Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 06 pro 2019 23:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rusko
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 11:41 
Tazatel

V létě bych chtěl navštívit pobaltské státy a Petrohrad.Nevíte někdo jak je to s tím ,že mě musí někdo pozvat.Stačí když si koupím v Petrohradě noc v hostelu a ambasádě ukážu toto potvrzení ?díky za odpovědi

Předmět příspěvku: Re: vizum Rusko
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 12:27 
Diskutér

Nazdar

Info dva 3 roky naspátek

Musíš mít zvací dopis.

Dělá to co já vím jedna agentura tady v Praze.Taky jsem tam byl a vše bylo bez problémů.

Tá agentura mi garantovala víza a jestli bys je nedostal nic neplatiš.

Kdyby něco ptej se.

PS:Plavil jsem se lodí ze Stockholmu do Helsinek.Cena na osobu s kajutou asi 1500 kč.Doporučuju.

Pro mne Helsinky nic moc nejak se mi nelíbili.ale Petrohrad super.Lepší než Moskva

Přeju štastnou cestu

Předmět příspěvku: Re: Rusko - vízum
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 13:31 
Návštěvník

Pokud bys to měl blíž do Frýdku-Místku, tak nám to zase zařídila agentura z tama. Při představě čekání ve frontě před ambasádou v Praze nebo Brně, to bylo luxusní. ;)

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 14:48 
Tazatel

No šlo mi spíš o to ,že kdybych si koupil vízum přímo přes ambasádu tak ušetřím.Ale nevím jak bych to vymyslel s tím pozváním.
Rád bych se nějak rozumně dostal do Rigy ( asi z Vídně s air Baltic,pak smer Petrohrad,dále Helsinky,trajektem do Tallinu a pak odlet zpět z Rigy.

Naposledy upravil mojmir dne 20 bře 2013 23:06, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 15:07 
Diskutér

Můj názor:
Vízum sám nedostaneš.
Jedině si zarezervovat jeden z hotelů v Rusku, který ti dá zvací dopis.
Ale ceny za pokoj jsou někdy jinde jak hostel, který hledáš.
Ja si myslím, že stejně skončíš u nějaké agentury, hlavně když už budeš mít letenku.
PS:to, že budeš mít zvací dopis,letenku atd není záruka, že vízum dostaneš.
Rusko je Rusko.
Mysli na to

http://www.aas.cz/viza

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 16:07 
Návštěvník

michalpetrovic píše:
Můj názor:
Vízum sám nedostaneš.
Jedině si zarezervovat jeden z hotelů v Rusku, který ti dá zvací dopis.
Ale ceny za pokoj jsou někdy jinde jak hostel, který hledáš.
Ja si myslím, že stejně skončíš u nějaké agentury, hlavně když už budeš mít letenku.
PS:to, že budeš mít zvací dopis,letenku atd není záruka, že vízum dostaneš.
Rusko je Rusko.
Mysli na to

http://www.aas.cz/viza

Tady je popsáno docela odpovídajícím způsobem, akorát tam ještě nedodal, že aby byl na to čelním místě ve frontě tak musel přijít nejmín tři hodiny před otevřením ambasády. http://cestovani.idnes.cz/vizum-do-ruska-kdo-si-pocka-ddd-/igsvet.asp?c=A051106_230322_igsvet_tom

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 16:36 
Tazatel

děkuju všem za názory

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 16:39 
Diskutér

Lonska zkusenot:
Leteli jsme do Helsinek, pak lodi do Tallinu a odtud nocnim busem do Petrohradu. Pak letecky pres ZHR zpet.
Rezervoval jsem HOSTEL v Petrohradu, poslali za cca 15Eur/osoba zvaci dopis (faxem).
Dosel jsem na ambasadu v Praze cca pul hodiny pred otevrenim. Fronta prede mnou tak na cca 10 minut.
Za par dni jsem mel bez problemu vizum v pase.

Nechavat si to zarizovat agenturou je podle me zbytecne drahe.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 17:51 
Tazatel

to tatranka: a prosím tě nepamatuješ si co to bylo za hostel.? A co ceny trajektu Helsinky.Tallin a kolik stála ten bus do Petrohradu.Díky za odpověd

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 19:22 
Diskutér

Autobus: http://eurolines.ee/en jezdi to vic spolecnosti, ale tohle je dobrej pomer cena/vykon
Lod: http://www.lindaline.fi/en/ moderni rychla lod, rezervace mozna on-line
Hostel: bohuzel si uz nepamatuju. Ale koukni na hostelworld.com a nebo na fora Lonely planet.
Pokud budes zustavat v Rusku dele jak 3 dny, tak je nutna registrace viz, coz je za dalsi poplatek.
Na to koukni na webu. My jsme se vesli do 72hodin od prijezdu do odletu. 2 dny Petrohrad a jeden den palace kolem.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010 21:20 
VIP

Vízum do Ruska lze pro zdejší skupinu zájemců :) získat prakticky jediným způsobem - pomocí voucheru na ubytování přiloženém k žádosti o vízum. Pozvání od soukromé osoby je pakárna hlavně pro tu osobu, služební vízum zas vyžaduje spolupráci ruské firmy. Přitom je třeba mít na paměti, že celá ta vízová procedura neslouží ani tak k filtraci "nežádoucích" osob, ale k vejvaru peněz (proto se taky na tom uživí taková spousta agentur).
Takže voucher: samozřejmě je možné ho získat přímou objednávkou pobytu u příslušného ubytovacího zařízení (uvádí se, že musí mít akreditaci od ministerstva vnitra RF), ale pak je platné pouze na tu dobu, která je objednána (tj. nestačí objednat jeden den a zůstat měsíc). Operativnější i s ohledem na cestování je asi lepší fiktivní "voucher" koupený od nějaké agentury, která to zprostředkovává. Já jsem nejlevnější a nejrychlejší (30 USD bez jakéhokoli "agenturního" poplatku při online objednávce do druhého dne) našel zde, někdo třeba doplní českého zprostředkovatele.
Dál samozřejmě záleží na každém, jestli se mu spíš vyplatí jet dvakrát na ruskou ambasádu/konzulát (Praha, Brno, Karlovy Vary), brát si na to dva dny dovolené, čekat frontu (ne zas tak tragickou, jak vídám v Korunovační), nebo to mít za pár set zprostředkované od agentury, co na tu ambasádu chodí za bakšiš vedlejší brankou :)

PříspěvekNapsal: 09 úno 2010 01:33 
Diskutér

helvetica píše:
Vízum do Ruska lze pro zdejší skupinu zájemců :) získat prakticky jediným způsobem - pomocí voucheru na ubytování přiloženém k žádosti o vízum. Pozvání od soukromé osoby je pakárna hlavně pro tu osobu, služební vízum zas vyžaduje spolupráci ruské firmy. Přitom je třeba mít na paměti, že celá ta vízová procedura neslouží ani tak k filtraci "nežádoucích" osob, ale k vejvaru peněz (proto se taky na tom uživí taková spousta agentur).
Takže voucher: samozřejmě je možné ho získat přímou objednávkou pobytu u příslušného ubytovacího zařízení (uvádí se, že musí mít akreditaci od ministerstva vnitra RF), ale pak je platné pouze na tu dobu, která je objednána (tj. nestačí objednat jeden den a zůstat měsíc). Operativnější i s ohledem na cestování je asi lepší fiktivní "voucher" koupený od nějaké agentury, která to zprostředkovává. Já jsem nejlevnější a nejrychlejší (30 USD bez jakéhokoli "agenturního" poplatku při online objednávce do druhého dne) našel zde, někdo třeba doplní českého zprostředkovatele.
Dál samozřejmě záleží na každém, jestli se mu spíš vyplatí jet dvakrát na ruskou ambasádu/konzulát (Praha, Brno, Karlovy Vary), brát si na to dva dny dovolené, čekat frontu (ne zas tak tragickou, jak vídám v Korunovační), nebo to mít za pár set zprostředkované od agentury, co na tu ambasádu chodí za bakšiš vedlejší brankou :)

Doporucuju tuto stranku: http://www.expresstorussia.com/russian_visas.html. Nekolikrat vyzkouseny, stoji to 18$ za voucher (samozrejmne fiktivni). Krome toho je nutna vyplnena zadost, kopie pasu, kopie cestovniho pojisteni (staci to k platebni karte), jedna fotka a zanest to na rusky konzulat (Praha, Brno, Karlovy Vary), fronty tam nejsou. Nenechte se vydesit spoustou lidi pred vchodem. To jsou Rusove a cekaj v JINY FRONTE! Na vizum tam nejsou vic jak 3-4 lidi, jde to hladce a jsou prijemny. Zaplatite 990 Kc a za tyden je hotovo. Agentury stojej normalne ve fronte, zadna vedlejsi branka.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2010 09:20 
Kolemjdoucí

Letím příští týden, vízum přes agenturu 2400, fotka, minuta za vyplnění formuláře a do týdne hotovo. Bez starostí, čekání, strachování, že když koupím letenku, že pak nebude vízum.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2010 19:23 
VIP

litra píše:
Letím příští týden, vízum přes agenturu 2400

Pozvání cca 600, vízum 1000, poplatek pro agenturu 800.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2010 20:55 
Tazatel

Protože se letos chystám taky do Petohradu a už jsem si o
vízech nějajé info sehnal,tak je asi nejjednoduší cesta pro získání
víza přes agenturu ;) aspoň pro mě z hladiska časového a finančního.

www.doruska.cz

Vím,že to sem nepatří,ale nemáte někdo dobrý typ na ubytování kolem Petrohradu,
může být i kemp,ale potřebuji abych nemusel jet zpátky vlakem,jedu na moto :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina