Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 čer 2019 06:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 16:40 
VIP

Pareja píše:
Trochu učíš orla létat ;)

VPP hovoří jasně:
Toto pojištění se tedy vztahuje na finanční náklady v souvislosti se spoluúčastí na škodě vzniklé dopravní nehodou, odcizením nebo vandalismem, které máte v případě pojistné události uhradit zahraniční půjčovně nebo pojišťovně, u které jste sjednal pojištění v rámci zapůjčení vozidla v zahraničí. Uhradíme vámi zaplacené náklady až do výše limitu uvedeného v této pojistné smlouvě.

Očividně to potřebuje ;) Já tam vidím psané: Pojištění se sjednává pro případ vzniku finanční ztráty vyplývající z povinnosti uhradit půjčovně nebo pojišťovně, u které je půjčená věc pojištěná, spoluúčast z pojištění půjčené věci z důvodu jejího neúmyslného poškození.

PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 16:57 
Diskutér

Já fakt nevím, jestli si už ze mě neděláš (_|_)
Tam je jasně napsané "se spoluúčastí na škodě vzniklé dopravní nehodou, odcizením nebo vandalismem"... Jasně jmenované případy, kdy toto pojištění platí. Pokud ti na zaparkované auto spadne při silném větru třeba strom nebo taška ze střechy, není to ani dopravní nehoda, ani odcizení, ani vandalismus. Půjčovně budeš muset uhradit spoluúčast na škodě. Můžeš mít i papír od policie, že auto bylo poškozené padlým stromem, ale pro Direct to není pojistná událost a hotovo.

edit: Teď mně došlo, že já se bavím o Directu, ty zřejmě o Generali...

PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 17:00 
VIP

Kde tam? Já vidím jasně v podmínkách psané co sem ti z nich zkopíroval... A tam nic takového co ty píšeš není - https://www.generali.cz/documents/20182 ... t+2018.pdf

EDIT: Ano, bavím se o Generali :)

PříspěvekNapsal: 08 bře 2019 13:10 
VIP

Sem si napsal do Generali, aby me definoval termin "neumyslne poskozeni" a poslali mi toto:

V rámci Pojištění spoluúčasti na věci půjčené (u cestovního pojištění) se obecně jedná o události, které klient nezaviní za účelem obohacení se z daného pojištění.

Např. krádež nebo živel nejsou události, které můžete zapříčinit neúmyslným jednáním. Krádež je neprokazatelná a spáchá ji někdo jiný, nikoli Vy svým neúmyslným jednáním a živel je "vyšší moc".

U střetu se zvěří je třeba zavolat Policii, která se vyjádří k tomu, jestli jste se řídil pravidly silničního provozu a udělal vše proto, aby se škoda nestala. Následně oddělení likvidace po nahlášení škody posuzuje případy individuálně a dle vyjádření Policie.

Pojištění se vztahuje na spoluúčast v případě neúmyslného poškození zapůjčené věci. Doporučujeme Vám se obrátit na oficiální půjčovnu, kde Vám případně sdělí za jaké události po Vás mohou chtít spoluúčast.

Je nám líto, dopředu nelze říci, zda bude konkrétní škoda likvidní a v jaké výši. Pokud škoda vznikne, doporučujeme její nahlášení. Následně bude vše posouzeno a prověřeno.

PříspěvekNapsal: 08 bře 2019 13:12 
Diskutér

To jsem přesně čekal... ;)
edit: Tedy na pikaču...

PříspěvekNapsal: 08 bře 2019 13:51 
Diskutér

Super produkt :) Už sa vidím ako niekde v Ázii (prípadne kludne aj v nejakom zapadákove v Európe) čakám na príchod miestnej polície, aby sme spolu spísali zápisnicu o strete s nejakým túlavým psom pre poisťovňu Generali :) A ak to nezahŕňa ani krádež, tak to je vrchol.

Kto si to kúpi, keď tu existuje viackrát v praxi overené Worldwideinsure a icarhireinsurance, to som fakt zvedavý..

PříspěvekNapsal: 13 bře 2019 11:44 
Tazatel

Ahoj, nemám s externím pojištěním auta žádné zkušenosti, sbírám info tady.
Rozhodla jsem se tedy pro worldwideinsure, na týdenní výpůjčku v Itálii.

Jsou tam varianty Standard a De Luxe a nerozumím přesně, jak je to s tím krytím. Excess Reimbursement Cover je ta klasická spoluúčast? Tedy když je tam ve variantně Standard jen 5000 liber, tak když je škoda na autě za víc, tak mi proplatí max. těch 5tis. liber? Tj. kupujete si vždycky DeLuxe?

Díky moc za info!

PříspěvekNapsal: 13 bře 2019 11:54 
Diskutér

Určite si v ITA nepoziciavas auto s vyššou spoluúčasťou ako 5000 GBP (odhadol by som, že máš spoluúčasť max 1500-2000 eur), teda 5000 GBP stačí aj s rezervou...
Deluxe variant umožňuje mať poistenú spoluúčasť aj pri pozicani auta v krajine svojho bydliska. Ešte môže byť Deluxe zaujímavé pri pozicani auta bez akejkoľvek poistky z požičovne, ale to sa už nebavíme o Európe.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2019 12:18 
Tazatel

Aha, dík, nějak jsem myslela, že když beru auto z půjčovny bez pojištění, tak to auto má jenom povinné ručení a jinak platím úplně všechno.

Půjčuju to přes Ryanair - doufám, že to není blbost, kdyžtak mě varujte :-)

PříspěvekNapsal: 13 bře 2019 12:24 
Diskutér

Ryanair car hire je len sprostredkovateľ, ktorý využíva CarTrawler systém (ako aj holidayautos a iní)... Podstatné bude skôr to, od akej požičovne bude auto.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2019 10:40 
Diskutér

Zaznamenal niekto ten extremny narast ceny pri Icar?
Rocny excess worldwide stoji aktualne 87 Eur (ja som platil minuly rok 60 Eur + Cashback zlava) a denny excess 7 Eur (v minulosti okolo 3 Eura na den)

PříspěvekNapsal: 06 dub 2019 10:50 
Diskutér

Zkusmo u nich ověřeno. Jeden den pro rezidenty ČR na Island. GBP 7.99 nebo EUR 9.99. To je rozhodně víc. Loni to bylo GBP 5.99 na den, jestli si v zapomínám správně.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2019 12:04 
VIP

mne ukazuje 69.99GBP, minuly rok som mal za 59.99GBP worldwide, teraz topcashback uk ukazuje az skoro 19% off.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2019 12:16 
VIP

já kupuju roční evropské:
2017 jsem platil 34 liber
2018 už 40 liber
2019 teď vidím cenu 47 liber
--
topcashback.co.uk dával dolů 21%, nyní jen 19%

pokud by se někdo chtěl pojistit za současné ceny dopředu, koukal jsem, že je možnost uzavřít smlouvy i na několik let dopředu.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2019 15:40 
Diskutér

goro píše:

pokud by se někdo chtěl pojistit za současné ceny dopředu, koukal jsem, že je možnost uzavřít smlouvy i na několik let dopředu.

ako? Ked skusim predlzit moju aktualnu, tak dostanem:
Kód:
Your policy has an expiry date of 45 or more days in the future as you cannot renew until 45 days from expiry.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina