Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 pro 2018 01:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kanárské ostrovy
PříspěvekNapsal: 20 led 2013 15:46 
VIP

Mohl by mi prosím někdo poradit, na který ostrov a případně jaké letovisko zvolit za účelem plážové dovolené v polovině února?

Předem díky za rady ;)

Předmět příspěvku: Re: Kanárské ostrovy
PříspěvekNapsal: 20 led 2013 15:55 
Administrátor

Jako koupací ostrov je dle mých zkušeností nejlepší jednoznačně Fuerteventura.

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 16:06 
VIP

Fuerteventura i v únoru? Prý je tam velmi větrno - nebo snad nějaký tip na méně větrné středisko?

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 16:30 
VIP

nejteplejší v zimě je Gran Canaria -oblast Playa Taurito, nebo celkově od Maspalomas na západ až po Puerto Mogan.
Jinak FUE má opravdu nejkrásnější pláže, byli jsme v únoru minulý rok, projeli jsme ji od Coraleja po Cofete, a s větrem je nutné počítat, teploty tak 20-22C.
Rozhodně bych nebral na zimní pobyt Lanzarote, krásný ostrov, ale na severu kolem Playa Blanca jsem v únoru chodil v mikině a bylo 15-18C.
Jih Tenerife je výrazně teplejší než sever, taky se v zimě dá, ale ten sever je zase mnohem zajímavější.....

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 18:54 
VIP

Luko píše:
Jako koupací ostrov je dle mých zkušeností nejlepší jednoznačně Fuerteventura.

Musím jednoznačně nesouhlasit - v prosinci jsem byl na Fuerteventuře a jinak jsem půl roku žil na Gran Canaria - na Fuerte bylo chladněji a opravdu velký problém sehnat závětrnou pláž...

Osobně bych doporučil buď GC nebo Tenerife, obojí letoviska na jižních cípech - ať už Playa del Inglés / MasPalomas - tam jsou pláže plné i v únoru(našich německých spoluobčanů), a nebo popř. Playa de Americás na Tenerifé.

Volil bych Tenerifé, líbilo se mi z kanárských ostrovů nejvíce (nebyl jsem tedy na La Palma, Gomera a El Hierro).

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 19:01 
Administrátor

Carlos píše:
Volil bych Tenerifé, líbilo se mi z kanárských ostrovů nejvíce (nebyl jsem tedy na La Palma, Gomera a El Hierro).

Věc osobního vkusu. Na jihu Tenerife by mě odrazovaly ty černé pláže, měl jsem vždy dojem horníka co zrovna vyfáral...

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 19:31 
VIP

Luko: No to musíš právě na tu Playa de Las Americas, jak jsem psal, tam kvůli tomu navezli písek ze Sahary : - )
http://www.spainted.com/images/playa-de ... ericas.jpg

Jinak jsem soudil podle toho,co se tam dá vidět a dělat.

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 19:39 
VIP

Já byl zatím na FUE, Lanzarote, Gran Canarii, Tenerife, La Palmě, na většině ostrovů několikát a většinou v zimě.

Klimaticky nejpříznivější je opravdu jih GC, alternativně jih Tenerife, nejlepší pláže má jednoznačně FUE.

Kdybych měl vybrat jeden nej ostrov, tak to nedám, každý má něco....

Gran Canaria- sice nejvíc profláklá, ale nejleteplejší počasí a pěkné vnitrozemí- třeba cesta od Puerto Mogan do vnitrozemí na Mogan až k Roque Nublo...

Tenerife, zvlášť sever ostrova, mám slabost pro Puerto de la Cruz a Jardin Playa, samozřejmě vnitrozemí s Teide.

Fuerteventura- krásné a opuštěné pláže, jemný písek, nikde nikdo, Cofete je opravdu výjimečná , větrné mlýny, malebné vesničky ve vnitrozemí. Nejblíže Sahaře nejvíce vyprahlá

Lanzarote-nejzdařilejší a nejvkusnější architektura-César Manrique, park Volcanes.....

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 21:04 
Návštěvník

ja jsem byl jen na fuerteventure, ale v cervenci. na vetsine plazi to neslo vydrzet diky vetru, ktery bral pisek.

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013 10:07 
VIP

Docela me zaujalo to TFS s Norwegianem, ale jak je to na prelomu prosince/ledna s pocasim? Je to tam na sunbathing?

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013 10:31 
VIP

A ted uz to neplati - je to dokonce o 10 eur levnejsi :)

Na opalovani to je, slunicko sviti, horsi to je s morem... Ale bacha na Puerto de La Cruz, tam je vic mraku. To v okoli Puerta Santiaga to jde (taky Playa de Las Americas atd. ale tam je to moc komercni na muj vkus)...

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013 11:12 
VIP

cestovatelm píše:
A ted uz to neplati - je to dokonce o 10 eur levnejsi :)

Na opalovani to je, slunicko sviti, horsi to je s morem... Ale bacha na Puerto de La Cruz, tam je vic mraku. To v okoli Puerta Santiaga to jde (taky Playa de Las Americas atd. ale tam je to moc komercni na muj vkus)...

Dik. No planoval jsem jenom cely 2dny tam, takze asi bez auta a nejakych presunu, proste jenom prohrat kosti a zaspotit u letiste.

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013 12:34 
VIP

U letiste, mysleno oblast Golf del Sur, uz je taky o neco oblacneji (alespon tedy soude dvou navstev za posledni tri roky ) :) A zajimavejsi na spotting by mohlo bejt TFN - Tenerife Norte, ale tam je zas mensi provoz.

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013 12:44 
VIP

na TFN je docela zima i v létě- vyšší nadmořská výška, jinak sever ostrova, i když je klimaticky studenější. stojí fakt za to

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2013 05:46 
Diskutér

ahoj,
muzu potvrdit, ze Sever Tenerife je zajimavejsi, ale zaroven potvrzuji, ze v Puerto de la Cruz byly vetsinou mraky, zatimco treba 20km dal bylo hezky.
Jestli se chces opravdu jen valet, volil bych jistotu Jihu. Jak jiz bylo zmineno Playa Americas a nebo i Puerto de Santiago, odkud muzes vyjet alespon na vylety pozorovani delfinu, velrych a taky busem na Mascu, kde je uzasny 3hod trek bombastickym kanonem. Jestli si budes pujcovat auto (coz je obzvlast na Spanelskych ostrovech levne), pak si muzes popojet, kde se ti bude libit :-)
Jestli uz teda nemas Gran Canarii nebo Tenerife nekdy projete autem, tak jet si tam jen lehnout a nevidet ten ostrov je HRICH. :-)
Na Gran Canarii jsme meli auto, a kdyz jsem videl, co se tam da videt, tak jsme se nakonec koupali jen 2x na hodinu a zbytek jezdili a čučeli.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina