Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2018 13:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta na Sardinii
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 17:24 
Návštěvník

Zdravím všechny,
máte nějaké tipy na půjčení na Sardinii - pro mě konkrétně Alghero ? Včera odpoledne to dávalo cenu na 14 dní v červenci 350E, večer 400 a dneska přes 500:-) Nejsem úplný neználek, ale situaci na ostrově nedokážu úplně odhadnout, abych pak nepočkal na dobrou cenu cca týden před odletem a nebylo nic nebo něco zbytečně drahýho. Myslím, že s těma 350E jsem to promeškal, to nebyla špatná cena, byla možnost zrušení, a nevím, jestli se podobná cena vrátí.

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta Sardinie
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 11:28 
Diskutér

Ahoj, taky jsme byli v červenci, to je sezóna (sice ne hlavní, jako srpen, ale přece), a tak se nevyplatí otálet- čím dříve půjčíte, tím lépe. Projeďte si více srovnávačů, vybírejte raději prověřené mezinárodní půjčovny, než místní, i když jsou dražší, vyhnete se problémům. Nezapomeňte na pojištění- buď vzít něco výhodného se zero access v ceně nebo se připojistěte zvlášť pro Evropu na celý rok. Pokud letíte do Alghero s Ryanair, vyplatí se někdy při koupi letenek vzít hned i auto, mají smlouvu s Hertz a výhodou je, že při pozdním příletu na Vás tím pádem počkají i po zavíračce. Pokud bys ještě něco potřeboval, tak napiš. :)

PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 20:08 
Diskutér

No ja mám podobný problém - Sicília, tiež v júli (červenec) a tak nejak stále očakávam, že cca 2 týždne pred požadovaným dátumom by cena mohla spadnúť dolu.
Väčšinou si síce požičiavam v týchto destináciách auto mimo top sezóny, ale minulý rok som mal auto koncom augusta a 2 týždne pred začiatkom prenájmu ceny spadly pod 20 eur/deň, tak dúfam, že aj v júli to bude niečo podobné.
Ale priznám sa, tiež mám všelijaké pocity, keď sledujem, ako to je momentálne vysoko...
Mimochodom, ten Hertz4ryanair má momentálne pre môj dátum pomerne vtipné ceny, 2 týždne za 1200 eur :D

PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 20:34 
Návštěvník

no, nemám zrovna rád podobné taktiky, ale holt.... :D -já je nevymyslel :D takže uvažuji variantu-objednat za současnou vysokou cenu - cca 550E/14dní pro klid v duši (beru 3 děti) a pak třeba 4 dny před odletem využít bezplatné zrušení a objednat za příznivější cenu.

PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 22:07 
Návštěvník

Ahoj, my byly na Sardinii před pár lety a bydlely jsme na jihu, na tom poloostrově a i tam jsme našly na 14 dní pronájem auta úplně v pohodě... pravda, bylo to v červnu. Ale nebraly jsme auto na letišti, ale až na místě a cenově to vyšlo mnohem lépe - konkurence na místě bývá velká a cena se dá srazit. Ale přiznám se, že v plné sezóně jsme tam nebyly. Takže naše doporučení nemusí platit.

PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 22:22 
Diskutér

No, podle mých zkušeností jak na Sardinii, tak na Sicílii, v sezónu čím dříve, tím lépe. Ceny sice mohou spadnout dva týdny před vypůjčením trochu dolů, ale z jakých cen? Většinou jsme auto zamluvili už v lednu, únoru a ceny jen rostly. Jestli je levnější vypůjčení mimo letiště to netuším, ale je třeba brát do úvahy i to, že se z a na letiště musíte nějak dostat a to taky bude něco stát (nemluvě o pohodlí).

PříspěvekNapsal: 05 bře 2015 08:53 
Diskutér

Minulý rok na juhu Talianska som potreboval auto na 14 dní koncom augusta. Začiatkom januára som mal rezerváciu na 320 eur, čo bola ďaleko najnižšia cena v tej dobe. V ďalších mesiacoch sa ceny pohybovali okolo 400 eur a viac. Až cca 2 týždne pred termínom to výrazne spadlo na úroveň 280 eur.
Samozrejme, netvrdím že je to tak vždy, len sem dávam môj postreh z minulého roka. Predtým som auto potreboval len mimo top termínov, dakže neviem, či to tak funguje dlhodobo, alebo to bola výnimka, proste termíny júl-august som dovtedy nesledoval.
Mimochodom, urobil som teraz to ako nickcarter, mám auto rezervované za cca 450 eur s možnosťou storna s plnou náhradou do 2 dní pred odchodom... a dúfam, že sa zopakuje situácia z minulého roku. :)

PříspěvekNapsal: 24 dub 2015 18:39 
Diskutér

jery píše:
... mám auto rezervované za cca 450 eur s možnosťou storna s plnou náhradou do 2 dní pred odchodom... a dúfam, že sa zopakuje situácia z minulého roku. :)

Tak momentálne to na Sicílii (Trapani) v top sezóne dosť pokleslo, najlacnejšie mini (Fiat Panda) na 14 dní za 326 eur, najlacnejšie economy za 372 eur. Len tak ďalej... :)

PříspěvekNapsal: 24 dub 2015 18:59 
Diskutér

kdy doporučuje booknout auto v Cagliari na 21-24.5? pokud uz neni pozde... díky za podělení o zkušenosti :)

PříspěvekNapsal: 25 dub 2015 06:21 
Diskutér

Jen pro srovnání teď Alghero stejný počet dní. (ne-st)
Cena 68 euro Golf, v plné výbavě. Nádrž plná-vrácení plná.
Objednával jsem ho dva-tři dny ped odletem. Týden předem bylo vše v nabídkách o cca 200 Kč levnější
Local auto.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2015 08:42 
Diskutér

to nickcarter:

neviem, či je to ešte aktuálne, ale momentálne máš Alghero v lete (júl/červenec) na 14 dní cez SicilyByCar najlacnejšie (Fiat Panda) za 277 eur, Lancia Y za 318 eur, Peugeot 308D za 401 eur...
Ceny pri platbe online, pokiaľ si zvolíš platbu na prepážke je to o 20 - 30 eur viac.

PříspěvekNapsal: 31 črc 2015 09:27 
Návštěvník

Pár poznatků bych si dovolil ze zahrádky :D
(mám malý amatérský dojem, že se tu najde kvantum informací na letenky snad do posledního centu levněji a dokonaleji, ale za půjčení nebo ubytování - to cenu letenky výrazně převýší)
Sledování od konce února pro 5 místné (Renault Clio), 5.-19.7. Alghero AHO, půjčení v poledne, vrácení v 5:00 AM
sledováno z různých počítačů, na různých přípojkách, nejčastěji přes www.economycarrentals.com
ještě na začátku března 350E, v půlce března jsem tam v poledne měl 350E, ale večer už 390E. Říkal jsem si počkám, druhý den už 440E. Čekal jsem, cena se zvyšovala, průběžně se motala okolo 500-550E (Asi týden před odletem ta cena občasně slezla k 450E). Auto jsem bloknul s tím, že najdu lepší a pak to bezplatně zruším. Nakonec po delší době jsem v kvantu půjčoven a agentur našel www.kayak.com - cena měla být 350E od Europcaru, nicméně účtování bylo v eurech - ale přepočet přes dolary (.com), takže platba kartou z mýho eurovýho účtu - nakonec 374E. Žádný road fee mi nepočítali, byla to cena konečná. (VW Polo 1,2TSi).
Připojištění dost drahý, většinou 6E/den, ale taky jsem viděl 9-11E/den. Vyřešeno přes www.worldwideinsure.com - asi kvůli ceně a slevovému kódu FBER13 - nakonec 34GBP/rok. Naštěstí jsem nevyužil :D
A teď vím - mimo sezónu - objednat na poslední chvíli - v květnu, dubnu, skoro až do konce června - 2 dny před vypůjčením - ceny na těch 14 dní i 70E za malý auto, Alfa za 95E, Laguna za 130E.
Naopak - konec července, srpen - ta kategorie Clio - natvrdo min. přes 800E/14dní, spíš se sluší napsat 900E bez pojištění.

PříspěvekNapsal: 11 srp 2015 19:33 
Diskutér

Tak pripojím aj ja pár poznatkov, keďže som toto leto bol v takmer identickej situácii ako nickcarter, ale šlo o Trapani (Sicília) a termín 26. 7. - 9. 8.
Tiež som sledoval economy kategóriu (R Clio, Lancia Y, Fiat Punto a podobné). Vývoj v marci/apríli prakticky identický s tým, čo popisuje nickcarter, cena cez 450 eur.
Koncom apríla ceny u Avisu (cez rentalcars.com) a u Budget (cez ich taliansku mutáciu http://www.budgetautonoleggio.it/ )poklesli pod 400 eur (viď príspevok vyššie, okolo 370 eur, pre Fiat Panda dokonca 326 eur). Na tejto úrovni sa ceny držali len pár dní, potom zase stúpli na 400 eur a viac.
Začiatkom júna došlo k výraznému poklesu u SicilyByCar - Fiat Panda za 277 eur, economy auto za 318 eur, compact okolo 400 eur, aj Sicília, aj Sardínia. Čo bolo zaujimavé, tieto ceny sa dali dosiahnuť len cez booking priamo u SBC (http://www.sbc.it/); cez rentalcars.com a cez CarTrawler sa držali ceny stále vysoko.
U SicilyByCar boli takéto nízke ceny pomerne dlho (cca 2 týždne, zdá sa mi, že aj dlhšie), potom sa skokovo zdvihli asi o 100 eur a viac.
Zároveň boli relatívne dobré ceny cez autoeurope.com (pozor, iba cez US mutáciu; ak ste zadali európsku mutáciu autoeurope.eu, ceny sa navýšili o cca 100 eur a viac).
Pár dní pred začiatkom nájmu došlo (cez rentalcars.com) k miernemu zníženiu cien (u Maggiore a Hertz) ale nebolo to nič úžasné, economy auto okolo 400 eur.

Celkovo platilo, že ceny cez sprostredkovateľa rentalcars.com boli počas celej doby výrazne lepšie, ako cez sprostredkovateľov, spolupracujúcich s CarTrawler.

Dávam to sem tiež len ako postreh, bolo to len druhýkrát, čo som potreboval požičať auto v dovolenkovej destinácii v top sezóne, pred rokom (koniec augusta) bola situácia iná, tesne pred začiatkom nájmu došlo k výraznému cenovému poklesu, tento rok sa situácia neopakovala. Cenovo najlepšia ponuka bola rozhodne SBC cca 1-2 mesiace pred termínom požičania auta.

PS: len pre zaujímavosť, mal som to booknuté cez rentalcars/Avis (tá párdňová akcia z konca apríla), ale keďže pár týždňov pred odchodom sa rozšíril počet účastníkov cesty, musel som to zmeniť na compact, ale žiaľ, už som tú cenu SBC nestihol, tak ma to stálo cca 100 eur navyše... Ale v tomto prípade to bola naša chyba, pôvodne sme predpokladali že nám stačí economy car, a tá cena cez avis bola ok.

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Sardinii
PříspěvekNapsal: 15 črc 2017 13:46 
Diskutér

Máme Sardnii na týden začátkem září, zatím jsem tak pozoroval jak se ceny pohybuji a za nějaký "economy" chtějí cca 220USD(je to tak asi způsobeno že chci půjčit v Cagliari a vracet v Olbii), což mě přijde docela drahý, ale je pravda že jsem si auto nikdy nepůjčoval...Asii jsem projel na motorce za pár dolarů na den :D

Tak bych se chtěl zeptat, jestli si někdo nezkoušel půjčovat i skůtra na Sardinii?

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Sardinii
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 11:43 
VIP

Je to ku podivu, ale naše první návštěva Itálie vůbec :D :D

Můžete mi někdo poradit, přes jaké vyhledavače nejlépe hledat auta na Sardinii, příp. osvědčené půjčovny? Externí pojistku máme.
Letíme na začátku června, jestli již bookovat??
Dle toho, co se zde píše,Italové mají zřejmě podobné praktiky jako ve Španělsku.
Děkuju moc.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina