Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 črc 2019 21:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potápění a šnorchlování
PříspěvekNapsal: 23 led 2018 19:06 
VIP

Ahoj,

nikde jsem nenašel, tak zakládám nové separátní vlákno pro podvodníky.

Úvodem bych se chtěl zeptat znalých, jestli už někdo byl na Cayo Largo nebo na Cozumelu, co a jak ohledně potápění/šnorchlování, stojí to za to, poměr cena výkon.

Díky

Předmět příspěvku: Re: Potápění a šnorchlování
PříspěvekNapsal: 24 led 2018 08:47 
Moderátor

Já bych potřeboval totéž z Okinawy... ideálně nějaké fajn místo, kde se dá půjčit vybavení, a je to tam dobré i pro potápění, i pro šnorchlování.

PříspěvekNapsal: 24 led 2018 09:55 
VIP

babi, čekáme na tebe

PříspěvekNapsal: 24 led 2018 10:37 
Moderátor

Neruš Bábu, má teď něco důležitého na práci.

PříspěvekNapsal: 24 led 2018 12:04 
VIP

lukaskr píše:
Ahoj,

nebo na Cozumelu, co a jak ohledně potápění/šnorchlování, stojí to za to, poměr cena výkon.

Díky
Na Cozumelu jsem nebyl, ale kromě Xcalaku jsem na Yucatánu neobjevil nic lepšího na šnorchlování než sladkovodní cenote. Z těch, co jsem viděl, byla určitě nejlepší Grand Cenote u Tulumu. Ohledně potápění nevím.

PříspěvekNapsal: 24 led 2018 12:25 
Tazatel

Na Okinawě jsem byl šnorchlovat několikrát, nikdy na hlavním ostrově, ale okolo. Pěkné terény byly na Yoronu, Iriomote a Zamami. Tam asi nejhezčí, bohaté na ryby, želvy, morény, jednou i žralok, stačí doplavat z pláže na reef. Zamami se mi celkově dost líbilo. Taková trochu vesnice, pláže i lokality na šnorchl byly v pěší vzdálenosti (nejvzdálenější 5km). Na pár dnů celkem pohodový relax, dobře dostupné lodí z Naha.
Potápěči tam byli taky, v přístavu jsem viděl jejich loď.
Vybavení vozím svoje, i když vždycky bojuju s pokušením aspoň ploutve nechat doma. Ale co obvykle vidím k půjčení mě nějak neuspokojuje a nechci na to spoléhat, navíc masku potřebuju svojí dioptrickou.

PříspěvekNapsal: 24 led 2018 12:27 
Diskutér

Zdarec, když šnorchlování tak jedině RAJA AMPAT. Nic lepšího na světě není. Pokud bude někdo chtít info poskytnu. Byl jsem 3/2017. http://marci73.rajce.idnes.cz/ https://www.youtube.com/watch?v=MmICkMymh-A

PříspěvekNapsal: 24 led 2018 20:51 
Diskutér

Cenoty v Mexiku super, na šnorchlování se želvami jsem byl na pláži v Akumalu, to se mi taky líbilo.

PříspěvekNapsal: 25 led 2018 20:58 
VIP

lukaskr píše:
babi, čekáme na tebe

Dost zeširoka položená otázka. Doslova celosvětově.
alexx píše:
Já bych potřeboval totéž z Okinawy... ideálně nějaké fajn místo, kde se dá půjčit vybavení, a je to tam dobré i pro potápění, i pro šnorchlování.

Ostrov Ishigaki. Letět s ANA za zlevněný tarif pro cizince.
lukaskr píše:
Úvodem bych se chtěl zeptat znalých, jestli už někdo byl na Cayo Largo nebo na Cozumelu, co a jak ohledně potápění/šnorchlování, stojí to za to, poměr cena výkon.
Díky

Cozumel má sice pověst z dob Cousteaua, ale moře je vypotápěné (odvozeno od slova "vybydlené"). Na potápění byl Cozumel velké zklamání.
Naopak cenoty na potápko i šnorchl božské, ale chce to si trochu přivstat a předběhnout davy.

PříspěvekNapsal: 31 led 2018 13:07 
VIP

Treba se nekomu bude hodit:
http://www.snorkeling-report.com/

PříspěvekNapsal: 31 led 2018 18:12 
Diskutér

Celkem dobrá stránka o šnorchlování. Ale já bych doporučil tuto https://whatsthesnorkellinglike3.wordpr ... aja-Ampat/ Je to jen o jihovýchodní Asii, ale všichni víme, že právě v korálovém trojúhelníku to s podmořským životem ještě vypadá schopně. Jinak to jde všude do hajzlu. Za mě jedině Raja Ampat. Až mě štve, že kamkoliv přijedu, tak to oproti Raji bude vypadat jak na Máchově jezeře :D

PříspěvekNapsal: 02 úno 2018 15:09 
VIP

lukaskr píše:
...Úvodem bych se chtěl zeptat znalých, jestli už někdo byl na Cayo Largo nebo na Cozumelu, co a jak ohledně potápění/šnorchlování, stojí to za to, poměr cena výkon.Díky

Na Cozumelu jsem šnorchloval. Většina míst vhodných ke šnorchlováni se nachází na západní straně ostrova. Celkově velkým problémem je, že řada míst ke šnorchlováni, není volně přístupných. Většinou ta nejlepší místa rozebrali hotelové komplexy, a když už ne hotel tak nějaký jiný soukromník, což ve výsledku znamená, že se zde platí ať už menší, či větší poplatek. Někde jsem sice četl, že by všechny pláže měli být veřejné a volně přístupné, ale v praxi to tak úplně neplatí. Šnorchlovací výlet lodí na útesy, tedy dále od břehu, jsem neabsolvoval, takže nemohu sloužit. Při pobřeží jsem byl spíše zklamán. Jako rybky zde jsou, ale obecně jsem čekal mnohem hojnější podmořský život.
Východní strana ostrova mi přišla větrnější a moře je zde i mnohem rozbouřenější, což při pohledu do mapy i má určitou logiku.
Obrázek

Kdybych měl zmínit, ještě jednu takovou perličku, tak na Isla Mujeres (ostrov naproti Cancunu) je šnorchlisty docela vyhledávaný Garrafon Natural Reef Park. Vzhledem k tomu, jak to na místě působilo a vzhledem k tomu kolik si za ten cirkus řekli (chtěl jsem tam být tak max 2h), tak jsem to ve finále sabotoval. V stručnosti, velmi omezený prostor vymezený bójkami přičemž bez záchranné vesty tě tam nepustí ani kdyby ses jmenoval Mič Bjukenen či Majkl Felps :shock: :lol:

PříspěvekNapsal: 02 úno 2018 15:22 
VIP

Posheidon píše:
Kdybych měl zmínit, ještě jednu takovou perličku, tak na Isla Mujeres (ostrov naproti Cancunu) je šnorchlisty docela vyhledávaný Garrafon Natural Reef Park. Vzhledem k tomu, jak to na místě působilo a vzhledem k tomu kolik si za ten cirkus řekli (chtěl jsem tam být tak max 2h), tak jsem to ve finále sabotoval. V stručnosti, velmi omezený prostor vymezený bójkami přičemž bez záchranné vesty tě tam nepustí ani kdyby ses jmenoval Mič Bjukenen či Majkl Felps :shock: :lol:
Isla Mujeres jsem prošnorchloval před více než 10 lety a už tehdy to bylo slabé. To tam ještě žádný NP nebyl nebo jsem o něm nevěděl. Jak znovu říkám, na Yucatánu na šnorchlování pouze cenote nebo Xcalak.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 16:13 
Moderátor

Teď jsem se vrátil z Taby, kdyby chtěl někdo nějaké reference, přece jenom je to asi v zimě nejdostupnější potápění (a samozřejmě okolí, Eilat a Aqaba). Sice se v Aqabském zálivu sem tam v noci střílí, ale nemůžeme chtít zázraky.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 10:15 
Moderátor

Návod, jak se levně a rychle dostat k Rudému moři "na otočku", na místo, kde se dá pěkně potápět i uprostřed zimy.

https://gill.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=649428

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina