Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 črc 2019 15:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběry z bankomatov zdarma po celom svete - REVOLUT
PříspěvekNapsal: 02 úno 2019 10:37 
VIP

schwott píše:
baraba píše:
debetka fio v Eur bude asi zbytečná.
....
Nemyslím, výběry bez poplatku pouze do 200 EUR je určitý limit. Kvůli tomu držím debetku Equa v EUR s výběrem v eurozóně za 9 Kč.

Tak speciálně v eurozóně teda jedině no foreskin směnárna v Jindřišský...
Equa je za 9 všude, ovšem ty kurzy (zvlášť v Asii) jsou silně kokotský (PRC 3,4 vs. 3,3 xe).

PříspěvekNapsal: 02 úno 2019 14:32 
VIP

brumbrum píše:
schwott píše:
baraba píše:
debetka fio v Eur bude asi zbytečná.
....
Nemyslím, výběry bez poplatku pouze do 200 EUR je určitý limit. Kvůli tomu držím debetku Equa v EUR s výběrem v eurozóně za 9 Kč.

Tak speciálně v eurozóně teda jedině no foreskin směnárna v Jindřišský...
Equa je za 9 všude, ovšem ty kurzy (zvlášť v Asii) jsou silně kokotský (PRC 3,4 vs. 3,3 xe).

Equa je multiměnová karta. Proto výběr z EUR účtu v eurozóně bez konverze za 9 Kč je dobrý. Vybírat z ní v Asii nechávám cocotty.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2019 20:52 
Diskutér

Zajímavost vzdáleně související s Revolutem - týká se to FX kurzů.

Dnes mi na kartu od AirBank bylo od Bookingu připsáno 40 CAD v přepočtu 701,44 Kč. Což by podle XE Currency i Google mělo být jen necelých 688 Kč.
:arrow: zajímavé je, že i takovéto transakce jsou připisované stejným kurzem jako při platbě kartou (deviza nákup).
:idea: podnikavé duše určitě napadne, jak by se to dalo využít.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 17:12 
VIP

možná už to někde bylo, nenašel jsem
mohl by mi někdo poradit kolik je možno vybrat z bankomatu liber a dolarů a poradit bankomat bez fee, zrovna se mi nuluje limit při přeletu GB(LON)- USA(SFO)
Děkuji

edit: i jednotlivě

PříspěvekNapsal: 21 úno 2019 10:06 
Diskutér

Limit sa už nejaký čas nuluje automaticky k prvému dňu v mesiaci. Aktuálny stav výberov si pozrieš si pod Profile - Price plan. Vo free verzii je jeho výška 200 GBP / USD / EUR na mesiac.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2019 10:42 
Diskutér

Anebo 4500 CZK, pokud máš účet "vedený" s českou adresou a kartou v CZK.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2019 12:38 
Návštěvník

palsoft píše:
Limit sa už nejaký čas nuluje automaticky k prvému dňu v mesiaci. Aktuálny stav výberov si pozrieš si pod Profile - Price plan. Vo free verzii je jeho výška 200 GBP / USD / EUR na mesiac.

Bohužel jsem v tomto domění žil také, ale o víkendu jsem byl vyveden z omylu. Byl mi naúčtován poplatek a při dotazu mi bylo odpovězeno z help linky Revolutu: "The ATM limit starts on the day you create your account and count it until the next date of the next month"

PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 19:52 
VIP

limit se nuluje k datu pořízení revolut účtu a každý to tedy má jinak. Kdo už si nevzpomene nezbyde než si cosi cvičně vybrat a pak sledovat v profilu kdy se ona částka/4500 vynuluje na 0/4500.
V Polynesii resp bank of Tahiti bez poplatku do 20000 franků, u Polynézské banky ani ťuk

PříspěvekNapsal: 26 bře 2019 16:27 
Diskutér

Zdravím.
Jak se chová Revolut?
Mám na Revolut účtu zloté, eura, koruny, dolary.
Potřebuji zaplatit letenky u Ryanair z Polska cena při bookingu nabíhá ve zlotých.
Zadám při platbě Revolut virtuální kartu.
Stáhne si Ryanair polské zloté z Revolutky?
.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2019 16:59 
Diskutér

Ano, měl by si to stáhnout z PLN subúčtu u Revolutu, pokud je tam těch PLN dostatek.

Na druhou stranu, nevím jeslti nemá Ryanair nějakou "ojebávku", protože karta se bude tvářit jako vydaná v UK, nebo je spojená s UK účtem, ale to jen vařím z vody..Já vždy když kupoval např. na AliExpressu v USD, tak si to taky stáhli z USD sub-účtu, tzn. by to mělo fungovat podobně u PLN

PříspěvekNapsal: 26 bře 2019 17:20 
Diskutér

doonio píše:
Ano, měl by si to stáhnout z PLN subúčtu u Revolutu, pokud je tam těch PLN dostatek.

Na druhou stranu, nevím jeslti nemá Ryanair nějakou "ojebávku", protože karta se bude tvářit jako vydaná v UK, nebo je spojená s UK účtem, ale to jen vařím z vody..Já vždy když kupoval např. na AliExpressu v USD, tak si to taky stáhli z USD sub-účtu, tzn. by to mělo fungovat podobně u PLN

Tak jsem to zkoušel na nečisto a =

při zadání karty to přehodilo na eura a vyšší částka byla na světě
nicméně jsem zrušil tu jejich ojebávku s konverzi a znovu to naskočilo ve zlotých

když jsem totéž zkoušel s českou kartou, tak nešlo zrušit tu jejich konverzi, prostě se tam neobjevilo to políčko na zrušení - takže ojebávají jenom nás ve východní Evropě

když je karta směrovaná (Revolut) do Anglie tak tam nabídnou zrušení konverze

PříspěvekNapsal: 27 bře 2019 09:24 
VIP

V Namibii volně cirkulují 2 měny ZAR a NAD v kurzu 1:1. V obchodech můžete dostat nazpět v hotovosti obě měny. Pro platbu v NAD na internetu jsem si připravil na kartě příslušný obnos v ZAR, platbu mi to však strhlo v EUR.
Poučení: při platbě v NAD, obchodech nebo po internetu, je třeba mít na kartě pouze ZAR. Ještě zbývá ověřit, zda to skutečně bude 1:1. Dovedu si představit, že obdobně to bude (ne)fungovat v Panamě, Balboa vs. USD.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019 09:13 
Diskutér

Zdravím,
mám dotaz. Co myslíte že je blbost revolutkou vybrat cash v thajsku třeba za 15.000 Kč, výběrový den čtvrtek BKK? Vím, že nad cca 5.000 Kč je tam poplatek 2%. Co jsem četl na diskuzích, tak z toho nejsem úplně moudrý. Výhoda by mohla být vybírat postupně. Trochu mě děsí "tajný limit" co jsem četl, že je na kartě a každý ho má jiný, netuším, kolik to může být.
Mám fyzicky jen cca 100E. Nerad kupuju eura v Olomouci u šmelinářů, ale kdyby bylo nejhůř, tak bych se asi kousl :-)
Pak mám ještě kartu Airbank, Equa, Fio, mBank-ale ta je tragická pro zahraničí.
Díky

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019 10:35 
Diskutér

Revolut mívá tradičně špatné kurzy pro bahty, rubly a hřivny. Mimo všední den vychází snad vždy lépe Equa i s 9 Kč poplatkem. V Thajsku se nevyhneš poplatku tamější bance. Směnárny v Thajsku můžou mít výtečné kurzy, ale také dost bídné. Záleží na lokalitě. Zejména letiště jsou na to dost riziková.

Jinak Revolut má ten limit 4500 Kč pro výběry během jednoho měsíce. Poté účtuje příplatek. Osobně bych tedy volil Equa Bank. Rozdíl při výběru bude minimální a nebudeš si plýtvat limit. Krom toho při problémech s výběry od nich Revolut dává ruce pryč.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019 10:48 
VIP

stranas píše:
Zdravím,
mám dotaz. Co myslíte že je blbost revolutkou vybrat cash v thajsku třeba za 15.000 Kč, výběrový den čtvrtek BKK? Vím, že nad cca 5.000 Kč je tam poplatek 2%. Co jsem četl na diskuzích, tak z toho nejsem úplně moudrý. Výhoda by mohla být vybírat postupně. Trochu mě děsí "tajný limit" co jsem četl, že je na kartě a každý ho má jiný, netuším, kolik to může být.
Mám fyzicky jen cca 100E. Nerad kupuju eura v Olomouci u šmelinářů, ale kdyby bylo nejhůř, tak bych se asi kousl :-)
Pak mám ještě kartu Airbank, Equa, Fio, mBank-ale ta je tragická pro zahraničí.
Díky

jestli přiletíš na BKK, dole u vlaku u superrich jsou stejný kurzy jako má sr ve městě, tj. nejlepší. Vzal bych ale radši stodolarovky, ty se vyplatí nejvíc. V DMK je ovšem monopol.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina