Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 pro 2018 01:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 16:42 
Moderátor

Už se mě na to vícero lidí ptalo, tak založím nové vlákno. Komu přijde 10 USD denně atp. za snížení spoluúčasti na nulu, pojištění klíčů, kol, podvozku, skel atp., je tu i jiná možnost. Existují pojišťovny, které vás za mnohem méně na den, nebo na rok pojistí právě proti spoluúčasti, poškození kol, skel, ztrátě klíčů atp.

Obvykle je možnost si vybrat mezi Evropou, Světem, a Světem+USA, čím větší pokrytí, tím dražší. Omezení existují - v některý státech to neplatí (klasiky typu Afghánistán, Súdán, KLDR...), existuje strop pojištění - obvykle 3000 liber (všechny obě pojišťovny, na které jsem narazil, jsou si podobné jak vejce veci a jsou v Británii).

Existuje jich více, ale tyto dvě britské pojišťují i občany jiných členů EU. Jedna z nich má omezení, že si nemůžeš půjčit auto blízko svého bydliště, druhá nemá, liší se detailama.

www.insurance4carhire.com
www.icarhireinsurance.com

Asi je jich víc, ale od těchle jsem měl pojištění já.

A teď proč to píšu, do jedné z nich (té první) jsem teď posílal žádost o plnění - Green Motion na Stanstedu si sosli 150 liber za škrábnutý disk kola.

Tak budu průběžně psát jak to vypadá.

Zatím chtěli poslat následující:

Formulář
Výpis z karty, kde je vidět stržená částka
Potvrzení o zaplacení
Zprávu o poškození vozu
Smlouvu o zapůjčení vozidla
Řidičák
Pojistnou smlouvu

Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 16:54 
Diskutér

To je fajn, že jsi to téma založil, já osobně o tomto moc nevím a rád se nechám poučit. Auto jsem si půjčoval zatím sice pouze 2 x, ale vlastně i proto pouze 2 x, že jsem měl obavu o případné platby navíc (v dalších min, dvou případech jsem to řešil raději jinak). V těch dvou případech jsem to risknul a vše naštěstí dobře dopadlo, ale dobrý pocit jsem neměl a příště bych chtěl něčeho co popisuješ určitě využít. Takže díky za každé info, které se tady napíše ;)

PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 17:08 
Diskutér

Ja osobne pouzivam toto pojisteni a vzdy naprosta spokojenost.
http://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm

PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 17:37 
Diskutér

Ja pouzivam tuto spolocnost http://www.questor-insurance.co.uk

Poistne plnenie som od nich chvalabohu zatial neziadal. Za cenu cca 47 lib. mam tieto plnenia

Přílohy:
image.jpg
image.jpg [ 154.73 KiB | Zobrazeno 11579 krát ]

PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 21:33 
Diskutér

Green Motion na Stanstedu si sosli 150 liber za škrábnutý disk kola.

WTF, 150 £ za škrábnutý disk u nákupní tašky??? To mně(ač to bylo UK) připadá jako klasický jihoevropský scam typu Goldcar apod...Budu taky zvědav na výsledek, zkoušel jsi to na místě nějak víc rozporovat? Opravdu musím zaklepat, za 20 let 200+ výpůjček aut od Prahy po Fidži, ale nikdy na mě nic podobného nikdo nezkusil. Pojištění mívám od holého základu(CDW na kreditce) až po all-in tarify německých cestovek, zvlášť výše zmíněné pojištění odpovědnosti zatím nikdy, nicméně čím jsem starší, tím víc mám afinitu k podobným pojistkám, člověk víc domýšlí, co se může stát ;)

PříspěvekNapsal: 21 črc 2014 22:29 
VIP

;) taky tak http://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm ... na 1 rok platnosť celý svet

PříspěvekNapsal: 22 črc 2014 09:08 
Diskutér

Mám také Questor, dvakrát plnění, dvakrát v pořádku. Naposledy přes 500 eur za škrábanec (Avis Bergamo)...

PříspěvekNapsal: 22 črc 2014 09:36 
VIP

Dan7 píše:
Mám také Questor, dvakrát plnění, dvakrát v pořádku. Naposledy přes 500 eur za škrábanec (Avis Bergamo)...

Co jsi vyplnil u "Where are you permanently resident", když to nenabízí ČR?

Naposledy upravil puketapu dne 22 črc 2014 10:39, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 22 črc 2014 09:56 
Diskutér

Jak se na to dívám, tak pouze http://www.insurance4carhire.com poskytuje pro US/Kanadu i připojištění odpovědnosti vůči třetím osobám(SLI), které klasicky nabízejí v půjčovnách za 11-12$ denně nebo bývá v ceně all-in balíčků evropských přeprodejců. Ostatně je to zohledněno i v ceně.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2014 10:55 
Diskutér

puketapu píše:
Dan7 píše:

Co jsi vyplnil u "Where are you permanently resident", když to nenabízí ČR?

Zakládal jsem to přes http://www.carrentals.co.uk/extras/car-hire-insurance/ . Od té doby mi chodí nabídky na prodloužení. Teď ale vidím, že už je tam jiný pojistitel.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2014 12:19 
Moderátor

U Insurance4CarHire je pojistitel Direct (nevím, jestli to jde někde dohledat, asi jo, ale nějak se tím nechlubí). Zjistil jsem to až z formuláře, který mi zaslali.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 14:37 
VIP

Nenabízí některá pojišťovna "rodinnou pojistku"? Tak aby platila pro oba manžele když jedou každý zvlášť? Zatím jsem našel pouze Evropu, ale potřebuju celý Svět.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 21:55 
Diskutér

U Insurance4CarHire vidím možnost Worldwide Family & Partners za 95Ł, nevím ale jestli platí i pro USA.

Edit: Když tak na to ale koukám, sleva je jen 5 liber oproti dvoum samostatným pojistkám...

PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 12:21 
VIP

Jak rozumíte výluce v pojištění u insurance4carhire? Costs associated with mechanical breakdown (Except exterior damage and towing costs). Co si pod tím konkrétně představit?

PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 17:37 
Diskutér

Spoluúčast se týká většinou pojištění CDW a TW, tedy škody při nehodě a krádeži. Mechanické závady tyto pojistky nejspíš neobsahují, za bezporuchový stav vozidla by podle mě měla ručit půjčovna.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina