Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 kvě 2019 18:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 472 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: USA: Florida
PříspěvekNapsal: 24 led 2010 20:01 
Návštěvník

Hodně se tady mluvilo o počasí na Floridě v průběhu roku. Může někdo prosím v krátkosti shrnout počasí od června do září po měsících. Kdo to zažíl. Rozhoduji se kdy tam na měsíc na dovolenou, takže prosím poraďte.. díky.. !

Předmět příspěvku: Re: Počasí Florida
PříspěvekNapsal: 24 led 2010 20:27 
VIP

Termín "prádelna" vystihuje vše...
Florida má své velké kouzlo na jaře nebo na podzim, kdy jinde je ještě kosa a nevlídno. Jezdit na Floridu přes léto je příslovečné nošení sov do Říma (nebo to bylo do Athén...? :? ) řekl bych.

Předmět příspěvku: Re: USA - Florida
PříspěvekNapsal: 26 led 2010 14:38 
Kolemjdoucí

Přesně tak, bydlel jsem na Floridě (Key West) přesně od června do září a prádelna je více než vystihující pojem :), ta vlhkost je opravdu nepříjemná. Navíc jestli se nepletu tak okolo června začíná hurikánová sezóna, či-li téměř každodenní zpravodajství v TV s grafickým zpracováním všeho co se na vás žene :).

PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 16:18 
Nováček

Ahoj taky jsem zila na Key Westu a myslim ze je to v pohode i pres leto, pro me je tam na jare chladneji, v prazdniny je tam opravdu teplo a vlhko ale da se to v pohode :-)

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 09:37 
Moderátor

Ahoj všem, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás nemá nějaký osvědčený okruh Floridou? ;-)

Projíždím, co by nás mohlo zajímat a předběžný okruh by mohl být následující:

Miami
Key West
Fort Myers
Tampa
Orlando
Miami

Včetně návštěv Everglades a Kenedy Space Center. Je něco co bych měl vynechat a nahradit něčím lepším? :-) Díky za radu.

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 09:47 
Návštěvník

VanillA píše:
Ahoj všem, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás nemá nějaký osvědčený okruh Floridou? ;-)

Projíždím, co by nás mohlo zajímat a předběžný okruh by mohl být následující:

Miami
Key West
Fort Myers
Tampa
Orlando
Miami

Včetně návštěv Everglades a Kenedy Space Center. Je něco co bych měl vynechat a nahradit něčím lepším? :-) Díky za radu.

Až pojedeš na Key West, zastav se na Big Pine Key v hospodě No Name Pub. Je trochu stranou od hlavní silnice, ale dá se v pohodě najít. Mají tam výzdobu ze starých dolarovek - každý návštěvník dostane fixy, kterými může svou dolarovku vyzdobit, a sešívačku, jimiž bankovku pak připevní na zeď. Těch bankovek jsou tam stovky tisíc, opravdu. Hospoda funguje od roku 1931 a za tu dobu se jich tam něco nashromáždilo. Jinak je to docela pajzl, ale zážitek z výzdoby je fakt super.
Na Big Pine Key taky žijí malí jelínci Key Deers, velcí asi jako naše srnky. Procházejí se po ostrově, jsou úplně krotcí, přiblíží se k člověku na metr. Nesmí se krmit nebo hladit, ale za fotku nebo video to fakt stojí.
Viz taky http://www.nonamepub.com/history.html

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 10:53 
Tazatel

Já tam byl v dubnu a to bylo akorát, parádní vzduch a v moři se dalo koupat. V listopadu bylo docela i chladno (píši o horní polovině Floridy), občas člověk musel večer vzít i mikinu :D. Ovšem, bylo mi divné, proč se v Atlantiku nikdo nekoupe. Když jsem tam vlezl, pochopil jsem proč.

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 11:02 
Tazatel

VanillA, Kenedy Space Center by bylo hřích nenavštívit, když už tam člověk bude. Pokud má někdo rád města, určitě stojí za to vidět mrakodrapy v Miami a svést se celý okruh tím "bezřidičovým" vláčkem.

Mne se líbilo i v Orlandu. Je tam spousta atrakcí disneyovského typu, ale na to já absolutně nejsem, takže jsem nebyl. Co mne ale v Orlandu uchvátilo a doporučuji, je http://titanictheexperience.com (já si to v klidu prošel zcela sám mimo skupinu, ocitnete se v různým místnostech Titaniku, včetně slavného schodiště nebo v noci na palubě, skutečně parádní).

Kdy se tam chystáš? Já bych tam taky teď ještě jednu a poslední cestu učinil, kvůli raketoplánům (pak už zas někam jinam).

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 11:07 
Moderátor

Letenky mám na 19 března. Kennedy Space Center bych si nikdy neodpustil, to musím vidět :-)

Za tip na Titanic a No Name Pub díky, mrknu na to ;-)

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 11:31 
Diskutér

Byla jsem na Floridě červenec/srpen a poté v září. S prádelnou souhlasím, ale mně tohle vyhovuje, pořádný teplíčko a vlhko :)
Jinak co se týče dešťů, tak toho není třeba se bát - v létě nás občas zastihl (jeden za 2 dny) pěknej slejvák, ale zalezli jsme na chvíli do obchodu a za chvíli bylo vše suché.
V září jsme z týden zastihli jen jeden odpolední děšť.
Problémem jsou spíš hurikány, ale myslím, že již dlouho na Floridě nebyl nějaký podobný Katrině.

A co doporučuji navštívit - Cape Canaveral, Orlando s Universal Studios, Fort Lauderdale (floridské benátky s luxusními domy), Miami, Key West, Everglades + možno zajet lodí na jednodenní Bahamy.

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 11:31 
Návštěvník

VanillA píše:
Letenky mám na 19 března. Kennedy Space Center bych si nikdy neodpustil, to musím vidět :-)

Za tip na Titanic a No Name Pub díky, mrknu na to ;-)

termínově to vypadá, že ti jeden start raketoplánu o 14 dní nevyjde a na další tam asi nebudeš protože bude za více než měsíc :-)

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 11:39 
Tazatel

mishi píše:
... + možno zajet lodí na jednodenní Bahamy.

Na Bahamách jste někdo byl? My uvažovali tam z Miami zajet, ale nakonec to nedopadlo. Zajímalo by mne, jak to tam vypadá. Palmové pláže, architektura...?

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 11:41 
Návštěvník

Mate nekdo osobni zkusenost z prelomu listopadu / prosince? Da se nekde kolem Miami vlezt do more? A co pocasi? Diky

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 12:02 
Diskutér

ja byl na konci listopadu a koupal jsem se kazdej den - voda uplně v pohodě, jasno 80% pres den, občas foukalo 40%, obcas prselo 10% - ale to spis v noci. Absolvoval jsem dva vylety na key west a cape canaveral a to vzdy bylo jasno cely den a nefoukalo.

PříspěvekNapsal: 26 led 2011 12:13 
Diskutér

Zbych píše:
mishi píše:
... + možno zajet lodí na jednodenní Bahamy.

Na Bahamách jste někdo byl? My uvažovali tam z Miami zajet, ale nakonec to nedopadlo. Zajímalo by mne, jak to tam vypadá. Palmové pláže, architektura...?

Ano, my jsme tam jeli na tu jednodenní plavbu. Vyjíždí se ale z přístavu z Fort Lauderdale a pokud jste ubytovaný v Miami, tak to chce auto, protože se vyjíždí už někdy v 8 ráno.
Samotná plavba je už zážitek - snídaně a večeře v ceně, nealko i nějaký alko zdarma, bazén, Wii room, ping pong, soutěže :), opalování...
Na Bahamách jsme moc dlouho nepobyli, je pravda, že příště bysme tam jeli alespoň na jednu noc, není to o tolik dražší. Takhle to bylo opravdu jen, abysme ty Bahamy okoukli, nafotili a zase zpátky.
Po tom, co jsme zakotvili na Bahamách nás taxíky odvezli přes celý ostrov (cesta cca. 20 minut) do jednoho střediska, kde byl jakýsi trh, hotely a pláže. Dali nám cca. 3 hodiny a poté nás zase odvezli k lodi.
Ale ty pláže a atmosféra určitě stála za to. Nádherná bílá pláž bez lidí, hotelový bazén na pláži, palmy...
Architektura se moc posoudit nedá, cestou toho moc nevidíte a místní trh je spíš lákadlo pro turisty.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 472 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina