Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 črc 2019 21:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lotyšsko: Riga
PříspěvekNapsal: 08 led 2013 15:15 
Moderátor

Ahoj, uvítám váš názor zdali stojí Riga za víkendovou návštěvu a co případně nevynechat..

Předmět příspěvku: Re: Lotyšsko: Riga
PříspěvekNapsal: 08 led 2013 15:28 
VIP

Můj dojem z Rigy samotné jako města - vůbec ne. (Ale možná zkresleno nočním přejezdem Polska, přijetím do Rigy v 7 hodin ráno a hnusným počasím...)

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 16:18 
Diskutér

Bohuzel mam podobny nazor jako Cestovatelm, ac jsem tam mel tedy pouze 15hodinovy stopover.
Jestli to bylo zpusobeno unorovou venkovni teplotou -36 nevim, ale neprislo mi tam nic extra zajimaveho.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 16:19 
Diskutér

Mě se v Rize taky moc nelíbilo, nic moc tam není, krom pidi náměstí a pár dalších zajímavosti ale tím to končí, byly jsme tam 3dny a již druhý den nebylo co dělat, jeli jsme proto vlakem do Jurmaly, byl zamrzlý balt,takže to bylo super, protože jsme se po něm procházeli asi 1 km od břehu.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 16:24 
Tazatel

Mně se naopak líbilo moc. Pominu-li centrum Starého města se spoustou secensních památek, tak musím určitě vyzdvihnout noční život. S výletem do Jurmaly na víkend ideální.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 17:11 
Diskutér

Me se v Rize libilo, jel jsem tenkrat take autem pres Polsko. Mozna byla vyhoda, ze nam program na par dni pripravil kamarad, co tam bydli, takze to stalo za to. Sjezd na bobove draze, navsteva hradu, koupani. Samozrejme za 62 euro letim letos zase.

Par fotek.. https://www.facebook.com/media/set/?set ... cb2aa95dc4

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 17:20 
Diskutér

mne sa tam tiez celkom pacilo, nejake moje fotky a strucny dennik si mozes pozriet tu:
http://romanherda.com/travel/cestopisy/ ... litva.html

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 17:27 
Diskutér

Tipy:
Turiada Castle
Jurmala
Sigulda (bobova draha), park
Nocni zivot :)

tady video.. http://www.latvia.travel/en/luge-and-bo ... ck-sigulda

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 18:45 
Diskutér

Podle mě Riga za víkend stojí a když si uděláte výlet na Siguldu nebo do Jurmaly tak určitě. Ale je fakt že Sigulda je zajímavá, ale zase není to úplně top i když přejet visutou lanovkou přes údolí je pěkné dá se udělat cca 8 kilometrový okruh ze Siguldy na Túraidu (je tam muzeum, a plati se dost masny vstupny) a použít lanovku nebo bus. Jinak Riga Sigulda vlakem a tam se da i taxíkem na hrad a k lanovce. No jinak Jurmala v zime nevim v lete pekne, opět vlak příměstský každou hodinu. Samotná Riga je pěkná sice památky středověké nově postavené dům Černohlavců, katedrála, ale je to přijemné, stejně jako malá, ale hezká stará čtvrt dům tři bratři (nebo sestry, to druhe je v Tallinu) určitě stojí za to secesní čtvrt kolem Albertovy ulice, jejich planetárium tj pravoslavný chrám a pak se nacpat v Lidu a podávat se do tržnice jen ten balsam bych si odpustil. No a nakonec tip bydleli jsme v takovem hotelu penzionu hned za novou hokejovou halou, z centra 4 stanice trolejbusem a 200 m pešky). Je to skromné, ale špičková snídaně dokonce teplá a hlavně cena dvojaku s příslušenstvím byla 21 euro za noc v hlavní sezóně na konci července, jen jsem zapoměl nazev, ale můžu se podivat.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 19:44 
Diskutér

Určitě doporučuju obrovskou self-service restauraci v komplexu Lido, která je dostupná tramvají.

Riga je taky pár hodin od Tallinnu, Tartu nebo Vilniusu. Dobrý trip je třeba Riga - Tartu - Tallinn - Riga a podobně... Doprava přes pobaltí je v klidu.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 22:16 
Návštěvník

Mesto to nieje skarede ale velmi tam nieco co obzerat. Namestie, park, kanal na ktorom sa da plavit lodkou. Ale Tallin je vazne krasne mesto. Nieje to daleko takze spojenie Rigi s Tallinom trebars aj s Vilniusom urcite stoji za to ;)

PříspěvekNapsal: 04 čer 2013 22:06 
Diskutér

Zdravím. Absolvoval jste někdo výlet na hrad Turaida? Dá se tam dostat přímo busem z Rigy nebo vlakem do města Sigulda a potom busem, jak je celý výlet časově náročný, navazujou spoje a jak to vychází cca cenově? Předem díky za rady.

PříspěvekNapsal: 04 čer 2013 22:29 
Diskutér

Ja jsem si na namesti v Rize dal 10 piv, takže to hodnotím hodně kladně, lidé přátelští, pohoda. :D

PříspěvekNapsal: 04 čer 2013 22:35 
VIP

matre píše:
Zdravím. Absolvoval jste někdo výlet na hrad Turaida? Dá se tam dostat přímo busem z Rigy nebo vlakem do města Sigulda a potom busem, jak je celý výlet časově náročný, navazujou spoje a jak to vychází cca cenově? Předem díky za rady.

Sel jsem to pesky ze Siguldy, pekny parhodinovy vylet, odtud jsme jeli busem zpatky do Siguldy, cenu si nepamatuju, mozna jeden lat? Z Rigy jsme teda jeli autem.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2013 00:40 
Diskutér

Jeli jsme vloni vlakem z Rigy, co bylo něco přes lat asi 1,4 okolo 50 korun. Ale spali jsme dvě noci v kempu v Siguldě, pod sedačkovou lanovkou. Na Turaidu jsme šli okruhem přes Krimuldu a zpátky unikátní lanovkou přes údolí ta stála asi taky necelé dva laty. Turaida nás moc nezaujala přece jen zřícenina s opravenou částí a skanzen a národopisné a dovnitř šla jen část výpravy, protože vstup byl asi 6 latu. No celkově hezké údolí řeky, další hrádky a ojedinělý sovětský bufet v Turaidě s příjemnými cenami (dokonce jakési minimuzeum) a dost mizerným výběrem. Jo jinak v Siguldě možnost svezení na bobovce a skvělá cukrárna u nádraží.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina