Klasické aerolinie | Turkish Airlines

Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 srp 2018 10:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 373 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turkish Airlines
PříspěvekNapsal: 11 bře 2018 13:11 
VIP

čekají mne první lety s TK, tak pár zelenáčských dotazů:
Máme koupeno PRG-IST-TBS RT, tarifní třída V, přes Travelgenio.

1) seating: když se přihlásím do manage my booking, nejdou vybrat místa, do odletu 125 dnů.
Od 100 dnů to půjde online na jejich webu, nebo je potřeba někam volat/psát?

2) máme baggage allowance 30kg/os. Znamená to, že můžeme vzít i více kusů/os do celkové váhy 30kg, nebo vždy jen jedno zavazadlo/os?

3) nemám nikde žádný FF program, zatím.
Vyplatí se někde registrovat a nechat si tam připsat míle? většinu letů mám jenom s lowcostama. Dají se nějak smysluplně využít míle z takové letu? Třeba nějaký salonka.

4) na přestupy máte v IST na obou cestách 10h. Zvažujeme, zda využít Istanbultour tam i zpět.
Nicméně jsme spíš dobrodružní cestovatelé, četl jsem tu pár stránek před, že i na velké tour 9-16 se stihnou jen dvě památky za den, tak se bojím, že to bude na nás trochu nuda.
Četl jsem, že 2016 bylo možné využít jen dopravu a oběd, jinak si jít po svých a pak přijít na sraz k odjezdu zpět.
Máte někdo aktuálnější zkušenost, jak tour probíhají a zda je to možné?

5) pak jsem četl o možnosti využít nějaké vouchery na obřersvení od TK při delších přestupech, dá se to kombinovat i s Istanbultour? platí to pořád, stánek u gate 215?

PříspěvekNapsal: 12 bře 2018 10:38 
Diskutér

goro píše:
1) seating: když se přihlásím do manage my booking, nejdou vybrat místa, do odletu 125 dnů.
Od 100 dnů to půjde online na jejich webu, nebo je potřeba někam volat/psát?
napísala som mail na PRAGUE.INFO@thy.com s vybranými miestami a rezervovali mi ich zdarma

2) máme baggage allowance 30kg/os. Znamená to, že můžeme vzít i více kusů/os do celkové váhy 30kg, nebo vždy jen jedno zavazadlo/os?

On our international flights there are no restrictions on the number of bags per passenger for flights which apply the baggage weight concept

3) nemám nikde žádný FF program, zatím.
Vyplatí se někde registrovat a nechat si tam připsat míle? většinu letů mám jenom s lowcostama. Dají se nějak smysluplně využít míle z takové letu? Třeba nějaký salonka.

z "V" budeš mať celkom prd, môžes skonzultovať s http://www.wheretocredit.com

PříspěvekNapsal: 12 bře 2018 17:16 
VIP

Citace:
On our international flights there are no restrictions on the number of bags per passenger for flights which apply the baggage weight concept

Ted mi pri cteni tohoto dochazi, ze TK loni vyhlasili prechod na piece-concept, to k nemu nedoslo?

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018 11:02 
Diskutér

zennie píše:
Citace:

Ted mi pri cteni tohoto dochazi, ze TK loni vyhlasili prechod na piece-concept, to k nemu nedoslo?

Netusim, ale toto mali na webe vcera :?

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 11:05 
Diskutér

Postřehy z letů s TK v 7/2018 (PRG-IST, IST-TBS a z5)
- teplé jídlo na všech segmentech, požadavky na speciální jídla (vege, seafood apod.) dodrželi
- máte-li narozeniny +- 3 dny od letu s TK a jste-li členem jejich FFP, můžete si na infolince požádat o narozeninový dortík. Mile překvapil chutí i velikostí.
- na letišti lze při dlouhém transferu (tuším že nad 4 nebo 5 h) i nadále vyzvednout meal voucher do vybraných bister ve food courtu.
- z Istanbul tour 9-15 h jsem byla zklamaná, během naší tour se stihla jenom jedna památka (Hagia Sofia) na 30 min plus Modrá mešita na další půlhodinu. Kromě toho snídaně a oběd (oboje chutné) a věčné čekání na další členy skupiny, několikanásobné přepočítávání účastníků a sluchátek. Čas na volný program žádný. Oproti zkušenosti s IST tour před 2 lety, rozhodně posun k horšímu. Při delším stopu bych příště volila individuální prohlídku.

PříspěvekNapsal: 10 srp 2018 14:32 
Diskutér

Turecká líra neskutočným spôsobom padá, pred týždňom 1 euro = 5.8, dnes 1 euro = 7.4 (ráno to bolo 1=6.6) a pád bude asi ešte pokračovať. Zrejme pri nákupe v tureckých lírach u Turkish, Atlas alebo Pegasus by sa dalo niečo ušetriť, podobne ako u Aeroflotu pri páde ruského rubľa.

PříspěvekNapsal: 11 srp 2018 09:15 
Moderátor

Dobrá myšlenka... Zkusil jsem namátkově s použitím stránek dopravce na "levné dálkové trase" VIE - BUE v promo třídě, kde je cena 596€, při přepočtu (jen google) 510€, přes kayak.de to nejlevněji zobrazí 550€... Pokud by se dohledala turecká OTA s dobrou destinační IP, mohlo by to být zajímavé. Vypadá to tedy dobře, jen snad - jaká bude konverze v době zaúčtování...

PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 12:21 
Moderátor

Bez ohledu na stav TRY je aktuální podzimní nabídka TK z Milána na Madagaskar - za cca 3350 TRY slušná cena na 4. největší ostrov světa.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2018 23:04 
VIP

Zrovna řeším DSS s TK na Silvestra. Na tureckém webu v TRY vychází o cca 1200 Kč levněji než v jiných měnách, ale v posledním kroku to zničehonic zdraží o 500 TRY, tedy naopak ještě asi o 1000 CZK dráž než při koupi v EUR. Pokud by někdo měl nápad, kde sehnat lépe, uvítám. Hodil by se mi jeden směr až do BJL (stejná linka), ale ten celou letenku zdražuje asi o 5000 Kč, takže bych o tom uvažoval ve chvíli, kdy by se podařilo cenu trochu snížit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 srp 2018 02:38 
VIP

Skus nejakú turecku VPN, podla mňa tých 500 lir pridáva len zahraničným

PříspěvekNapsal: 15 srp 2018 10:18 
VIP

Jj napadlo mě to, ale nepodařilo se sehnat tureckou, měl jsem nějakou asijskou a vyplňoval jsem i turecké občanství včetně čísla občanky z generátoru. Ještě ale zkusím večer.

PříspěvekNapsal: 15 srp 2018 15:42 
Návštěvník

Zkus VpnOneClick, tam je i turecká, ale musíš se dívat pod Asii.

PříspěvekNapsal: 15 srp 2018 16:57 
VIP

Díky, zkusím.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 373 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina