělat. Moc tomu nevěřím, možná si tam špatně zadali daný kód rezervace nebo galileo number......... Aplikace na internetu, které fungují na ověření letenek mi nefungují (nemám telefon podporující dané aplikace). Mohl by mi prosím někdo poradit nebo pomoc ? Prosím moc o pomoc. Nechci řešit až na místě a nechci přijít o peníze. Kupovala jsem takto 2x letenky v rámci Číny. Prosím zkušené napište mi. Jest-li nechcete poradit zadarmo, tak jsem ochotná i za nějaký peníz. Psala jsem několikrát e-maily na Air China a China Southern (přes Tripsta kupované letenky, letět máme s uvedenými leteckými spol.) - neodpovídají. Předem děkuji všem ochotným lidem. Můj e-mail pro zprávu, pokud by jste chtěli pomoc: L.K.B.K@seznam.cz Přeji Vám hezký den a hodně štěsti při vašich cestách.

Předmět příspěvku: Re: Tripsta - zrušila činnost, letecká společnost neodpovídá
PříspěvekNapsal: 15 zář 2018 22:46 
VIP

zkusila jsi checkmytrip.com? nemusis zadnou appku stahovat, jde to i v browseru. pripadne pres www dopravce?

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018 11:51 
VIP

zkus ty veřejně dostupné možnosti:

a) checkymytrip.com
b) rezervační systém aerolinky / partnerů v alinaci
c) napsat na FB dopravce
d) reklamovat platbu u banky a rozloučit se s cestou

Nicméně co máš aktuálně v ruce? Rezervační kód? eticket?

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018 11:59 
VIP

Cinske letecke spolecnosti podle me nevyuzivaji checkmytrip. Letenky by jsi mela byt schopna najit zde - www.travelsky.com
Bude to mozna chvili trvat s prekladem. Dale bych tel. overil u spolecnosti. Pokud opravdu nejsou vystavene, tak reklamovat v bance.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018 22:41 
Kolemjdoucí

Děkuji moc za snahu pomoc.

Myslela jsem, že musím mít aplikaci v mobilu. Zkoušela jsem nyní i přes PC a nejde mi dle jednoho kódu ani druhého kódu vyhledat.

Zkoušela jsem nyní www.travelsky.com, pomocí překladače jsem dala dohromady potřebné údaje a systém mi napsal: Číslo čísla letenky / itineráře je nesprávné

Zkoušeli jsme obě kolegyně jak psát několikrát e-mail, tak je kontaktovat přes FB a tak druhá kolegyně volat (na infolince jim i spelovala své přijmení.....potřebné údaje a oni jí odkázali na to ať si dojede do Německa nebo Londýna (nerozuměli anglicky co jsem pochopila a proto odkázali na pobočku v Evropě)). Nereaguje Tripsta, ani letecká společnost Air China ani China Southern.

Napadá Vás jak jinak to ještě řešit ?

Nemáte případně někdo kontakt na někoho z těchto společností nebo nějaké další informace (jest-li nechcete sdělovat veřejně na internetu, prosím napsat na e-mail: L.K.B.K@seznam.cz)

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018 06:05 
Kolemjdoucí

Tak zkuste zavolat na ty evropské pobočky dopravců. Čísla jsou jednoduše dohledatelné na internetu.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018 08:14 
VIP

takže záhada vyřešena, tripsta to vystavila přes galileo, takže travelport viewtrip.
letenky v pořádku vystavené, e-tickety pro všechny cestující, přeposláno na mail :)

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018 18:54 
Kolemjdoucí

Mockrát děkuji, strašně moc si toho vážím a udělalo obrovskou radost. Už, abych tam byla a užívala / cestování / poznávání krás přírody a měst :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina