Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 kvě 2019 17:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 29 dub 2019 08:52 
Diskutér

milosh1 píše:
floodland píše:
miro776 píše:
ahoj,
zatial som nikdy neriesil meskanie, az dnes ( 26.11.) sa mi stalo, ze vecerny let PRG-FRA, OK536 mal 3hod meskanie(tech.problemy s ATR), planovany prilet mal byt 19:10 ,realne sme dosadli na runway 22:02 a dvere na vystup otvorily 22:14.
Je teoreticka sanca ziadat o kompenzaciu? predpokladam, ze CSA bude tvrdit, ze to bolo pod 3hod. tazko sa dokazuje, kedy otvorily dvere....

https://www.flightradar24.com/data/flights/ok536

https://www.bottonline.co.uk/flight-del ... rival-time

ale bude to dohadovani...asi tezko budes mit v ruce něco, co dokaze, ze se dveře otevrely az v 22:14
přesně toto jsem měl loni s WIZZ - PRG- Stansted... psal jsem na úřad civilního letectví - zatím mi nikdo neodpovídá, je to asi jediná cesta jak dostat věrohodně údaj o otevření dveří. U ČSA pak máš větší šanci na kompenzaci jak já u WIZZ.

tak ziadost o kompenzaciu u CSA (let PRG-FRA , meskanie tesne cez 3h) bol neuspesny, ked som postupoval nasledovne:
- vyplnil som ziadost na webu CSA, ani po 2mesiacoch ziadna odpoved,
- poslal som nasledne udaje na UCL, tam mi iba potvrdili,ze udaje prijali a vygenerovali mi ID staznosti. Na moj dotaz po 2mesiacoch od podania na UCL sa mi zatial z UCL neozvali, proste cierna diera ....

takze sa poslal prvy email na : csa.claims@csa.cz a ich odpoved:

Citace:
děkujeme Vám za Váš email níže jménem pana *****

Na základě prověření Vaší stížnosti bylo potvrzeno, že let Českých aerolinií OK0536 z Prahy do Frankfurtu byl dne 26. listopadu 2018 zpožděn, nicméně dle dostupných informací zpoždění zmíněného letu nepřesáhlo tři hodiny. S ohledem na tuto skutečnost nemůžeme vyhovět Vašemu požadavku na poskytnutí kompenzace ve smyslu Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004.

S pozdravem

Customer relations,
Czech Airlines

a potom sa poslal nasledne druhy email, ten uz bol poslany cez "advokátní kancelář" , to uz zmenily nazor o 180st. :

Citace:
případ pana ***** byl přehodnocen a ekvivalent částky EUR 250 bude připsán na účet pana ***** v nejkratší možné době.

S pozdravem

Customer relations
Czech Airlines

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 11:10 
Diskutér

Prosím zkušenější cestovatele, zda by mě poradili kde lze najít ( případně najdou ) oficiální důvod zpoždění letu Faro - Videň OE2365 dne 9.5.2019.
Přiletěli jsme o 4 hod později a kapitán uvedl důvod stávku ve Francii. Vím, že pak není možnost náhrady. Nemůže to být pouze zkouška, aby lidi nežádali?
Děkuji za názory pokud jste se s tímto setkali a radu zda zkoušet nebo ne. Bylo nás celkem 9.

díky Roman

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 11:30 
VIP

ano, vcera vecer bola stavka
https://simpleflying.com/france-atc-strike/

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 11:42 
VIP

Roman68 píše:
Prosím zkušenější cestovatele, zda by mě poradili kde lze najít ( případně najdou ) oficiální důvod zpoždění letu Faro - Videň OE2365 dne 9.5.2019.
Přiletěli jsme o 4 hod později a kapitán uvedl důvod stávku ve Francii. Vím, že pak není možnost náhrady. Nemůže to být pouze zkouška, aby lidi nežádali?
Děkuji za názory pokud jste se s tímto setkali a radu zda zkoušet nebo ne. Bylo nás celkem 9.

díky Roman

Mozna se podivej na skutecne trasovani sveho letu - https://twitter.com/flightradar24. Vcera obletali jih Francie vsichni.

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2019 07:54 
Nováček

Ahoj, rád bych se zeptal na názor na následující situaci:

Na odletu z PRG do MUC (Lufthansa) mělo letadlo zpoždění asi proto, že v PRG jim nefungoval systém a při boardingu si pax odškrtávaly ručně ze seznamu a trvalo to dost dlouho. Samozřejmě to mohli odškrtat daleko dřív a pak by jsme jen nastoupili. Ale slečny na gatu to moc nedávaly. Díky tomu jsme nestihli 40min přestup v MUC na let s Oman Air. Přebookovali nás na další den a zpoždění bylo v cílové destinaci KUL 13hod.

Napsal jsem žádost o 600 EUR kompenzaci. To zamítli s tím, že je to problém třetí strany (napsali network or system interface failure). Nabídli mi jako gesto dobré vůle 100 EUR/pax kompenzaci.

Netuším, jestli je to systém Lufthansy nebo letiště a jestli můžu dál nárokovat 600EUR. Přijde mi divné, že mi nabídli hned 100EUR a nezamítli to rovnou, kdyby nebyl nárok.

Myslíte, že stojí za to se dohadovat dál nebo to předat agentuře nebo vzít těch 100 EUR ?

Díky moc

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2019 08:04 
VIP

Tím že to předáš agentuře přijdeš max o tu jejich provizi z vymožené částky, takže zkus se ještě ozvat a "reklamovat" jejich postoj a a až pokud budou v Lufthanses odmítáním vytrvalí, zkontaktuj některou z agentur. Ona ti ostatně hned na začátku poví, jestli nárok máš či ne a tím pádem jestli do toho za tebe pujde nebo ne.

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2019 16:25 
Nováček

Jsem nováček a řeším podobný problém jako většina zde- zakoupeny letenky u KLM,operovala KLM a airmauritius,při zpáteční cestě technické problémy-letadlo již rolování,pak zpět,čekání a posléze změna letadla-celkové zpoždění více než 4 hodiny na lince MRU-AMS,uletěl tedy poslední navázány připojení KLM do PRG,přebudování na následující let ráno ,celkové zpoždění při příletu více než 9 hodin-je nárok na kompenzaci ?Lety mají codeshare KL 3822 aMK062,bylo to v patek10.5.Poradi mi někdo jak postupovat ? Diky

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019 16:23 
Diskutér

Pokud někdo tady neřeší stejný let, nezbývá než Tě odkázat na příspěvky výše, kde najdeš návod na samostatný postup, nebo odkazy na firmy, které to za provizi vyřídí.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 08:06 
VIP

Anninka: prvni bych pozadal o kompenzaci primo KLM a pokud ji zamitne ci vubec nebude reagovat, nejsnazsi dalsi postup je predat to agenture.

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 22:10 
VIP

Letěli jsme s American Airlines a z našich zpátečních letů LAS - LAX, LAX - LHR, LHR - FRA nám zrušili ten první nejkratší z Las Vegas do Los Angeles. Přebukovali nám to pak o 31 hod později na LAS - LHR a LHR - FRA. Bylo nás 6, zaplatili nám noc v Hiltonu v LV , 3 pokoje po 200 dol za 1 pokoj. Zatím máme informaci, že náhrada 600 E za 1 os. se týká jen evropských společností. Je to tak, nebo máme nějakou naději ?

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 23:12 
Diskutér

anavi píše:
Letěli jsme s American Airlines a z našich zpátečních letů LAS - LAX, LAX - LHR, LHR - FRA nám zrušili ten první nejkratší z Las Vegas do Los Angeles. Přebukovali nám to pak o 31 hod později na LAS - LHR a LHR - FRA. Bylo nás 6, zaplatili nám noc v Hiltonu v LV , 3 pokoje po 200 dol za 1 pokoj. Zatím máme informaci, že náhrada 600 E za 1 os. se týká jen evropských společností. Je to tak, nebo máme nějakou naději ?

Měl jsem podobné zpoždění s AA již dvakrát. Nárok na kompenzaci není.

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2019 07:27 
Diskutér

Minimálně bych se zkusil ozvat přímo letecké společnosti. Delta mi takto poskytla vouchery 2x250 € (i když neměla žádnou povinnost).

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2019 13:23 
Nováček

Ad sau KLM nás odkazalo na air Mauritius -zástupce pro ČR a SR si vyžádal doklady -palubní lístky,potvrzení zpoždění které jsme dostali písemné již pro odletu z Mahebourgu a etickety,tak uvidime,případně budu znovu kontaktovat KLM- nevíte někdo,jestli je nějaká lhůta pro vyjádření ?Diky

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2019 14:32 
VIP

Zavazna lhuta neni, ale tak tech 4-6 tydnu bych jim nechal cas.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina