Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 čer 2018 17:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta - Alicante [ES]
PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 06:19 
Tazatel

Zdravím ve spolek,
chystám se v termínu 10.7. - 20.7. do Alicante a chtěl bych si vypůjčit na tuto dobu automobil. Podle ceny za půjčení v tomto termínu celkem lituji, že jsem cestu nepodnikl v květnu, kdy ceny pronájmu byly poloviční. Nejlevnější cenu, kterou jsem našel byla 9700Kč za velikost cca Peugeot 207. Nemáte někdo nějaký tip na slevovou akci autopůjčovny? Budeme pouze dva a pojištění by asi nemuselo být úplně kompletní.

Děkuji pomoc

Hezký den všem :-)

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta - Alicante [ES]
PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 06:36 
Diskutér

http://reisen.kelkoo.de/ctl/do/sort?yea ... ield=price
Máš tam Káčko, nebo Smarta za necelých 8 500,- Je to přes Record půjčovnu. V Alicante jsem teď v květnu od nich měl Ford focus asi za 70Euro včetně komletního pojištění na tři dny. Připlácelo se asi 2,5euro za den oproti této základní ceně v přehledu. To samé auto na místě stálo na stejný čas dvojnásobek oproti internetové objednávce.
Myslím, že ta cena je celkem dobrá minulý rok v Gironě nás vyšlo jen na čtyři dny asi za skoro šest tisíc. (srpen)

PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 09:13 
Kolemjdoucí

vaca86 píše:
Zdravím ve spolek,
chystám se v termínu 10.7. - 20.7. do Alicante a chtěl bych si vypůjčit na tuto dobu automobil. Podle ceny za půjčení v tomto termínu celkem lituji, že jsem cestu nepodnikl v květnu, kdy ceny pronájmu byly poloviční. Nejlevnější cenu, kterou jsem našel byla 9700Kč za velikost cca Peugeot 207. Nemáte někdo nějaký tip na slevovou akci autopůjčovny? Budeme pouze dva a pojištění by asi nemuselo být úplně kompletní.

Děkuji pomoc

Hezký den všem :-)

Cau, ja bych jeste nejakou chvili pockal. Staci bookovat tyden pred a byva to casto levnejsi nez mesic dopredu (v USA a Australii to tak je). Tot muj nazor, nevim co na to ostatni. Kazdopadne preju at najdes neco levnejsiho protoze 9k je nasup.

PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 12:19 
VIP

337 EUR za auto kategorie mini, 342 za economy (a to se myslím vyplatí připlatit si), all inclusive s pojištěním bez spoluúčasti

http://www.autoeurope.eu/

PříspěvekNapsal: 04 čer 2010 14:07 
Diskutér

Ford Fiesta 5 doors, A/C or similar 329,44 € na http://www.recordrentacar.com
praktickou zkušenost s nimi nemám

PříspěvekNapsal: 05 čer 2010 18:37 
Tazatel

Moc díky za velmi zajímavé nabídky. Asi zkusím ještě týden vyčkat a potom to booknu.Doufám, že se ta cena třeba ještě trochu sníží. Odlet se mi nakonec podařilo rezervovat na termín 13.7.-27.7.,takže ještě trochu budu muset přitlačit.

Předmět příspěvku: Půjčení auta v Barceloně
PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 10:39 
VIP

Ještě nikdy jsem auto nepůjčoval, prošel jsem příspěvky taky, přesto zbývá pár otázek.
Od rána hledám půjčovnu, která nabídne dobrou cenu a zároveň možnost vrátit auto s plnou nádrží. Půjčení na týden, v polovině září.
Co jsem zatím našel, všude mají v podmínkách "půjčit s plnou, vrátit prázdnou, neprojeté palivo se nevrací", což je pro nás nevýhodné, pojedeme jen do hor a zpět, neprojedeme ani půlku.

Taky by mne zajímalo, podle čeho se orientovat při výběru "třídy" auta, abychom měli jistotu, že dostaneme dostatečně prostorné auto, kvůli batohům do hor, a zároveň to stálo co nejméně, nepotřebujeme žádné "lepší" auto, prostě jen aby tam byl trochu větší kurf. Prý se se mohou velmi lišit vozidla připravená k půjčení od reálně objednaných, jak moc se můžu orientovat podle těch obrázků na webu půjčovny?

A nakonec mám ještě několik otázek, spojených s nestandardní situací - já celou akci plánuju a zařizuju všechny platby a rezervace, na svoje jméno mám několik embosovaných karet i kreditku, ale nemám řidičák, takže řidič bude jiný člen výpravy. Ten ale nemá kartu, ani ho se starostmi kolem rezervace nechci zatěžovat.
-je možné rezervaci vést na moje jméno, i když nemám ŘP, s tím, že řidič bude jiná osoba?
-nebo lze udělat rezervaci na jméno skutečného řidiče, ale zaplatit mojí kartou a při převzetí předložit kreditku na moje jméno?

Předmět příspěvku: Re: Pyreneje - půjčení auta v Barceloně
PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 10:42 
Diskutér

Auto můžeš samozřejmě zaplatit (ostatně ani jméno držitele české kreditní/debetní karty se nedá online ověřit), ale jako garance se vždy dává karta osoby, která je na rezervaci a tedy hlavní řidič.

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v Barceloně
PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 11:15 
Administrátor

Na obecný dotaz, obecná odpověď:

- systém plná/plná na více jak 3 dny nabízejí ve Španělsku jen nadnárodní autopůjčovny, které mají zároveň vyšší tarify
- eco modely nejčastěji zastupuje Ford Fiesta, i když je to různorodé a nelze na to spoléhat
- při vyzvednutní vozidla budou chtít, aby řidič předložil platební kartu, i když bude vozidlo již předem zaplacené. Na vyjímky lze narazit u rodin, např. otec má kartu, syn bude hlavní řídič, to lze usmlouvat. Ve vašem případě je to o přístupu pracovníka autopůjčovny, ale nelze na to spoléhat (dávám pravděpodobnost pod 10%)

PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 11:16 
VIP

určitě rezervuj na toho kdo bude řídit.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 11:48 
VIP

dmitrijsadlo píše:
určitě rezervuj na toho kdo bude řídit.
to by bylo samozřejmě nejjednodušší. ale ten člověk nemá kreditku na svoje jméno. je to nějak řešitelné?

Kontrolují půjčovny, jestli mám řidičák? že bych to půjčil na sebe, předložil bych svoji kreditku, a pak by řídil kamarád s řidičákem jako vedlejší řidič?

Luko píše:
- systém plná/plná na více jak 3 dny nabízejí ve Španělsku jen nadnárodní autopůjčovny, které mají zároveň vyšší tarify
toho jsem se obával. Takže ještě cca 90 euro za nádrž? Nebo si můžou počítat i víc/míň? A při vrácení zbytek paliva "propadá", ale nic už nedoplácíme. Je to tak?

PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 11:53 
VIP

goro píše:
Kontrolují půjčovny, jestli mám řidičák?

Jasne, ze kontroluji ridicak...

goro píše:
Takže ještě cca 90 euro za nádrž? Nebo si můžou počítat i víc/míň? A při vrácení zbytek paliva "propadá", ale nic už nedoplácíme. Je to tak?

to asi presne nikdo dopredu nerekne, ale videl bych to tak, ze fiesta ma nadrz tak na 40l x cca 40kc

Předmět příspěvku: Re: Pyreneje - půjčení auta v Barceloně
PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 11:58 
VIP

goro píše:
Taky by mne zajímalo, podle čeho se orientovat při výběru "třídy" auta, abychom měli jistotu, že dostaneme dostatečně prostorné auto, kvůli batohům do hor, a zároveň to stálo co nejméně, nepotřebujeme žádné "lepší" auto, prostě jen aby tam byl trochu větší kurf.

Hlavně se orientuješ podle toho kolik vás bude...
V Evropě je to poměrně jednoduché řídit se podle toho čím jezdíte doma nebo vidíš stát na ulici. Nejjednodušší rozdělení je zhruba:

mini - Kia Picanto, Toyota Aygo, Fiat Panda, apod.
economy - Škoda Fabia, VW Polo, Peugeot 207, Ford Fiesta, Opel Corsa apod.
compact - VW Golf, Opel Astra, Peugeot 308, Toyota Auris, Hyundai i30 apod.
midsize/standard - Toyota Avensis, Citroen C5, Hyundai i40, VW Passat apod.
atd.

goro píše:
Prý se se mohou velmi lišit vozidla připravená k půjčení od reálně objednaných, jak moc se můžu orientovat podle těch obrázků na webu půjčovny?

Obecně platí že půjčuješ si vždy jen velikostní třídu auta, ne konkrétní značku/model. Některé půjčovny, např. Avis má ve své flotile v Evropě hodně Oply/GM, takže tam je o něco větší pravděpodobnost že dostaneš konkrétní auto. Někdy to v půjčovnách funguje tak že si konkrétní auto vybíráte až přímo na parkovišti, což je ta lepší varianta. Někdy vám ho přidělí na přepážce půjčovny (pak je dobré se včas ozvat, že byste třeba chtěli kombíka a/nebo diesel- pokud budete půjčovat třídu compact a větší.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 12:29 
Diskutér

A s jakou cenou počítáš? Co tak koukám, tak větší auto (Focus SW, Berlingo) je za ceny od 140 EUR na týden s pravidlem paliva Full/Full

PříspěvekNapsal: 22 srp 2012 12:43 
VIP

masterview píše:
A s jakou cenou počítáš? Co tak koukám, tak větší auto (Focus SW, Berlingo) je za ceny od 140 EUR na týden s pravidlem paliva Full/Full

A mensi jsou tak za 120 ecek full/full, ale ten ridic bude problem...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina