Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 říj 2018 08:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Írán
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 12:59 
Kolemjdoucí

Ahoj,

na jare planujeme navstivit cca na 10-14 dni Iran. Co se tyka cesty, zatim asi nejlevnejsi co jsem objevil je:

- nejak se dostat do Budapesti (od na ze Zlinska neni zas takovy problem dojet vlakem)
- odtud WizAir do Istanbulu (cca 800 Kč)
- z Istanbulu do Vanu se Pegasus Air (cca 45 EUR)¨
- nasleduje asi 10 dni v Iranu
- zpet ze Shirazu do Istanbulu s Air Arabia (cca 133 EUR)
- z Istanbudu do Budapesti s WizAirem (cca 800 Kč)
- pak zase vlakem domu
Takze cesta ze Shirazu do Istanbulu je suverene nejdrazsi...

Rad bych se zeptal, jestli by nekdo nemel tip, jak se dostat do Iranu a zpet za podobne penize, pricemz
a) je zadouci (ale ne nezbytne nutne) do Iranu vstoupit na severovychode a vystoupit na jihu (aby byla priblizne zachovana trasa Tabriz, Teheran, Shiraz)
b) idealne letet (treba pres onen Istanbul) az do Iranu (v tom pripade je mozne pouzit elektronicka viza a usetrime si cesty do Prahy na zatupitelstvi)

Diky za kazdy rozumny tip. :-)

Předmět příspěvku: Re: Iran
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 14:39 
Diskutér

Planuji něco podobného, ale řekl bych, že nic levnějšího nebude, maximalně vnitrostatni přelet po iranu a pak odlet z Vanu z5 do IST.

Předmět příspěvku: Re: Írán
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 16:35 
VIP

A jak mas poresene viza? Nekde jsem cetl v posledni dobe je snad uplne prestali vydavat?

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 16:38 
Kolemjdoucí

No viza chci zacit resit pristi tyden. Pokud povede cesta pres ten Van, pak stejne nejde pouzit ty elektronicke (ty jdou jen na letistich a asi dvou hranicnich prechodech). Takze zatim nevim, za tyden-dva budu chytrejsi...pokud viza nedostaneme, tak asi procestujeme Turecko...

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 19:59 
Diskutér

S Iránem neporadím, sice už se tam pár let chystám, ale zatím na něj nedošlo...
Předloni jsme ale projeli s kámošem stopem z východu Turecka nakonec až do Istanbulu (trasa Van-Dogubeyazit-Akdamar-Tatvan (výstup na sopku Nemrut Dagi)-Batman-Hasankeyf-Mardin-Diyarbakir-Sanliurfa-Harran-Attaturkova přehrada-Nemrut Dagi 2 (sochy)-Kayseri-Kappadokia-Aksaray-Ihlara Valley-Ankara-Istanbul.
Kdyby tedy nakonec došlo na Turecko a potřeboval bys cokoliv vědět, tak se ozvi.
Jinak my letěli z IST do Vanu s Turkish Airlines a cenově to tehdy bylo jen o 100 kč dražší než Onur nebo Pegasus (tuším, že 1250 Kč).

PříspěvekNapsal: 12 úno 2011 14:39 
Kolemjdoucí

Ahoj,

tak s vizama je celkem sranda, za posledni dva tydny jsem asi 6x telefonoval s velvyslanectvim, nekolikrat mailoval a 3x posilal postou dokumenty. Zatim nemam poneti, jestli nam viza daji nebo ne.

Nemate nekdo prosim zkusenost se Sabiha Gökçen Airport (SAW)? Potreboval bych odtud co nejdrive vypadnout navazujicim letem dale na vychod. Problem je v tom, ze prvni let odleta hodinu po mem priletu a dalsi leti az za 25 hodin. Je s trochou stesti a nervu realne na tomto letisti behem hodiny vyzvednout zavazadla, odbavit se a stihnout ten let?

Loni jsem si takovych rychloprestupu uzil celkem dost a zadny med to teda neni, ale cekat 25 hodin se mi moc nechce...

Diky.

PříspěvekNapsal: 12 úno 2011 14:56 
Diskutér

Na SAW jsem byl před 2 roky a na příletu jsme se docela zdrželi na pasovce. Turci ji dělali opravdu důkladně. Asi bych hodinu na přestup neriskoval, možná bych se podíval do centra Istanbulu, jezdí tam bus celkem levně..

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 00:36 
Kolemjdoucí

A informace o vizech stale nikde ("...not yet, call me in 10 days..."). Pomalu zaciname uvazovat nad zaloznim planem... :-)

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 06:11 
Moderátor

Zkuste jako záložní plán kurdistán :-), pokud možno iráckou část... Tam by mě to tak trochu lákalo.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 07:23 
Diskutér

Kamarádi minulý rok Kurdistán (severní Írák) navštívili a na hranicích byli odbaveni během asi 10 minut, nepotřebovali žádné vízum (tj. dostali ho za pár dolarů) na hranici (Turecko - Írák)..

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 07:35 
Moderátor

Tak jedem, konec října :-). Já bych jel, Adama (zbiejczuk) bych asi taky přesvědčil. Koneckonců byl to jeho nápad. Chce to splašit levné letenky do Istanbulu nebo Antalye, případně do Damašku, ale tam by to pak chtělo zařídit vícevstupní vízum.

Tipy na výlet: http://www.kurdistan-adventures.com/fil ... nerary.pdf

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 15:06 
Diskutér

alexx píše:
Tak jedem, konec října :-). Já bych jel, Adama (zbiejczuk) bych asi taky přesvědčil. Koneckonců byl to jeho nápad. Chce to splašit levné letenky do Istanbulu nebo Antalye, případně do Damašku, ale tam by to pak chtělo zařídit vícevstupní vízum.

Tipy na výlet: http://www.kurdistan-adventures.com/fil ... nerary.pdf

To bych se i přidal, ale letos to už nevyjde. Díky změně práce už nebude dovolená...

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 15:10 
Diskutér

alexx píše:

Culture shock rating 2/5 .....WTF!!! :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 15:19 
Moderátor

Díval jsem se na letenky přímo do Irbílu - 400€ jedním směrem (Air Berlin). Chtělo by to nějakou akcičku :-).

PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 15:28 
Kolemjdoucí

My mame v planu Budapest - Istanbul s WizzAir, pak Istanbul - Erzurum s SunExpress, dal se uvidi podle viza.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina