Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 led 2019 15:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Malta
PříspěvekNapsal: 19 pro 2009 23:23 
Tazatel

Jedu na konci ledna na maltu, chtěl bych se zeptat na nějaké přírodní zajímavosti, které stojí za vidění.

Předmět příspěvku: Re: Malta
PříspěvekNapsal: 19 pro 2009 23:51 
Moderátor

škoda, zevně lednu. užasne je koupání na ostrově Comino, kde je modrá laguna a modrá jeskyně- v sezoně se to dá spojit s jízdou na speedboat. Jinak jsou tam megaliticke chrámy a takové mořské okno. malta je malička, takze pokud jedeš třeba na týden uvidíš ji celou. Před asi 3 rokz létal z hlavního ostrova na ostrov Gozo, ktery je méně zalidneny a spíše zemědělský, vrtulník a to velmi levně, což je taky zážitek. Jinak dopravit se dá všude busem. vzhldem k velikosti ostrova je možna zbytečně se tu ptát a radej se obrátit na pana Googla, jelikož je asi nemožné najít něco, co není v průvodci.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2009 21:25 
Diskutér

Kup si prúvodce od Lonely Planet - Malta a Gozo, Lonely je podle mě nejlepší průvodce pro baťůřkáře.
Samozřejmě je to v angl, ale dá se koupit i česká verze od Svojtky cca 300 kč???

Ale je to výborná investice a už mám těch průvodců pěknou řadu v knihovně.

Jinak na Maltě je super, ale počasí na konci ledna teda nic moc.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2009 23:03 
Tazatel

Taky jsem uvažoval v lednu o Maltě,ale co mám doma průvodce,tak píšou,že jsou v lednu
celkem dost větry (grigal)od moře,takže radši to budu asi směrovat na Kanáry 8-)
Jinak jak už bylo psáno, průvodce Lonely Planet ti napoví,na Maltě je toho celkem dost k vidění,
je otázkou o co máš zájem :)

PříspěvekNapsal: 22 pro 2009 13:37 
Diskutér

Dobrá volba,jen ten termín.Teplota tak kolem 12,silný vítr a vysoká vlhkost.Všude se dostaneš busem,jedna jízda asi tak kolem 1Eur.Strašně moc památek,doporučuji ostrov Gozo,dostaneš se trajektem asi 30min.
Mamina tam žije už třetím rokem a je spokojená.Nulová kriminalita,žádný stres :) .Kdybys potřeboval konkrétní info,klidně zjistím.

Mimochodem,kdyby někdo věděl o levné letence,budu rád za info.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2009 13:48 
VIP

1 euro, kde žiješ,,na Maltě jsou dvě pásma...v podstatě západ a východ....půlka ostrova..a v pásmu stojí jízdenka 47 centů a přes pásmo 78 centů tuším :-) a myslím, že je snad i nějaká celodenní jízdenka za 1,5 eura..každopádně autobusy fantastický... ... jinak my já letěl BHD-LPL-BGY-BRI-MLA-TRS-PSA-HHN-PRG .... trochu zdlouhavé, (BHD-MLA asi 22 hodin) (MLA-PRG taky 21 hodin) ale za tu cenu v hlavní sezoně za 600 korun celkem....a zastávka v BRI, TRS a PSA se je pěkná..plavně teda Pisa, ta byla asi nejlepší..

PříspěvekNapsal: 22 pro 2009 13:52 
Administrátor

Zajda píše:
myslím, že je snad i nějaká celodenní jízdenka za 1,5 eura.

Snad to stále funguje, ale já kdysi měl lítačku na celý týden. Když člověk intenzivně cestuje, tak se zpravidla často přestupuju, takže je to jednoznačně výhodná investice.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2009 18:06 
Diskutér

Na Maltě jsem byl jen 2x, ale levnější auto jsem z půjčovny nikdy neměl. Na tři dny cca 1000-1500,-Kč doporučuji. Kdo si troufne řídit vlevo :-) Stačí pár desítek km a už není problém. Na Maltě se auta z půjčovny vracejí s prázdnou nádrží.
Jinak pro lednové cestovatele doporučuji SPA hotely v ceně jsou i služby - vnitřní bazén, vířivka, pára, sauna. Navíc na Maltě je výborný poměr cena a kvalita!
http://www.maritim.com.mt Moderní hotel, moderní pokoje, 150eu tři dny s polopenzí a SPA pro dva. (listopad)
Minulý rok jsme byli v San Antonio Hotel SPA ten je veliký a večer jsou v klubu každý den programy. Můžete dát tanec s němkama. Jídelní servis v obou naprosto skvělý.
Najít se to dá na booking.com část Qawra (nebo jak se to píše..)
Na zajímavosti doporučuji průvodce, mají tam i třetí největší kostelní kopuly na světě a náhodou jsem dorazil večer na mši, nejsem věřící, ale byl to opravdu vnitřně nádherný zážitek, určitě podpořen tím jak je na Maltě pohoda. Je to snad stát s nejvyšším počtem křesťanů. Pokud se nepletu 95% populace = bezpečno, přátelské prostředí, minimální kriminalita. Všichni se tam znaj :-) 300 000 lidí.

PříspěvekNapsal: 23 pro 2009 11:36 
Diskutér

Jen doplnění. Na Maltě jsou tři pásma pro autobusovou dopravu.
První stojí 0.47€, druhé 0.66€ a třetí nejdražší 1.16€. :lol:
Ale i tak je to luxusní cena.
Celodenní lístek stojí myslím 3,5€ - což se nám nevyplatilo, protože to bychom museli jezdit jak
diví abychom ho projezdili. :P
Jinak auta z půjčovny sjou také levné, ale otázka je jestli se to vůbec vyplatí. A navíc z naší sedmičlenné skupiny
jsem byl ochoten sednout si za volant jenom já. Nejlepší jsou kruháče a tćh tam je "neúrekom".

PříspěvekNapsal: 12 čer 2010 20:31 
VIP

Má někdo zkušenosti s dopravou z letiště při příletu v 21:50, když poslední autobus má odjíždět v 22:00?

Případně nějaký dobrý hotel v termínu 4.-8.7.?

PříspěvekNapsal: 13 čer 2010 07:52 
Diskutér

Vedle terminalu (pri vychodu asi 300 metru vlsvo) je jeste dalsi zastavka autobusu co projizdeji okolo letiste (tunelem pod drahou) a ty myslim jezdi dele...

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 13:12 
Diskutér

Nemate nekdo zkusenost s letem helikopterou na Gozo z posledni doby? Nasla jsem si spolecnost na netu, ale chteji platbu predem bankovnim prevodem. radsi bych si s nimi domluvila termin az budeme na ostrove a platila treba kreditkou... Diky za Vase postrehy!

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 14:23 
Diskutér

Pokud vím, tak žádná helikoptéra na Gozo už nelítá. Dostat se tam lze jen lodí nebo hydroplánem Harbour Air Malta. Lítají skoro prázdný, takže stačí si koupit lístek až na místě. Jedna cesta 50 EUR.

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 14:49 
Diskutér

mquads píše:
Pokud vím, tak žádná helikoptéra na Gozo už nelítá. Dostat se tam lze jen lodí nebo hydroplánem Harbour Air Malta. Lítají skoro prázdný, takže stačí si koupit lístek až na místě. Jedna cesta 50 EUR.

s hydroplanem pocitame jako s nahradnim resenim...ale radsi uz tu helikopteru. Ja nasla dve spolecnosti, ktere nabizeji helikopteru a ty stranky nevypadaji, ze by to nebylo aktivni. Proto schanim reference... Az nebudu v praci a budu mit cas, hodim sem odkazy ;)

A co ceny jinych vyletu na Malte? Nemyslim organizovane mistnimi cestovkami, ale za kolik treba vyjde lodka na Comino... pro kolik je lidi a na jak dlouho je plavba? Popr. jine tipy na vylety ;-)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2010 14:35 
Tazatel

Ahoj všem,

koncem září letím s Ryanair z Bari na Maltu, přiletí to v 23:00, mám šanci se nějak rozumně dostat z letiště??? Máte tip na nějaké ubytování blízko u moře a kde to v noci žije :D

Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina