Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 lis 2019 23:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vietnam
PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 20:50 
VIP

michal5 píše:
Dík. To s Vietjetem jsem si myslel. I tak bych rád na ty dva zbývající lupeny už nemyslel.

O cenu autobusu nejde v prvé řadě. Spíš o časovou logistiku - je zbytečné letět do Hanoje (když to stojí +/- stejně), když můžu do Ha Phongu, odkud to trvá autobusem o dvě hodiny méně než z Hanoje (aspoň to tvrdí Rome2Rio). Ano, pak pojedu pro odlet dál do Hanoje, ale bude to jen jeden a půl cesty.

V Ha Long strávím klidně noc, ale nepřijde mi, že mi to nabídne nějakou přidanou hodnotu.

jel jsem (vlakem) přes hp do cat ba, tam noc a potom lodí do hl. No a měl jsem toho tak akorát. Je potřeba taky vzít v potaz, že tam v podstatě neexistuje hromadná doprava, takže pěšky nebo taxi. Což buď trvá nebo se prodraží.
Ty busy podle mě budou trvat podobně, bo z hp to staví na každý mezi...
Jinak představa, že ráno někam doletim, dojedu do hl, dám si rejs a večer odjedu plus odletim, to asi neklapne...neni to Japonsko :-)

PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 21:00 
VIP

Představa je odpoledne doletim a pak se přesunu do Halongu. Z něj ráno vyrazím lodí, večer se vrátím a buďto ještě večer do Hanoje nebo další ráno.

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 00:20 
VIP

Teď jsou třeba letenky za nulu do 31.07., ale taky jenom po o....
https://www.vietjetair.com/Sites/Web/en ... er-version

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 00:30 
VIP

A po o myslíš naše nebo jejich?

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 02:03 
VIP

michal5 píše:
A po o myslíš naše nebo jejich?

12-14:00 jejich

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 08:30 
Diskutér

Pokud jde o čas a jednoduchost asi bych doporučil jednodenní výlet z Hanoje busem. Jinak na podzim jsme měli tento itinerář:
večer přílet do Hai Phong - taxi z letiště byl jediný, který se nás pokusil obrat za 2 týdny ve Vietnamu :), když jsem chtěl zapnout taxi metr začal nás vysazovat na výpadovce z města :)
ráno speed boat na CatBa - půjčení motorky a projetí vnitrozemí, které je opravdu pěkné - stačí na to cca 3 hodiny - jezdí tam i bus asi 4x denně
přespání na CatBa a tam jsme si domluvili půldenní plavbu z CatBa přes Halong a busem do Hanoje. cca 30$/os
vše jsme domlouvali na místě
stihnout tohle neorganizovaně za 1 den bude oříšek, dva dny v klidu.
Jinak při té půldenní projížďce lodí to opravdu stačí a člověk toho vidí hodně.

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 18:59 
VIP

Jak na vás působí tato nabídka? Z Da Nangu do My Son mikrobusem: https://www.klook.com/activity/23954-sh ... e92df1f1ef

Líbí se mi, že je to pouze transfer a (snad) mě nebudou nikde vláčet po kamarádech na prodejní zastávky "tradičních" věcí. Zároveň mě trošku odrazuje málo hodnocení a celkově novost. Přes Google se mi nedaří dohledat agenturu, co to provozuje, abych se dozvěděl o ní víc. Ani nic podobného nenajdu.

Díky

EDIT: případně toto* vypadá ještě použitelně, ale ten web vypadá dost amatérsky a celkově je málo informací a cena taky nic moc.
EDIT2: Tak když si posčítám vstupy a něco přihodím za oběd, tak to vychází šul nul jako tour* :lol:

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 20:49 
Diskutér

Co se týče klook.com tak jsem v minulosti několik nákupů provedl a vždy OK nikde s ničím nebyl problém!

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 20:57 
Diskutér

na mieste mozno zozenes lacnejsie

PříspěvekNapsal: 21 říj 2019 15:56 
VIP

Díky za odpovědi. Asi vezmi ten půldenní transfer. Dává mi největší smysl.

Co se týče Halongu, asi pro mě bude nejlepší ten jednodenní. Dá se nějak z těch nabídek na viatoru & spol. poznat, co je v tradiční džunce a co ne? Ono i když v popisu mají "traditional junk boat", pak na fotkách mají stejně normální lodě bez plachet... A je to víceméně nezávislé na ceně.

PříspěvekNapsal: 23 říj 2019 12:05 
VIP

michal5 píše:
Jak na vás působí tato nabídka? Z Da Nangu do My Son mikrobusem: https://www.klook.com/activity/23954-sh ... e92df1f1ef

Líbí se mi, že je to pouze transfer a (snad) mě nebudou nikde vláčet po kamarádech na prodejní zastávky "tradičních" věcí. Zároveň mě trošku odrazuje málo hodnocení a celkově novost. Přes Google se mi nedaří dohledat agenturu, co to provozuje, abych se dozvěděl o ní víc. Ani nic podobného nenajdu.

Díky

EDIT: případně toto* vypadá ještě použitelně, ale ten web vypadá dost amatérsky a celkově je málo informací a cena taky nic moc.
EDIT2: Tak když si posčítám vstupy a něco přihodím za oběd, tak to vychází šul nul jako tour* :lol:

Už jsi zkoušel kloaka.com? Tam se dá najít věcí...;-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina