Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 zář 2018 23:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozbitý/zničený kufr
PříspěvekNapsal: 22 čer 2015 20:37 
Diskutér

Přiletěl jsem z Istanbulu do Vídně a tam jsem našel můj kufr lehčí o 1 uražené kolečko a proraženou přední stranu kufru tak že šly vidět i věci uvnitř,tak jsem šel na přepážku na reklamaci kde jsem dostal potvrzení a na přepážce mi řekli že mám ten rozbitý kufr poslat na adresu uvedenou na reklamačním dokumentu(buď ho opraví anebo mi pošlou nový) a chtěl bych se zeptat jestli náklady na poštovné si mám uhradit sám nebo jej nechat na příjemci.? Kdybych si ten kufr nekupoval před měsícem tak to neřeším a vyhodím ho ale takhle mě to štve že mi někdo zničí nový a ne zcela levný kufr. Nejlepší na tom je že jak jsem čekal na letišti v Istanbulu tak jsem viděl jak pár kufrů spadlo z auta na silnici které je vezlo a ještě jsem si dělal prdel že jeden z těch válejících se kufrů bude můj :D :D :D a asi že byl :D

Jak jste vy řešili podobnou situaci?

Předmět příspěvku: Re: Rozbitý/zničený kufr
PříspěvekNapsal: 22 čer 2015 21:56 
Diskutér

Najít toho frustrovanýho zm*da a vykostit! :lol:

Občas když vidím jakým způsobem zacházejí zaměstnanci letiště s odbavenými zavazadly, to by člověk vyletěl z kůže. Dokonce si vzpomínám na Istanbul,
tam si ty kufry snad pletli s pytli brambor. Nejvíc mě štve fakt, že ti šmejdi moc dobře vědí jak by s takovým nákladem měli zacházet, přesto si své mindráky ukájí dál. Ti slušní prominou a občas se prostě stane. Aktuálně bych byl rád i za ten rozbitý kufr, já bohužel teď řeším rovnou ztracený. Už mě opustila poslední naděje na nalezení, je tomu přesně 25 dní a od AA hrobové ticho. Že se něco občas ztratí fajn, beru, ale sere mě ta jejich do-nebe-volající pasivita, mají všechno absolutně na banánu. Na druhou stranu, jejich přístup mě motivuje jim to pořádně osolit.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2015 08:19 
Diskutér

S poničenými kufry máme pozitivní zkušenosti, hlavně v Praze, kde nám je běžně mění nebo opravují. Vždy po domluvě a našem souhlasu, tudíž spokojenost.
Pokud nejsme na domácím letišti, tak argumentujeme, že hned zítra pokračujeme jinam a nemůžeme to řešit a že náklady na poštovné k nám domů jim to zdraží a daří se nám z nich rovnou vymoci jiný podobný kufr rovnou na letišti a ten nás rozbitý tam necháme. Chce to ale trpělivost (alespoň 45min) , neustálé opakovaní stejných argumentů a případně zavolání si manažera.
Už je to pro Tebe pozdě s radami výše, ale nejlepší bude, když jim zavoláš a domluvíš se dopředu. Předejdeš tím případně komplikacím.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2015 10:51 
VIP

Nahodak píše:
Najít toho frustrovanýho zm*da a vykostit! :lol:

Občas když vidím jakým způsobem zacházejí zaměstnanci letiště s odbavenými zavazadly, to by člověk vyletěl z kůže. Dokonce si vzpomínám na Istanbul,
tam si ty kufry snad pletli s pytli brambor. Nejvíc mě štve fakt, že ti šmejdi moc dobře vědí jak by s takovým nákladem měli zacházet, přesto si své mindráky ukájí dál. Ti slušní prominou a občas se prostě stane. Aktuálně bych byl rád i za ten rozbitý kufr, já bohužel teď řeším rovnou ztracený. Už mě opustila poslední naděje na nalezení, je tomu přesně 25 dní a od AA hrobové ticho. Že se něco občas ztratí fajn, beru, ale sere mě ta jejich do-nebe-volající pasivita, mají všechno absolutně na banánu. Na druhou stranu, jejich přístup mě motivuje jim to pořádně osolit.

no do AA se totiž se všim musí volat. Tam snad ani jiná komunikace nefunguje...

PříspěvekNapsal: 23 čer 2015 11:53 
VIP

Ja mam s AA perfektni zkusenost z minulyho tydne.

V Miami jsem reklamoval kolecka od kufru. Pani se na to ani nepodivala a rekla mi, ze bud kufr tu necham a do 30dnu bud dostanu opraveny nebo penize. Nebo druha moznost, ze mi daji ihned novy kufr ze skladu.

No podepsal jsem nejaky papir, v kancelari jsem prendal veci a novy kufr byl muj a stary si nechali.

Kufr pekny na 4 kolecka, takovy ten tvrdy plast (velmi lehky) a dokonce ma i zamek vestaveny na zip.

Spokojenost sama..:)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2018 19:41 
Diskutér

Předpokládám, že mám smůlu, ale zeptat se zkusím. Přiletěli jsme z Punta Cany do Mnichova s Air Europa a vše se zdálo v pořádku, ale po odchodu z haly (z rovné dlažby) před terminál (na asfalt) upadlo 1 kolečko z kufru

Nyní již je to tedy asi bez šance, je to tak? Potvrzení z letiště tím pádem samozřejmě nemám a předpokládám, že v tomto případě nepomůže ani žádné pojištění ke platebním kartám (erste, mbank gold, twisto)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2018 20:12 
Diskutér

Treba Travel Service ted ma nekde v podminkach, ze damage report z letiste muze nahradit vyplneni jejich formulare asi do 7 dnu po priletu. Nevim s jakym jsi letel dopravcem, ale rozhodne bych to zkusil claimovat primo u nich, za pokus nic nedas ;)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina