Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 led 2019 15:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jordánsko: Ammán
PříspěvekNapsal: 05 led 2019 20:11 
Diskutér

Ahoj. Díky moc za vyčerpávající info. Podle Tripadviseru a hodnocení na Booking jsem zatím vybral tento kemp. https://www.beyondwadirum.com
Zkusím s nimi domluvit projížďku jeepem dopoledne.
Jak jste řešili telefon? Místní SIM?

Tady posílám odkaz na místo s možností vykoupání u MM.
https://onceupon-abackpack.com/dead-sea-free/

Popis trasy k vyhlídce na pokladnici v Petře bez nutnosti placení guida.
http://www.whereivebeenwandering.com/ge ... ook-petra/

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 22:32 
Diskutér

sudak píše:
Díky za postřehy! Chlapík z kempu Bedouin Nabatean Camp (je to asi 4km J od vesnice) mi teď napsal, že po zaplacení vstupu/prokázání se Jordan passem u Visitor centra je možné jet až do vesnice Rum vlastním autem a tam že mě bude teprve čekat - s odvozem ke kempu. Zároveň slibuje 3hod projížďku jeepem za 50 JOD, tak uvidíme.. Hodím sem pak pár info (jedu v půli února).

To je pravda, takhle jsme to taky měli - po prokázání se Jordan passem u Visitor centra jsme jeli až do vesnice Rum vlastním autem, tam na nás na parkovišti čekal týpek z campu, naložil nás a odvezl do campu.
Je tam i krámek, ale ceny šílený, pokud budete chtít něco kupovat do pouště, tak doporučuji koupit někde cestou za normální ceny.
Koukám do poznámek, za "půldenní" projížďku (3 hod) jsme platili 40 JOD/auto, druhý den za "celodenní" (cca 6 hod) 80 JOD/auto.
Ty výlety ale nejsou nějak extra dlouhý a půlka času jsou různý prostoje - lezení po skalních mostech, dunách, pití čaje ve stanu atd, kdybyste to tedy měli časově nějak našponovaný, tak by se to dalo určitě urychlit. Je to tam ale pěkný a moc bych to neuspěchával...
Bydleli jsme ve Wadi Rum Fire Campu a ceny jsou z března 2018.
A večer je ve stanech fakt celkem kosa...

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 11:35 
VIP

tatranka píše:

Tady posílám odkaz na místo s možností vykoupání u MM.
https://onceupon-abackpack.com/dead-sea-free/

SIM jsem neřešil, užíval jsem si týden off-line, nicméně vzhledem k cenám roamingu je místní předplacenka jasná volba, myslím, že se to dá vyřešit rovnou na letišti.

K tomu místu u Mrtvého moře - místo to je super, ta možnost se opláchnout v dostatečném množství sladké vody je úžasná, nicméně jedinou vadou na kráse je místní policejní stanice - Rangers. Když jsem se hnal natěšený k moři, tak mě zastavili a - BROBLEM - NO SWIMING. Pánové moc anglicky nemluvili, nicméně bylo to o nějakém údajně utopeném dítěti. Když jsem se chtěl obrátit nahoru do kopce k horkým pramenům, tak mi to také zakázali. Nezbylo, než simulovat procházku jižním směrem a pak to zalomit jednak nahoru k pramenům nebo dolů k moři, ale v tom místě je zrovna plot, takže dírou v plotě a najít přístup k moři, naštěstí tam tečou sladkovodní potůčky, nicméně k důkladnému odsolení doporučuju jezírko v kopci, z jedné strany do něj z jeskyně teče horká voda, z druhé strany studený vodopád, takže různé části jezírka mají různou teplotu. Hodně příjemné, ale nevhodné pro slabší povahy, spousta špíny a odpadků...

Kdyby měl někdo, kdo cestuje postaru a nebude v časovém presu zájem, můžu poskytnout pár lowcostových informací. Třeba, jak se dostat z letiště do Ammánu za 0,5 JD, hotelový pokoj za 6, nejlepší kurzy EUR/JD, ojeb s dynamickou konverzí při platbě kartou za vízum, jak se z Ammánu dostat bez auta k MM, do Madaby za 0,65 JD atd. Ale předpokládám, že valná většina lidí si pronajme auto a pojedou závod z časem přes nejprofláklejší úžasnosti...

Přílohy:
ZARA.jpg
ZARA.jpg [ 233.84 KiB | Zobrazeno 376 krát ]

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 13:38 
Návštěvník

[quote="tatranka"]Ahoj. Díky moc za vyčerpávající info. Podle Tripadviseru a hodnocení na

Hned na letišti v Ammánu je kiosek Umniah. Po výdeji zavazadel jít doleva a na konec terminálu.
Balíček Umniah Smart 7 má asi 12 GB + neomezené místní volání za ca. 12,2 JOD. Levnější varianta se jmenue Umniah Smart 5 s 6 GB internetu za ca. 9 JOD.
Mluví tam anglicky. Jednání na ca. 10 minut, ukázat pas a dát peníze. Prodavač vloží SIM kartu přímo do telefonu a zkontroluje připojení na internet (menu je v anglickém jazyce).

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 13:40 
Návštěvník

tatranka píše:
Ahoj. Díky moc za vyčerpávající info. Podle Tripadviseru a hodnocení na
Popis trasy k vyhlídce na pokladnici v Petře bez nutnosti placení guida.
http://www.whereivebeenwandering.com/ge ... ook-petra/

V Petře nemusíte mít průvodce. Budou vám tvrdit, že ano, ale jděte sami. Nikdo to nekontroluje.

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 17:01 
Diskutér

To že není nutné mít průvodce je mi jasné. Přidával jsem to jen jako návod a popis cesty.
Máte tedy ještě jiný tip na koupání v MM s možností sladké vody v okolí? Případně levnější tip na placenou pláž. Předpokládám, že tomu moc na přelomu únor/březen nedáme :-)

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 22:16 
VIP

Z Jordánska jsem se vrátil v půlce prosince, pár mých postřehů, dojmů a fotek zde :

http://www.mojecesty.com/clanky/postreh ... druhe.html

PříspěvekNapsal: 07 led 2019 12:24 
Moderátor

Tak teď hlavně Tondo nikde nevykecej, že já v Keraku platil za parkovné :-)

PříspěvekNapsal: dnes, 13:20 
Diskutér

Mám dotaz na ty co si půjčili auto v Ammanu na letišti. Nemám zařízen papírový mezinárodní řidičák a mám jen klasický plastový, tak jestli vyžadují mezinárodní nebo ne.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina