Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 črc 2019 13:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestovani s detmi 0+
PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 09:16 
Diskutér

Zakladam nove vlakno, ale jestli jsem prehledla nejake starsi k tematu, tak me prosim upozornete ;)
Chystame se po porodu cestovat s prckem.. autem, letecky, lodi...cokoliv. EU, mimo EU, Svet.... :geek: Mate nejake osvedcene tipy zkusenych rodicu-cestovatelu, rady, doporuceni co kde a jak at uz s ruznymi leteckymi spolecnostmi, letisti, pobytem...tak i s pripravou a "nastaveni" infanta :D Prvni vylety budou autem po okolnich zemich a na jare prvni let po Evrope, mozna Madeira, to bude mit tak pul roku... A taky rady ohledne zdravotni pece a ockovani... Nebudu ockovat hned ze startu a proti vsemu preventivne...
Diky!!

Předmět příspěvku: Re: Cestovani s detmi 0+
PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 09:45 
Kolemjdoucí

Jen poznámku, možná nemístnou.. něco takovýho jsme si před prvnim dítětem malovali taky. Pak jsme ovšem (stejně jako všichni naši známí) pochopili, že si to neužijem ani my, ani to dítě (to už vůbec ne). Když maj ty děti aspoň tři roky, zas už je to něco jinýho..
Neřikám že to nejde, určitě jo, ale fakt počkej jak se budeš pár měsíců po porodu cejtit, jak budeš všechno stíhat a tak, než začneš kupovat letenky:)
Jo a pokud nejste úplní stoici, nebo nebudete mít extra hodný dítě, výlety po okolních zemí autem budou očistec.
Držim každopádně palce!

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 10:16 
Diskutér

Milo píše:
Jen poznámku, možná nemístnou.. něco takovýho jsme si před prvnim dítětem malovali taky. Pak jsme ovšem (stejně jako všichni naši známí) pochopili, že si to neužijem ani my, ani to dítě (to už vůbec ne). Když maj ty děti aspoň tři roky, zas už je to něco jinýho..
Neřikám že to nejde, určitě jo, ale fakt počkej jak se budeš pár měsíců po porodu cejtit, jak budeš všechno stíhat a tak, než začneš kupovat letenky:)
Jo a pokud nejste úplní stoici, nebo nebudete mít extra hodný dítě, výlety po okolních zemí autem budou očistec.
Držim každopádně palce!

Diky Milo :) Mame tuhle predporodni pripravu od okoli ale proste jsem si rekla, ze se vsechno zvladne (kdyz se na to pripravime) a dokud bude diteti stacit jen vytahnout prso (vicemene), tak ho chceme trenovat. Samozrejme, ze doufam, ze to bude klidas po tatinkovi, protoze jinak by mi hrablo... nebo budu muset cestovat sama :mrgreen: Uz takhle mam abstak, ze od unora zadny let a ani koupene letenky a to se mi tak 10 let nestalo a je to strasny pocit. Dele jak do pristiho roku to nevydrzim :lol:

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 10:36 
Kolemjdoucí

Uvidíš, jestli se to v tobě po porodu nepřecvakne - už se na světě staly i divnější věci..:)
Ať vám vše vyjde.
Jestli můžu doporučit, mnohem lepší je pár měsíců po porodu třeba na tři dny vypadnout jen s chlapem a dítě nechat babičce nebo někomu - tu chvilku to zvládnou na umělym mlíku (nebo jinak, ale to zde netřeba rozvádět:)), vy si odpočinete, vyblbnete a dítě bude radši.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 11:20 
VIP

My jeli poprvé v 7M. Vlakem do Německa a pak letecky (ještě neseděla). Let vlastně dobrý, kojení... Hlavní je děcko zabavit.

Autem taky nedoporučuju, ale může být prcek jiný (i když co tak slýchám z okolí, 90 % dětí prostě není v autě OK).

A nejdůležitější je najít "baby friendly" destinace...

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 11:22 
VIP

K tazatelce - jsou to takové ty klasické prvorodičovské, trochu naivní představy... Sorry, vím, o čem mluvím ;)

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 11:26 
VIP

Pareja píše:
K tazatelce - jsou to takové ty klasické prvorodičovské, trochu naivní představy... Sorry, vím, o čem mluvím ;)

Ono záleží, jak moc cestovala dříve... A vzhledem k počtu příspěvků to na první dobrou vypadá, že něco ví.

Každopádně vlastně Madeiru bych teda s 6M děckem nevolil :lol: 8-)

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 11:32 
Diskutér

Ja sa tiez pridam, podla mna je to o rodicoch. My sme cestovali pred dcerkou, a cestujeme aj s nou.
Prvy krat letela ked mala 5 mesiacov, do Zurichu. Potom Rim ked mala 11mesiacov. Ked mala 2 roky tak 2 letne dovolenky. Nasledne ked mala 3 roky Miami, tento rok ked ma 4 roky sme dali HKG.
Miluje cestovanie, lietadla, letiska atd...
Do roka odporucam cestovat v case ked mava spankovy rezim, teda vybrat let kedy zvykne spat. Po Europe uplna pohoda, lietadlo vzlietne, dieta zaspi a zobudi sa az po dosadnuti.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 11:43 
Diskutér

Zase do Asie dite tak do dvou let (asi :lol: ) tahat nebudu ;) a to uz bude i neco naockovano... Ale jestli bude zdrave a s nejakym plusminus rezimem, tak radeji pujdu s miminem na letiste nez do obchodaku :) Ta Madeira v pul roce je pro mne asi hranice.... zadne Kanary, Kapverdy a silene lety...to az kolem roku :oops: ale muze tam byt prijemne jaro, kvalitni zdravotnicka pece a neco i k videni pro nas...
Jinak znam miminko, ktere si ve trech mesicich dalo prvni let na Floridu a do roku tohle zvladlo 3x a zije ona i rodice... Jen vim, ze to chce specialni autosedacku....

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 12:51 
VIP

Madeira je hlavně o turistice, ježdění po ostrově. To bych radši volil ty Kanáry, tam je víc vyžití pro děti. Ale stejně poznáš sama... Rozdíl mezi 6M a 12M prckem je minimální.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 12:52 
Diskutér

Baruska007 píše:
a zije ona i rodice

Tak to je dobře, že žijou. A co spolucestující? Mě stačil jeden 8 -10 měsíční infant sedící vedle mě (na klíně matky) a už vím, proč vznikl výkřik "Herodes, to byl král..." A to byl jen let do Londýna.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 14:29 
VIP

dropino píše:
Baruska007 píše:
a zije ona i rodice

Tak to je dobře, že žijou. A co spolucestující? Mě stačil jeden 8 -10 měsíční infant sedící vedle mě (na klíně matky) a už vím, proč vznikl výkřik "Herodes, to byl král..." A to byl jen let do Londýna.

Zase takové hezké, provokativní téma... lidi se na to čapnou :!:
Třeba jako já :roll:

Omlouvám se tazatelce, neodpovídám na položené otázky, protože rady a doporučení neznám. Naše malé Dítě bylo svého času dost halasnej a těžko utišitelnej harant, ale my jako zaslepení rodiče jsme to tak neviděli. Snažili jsme se ho utišit kvůli němu a nám, nikolif kvůli ostatním.
Dneska my i Dítě nadáváme na cizí malý létající fakany, ale shodně víme, že je to převážně o snaze rodičů, o jejich empatii, že zabavit nebo utišit toho svýho fakánka má smysl i kvůli ostatním spolucestujícím nebo hostům v hotelu s tenkejma zdma.

Závěrem držím palce, ať má to vaše malé fpořádku Eustachovu trubici; naše Dítě ji asi ideální nemělo (po mě), takže v letadle hodně trpělo. Řvalo fakt strašně, a evidentně bolestí.
Ať vás tohle mine.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 15:07 
VIP

JJ, otevřela jsem tu jednou téma Exotika s dětmi a to bylo pohoršení pro některé :lol: .
Můžeš si tu diskuzi přečíst... v Nezařazených.
Jinak tedy taky jsem chtěla jezdit/létat s 1 dítětem, ale dopadlo to jinak, jelikož máme dva 1 rok a tři čtvrtě po sobě :) ...takže jako tahat do letadla a s sebou všechnu tu výbavu kočárky,autosedačky atd....jsem zavrhla a poprvé u moře jsme byli, když mladšímu bylo 2,75 , autem na Rujáně.... a pak letadlem poprvé o rok později (tj. jednomu 5,5 a druhému 3,75), bez těchto věcí,(pouze podsedáky), žádné plíny, speciální jídla, ml. strava, prostě když nebyli už batolata. A to jsme pak s nimi šli 8km trek řeku v Andalusii, už něco vydrželi a nemuseli spát po obědě atd.
Předtím jsme jezdili výhradně v Čechách.
A teda baby friendly destinace/ hotely nemusíme ani teď, stačí mi moje :lol: děti.
Loni na podzim jsme letěli na Kanáry (ostrov La Palma), let 4,5 hodiny a bylo to už pro ně celkem dlouhé, takže zatím samá Evropa....

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 15:31 
VIP

Létáme s dětmi od malička (od 8mi měsíců) a měli jsme jen malej problém při prvním letu, že brečeli když jsme šli na přistání. Od té doby letadla a letiště milují a už se těší na další cestu.
Nejprve jsme létali Španělsko, kde je pořád co vidět a děti tam mají rádi. Pak jsme začali létat mimo Evropu...
Madeiru bych pro začátek vynechal. Je to spíš chození, bez pěknýho koupání. My jsme tam byli s dětma až letos, když je dětem 7 a 10 let. A bylo to super pro všechny.
Jak píšou ostatní nejdřív auto, pak lety po Evropě a pak možná dálkovky.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 22:16 
VIP

Za nás:

8m cesta do Itálie na koupačku (autem)
12m Mexiko (Cancun) - letadlem
18m USA (LA) - letadlem ;)

Vše v pohodě, je to o dítěti a o rodiči...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina