Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2018 18:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Toronto (YYZ)
PříspěvekNapsal: 20 led 2018 20:26 
VIP

Za pár dní budu tranzitovat v YYZ, kde mám mezi přestupy cca 5 hodin, tak přemýšlím, jestli se na chvilku nepodívat do centra - vlakem UP express na Union station cesta trvá cca 25 minut. Má podle vás cenu na takhle krátkou dobu vůbec opouštět letiště?

Předmět příspěvku: Re: Toronto (YYZ)
PříspěvekNapsal: 20 led 2018 20:42 
VIP

pasovka je aj pri zanedbatelnom mnozstve ludi pomala (skusenost z 08/2017), ocakavaj presun people moverom na iny terminal k vlaku, cesta do centra pol hodinu, spolu minimalne 90 minut

realne touchdown 12:04PM, uber spred vlakoveho nadrazia objednavany o 2:01PM

na 3 fotky spod CN tower to bude, ale viac by som od toho necakal

PříspěvekNapsal: 20 led 2018 23:03 
Návštěvník

Ja som mal nočný layover v Toronte na ceste do LA, na imigračnej karte som vyplnil dĺžku pobytu "0 days" a to ich slušne naštartovalo. Absolvoval som asi 6 dodatočných pohovorov, kontrol a rontgenov batožiny. Z tej imigračnej karty mi spravili hotovú omalovánku, na konci som tam mal snáď 10 rôznych značiek spravených rôznymi farebnými fixkami.

Prílet 18:20, na poslednú chvíľu som dobiehal UP Express s odchodom o 20:00. :roll:

Zaujímalo by ma, čo by povedali na trojhodinový layover, keď už pri tom nočnom som bol minimálne za 3-násobného teroristu. :lol:

PříspěvekNapsal: 20 led 2018 23:32 
Diskutér

Letime na Kubu a prilet do Toronta bude o 13:30 odlet dalsi den o 08:00, rezervovali sme si auto a chceli by sme stihnut Niagarske Vodopady, co teda odporucas vyplnit na tu imigracnu kartu? Ak tam dam 1 den neviem ci ich to presvedci :)

PříspěvekNapsal: 21 led 2018 09:31 
Návštěvník

To jsme na tom podobně - přílet 22 hod, odlet druhý den 16:45 - přejezd k Niagarským v noci a plánujeme navštívit i CN tower v Torontu. Doufám, že to tak opravdu bude:-)

PříspěvekNapsal: 21 led 2018 09:38 
Diskutér

Jeden den jsem vyplnil i já přílet 00:15 a odlet v 16:50, moc nadšení z toho nebyli, byl jsem postupně poslán na tři různá imigrační pracoviště, celkem 4 úředníci, palba debilních otázek, imigrační kartu jsem měl červeným fixem celou začervenanou, ale naštěstí nikde nebyly fronty, takže to šlo ryhle,cca 20min. Ono je to čas tak akurát stihnout někde položit bombu asi, jinak nechápu proč z toho dělají takovou šaškárnu, když vědí, že jejich hlavní aerolinka nabízí takové přestupy.

PříspěvekNapsal: 21 led 2018 10:09 
Diskutér

V tom Toronte budú imigrační nejakí zvláštni. Účel pristátia v Kanade ste uvádzali tranzit alebo pobyt?
Skúsenosť s Torontom síce priamo nemám, ale pri takto krátkych pobytoch - tranzitoch vždy uvádzam tranzit a dobu tranzitu uvádzam v kalendárnych dňoch. Na otázku o účelu pobytu vždy odpovedám, že tranzitujem do XY a imigračnému ukazujem itinerár od leteckej spoločnosti. Fungovalo to bez problémov v 2015 v Chicagu, 2016 v Tokyu a 2017 v Bangkoku.
Jasné, technicky vzaté to tranzit nie je, lebo prichádza k opusteniu tranzitnej zóny, ale načo robiť zo seba chytrého. Pri styku s policajnými orgánmi sa mi osvedčilo robiť zo seba neinformovaného hlupáčika.

PříspěvekNapsal: 21 led 2018 22:52 
Diskutér

Nerobil by som z toho dramu a hodil tam transit, Kanada nie je finalna destinacia, takze to chlapcom netreba zbytocne komplikovat, ze letite do Kanady na 6h, uz tak maju zrejme zovrete polky od svojho milovaneho premiera :lol:

PříspěvekNapsal: 01 úno 2018 16:25 
VIP

Kdy kdo budete v torontu? Dejte vědět, dáme kafe, bydlím na letišti.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018 10:05 
Diskutér

Chci se zeptat, jestli je třeba při vstupu do Kanady ukazovat nějaké potvrzení o tom, že člověk je zdravý. Našla jsem to někde uvedeno a trochu mě to vyděsilo. V Torontu přestupujeme při cestě z NY a chtěli jsme tam strávit těch cca 12 hod. Díky.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018 11:11 
Diskutér

radkap píše:
Chci se zeptat, jestli je třeba při vstupu do Kanady ukazovat nějaké potvrzení o tom, že člověk je zdravý. Našla jsem to někde uvedeno a trochu mě to vyděsilo. V Torontu přestupujeme při cestě z NY a chtěli jsme tam strávit těch cca 12 hod. Díky.

Vstupoval som do Kanady 4-krat, ani jeden krat som nic take nemal a ani nikto odomna nic take nechcel...

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018 11:24 
Diskutér

Díky.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2018 13:54 
VIP

Chci se zeptat, zda se da realne stihnout pujcit auto a dojet na Niagary a pak zpet pri mezipristani o delce 6h 45m. Zkusil jsem to letmo zadat do google maps https://goo.gl/maps/yWNbnQoZ6V72 a ciste teoreticky by to realizovatelne byt melo. Ale neco jineho je teorie a neco jineho praxe. Predem diky za reakce.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2018 14:22 
Diskutér

ja som mal 10h a stihol som aj shopping v outlete co je po ceste.. ked pises 6:45 prestup, tak ked si pripocitas immigration+presun na prilete a security+presun pri odlete, plus dotankovanie po ceste spat, tak realny cisty cas mas okolo 4:30, takze pri niagaroch mas max 2 hodiny

Citace:
Zaujímalo by ma, čo by povedali na trojhodinový layover, keď už pri tom nočnom som bol minimálne za 3-násobného teroristu. :lol:

Nic, do immigration karty som napisal 1 day a transit, ked som mu povedal ze mame dlhy prestup a ideme pozriet niagary tak si vypytal boarding pass na let do Europy a opytal sa ako mame v plane dostat sa k niagarom, ked som mu povedal ze mame booknuty rental car tak to mu stacilo, ani nechcel vidiet potvrdenie, cele to trvalo ani nie minutu

PříspěvekNapsal: 28 úno 2018 14:42 
Návštěvník

přijde mi to hodně šibeniční - ta cesta byla určitě 1,5 hod a skoro v nulovým provozu + půjčení a vrácení auta (u nás extrémně rychlé - v noci - 1. na řadě) + dotankování (po cestě jsme benzinku nepotkali asi 15km před letištěm, tak jsme přejeli asi 10 km - to byla nejméně půlhodina). Dokonce jsem přehlédl trasu pro vracení auta (ale popravdě-bylo to vidět dobře). Na cestě jsem viděl hodně kamer a upozornění na měření rychlosti, ale nevím, do jaké míry jsou v provozu. Výstup z letiště + opětovný vstup cca 1 hodina, půlhodina před odletem u gatu. Já nevím, ale z 6:45 zbyde 1,5 hod - když všechno půjde dobře. Pokud chcete věnovat Niagaře jen pohled z okna auta a fofrem zpět, tak asi jo, ale zaparkovat, přejít, vrátit se, vyfotit... Neříkám, že to nejde, ale nešel bych do toho.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina