Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 01:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 310 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Indonésie
PříspěvekNapsal: 30 črc 2019 22:18 
Moderátor

V Yogya nebo po cestě pozor na vometáky a zloděje, V obou případech mám dost (drahou) negativní zkušenost.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2019 22:21 
VIP

Srovnávám to zespodu, bo lézt na nějakou horu, plnou turistů, a ještě za to platit litr a víc, neni můj šálek kávy. Rinjani je skoro nonstop v mraku, a silueta taky nějaký extra vyhlídky neslibuje. Na Floresu jsou ty sopky jak podle pravítka :-)
Plus celej severní Lombok doteď citový vydíračky, bo tam bylo zemětřesení. Byl jsem tam navštívit rodinu jednoho csera, takže tohle bylo ošetřený, včetně unlimited rambutanu a tuaku od hindu rodinky za 10k/1,5l, ale jen tak bych to tam absolvovat nechtěl. A "Agentury" s kterejma musíš jít nahoru, to už je úplně jinde (a la Bali).

Naposledy upravil brumbrum dne 30 črc 2019 22:26, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 30 črc 2019 22:26 
Moderátor

Proto jsem šel bez agentury na kopec (s manželkou) sám a pak (s manželkou) před rychlopalníky na delší vyšetřování s rangery a policií. Nebyla to agenturní nuda... ;) A vyhlídky? - evidentně nevíš o čem mluvíš. Je to zážitek!

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 08:09 
Diskutér

Chlapi, díky oběma za cenný rady ;)
brumbrum píše:
3) tak samo Flores. Teda já bych volil něco ještě dál, ale Flores má všechno.

Co bys volil ty?

brumbrum píše:
Jinak jseš si jistej, že na to bromo chceš ze západu (a že tam něco pojede? Taky jsem jel z Jogja, a i normálně přes Probolingo to byl celkem boj (půl dne čekání v pl, pak boje o cenu v maršrutce, bemech i busech...), neumim si představit to páchat zezadu...krom toho nevim, jestli je zezadu nějaká boční cesta jako z hlavní vsi, tak by tě mohli nutit zaplatit vstup...

A Jakarta-Jogja bych vzal noční vlak, byl v pohodě a levnej.

Jistej si nejsem. Četl jsem v nějakým cestopisu, že to jeli z Malangu, ale je fakt, že tam psali o agentuře. U Probolingga mám poznámku:

Citace:
Once in Probolinggo, you need to make your way to the village right next to the crater of Mount Bromo – Cemoro Lawang. You have only one option here, and it’s the colorful public vans called Bemos. Once you are out of the bus/train station, you can find someone to take you to one. The bad thing about bemos is that they don’t really have a schedule, they go when they are full, and this may take hours. You can also offer to pay more and go faster. Full Bemo (15 people) should be 35000IDR / 2.5USD, bemo with ten people should be around 50000IDR / 3.5 USD per person.

Tak říkáš, že to bude lepší od tama? EDIT: bude a už jsem to změnil.
Co se týká vstupu bez placení na Bromo, tak jsem našel tohle info (Myšleno z Cemorolawang):

Citace:
There is a footpath leading into the park which leads to Mt Bromo in front of Cemara Indah. They have installed a guard check post here to collect the fee, but allegedly this is only manned in the mornings. So if you try in the afternoon you may be lucky.

Noční vlak taky zvažuju. Sklápěcí sedadla má jen Eksekutif class?

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 18:59 
VIP

Jestli jedeš do indo jednou za dlouho, a chceš něco autentickýho, zvolil bych Sulawesi. Tam je všechno. Se základnou na Javě/Bali (nebo jak to máš) to vyjde asi i levnějc než flores (pelni skoro denně) a na toraju nezapomeneš. Nebo timor plus leste (ale tam nejsou sopky). Ty ostrovy od Bali na východ už jsou hodně turistický, snad kromě Sumby (ale tam jsou zajímavý akorát ty kmeny).
2)ano, bemo je před busákem v pl směr bromo. Z busu rovnou, z vlaku městským bemem za 5k. Zdarma cestou vpravo po výstupu v tý vsi (hlavní, placená, vede lehce doleva). Zdarma ale jenom pěšky. Nicméně my šli (resp.svezli se moto kam to šlo, a pak došli) na tu super vyhlídku východosluncovou, a pak na motorkách zpět hlavní cestou, zpátky to neřeší. Podstatný je, že ta gratis cesta je jen pro pěší. Teda z hlavní vsi, z toho Cemoro nevim.
Eco má sklápěcí někdy, ale spíš ne. Ty dvě vyšší by mít měly, ale stojí jak letadlo. Levnější jen při koupi na webu (když neprochází přímo kereta api, dá se i traveloka).

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 19:21 
Diskutér

Citace:
Noční vlak taky zvažuju. Sklápěcí sedadla má jen Eksekutif class?

Eksekutif je sklápěcí má,ale zas o tolik se to sklopit nedalo,navrch ty sedačky byli těžce proseděné.Místo na nohy celkem slušné!

Přílohy:
IMG_7442.JPG
IMG_7442.JPG [ 206.51 KiB | Zobrazeno 374 krát ]
IMG_7428.JPG
IMG_7428.JPG [ 229.88 KiB | Zobrazeno 374 krát ]

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 21:32 
Diskutér

@brum Máme přílet i odlet do Jakarty. Sulawesi bych chtěl. Tam to musí být super zážitky. Akorát bude zbývat při nejlepším 7 dní čistýho času z nichž jeden bude zabitej přesunem z Ijenu na Sulawesi. Pak ty zajímavý místa - Toraja, Togiany, Mahawu a okolí, jsou taky daleko od sebe s náročným přesouváním. Zítra na to mrknu podrobně, ale jelikož první týden bude náročnější, tak mi přítelkyně dala úkol ve druhým týdnu víc odpočinku :) Mrknu i na ten Timor.

btw na Ijen si šel z Banyuwangi nebo Bondowosa? A od tama mototaxi? Cenu všude píšou aspoň 200k IDR, autem 400k+

@k.m cb díky, díval jsem se tady: https://www.seat61.com/Indonesia.htm#Ek ... nomi_class

Zkusím eko na první cestu, protože z obrázků tam nějak extra velkej rozdíl nevidím

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 22:41 
VIP

Bromo - Stahni si maps.me, tam je ta cesta pro pesi (gratis) naznacena, plus dalsi zajimave stezky. My jsme tam byli loni touto dobou a sestupovali jsme mozna kolem 11/12 a bylo to v pohode. Pak jsme pres planinu dosli k Bromu a zpet. Dali jsme to za den na motorce z Malangu.

Zapadni Timor jsme byli na 2 dny. Mozna se da i na vic dni, ale myslim, ze jsou i zajimavejsi mista.

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 23:34 
VIP

Myslim, že flores bude teda optimální, tam se dá porelaxovat dobře. A je takovej...civilizovanější než Sulawesi, což zejména žena asi ocení. Ale rychlejc než na Sulawesi se tam nedostaneš, je to prostě dál:-)
Jinak Makassar-Toraja jezdí luxusní noční busy, to na Floresu neni, tam jezdí jen přes den.
Na Ijenu jsem nebyl, myslim, že mě ty podmínky (ceny dopravy, vstupy...) odradily předem...ale teď jsem o tom viděl nějaký filmy a pěkný.

PříspěvekNapsal: 25 srp 2019 20:07 
Diskutér

Brumovi díky za rady, jak tady tak v SZ.

Dám zdarma SIM s cca 6,5 GB dat. Většina platí do 12.9. něco málo do 24.9. platí po celé Indonésii.

Mohu k tomu přidat nabíjecí kartu na ferry. Tuším, že je potřeba mezi Jávou a Bali. Samozřejmě zdarma.

Předání osobně v Brně a okolí.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 310 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina