Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 čer 2019 06:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sixt
PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 16:44 
VIP

Díky za komentáře. Sepíšu jim to a dám vědět, jak to dopadlo.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2019 19:47 
VIP

zennie píše:
Vím, že je tohle obligátní téma a omlouvám se za opakování - bohužel je tak obecné, že se mi nedařilo na fóru rozumnými klíčovými slovy dobrat k nalezení konkrétních výsledků, poprosím tedy o radu.

Minulý víkend jsem půjčoval auto u Sixtu na letišti KWI na dva dny, pouze se základním pojištěním (spoluúčast do 150 KWD).

Při vrácení jsme auto nechali na parkovišti, odnesli klíče a papíry na přepážku. Personál klíče převzal, na auto se podívat nechtěl, takže jsme šli na odlet.

...

Mám kopii protokolu (nepotvrzenou zaměstnancem při převzetí), na které jsou tečky na několika místech karoserie včetně "poškozeného" místa. Pochybuju, že to v něčem pomůže, když blokaci na kartě mají.

Mám šanci, že se nějakým způsobem shledám se svými penězi, nebo se mám smířit s tím, že odepíšu 6000 Kč?

Trvalo to, ale reklamace je zdárně u konce.

Transakci jsem reklamoval přímo v internetovém bankovnictví, krátce poté se ozval zástupce banky, postupně si vyžádali všechny dostupné materiály - vysvětlení, smlouvu, komunikaci s půjčovnou atd. Přijali a potvrdili zahájení reklamačního řízení.

Po měsíci na kreditce začaly naskakovat úroky a z banky stále nic, poslal jsem doplňující dotaz - banka se vyjádřila, že řízení stále trvá, kuvajtská banka má limit na vyjádření do konce května.

Minulý týden jsem postřehl, že zmizela blokace úroků, o dva dny později zmizela samotná transakce od Sixtu a o pár hodin později přišlo krátké potvrzení od banky o kladném vyřízení reklamace a zrušení transakce.

Sixt se nevyjadřoval téměř vůbec, na první mail jen odvětili, že to vyšetří (a pak nic), na post na FB reagovali jen tím, že mají zprávu, že došlo k poškození, jinak nic.

Dopadlo to dobře, přesto si nesu ponaučení - nevěřit ani velkým půjčovnám, vše důkladně zkontrolovat.

A vyhnout se Sixtu.

Děkuji všem za rady.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2019 20:45 
Diskutér

zennie píše:
Dopadlo to dobře, přesto si nesu ponaučení - nevěřit ani velkým půjčovnám, vše důkladně zkontrolovat.
A vyhnout se Sixtu.

Tak toto je veľmi zlá správa. Ja som považoval Sixt za dobrú požičovňu. Znamená to, že v súčasnosti už neexistuje žiadna seriózna požičovňa :x

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2019 21:53 
Diskutér

Väčšina nadnárodných požičovní nemá v týchto krajinách vlastné pobočky, ale len franšízy, takže ťažko globálne povedať, že Sixt (Avis, Payless...) je dobrá alebo zlá. Skôr to závisí od konkrétnej pobočky v konkrétnej krajine; niekde to môže prevádzkovať slušná firma, niekde šmejdi...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina