Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 čer 2019 06:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Finnair
PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 11:28 
Diskutér

marecek97 píše:
Dávají pak míle za business?

Ne. Všechny upgrady jsou do třídy F a přípis je podle původní třídy / typu letenky.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 12:31 
VIP

marecek97 píše:

Z me zkusenosti tyto upgrady na posledni chvili nepripisuji vic mil nikde - zkusenost s Flydubai/Emirates a Qatar. Mile vzdy podle tridy puvodni letenky.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 12:52 
Diskutér

petrk píše:
marecek97 píše:

Z me zkusenosti tyto upgrady na posledni chvili nepripisuji vic mil nikde - zkusenost s Flydubai/Emirates a Qatar. Mile vzdy podle tridy puvodni letenky.

u Qataru sa QPoints a QMiles pripisuju ako business (class R) ak je to zaplateny upgrade (za penize) z Y do C, pri OpUp je to ovsem podla povodnej triedy letenky ako vsade. upgrade z Y do C "zaplateny" cez QMiles/Qcredids,tak pripis mili je tiez podla povodnej triedy letenky ,i ked ukazuje na letenke class U

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 13:06 
VIP

Tak na strance Qataru pisou toto Upgrade on departure - Qmiles will be earned based on the original booking class purchased and not based on the upgraded cabin.
Takze na zaklade toho jsem to nechal byt.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 13:30 
Diskutér

petrk píše:
Tak na strance Qataru pisou toto Upgrade on departure - Qmiles will be earned based on the original booking class purchased and not based on the upgraded cabin.
Takze na zaklade toho jsem to nechal byt.

sorry, ted mi doslo,ze QR v Maji2018 "vylepsil" ich QRPC program a okrem devalvacie tam pribudli aj dalsie vylepsenia,ako nemoznost vstupu do salonku s business letenkou , ktora bola "Upgrade on departure".. atd. . ja som napisal svoju skusenost z r2017, ked som si raz zaplatil upgrade z Y do C na 1segment. Ale to bola ponuka na upgrade cez email cca 2tyzden pred odletom. Ak by som si chcel zaplatit upgrade priamo na letisku,tak to uz podla novych pravidiel sa budu mile pripisovat ako je povodna tieda letenky. to je lepsie dostat OpUp , to je zadarmo...

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 14:31 
Diskutér

petrk píše:
marecek97 píše:

Zkušenost s předem placenými upgrady (bid):
UL, SK - podle nové třídy.
RJ - podle původní třídy.

JL na check-inu 2x podle nové, 1x podle původní třídy.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 14:53 
Moderátor

Hmm, tak to je dobré vědět... U zaplaceného upgrade bych tedy čekal míle za zaplacenou třídu. Pořád je to na základě nabídky, která vyhovuje oběma stranám, ale to je dnes už asi špatná úvaha...

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 15:47 
VIP

on22cz píše:
petrk píše:
marecek97 píše:

Zkušenost s předem placenými upgrady (bid):
UL, SK - podle nové třídy.
RJ - podle původní třídy.

JL na check-inu 2x podle nové, 1x podle původní třídy.

UL mi přičetl míle dokonce při op-up :shock: čuměl jsem. Do Etihad Guestu.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 16:15 
Diskutér

burito píše:
Hmm, tak to je dobré vědět... U zaplaceného upgrade bych tedy čekal míle za zaplacenou třídu. Pořád je to na základě nabídky, která vyhovuje oběma stranám, ale to je dnes už asi špatná úvaha...

Tak ta nabídka má v podmínkách, že míle jsou podle původní třídy, tzn. transakce vyhovující oběma stranám znamená, že přistoupíš na tuto podmínku.

Každá mince má 2 strany - upgrady u AY jsou na poměry v odvětví velmi dobře naceněné, ne-li přímo levné. To, že pro většinu z nás jsou to stále vysoké ceny, je jen úhlem pohledu / důvodem zájmu o využití nabídky. Dalším faktorem jsou benefity, a to zejména na linkách po Evropě - pro lidi se statusem by opravdu největším lákadlem byl vyšší přípis, protože pak si v podstatě platíš jen za občerstvení. Bez statusu se ale bavíme o úplně jiné hodnotě (pokud tedy bez statusu lze na některé ty nižší ceny dosáhnout).
Ceny pro okamžitý upgrade jsou dost proměnlivé, ale zase nemusíš doufat, že bid projde. Obecně časově omezené nabídky zasílané emailem mají nižší ceny než aplikace. Aplikace je ale levnější než upgrade na letišti.

Min. bid 480 EUR pro US destinace je asi standard - měl jsem jak pro JFK, tak pro ORD. Pro někoho no-brainer, pro jiného zlodějina. Důležité ale je, co se vyplatí aerolince - z pohledu mnoha faktorů.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2019 20:35 
VIP

on22cz píše:
burito píše:
Tak ta nabídka má v podmínkách, že míle jsou podle původní třídy, tzn. transakce vyhovující oběma stranám znamená, že přistoupíš na tuto podmínku.
Ano, tu podmínku jsem tam víceméně náhodou zahlídnul, a proto dal i nižší nabídku do aukce. Cenu 312 € mi na trase HEL-DEL v aukci zamítli, ale den poté jsem našel v systému možnost koupě za 300 €, to mi dost udivilo (proklikal jsem se až k placení). Nicméně nevyužil jsem, za 6 hodin letu bez zvýšenýho připsání mil mi nakonec přišlo líto peněz, a noční let utekl rychle i v dobytčáku.

Finnair zůstává jednou z mých nejoblíbenějších aerolinek.

PříspěvekNapsal: 11 bře 2019 07:02 
VIP

asi je to jak kde. Někde podle J, někde podle Y...Aeromexico mi nelogicky za op up dalo také míle z C

PříspěvekNapsal: 15 bře 2019 09:18 
Diskutér

Uvažuju nad tím využít aktuální nabídku Finnair do LA na "prodloužený víkend". Ale když už v USA budu, tak bych to chtěl spojit s airshow v Barsksdale v Luisianě, což je, jestli ne jediná, jedna z mála možností vidět v letu B-2 Spirit. Měl by lítat oba dva dny (18.5 i 19.5) a také B1, B52, F35 atd.

Nemáte někdo tip, jak tam namontovat stopover na nějakém blízkém letišti u AFB Barksdale, případně v Dallasu?

A samozřejmě, pokud by to někoho oslovilo, tak můžeme i třeba část cesty sdílet. Plánuju termín cca 15.5 - 20.5

PříspěvekNapsal: 15 bře 2019 10:19 
Diskutér

Stopover tarif nepovoluje, ale pod 400 EUR můžeš nakombinovat:
15.5. VIE-LAX
18.5. LAX-SVH
19.5. DFW-VIE

Případně prohoď SVH a DFW, nebo použij DFW pro přílet i odlet. Záleží, jaké budou ceny auta / přeletů DFW-SVH. Když téměř plně využiješ povolený layover 24h, získáš cca půl dne na návštěvu Barksdale. Pod 300 EUR je pak jen minimální čas, takže i přesto, že taková možnost existuje, nemyslím si, že má smysl zkoušet to stihnout.

Matrix - Bookwithmatrix to umí nacenit. Zkus, co na to momondo/Expedia.

PříspěvekNapsal: 17 bře 2019 14:26 
Tazatel

Zdravím. Finnair má v Y placený výběr sedadla. Platí to i při OLCI ? Nechce se mi dávat 650,- za uličku :(

PříspěvekNapsal: 17 bře 2019 18:22 
VIP

clancy píše:
Zdravím. Finnair má v Y placený výběr sedadla. Platí to i při OLCI ? Nechce se mi dávat 650,- za uličku :(

Jako bojíš se, že dojdou uličky? Dostaneš borůvkovej džus, ten prej staví ;-)
(dojdou max. okýnka, uličky určitě ne)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina