Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 čer 2020 04:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Platba cla a DPH
PříspěvekNapsal: 18 bře 2014 17:38 
Diskutér

Z vlastní zkušenosti plno obchodů umožňuje zadat GIFT 20USD a pak to naši celníci obvykle nechají být, tudíž DPH a clo se neplatí. Některé shopy z Číny to dávali do EU automaticky, i když to zákazník neoznačil. Vyjímku měli jen težké balíky (vice než 5 kg), které automaticky otevřeli a vyměřili DPH a clo.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2014 17:40 
Diskutér

kraken píše:
Já si všimnul, že na těch zásilkách z Číny jak je na balíku nalepena ta "čínská celní deklarace" či co to je, tak tam často prodejce uvádí nižší hodnotu zboží, než za jakou to bylo nakoupeno (např. místo 25 jen 2 dolary). A to jsem o to nijak nežádal. Takže je možné, že k tomu naši celníci přihlíží.

Nedávno jsem se o téma "clo a DPH" trochu zajímal (uvažoval jsem o zakoupení telefonu z Číny) a mimo jiné narazil na nepříjemnou zkušenost s nižší deklarovanou hodnotou zboží od prodejce viz. odkaz níže...
http://www.svetandroida.cz/rudy-android-nakupovani-z-ciny-ma-i-sva-uskali-zkusenost-ctenare-201309

PříspěvekNapsal: 18 bře 2014 20:17 
VIP

Ash píše:
Celníci už dneska nejsou tak pitomí jak dříve a občas mi to "přecenili" na reálnou hodnotu nechali doplatit DPH.

koupil jsem nedávno v čínském velkobchodu zboží za 500 USD a k tomu doprava FedExem za 100 USD. číňan napsal na balík hodnotu 50 USD.
celníci to otevřeli, spočítali, že je tam 50 nabíječek na mobil a ocenili dph a clo na cca 400 korun. fedex si přirazil 300 za vyřízení proclení....
takže furt na to celníci serou

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 08:43 
Návštěvník

Aktuálně řeším poslání zásilky z USA.

Pořídil jsem si batoh za míle, tedy cena v USD je 0. Reálná hodnota bude kolem 400 USD.
Batoh jsem si nechal poslat ke kolegovi z práce s tím, že on často jezdí do Evropy a měl mi jej přivézt. Při současné situaci to nevypadá že se tohle v dohledné budoucnosti stane proto mi to kolega pošle poštou (DHL).
Otázka je, jak mám balík nechat označit? Nulovou cenu deklarovat ve formuláři nelze. Mám položku nechat označit jako dárek s cenou 1 USD? A případně přiložit fakturu se sumou XX Miles?

Má někdo s tímto zkušenost? nějaká rada?

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 09:16 
Diskutér

areyouin píše:
Aktuálně řeším poslání zásilky z USA.

Pořídil jsem si batoh za míle, tedy cena v USD je 0. Reálná hodnota bude kolem 400 USD.
Batoh jsem si nechal poslat ke kolegovi z práce s tím, že on často jezdí do Evropy a měl mi jej přivézt. Při současné situaci to nevypadá že se tohle v dohledné budoucnosti stane proto mi to kolega pošle poštou (DHL).
Otázka je, jak mám balík nechat označit? Nulovou cenu deklarovat ve formuláři nelze. Mám položku nechat označit jako dárek s cenou 1 USD? A případně přiložit fakturu se sumou XX Miles?

Má někdo s tímto zkušenost? nějaká rada?

Mezi soukromými osobami jsou zásilky osvobozeny od cla a DPH pokud se nemýlím do 45 EUR. Osobně bych zkusil někde na balík udat hodnotu 40 USD. Nicméně když bude mít celník podezření, clo a DPH lze vždy doměřit podle pomůcek na určení celní hodnoty zboží. Možná bych do balíku dal i nějaké narozeninové přání, aby bylo zřejmé, že to je opravdu dárek osobní povahy :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina