Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2018 18:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NY: O muži, který nikdy neviděl slunce
PříspěvekNapsal: 05 črc 2018 10:59 
VIP

O muži, který nikdy neviděl slunce

To asi chce každý. Vidět Chinatown v New Yorku.

Nejznámější je díky Holywoodu čínská čtvrť v San Francisku, ale ta newyorská jí svým charisma zdatně šlape na paty. Navštívit NY a nenavštívit čínskou čtvrť? To nemyslíš vážně... :roll:

Při naší první návštěvě NY kdysi dávno si zcela náhodně, jen podle nabídky za výlohou, vybíráme s Dítětem restauraci 218 na Grand Street (a ti bystřejší už vědí, že adresa je Grand St. 218, Manhattan, New York, United States). Já k obědu zvolím nějaké vepřové s celerem, Dítě volí kuřecí s pomerančovou příchutí.
Moje jídlo bylo dobré, ale to “orange flawor” bylo fenomenální!!! Zážitek trochu pokazil takovej divnej zamračenej číšník, který nám na stůl hodil účtenku s vyplněným spropitným +15%, a za chvíli nás neochotně s nasraným výrazem na obličeji zinkasoval.

Při druhé návštěvě NY o rok později jedeme do čínské čtvrti né kvůli čínské čtvrti, ale kvůli kuřeti na pomerančích. Odehraje se déjá-vu jako z učebnice psychologie: narvaná restaurace, otrávenej číšník, objednávka (ale tentokrát 2x kuře s pomerančovou chutí), číšník nás otráveně obslouží, účtenka s nadiktovaným spropitným, platím zase stodolarofkou, číšník mi hodí peníze nazpět a nasranej na celej svět odejde.

Pŕi třetí návštěvě NY o dva roky později (a ti bystřejší vědí, že celkově to je po třech letech) jedeme do čínské čtvrti né kvůli čínské čtvrti, né kvůli kuřecímu na pomerančích, ale kvůli tomu Číňanovi. Bude tam? Usměje se?
Byl.
Fláknul nám jídlo na stůl, účtenka se spropitným, 100$ bankofka, hození bankovek nazpět… fšechno bylo. :D
Příloha:
On.jpg
On.jpg [ 206.09 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]

Čtvrtý NY. Fšechno bylo.

V březnu 2018 jsem byl v NY s Tomášem a říkám mu “že prostě musíme” do čínské čtvrti na bezva jídlo. Souhlasí.
Dal si cosi, prej fajn, ochutnal moje pomerančový kuře a zalitoval, že nedbal mého doporučení.
Já natajňáka natočil na telefon video s čîšníkem, kterej tam zase byl! Poslal jsem to Dítěti a ono odpovědělo, že to je nejlepší video co jsem kdy natočil. A že má pocit jakoby tam sedělo se mnou.
{dám to někam na youtube a připojim odkaz, ale nic zvláštního tam neuvidíš: je tam do každé jedné první i poslední buňky nasranej člověk čínského původu}
Příloha:
Nikdy se neusměje.jpg
Nikdy se neusměje.jpg [ 68.35 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]

Při páté návštěvě NY jsme jeli s Dítětem do Dvěstaosumnáctky s předsevzetím, že si s tím naším chlapcem uděláme selfíčko. Šli jsme na pozdní oběd, před třetí hodinou, restaurace byla prázdná, obsluhoval nás nějakej usměvavej mladej Číňan, dali jsme si to naše kuře…
{jídlo je za těch posledních sedm let úplně stejný: velikost porce, dokonalá (!!!) chuť …}
No, nebyl tam, trochu zklamání. :?
Příloha:
2015.jpg
2015.jpg [ 132.11 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]
Příloha:
2016.jpg
2016.jpg [ 53.85 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]
Příloha:
2018.jpg
2018.jpg [ 227.24 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]

Jíme, když tu najednou rána.
Cukneme ssebou v úleku, otočíme se, a … a tráva je zelená, na zeměkouli je gravitace a ve 218 obsluhuje nasranej číšník. :D
Náš chlapec jebnul talíři vo stůl a votráveně je poslal hostům.
Mazltof :!:

Selfíčko jsme sice neudělali, ale snažili jsme se analyzovat situaci. Náš chlapec je tam pořád. Furt. FURT!
Podle našeho názoru - a je to jen hypotéza - jeho otec ve svém mladí prohrál významnou částku v hazardu.
Aby se vykoupil, slíbil Triádám život svého ještě nenarozeného syna. Byl to lhář, vůbec netušil, že nějakého syna bude mít, ale zaprodal ho.
Triáda moc nevěřila, že si toho podvodníka nějaká žena vezme za muže a povinne mu děcko, tak úpis prodala restauraci 218.
Chlapec se narodil, a dostal jméno Chlapec. Od svých deseti let musí obsluhovat hosty v 218 Restaurant.
Každej den.
Sedm krát ftýdnu.
365 krát v roce (někdy i 366 krát).
Má svůj koutek kdesi pod schody v budově (stejně jako měl Harry Potter), obsluhuje hosty, a nikdy neopustil restauraci. Nikdy nebyl za výlohou. Nikdy neviděl slunce.
Obsluhuje tak, aby ho majitelé vyhodili, ale sabotáž se mu zatím nedaří.
Furt tam je.

Naposledy upravil babička Lála dne 08 črc 2018 05:21, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: NY: O muži, který nikdy neviděl slunce
PříspěvekNapsal: 05 črc 2018 19:14 
VIP

Geniální. Hoď pak link na video 8-)

PříspěvekNapsal: 06 črc 2018 08:33 
VIP

super , kratka a citava poviedka jak z velkej knizky.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018 12:06 
VIP

Hele jde někde v Praze na orange chicken zajít? Nechci čekat zase do USA :)

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018 14:14 
VIP

Geniální :D

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018 19:12 
VIP

Skvělý!

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018 20:19 
Diskutér

Ja-be by tě měla ve svém nakladatelství vydat :D

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 05:29 
VIP

adam píše:

Nikdy a nikde jsem se s podobnym jídlem nesetkal.
Brokolice je jen spařená na skus, v omáčce je maličko příchuť zázvoru a je vyrobená z kandovaného pomeranče.
Porce je dostatečně veliká a pro dva lidi stačí jedna miska bílé rýže jako příloha.
Po jídle vždycky dostaneme celý čerstvý pomeranč na trojúhelníčky a účtenku s natvrdo vypsaným spropitným.

Chlapec se neusměje ani na místní Číňany, ani na turisty, ani na kolegy.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 05:31 
Diskutér

Líbí. Moc.Tohle vidění světa je mi blízké. Díky.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 07:37 
VIP

babička Lála píše:
adam píše:

Nikdy a nikde jsem se s podobnym jídlem nesetkal.
Brokolice je jen spařená na skus, v omáčce je maličko příchuť zázvoru a je vyrobená z kandovaného pomeranče.
Porce je dostatečně veliká a pro dva lidi stačí jedna miska bílé rýže jako příloha.
Po jídle vždycky dostaneme celý čerstvý pomeranč na trojúhelníčky a účtenku s natvrdo vypsaným spropitným.

Chlapec se neusměje ani na místní Číňany, ani na turisty, ani na kolegy.

Já to znám (i když ne z "tvé" restaurace) a je to standardní recept (něco jako kuře ve sladkokyselé:), ale v Praze se mi to zatím najít nepovedlo :)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... =bookmarks

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 11:40 
VIP

Jako Babičko, to je super, sedíme v salónku v LIS, a musel jsem to dát přečíst dál a podělit se, když už se směju nahlas. :)

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 12:43 
VIP

No super, zase mám strašnou chuť na Orange chicken. Co teď s tím? V US jsem si to dával snad v každým čínským bufetu, všude super, ale co tady?

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 16:29 
Moderátor

Bába Lála se dala na fejetony. To nepřežiju :mrgreen:

Každopádně cíl pro příští návštěvu NYC.

Lálo, zauvažoval jsi nad tím, že ta rovnice má třetí vrchol trojúhelníku? Že nejspíš v backofficu toho podniku je muž/žena, který to už hodnou řádku let vaří naprosto stejně, naprosto bezchybně, a právě to může být on/ona, který nikdy slunce nespatřil(a)?

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 17:30 
VIP

Lálo, můžeš uvést konkrétní cenu ? Já mám oblíbený bufet o 300 m dál na 195 Centre, kde je v ceně misky 5 jídel dle vlastního výběru + rýže /posledně vše za 4.75, ted už možná víc/, tohle bude asi o po znání dražší. Každopádně jsem si to napsal do poznámek jako tip pro příští cestu do NY.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2018 18:49 
VIP

alexx píše:
Lálo, zauvažoval jsi nad tím, že ta rovnice má třetí vrchol trojúhelníku? Že nejspíš v backofficu toho podniku je muž/žena, který to už hodnou řádku let vaří naprosto stejně, naprosto bezchybně, a právě to může být on/ona, který nikdy slunce nespatřil(a)?

Alexxi od doby, kdy Bill Gates vymyslel opravu věci jejím vypnutím a zapnutím, nevycházím z údivu nad genialitou lidí z IT :!:
Opravdu to může být čtverec. Otročině propadli oba sourozenci, protože byli jednovaječná dvojčata, a majitel restaurace se nemohl rozhodnout, kterého z nich pustí na svobodu. Navíc ta jeho hamižnost, mít zdarma a nadobro dva nevolníky!
Zatímco náš chlapec Chlapec obsluhuje v restauraci, kdesi v útrobách domu se u pánví potí jeho sestra Dífka...
Hrozný :o

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina