Průvodce | Izrael

Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 srp 2018 10:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Izrael
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 18:47 
VIP

Právě jsem se vrátil...z Ovdy.
Možná nebyl nejlepší nápad tam letět na tři hodiny (krk-ovd-bud), ale dovolený se nedostává a za 32euro hezká jednodiówka přes den, tj. flighseeing zaručen (ostatně byl i smyslem výletu). Letí to v osm ráno, takže noc v polských vlacích nic extra, ale to si asi každý umí představit. Začalo to velice hezky, v KRK se staví nový letiště, žádná zvláštní kontrola, oboje Tase try jako na dlani, stejně jako potom jih Izraele (poušť, nic extra). Po příletu jeden z prvních u pasovky a jak dlouho tam prej budu. Říkám, že v 16,25 letím do BUD, načež slečna odchází s pasem a jsem usazen na lavici podezřelých. Na to si člověk zvykne, když cestuje často sám a na krátkou dobu. Později výslech od několika lidí v inkognito kanceláři, opět lavice hanby, a když byli všichni vpuštěni, jsem po dalších asi deseti minutách přidělen mladé afektované poloblondýně, která se mi ani neobtěžuje odpovědět, kde je můj pas. Opět několik dotazů, co tam budu dělat, moje odpověď, že bych si dal cígo a letěl zpátky, je evidentně velice podezřelá. Za dalších asi 15 minut se dotyčná objevuje, jdeme venkem k checkinu a tam mě posadí, jak později zjistim, k frontě na výslech odlétajících do BUD. Aniž by mi něco řekla, opět i s mým pasem zmizí. Asi za půl hodiny se v hale zase objeví, pas neni, a na mou několikrát opakovanou žádost jsem velkoryse puštěn na wc a ven na cígo. Bez pasu, samozřejmě, ten už nemá ani ona. Venku samej samopalník, chvíli opalovačka, pár cigaret, a asi v t-120 (čas odletu mínus dvě hodiny) jdu zpátky, vyhledám dotyčnou, která se na můj dotaz, kde je pas a co dál, otáčí a beze slova mizí. Slušná arogance, ale teprve začátek. Zhruba v t-60, když se pořád nic neděje, se jdu zeptat k hnízdu důležitých (na těch pěti letech za den se tam živí asi 50 sekuriťáků najednou) a jednoho se ptám, jestli ví, kde je můj pas. Odpověď je "vím". Nic víc. Už mě ta arogance trochu sere, tak se tam procházím, prohlížím si je, aby si mě všimli, a asi za deset minut jsem skutečně vyzván k výslechovýmu stolku. Výslechem prochází všichni, zatím nic divnýho. Je mi zabaven batoh, série otázek, co jsem dělal v uae, dokola otázky proč jsem letěl do ovd, k tomu přidáváme jak moc znám typy letadel, kde kupuju tak levný letenky, nakonec ať chvíli počkám. Mezitím si všímám, že meziprůběžnými výslechy jsme tam tři ponecháváni u těch stolků bez jakýhokoliv procesu. Kluk vedle byl v Íránu a nechali ho tam stát už dvě hodiny. Dáváme řeč, za deset minut přichází další čtyři důležití a pokračujeme
. Dívejte se mi do očí, když se vás ptám, vyndejte si ruce z kapes, a zase dokola. Proč jste tady, litáte často takhle na otočku, jak dlouho, kam, kde jste všude byl. Přitvrzujeme. Čím jezdíte do práce, na ten vlak se dostáváte jak, jak dlouho vám to trvá pěšky z domu na vlak...přidává se nějakej těžce arogantní agent v civilu, co prej mám v tom batohu, říkám mu to, načež se velice agresivně ptá znova. V klidu mu říkám, že už jsem mu to pověděl, a ať se teda podívá. Čas už máme zhruba t-25, načež zase odejdou, a my podezřelí tři tam pořád čekáme. Ostatní byli vyslechnuti, odlet za pět minut, a pořád se nic neděje, ani nám nic neřekli. Zhruba v čase odletu přichází jedna důležitá, bere můj batoh a opět beze slova ho nese na kraj haly, kde se mi v něm začínaj přehrabovat. Přinesou telefon a dvě powerbanky, jak dlouho to mám, jestli jsem to dostal nebo koupil, jestli k tomu měl někdo přístup...
Pak ať jdu s nima dozadu do svlíkárny. Sundat mikinu, boty, všechno z kapes, do misky a odnáší to ma CT. Místo rentgenů tam maj rovnou tomografy (co by za to daly východoevropský nemocnice). Takže už mi zbyly jen kalhoty a triko, všechno ostatní někde asi zkoumaj, čas už je 5 minut po odletu, a i na nich je vidět spěch a nervozita. Běhá jich kolem asi deset, jeden hlídá, abych ze svlíkárny ani nevykouknul, asi abych neviděl, kam mi co odnesli, nebo něco supertajnýho. Pak přichází osahávač, důkladně mě dvakrát prohmatá, hlásí cosi agresivnímu agentovi, čímž ho evidentně nasere. Agent se mě ptá, jestli mám v batohu spodní prádlo, šortky, nebo tak něco, říkám, že ne, tqk mi znova ohrabávaj nohy až ke kulkám, krouží mi kolem poklopce detektorem, no a já tam stojím s vyhrnutejma kalhotama (práce prvního osahávače) jako debil, všechny věci pryč a letadlo už mělo bejt pryč taky. Přináší tyčku s hadříkem do detektoru na výbušniny, projížděj mi s ní znova všechno, co mám ještě na sobě, agent osahávačovi ještě říká, ať mi projede i poklopec, tak mi tam s ní chvíli šťourá, znova mi kolem něj krouží detektorem (možná mám moc velkej sáček?)... Pak přináší misku s věcma, boty hozený na mikině, ať prej se oblíknu, a najednou strašnej spěch. Že prej jdeme na checkin. Tam se dozvídám, že veškerý mý věci z bezpečnostních důvodů odbavili, a setkám se s nima až v BUD. O nás bez nás. Pani na checkinu chce boarding pass, říkám, že nemám, že maj všechno oni. Říkám, že ho nemám, že maj všechno oni a nic mi nevrátili. A ona znova, že jestli chci letět, mám jí ho dát. Tak jí opakuju, že ho maj oni. Hlouček agentů na mě nervně začne řvát, ať ho teda najdu v tom odbavenym batohu, na kterej jsem doteď nesměl ani sáhnout...tak ho pomalu otevřu, ale nenacházím. Napětí stoupá, všichni kolem už nasraní, letadlo čeká, checkin pani začíná vyrábět boarding pas propiskou, v tom ho někdo zezadu přináší spolu s mejma cz stravenkama. Zřejmě tak důkladná kontrola, až to někde zůstalo. Máme 15 minut po odletu, jdu jako poslední k letadlu, batoh (snad) letí zvlášť. Pohneme se asi v t+20, přílet taky tak, takže noční metropol celýmu cz+sk osazenstvu letadla ujel. Poprvý v životě odbavený zavazadlo, batoh vyjíždí na pás spojenej s taškou "ovda airport security". Něco zvlášť v tašce, v batohu totálně všechno přeházený, jídlo vysypaný, chybí flaška na vodu, propojovací kabel od powerbank k telefonu, zapalovač, co nechybí, je rozsypaný...asi daň za bezpečnost Izraele.
Tímto bych chtěl poděkovat tamějším bezpečnostním složkám za ukázkovou péči o zahraničního turistu. Píšu jenom fakta, vyjadřovat se k tomu nebudu, ještě mám jednu letenku do TLV, tak případně potom. Každopádně kdo nezažil komunismus a bezmoc, když jste vydáni napospas arogantním bezpečnostním složkám, má možnost. V rámci zážitkové turistiky to stojí mnohem víc.

Předmět příspěvku: Re: Izrael
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 19:17 
Diskutér

Teda...Keď som toto čítal, normálne mi búchalo srdce, držal som ti popri tom palce, ako pri sledovaní filmu. Z Ovdy som sa pred pár dňami vrátil, kontrolu pri spiatočnej ceste som tiež nepochopil, aj keď takýto extrém to samozrejme nebol. Ono kombinácia letieť sám+letieť na otočku do Izraela je vražedná. To, že obyvatelia Izraela sú pochopiteľne cestovateľsky neskúsení, by nemalo znamenať, že takýchto zamestnancov budú dávať na kontroly. Tiež som tam videl mladé baby, ktoré zrejme nikde nikdy neboli a vyžívajú sa v otázkach. Mne to však ani nepríde ako seriózne povolanie, prišlo mi to skôr ako "koordinátor pokladničnej zóny" v Tescu (nechcem nikoho uraziť). Ja tým otázkam jednoducho nerozumiem. Rozumiem tomu, ak ti prehľadajú veci - OK, môžeš im to tam vyhodiť do luftu. Ale ak máš platný pas, čo je jediná podmienka a ak si overia v tých svojich cisternách, že nič nebezpečné neprevážaš, jednoducho ťa skôr či neskôr pustia, tak načo tie otázky o tvojej práci a kedy chodíš spať. Mám v tom jasno - kontrola vecí OK, tie otázky sú fraška. A zaujímalo by ma, či v takom zapadákove ako je Ovda majú tlmočníkov, pre prípad, že niekto nevie po anglicky. Držím palce v Tel avive, kedy ideš? Ak teda ideš :-)

PříspěvekNapsal: 31 led 2016 19:44 
VIP

Podívejte se... nebudu hájit úroveň security na letišti, to prostě dělají obvykle za pár peněz životní ztroskotanci, co jsou jen o něco málo chytřejší než "nezapomeň na okurku" v Mekáči.
Jenže Izrael je prvním cílem veškerého šmejdu, co nosí tahle zeměkoule (jednak jsou to Židi, jednak to jsou kamarádi od USA), takže musí být FAKT DOST opatrní. Až by v ČR vybuchovaly autobusy, ubodávaly se děti, z Polska sem lítaly samodomo rakety a Rakušáci nás v několika válkách chtěli zahnat "do moře", tak budeme tak hysteričtí, že obtočíme hranice ostnatým drátem a ne že se sem bude mezinárodně lítat někam do pustiny.
Takže letět na otočku na polní letiště u hranic s Jordánskem a za dvě hodiny zpátky... to můžete udělat kdekoli v Evropě, kde je relativní klid, ale ne v Izraeli, kde je to jednoduše podezřelé chování (jen jste někomu něco přivezl? jen to letadlo chcete nechat vybuchnout?) a tahle pakárna holt má sloužit k eliminaci rizika, kterého mají Izraelci i bez vás docela dost.

PříspěvekNapsal: 31 led 2016 20:03 
VIP

No nic prijemneho, fakt ze ne...

Ja sel v Tel Avivu do trenek, prisel jsem tri hodiny pred odletem a prichazel na gate jako posledni...
Jevil jsem se asi taky hodne podezrele.

1) letel jsem sam, vypadal jsem trochu zanedbane
2) mluvim anglicky hoodne spatne
3) V Ejlatu me kontrolovali, ozbrojeni civilove, kdyz jsem fotil letiste a dali mi do pasu nejakou poznamku, ktera asi take moc k rychlemu odbaveni nepomohla :D
4)Na klicovou otazku, zda nekoho v Izraeli znam a zda mi neco dal, jsem odpovedel ano( dostal jsem ucebnici hebrejstiny)

PříspěvekNapsal: 31 led 2016 21:48 
VIP

No...jsem zvyklej být "usual suspect" proto, že lítám sám a na krátkou dobu. A chápu z toho důvodu prohrabání věcí na příletu. Dělat to ale na odletu, bez přítomnosti dotyčných, a ještě je dvě hodiny vyslýchat, to už je čistá šikana, která nemá smysl. No, jsou jich tam mraky, tak asi předstíraj, že jsou tam potřeba. Co kdyby se někdo choval stejně arogantně jako oni, a prostě neodpovídal? Nechaj mu to uletět? Zavřou ho? Vyhostěj? Sorry, ale takhle se civilizovaní lidi nechovaj. Doteď jsem byl (i pod vlivem západních médií) víceméně na jejich straně, ale jestli se takhle povýšeně chovaj i ke svejm sousedům, tak už rozumím tomu, že se tam děje to, co se tam děje...

PříspěvekNapsal: 31 led 2016 21:52 
VIP

Letět na otočku zrovna do Izraele byl stupidní nápad a vcelku předvídatelně jsi byl maximálně podezřelý. Překvapení asi není na místě.

Citace:
Dělat to ale na odletu, bez přítomnosti dotyčných, a ještě je dvě hodiny vyslýchat, to už je čistá šikana, která nemá smysl.

Prosím tě, napiš jim studii jak to všechno dělají blbě.. :roll:

PříspěvekNapsal: 31 led 2016 22:31 
Diskutér

Hm, zajímavé čtení...ale to hodnocení ohledně komunismu a práci jejich bezpečnostních složek je úplně mimo mísu a to ve svých 64 letech říkám naprosto zodpovědně, protože jsem si jích užil dosyta...letět na obrátku do Izraele za komundírů, bylo asi tak možné, jako letět na měsíc...prostě střílet na prezidenta pistolkou je možné v Chrastavě, ale né v USA a zkoušet Izraelskou security stylem, jdu si dát cígo a letím za 3 hoďky zpátky může realizovat s prominutím akorát vůl...možná, kdybys jím vysvětlil, že jsi fanda do lítání, tak by to pochopila i ta afektovaná poloblondýna, jak jí vykresluješ...ale pořád lepší, když trochu proklepnou takovýho "zahraničního turistu", než aby se letadlo sesypalo někde nad Kyprem...

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 00:18 
VIP

jestli se takhle povýšeně chovaj i ke svejm sousedům
Hele, a máte vůbec tušení, kdo jsou jejich sousedi?
Libanon? Jediné slovo: Hizballáh. Terorismus, a to nejen proti občanům Izraele, ale i USA a občas i dalším, co jsou podle něj spříseženci Satanovi. Jen tak ze sportu střílí do Izraele rakety.
Sýrie? Kdyby si izraelská armáda nevynutila v šestidenní válce Golanské výšiny, takže se teď Izrael dívá shora do Sýrie, místo aby se Sýrie dívala do Izraele, byl by tu další prostor pro rakety a dělostřelectvo.
Írán? Jednak naprosto zásadní finanční a vojenská Hizballáhu, jednak vývoj jaderné zbraně, oboje s cílem zničit "sionisty".
Egypt? Země, která se doposud účastnila všech válek proti Izraeli (a šla by do toho zas, kdyby si nebyla vědoma technologické i mentální převahy izraelské armády a bordelu ve vlastních řadách). Válka za nezávislost Izraele, Sinajská válka, Šestidenní válka, "Opotřebovací válka", Jomkipurská válka... ty všechny Egypt vyvolal nebo se hned zapojil (přičemž se obvykle neopomněla připojit Sýrie). Nepomůže nic jinýho než pětimetrový plot (který se stejně Hamás snaží podhrabávat, aby měl kudy pašovat zbraně).
Palestinci? To jsou takoví cikáni Izraele, bohužel trochu líp organizovaní a opět s neutuchající potřebou vše židovské zničit, přičemž je jim to "západními médii" omlouváno a jsou litováni jako oběti izraelské zlovůle, proti které občas vyhodí do vzduchu městský autobus v Tel Avivu, občas někoho ubodají v Jeruzalémě, no a evropskou "humanitární pomoc" proměňují s nadšením hodným lepších věcí opět v "do-it-yourself" neřízené rakety. Arafat (terorista s Nobelovkou za mír), Organizace pro osvobození Palestiny (teroristi školení mj. v ČSSR), Hamás, Fatah... vždyť to čteme dnes a denně v novinách a já chápu, že jsou v oblibě u mladých levičáků, ale taky bych se k nim choval povýšeně.
Jordánsko? Jediná země, která má s Izraelem jakž-takž rozumné vztahy, ale ani tomu nevadilo v první izraelsko-arabské válce zabrat území, kterému se teď říká "Západní břeh Jordánu" a bez nějž je Izrael prakticky bezbranný, ani tomu nevadilo podílet se na dalších válkách, ani tomu nevadilo "hostit" na svém území OOP... takže i dnes je ten vztah hodně opatrný a nedůvěřivý.

Tak jo, určitě rozumíte tomu, co se tam děje, a jestli jste se podle popisu choval povýšeně vy ("že bych si dal cígo a letěl zpátky"), tak bych vám zařídil úplně jinou péči, než "afektovanou" blondýnu.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 10:00 
VIP

pepe.1 píše:
Mám v tom jasno - kontrola vecí OK, tie otázky sú fraška. A zaujímalo by ma, či v takom zapadákove ako je Ovda majú tlmočníkov, pre prípad, že niekto nevie po anglicky. Držím palce v Tel avive, kedy ideš? Ak teda ideš :-)

souhlas, mám na to úplně stejnej pohled. Angličtina všech těch výslechářů byla dost mizerná, tlumočník vůbec. TLV v máji dám. Naposled :-)

Tonda 2 píše:
Ja sel v Tel Avivu do trenek, prisel jsem tri hodiny pred odletem a prichazel na gate jako posledni...

3) V Ejlatu me kontrolovali, ozbrojeni civilove, kdyz jsem fotil letiste a dali mi do pasu nejakou poznamku, ktera asi take moc k rychlemu odbaveni nepomohla :D

já jsem trenky neměl na sobě ani s sebou, tak mi pořád šmejdili po kalhotech, kucí šikovní :-)
ad 3) to Ti jako civilní samopalník začne čmárat do pasu, jako by se nechumelilo? Tam si asi fakt dovolej úplně cokoliv...

ovi1 píše:
to hodnocení ohledně komunismu a práci jejich bezpečnostních složek je úplně mimo mísu
...možná, kdybys jím vysvětlil, že jsi fanda do lítání, tak by to pochopila i ta afektovaná poloblondýna, jak jí vykresluješ...

neříkám, že tam maj komunismus, ale že Ti prohrabávaj věci bez Tebe a setkáš se s nima až v BUD, že na Poláka, kterej letěl totéž, zkoušej, že prej jsem říkal, že ho znám, a jaktože on mě teda nezná, to jinde možný neni. Maximálně u toho Kima.

Lítání - to bylo samozřejmě první, co jsem jim na otázku "proč" říkal. Ale když se Tě pak dokola ptaj, co tam chceš dělat, tak na letišti nebo před nim toho jaksi moc nenafanduješ, a kdyby, tak by to bylo ještě podezřelejší. Padaly tam i otázky, nakolik znám jednotlivý typy letadel, atd...

helvetica píše:
Tak jo, určitě rozumíte tomu, co se tam děje, a jestli jste se podle popisu choval povýšeně vy ("že bych si dal cígo a letěl zpátky"), tak bych vám zařídil úplně jinou péči, než "afektovanou" blondýnu.

1) na cígu je povýšenýho co, prosim?
2) taky jsem si udělal nějakej research a čekal jsem, že to nebude jednoduchý, ale jde to snad i bez toho, aby se k lidem chovali jako k dobytku, ne?
3) co byste jim na otázku "co tu chcete ty tři hodiny dělat?" odpověděl Vy?

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 10:32 
Diskutér

Jako nezlobte se na mě kluci, ale nechápu proč do medvěda tak kopete a odsuzujete ho. Jsem doufám na fóru o cestování? Pokud vím, dost lidí odsud se chlubí různými extrémními itineráři. Tohle je jeden z nich, prostě pár hodin v Izraeli. A myslím že dotyčný věděl do čeho jde.

Ovšem jedna zcela zásadní věc, pokud jsem tedy správně pochopil jeho text. Dle mého názoru brumbrum nekritizuje ty jejich obecné praktiky. Jde o nestandardní chování konkrétních lidí, kteří si přístup ke kontrole cestujících vykládají čistě po svém. Shodneme se doufejme na jedné věci, snad máme nějaká osobní práva?

Takže ano, klidně přistoupím na kontrolu tělesných dutin, ale za jasných pravidel. To jak je to popisováno, na mě působí jako naprostý chaos letištní kontroly. Nesystematická, nekompetentní práce nějakých diletantů co umějí pár otázek zpaměti a hlavně používat zbraň, avšak (vy)užití toho nejdůležitějšího chybí.

Argumenty typu jak všichni chtějí stát Izrael vymazat z mapy a proto máme právo každého špatně tvářícího se člověka zastřelit neberu :roll: Tohle je prostě o lidech, respektu k druhým, dodržování nějakých pravidel.

A také o názoru na téma kam až lze zajít v zájmu všeobecné bezpečnosti.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 10:50 
Diskutér

nevim cemu se divis - urcite si pred odletem musel vedel ze letet na 3hod do Izreale a sam + UAE razitko muze bejt v Izraeli docela problem a kdyz k tomu pridas svuj arogantni pristup ze si das cigo a letis zpatky tak se vubec te dlouhe kontrole nedivim. Myslim ze kazdej kdo byl i Izraeli ti to potvrdi ze bezpecnostni kontroly na odletu jsou mega prisne a nadlouho a proste maji k security jinej pristup nez treba v CR;

btw. pro vsechny kdo tady kritizuji tu jejich security a "nahodne otazky ktere neumeji zpameti" - tohle je presne ten jejich system diky kteremu se da do Izreale bezpecne letat a El Al je nejbezpecnejsi aerolinkou.

Extremni itinerare jako tenhle ano klidne, ale v postu chybi jakakoliv pokora typu ok, vedel jsem do ceho du a tohle se dalo cekat, a ne si stezovat na arogantni security a prirovnavat to ke komunismu.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 11:06 
VIP

tak ještě jednou, jemnice+helve:
1) co je na cígu arogantního?
2) co byste jim na otázku "co tady chcete ty tři hodiny dělat" odpověděli vy?

jemnice-jakou pokoru myslíš? Jako že bych se předem cítil vinen vším, z čeho mě podezíraj? Plnil jsem pokyny (když náhodou komunikovali), dělal jsem, co mi řekli, včetně svlíkačky za kačku, na všechno jsem jim po pravdě odpovídal...jakou pokoru by sis ještě představoval?
Že jsem čekal kontrolu, jsem psal.

"btw. pro všechny, kdo tady obhajujou náhodné otázky", to si jako myslíte, že když někdo bude chtít udělat bugr, že jim to vykecá, protože se ho ptali, jestli doma chodí na vlak pěšky?

Nahodak a pepe.1 díky za podporu

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 11:18 
Diskutér

hele důležitý pro vás si uvědomit, že oni neřešej jen člověka samotnýho, ale je tu taky možnost, že s nima bude v letadle někdo, s kým se spojí v nějaký "lumpárně". Proto prostě nestačí prohledat, prorentgenovat, zkontrolovat pas a pustit dál.

Možná se ti to zdá drsný (otázky mimo, opakované otázky mimo, "příliš" podrobná prohlídka - ty to možná nechápeš, ale to neznamená, že to nefungue), na druhou stranu je třeba si uvědomit, že od 76 nebylo žádný letadlo z nebo do Izraele unesený ani jinak ohrožený. Takže je fajn, že sis tu ulevil, chvíli si dej oraz a pak jim poděkuj za jejich práci.

Toliko ode mě.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 11:28 
Diskutér

Osobne by som teda nespominal nic spojene s ohnom a ta cigaretka je aj taky symbol arogatneho drsnaka. Co sa tyka tej kontroly, stale sa najdu ludia, ktori v tomto budu prilis iniciativni, staci ist na SK-UA hranicu, kolko kontrol bude zo strany UA, podobne casto vedia sikanovat v BA na letisku, akekolvek rusky hovoriacej zemi, ked vidia sancu vytrieskat prachy. Verim tomu, ze v takej KLDR by to mohlo aj horsie dopadnut :geek: Osobne by som im povedal pravdu, ze mas malo dovolenky, nechcel si nechat prepadnut letenky a tak si si zaletel do Izraela.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 11:51 
VIP

se jenom nestačim divit, pro kolik lidí je cígo "symbolem arogantního drsňáka". Běžně nekouřim, tady jsem čekal, že to nebude úplně prdel, tak jsem si v PL jednu krabičku koupil, a když se zeptali, co tam chci dělat, prostě jsem jim po pravdě odpověděl. Než jsem šel ven, vyhledal jsem důležitou, a zeptal se jí. Fakt v tom nevidim problém, a hledat ho i v tom mi přijde kvalitně paranoidní. Ostatně si nemyslim, že zrovna tohle by je nějak vydráždilo (tak jako některé lidi tady). Mimochodem ten Polák letěl stejně jako já, nekouřil, a taky absolvoval to samý, mně naopak opalovačka a cígo venku ukrátila čas, kterej bych prostál u výslechostolku...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina