Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 pro 2018 01:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Sardinii
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 14:13 
Diskutér

Adelaida píše:
Je to ku podivu, ale naše první návštěva Itálie vůbec :D :D

Můžete mi někdo poradit, přes jaké vyhledavače nejlépe hledat auta na Sardinii, příp. osvědčené půjčovny? Externí pojistku máme.
Letíme na začátku června, jestli již bookovat??
Dle toho, co se zde píše,Italové mají zřejmě podobné praktiky jako ve Španělsku.
Děkuju moc.

Na Sardinii jsem bral od Rentalu, firefly. Dvě nové MB-třída B. Vzal jsem plné pojištění a vyplatilo se to. Obě auta nabouraná(stalo se), škoda 200000,- Kč, to si také strhli z karty, ale po 10 dnech to vrátili a nechali si jen 90,- eur za jedno auto. Za papírování a řešení s pojišťovnou. Takže doporučuji připojištění.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 15:50 
Diskutér

Zdá se mi to dost podobné, ale ne tak moc "natlačený". Kdysi mi to bylo proti srsti, ale co se dá dělat - většinou zabookuji přes economycarrentals.com a pokud je lepší cena, tak udělám novou a pak tu předchozí zruším. Pak mám tedy na výpůjčku cca 4-5 zrušených předchozích rezervací - já se jenom přizpůsobil tomu, co oni vymysleli :D
Externí pojistku mám taky, pojistnou událost jsem zatím naštěstí neřešil.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 16:56 
Diskutér

ja som tam mal cez holidayautos od Europcaru Opel Corsa a v pohode, len externa poistka a ziadny natlak ani nasledne odrby po vrateni neboli.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 17:15 
Diskutér

Já neměl v létě ještě kreditku,(po těch peripetiích co to obnáší si půjčit auto bez kreditky jsem si jí už zařídil), takže jsem to měl docela těžké, prvně jsem měl auto přes carrentals, ale poté co jsem došel na letiště a zjistil že za týdenní výpůjčku chtějí 150€ (Ford Fiesta) a za plné pojištění (kvůli tomu že jsem neměl kreditku), chtěli na týden dalších 250€, tak jsem milou rezervaci zrušil a přes známého jsem se dostal k chlapíkovi v centru Cagliari, který má autopůjčovnu a má FULL-KASKO, takže už má plné pojištění v ceně vozidla a stálo nás to 30€/den, tzn. na ten týden 210€ celkem.
Nám zachránil Danielo pár set €€€, tak mu musím udělat trochu reklamu :-D
http://www.ariedorent.it/

Auto jsme dostali Fiat GradPunto, vše proběhlo bezproblému.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 18:50 
Diskutér

V Taliansku som si požičiaval auto od Avis, Firefly, SBC, Europcar, Hertz... Vždy bez ich poistenia, s poistkou od externého poskytovateľa. Vlastné poistenie ponúkli na prepážke vždy, keď som odmietol s tým, že mám vlastné, nejak nenaliehali. Kreditka bez problémov (prvé dve požičania cca 6-7 rokov dozadu s debetkou mBank - ktorá sa tvárila ako kreditka - s dostatočným množstvom eur).
Blokácie na kreditke naozaj veľmi rozdielne (pri rovnakom type auta - economy) od cca 1000 eur až po ca 100 eur.
Väčšinou to vychádzalo lacnejšie cez sprostredkovateľa (rentalcars, cartrawler, autoeurope...), ale v dvoch prípadoch (Europcar, Avis) to bolo lacnejšie priamo cez stránku požičovne.
V jednom prípade si Europcar účtoval cca po polroku za "administratívny úkon" odovzdanie informácie o vodičovi pre políciu - prekročenie rýchlosti - 2x40 eur, ale vzhľadom k tomu, že v tom čase som mal už kreditku zrušenú, si to nemali odkiaľ strhnúť...

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 20:42 
VIP

nickcarter píše:
Zdá se mi to dost podobné, ale ne tak moc "natlačený". Kdysi mi to bylo proti srsti, ale co se dá dělat - většinou zabookuji přes economycarrentals.com a pokud je lepší cena, tak udělám novou a pak tu předchozí zruším. Pak mám tedy na výpůjčku cca 4-5 zrušených předchozích rezervací - já se jenom přizpůsobil tomu, co oni vymysleli :D
Externí pojistku mám taky, pojistnou událost jsem zatím naštěstí neřešil.

Tam chteji zalohu, to ti ji pak 4-5x vraci? Nebo jak to tam funguje...

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 20:47 
VIP

Taktez jsem nekde cetla, ze o externi pojistce nechteli slyset, ale to bylo zrejme opet zpusobeno, ze meli debetni kartu.
Nenarazil jste nekdo na pujceni, kde by byl 2. ridic zdarma, kreditka je na me, ridi chlap vetsinou.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 22:14 
Diskutér

Adelaida píše:
Tam chteji zalohu, to ti ji pak 4-5x vraci? Nebo jak to tam funguje...

Musíš zaplatiť plnú cenu (rentalcars, cartrawler/holidayautos a klony...) a v prípade zrušenia ti ju vrátia... funguje to relatívne rýchlo, fakt to vracajú do pár dní bez problémov.
Minimálne rentalcars, ak sa platí len formou zálohy, pri zrušení zálohu nevracia. Čiže ak chceš postupovať ako nickcarter, treba zaplatiť plnú sumu (a samozrejme čítať predtým podmienky, stretol som sa aj s tým, že rezervácia s plnou sumou sa podľa podmienok stornovať nedala).
Příloha:
rentc.jpg
rentc.jpg [ 222.34 KiB | Zobrazeno 1503 krát ]

Citace:
Taktez jsem nekde cetla, ze o externi pojistce nechteli slyset

Externá poistka ich vo všeobecnosti nezajíma, čiže neznižuje sa blokácia na kreditke. Ale ako som písal, zažil som blokáciu aj 1000 eur, aj 100 eur pri rovnakom type auta.. naozaj neviem podľa čoho sa tá suma určuje, asi podľa nálady zamestnanca na prepážke...

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 21:11 
VIP

Trosku svesticek z nasi zahradky.
Pujcovna B-rent, letiste Olbia.
Objednano na Rentalcars:
economy Citroen C3 5dv. (or similar)
14dni termin 29.5-12.6 za 174€
Bez pojisteni spoluucasti
2.ridic zdarma
Full-full

Dostali jsme:
uplne novou 5dv. Toyotu Yaris Hybrid automat (najeto 25km)
blokace 850€ (vse dle voucheru z Rentalcars)
Plna nadrz, zadna zaloha za benzin.

V pujcovne chteli vratit umyte auto, jinak poplatek 35€. Chteli videt externi pojistku.
Najeto 1700km.
Pri vraceni obsluha prohlidla cely venek auta.
Odblokovani penez obratem.

Takze muzu jen doporucit, meli novy vozovy park, kamaradi dostali totez nove auto:-))

Jinak co se tyka vyvoje ceny, nejnizsi cena (174€) cca 5 mesicu pred vypujckou, pak postupne stale rostla, o trochu spadla 2 tydny pred, pak znovu narust az do posledni chvile.

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 22:10 
Diskutér

Presne tak, strhnou si treba z 300E cca 25Ez karty, kdyz to zrusim, tak to vraci zpet cca za 3 dny, kdyz je to vedeny v CZK, tak je tam kurzovy rozdil, nekdy do plusu a nekdy minusu. Ale je to vzdycky v ramci par korun. Ten zbytek do 300E platim az potom na miste. Funguje to bez problemu.

PříspěvekNapsal: 27 srp 2018 17:50 
Diskutér

Sicily by car - AHO - přes economycarrentals. Zpoždění letadla, vypsání smlouvy ve 23:25 - těch 25min je čekání ve frontě, ale to už je mimo pracovní dobu (do 23:00) - poplatek 40EUR. To "pick OOH" platí, ale jen, když je hlášeno při objednávce - zadal jsem 22:30. Pravda ale je, že v podmínkách se to dá najít :D Nové auto, úplně mi ho bylo líto na těch jejich "silnicích".

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina