Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 pro 2018 02:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 625 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prodejci letenek
PříspěvekNapsal: 16 pro 2016 00:07 
VIP

Zase jsem někde nakoupil a mam k tomu dotaz :lol:

Koupil jsem přes Tripsta.cz let Vuelingu BCN - VIE, nějakou usporu to hodilo...

Letenka vystavena, eticket number dorazil spolu s booking codem..

A teď:

Když zadám booking kod do profilu na stránkách Vuelingu, tak se v pohodě naloguji. Sice mi to píše, že si nemůžu online dokupovat zavazadla a sedadla, že mam kontaktovat svoji agenturu, ale to nevadí.

Už jsem tam doplnil svůj email a tel, takže notifikace mi snad budou chodit.. Nic kromě toho booking kodu tam jiného není (jako žádný jiný booking kod nebo číslo eticketu).

A jelikož jsem dostal od Tripsta i eticket number, tak to snad muselo projít nějakým GDS (párkrát jsem kupoval přímo na stránkách Vuelingu, tak vím, že oni eticket number nevydávaj takto napřímo).

Když se tím booking kodem chci nalogovat bud do amadea, galilea nebo sabre, tak ani jeden GDS tu rezervaci nenajde.

Je možné, že je to booking kod jenom pro leteckou společnost, jak občas chodí dva různé (jeden do GDS, druhý přímo na stránky společnosti) - ale kde potom dohledat ten, kterým se přihlásit do GDS, když to evidentně někde v GDS musí kvůli vydanému eticket number být :)

Nikde v emailu jsem nic jiného nenašel.

Navíc fakt nevím, proč Tripsta vydává ty svoje soukromé rezervační kody (více jak šest znaků), když stejně nikde na stránkách není nic jako manage my bookings :lol: :lol:

Není to žádný průser, ale jen tak ze zájmu by mě zajímalo, jak se dostat na svojí rezervaci v GDS :lol: :lol:
Asi nikdo jiný podobný problémy nemá nebo je asi neřeší :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 16 pro 2016 06:48 
VIP

Aby mohli zakazniky kteri nechteji tu jejich placenou podporu na zacatku, pri kazde zmene calovat?

PříspěvekNapsal: 16 pro 2016 09:53 
VIP

To Krtek - podívej se pořádně na mail od Tripsta.cz s názvem Elektronická letenka v předmětu. Já mám vedle Číslo rezervace letecké společnosti dva šestimístné kódy, první funguje na CheckMyTrip, na co je ten druhý netuším a neřeším.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 20:37 
Diskutér

to spinar: "Moc prosím, může mi někdo vysvětlit jaké je kouzlo v nakupování letenek na rumbo.fr a jak to dělat? "

V krátkosti: Na rumbo(fr. es.) normálne kúpiš letenky a zaplatíš tou kartou, ktorá je pri platbe prednastavená. Príde Ti mail s číslom rezervácie. Rezerváciu pozrieš na stránke leteckej spoločnosti v sekcii manage booking a zmeníš si kontaktné údaje rumba za svoje. Ak zmeníš typ karty za iný, cena za letenku výrazne vzrastie.

Výhodou je nižšia cena, nevýhodou je problematická komunikácia pri nejakých problémoch s letom.

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 11:41 
Tazatel

Při nákupu letenek do Thajska pro rodinu na cheaptickets.de jsem omylem přiobjednal službu "pojistná ochrana před krachem aerolinky". Vím, moje blbost. Při pokusu u zrušení tohoto paskvilu mi odpověděli, že to zrušit nejde a na můj argument, že do 14 dnů mohu ze zákona zrušit nákup pojistky přes internet už mi samozřejmě neodpověděli. Někdo zkušenější umí poradit? Napadlo mě třeba obrátit se na německou ČOI a zkusit to přes ně. Je nějaká šance? Je to sice blbých 55 eur, ale štve mě to. Díky.

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 11:48 
Diskutér

k tej poistke ti neprisli nejake vseobecne podmienky atd? alebo aspon odkaz na ich web, kde to maju. malo by tam byt napisane "Widerruf" a aj postup, akym sposobom od zmluvy odstupit.

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 11:55 
Tazatel

Podmínyk jsou zde, ale se svoji chabou němčinou jsem tam nic neobjevil.
https://s1.travix.com/cheaptickets/DE/a ... ftg-de.pdf

PříspěvekNapsal: 19 srp 2018 09:00 
Diskutér

Spolucestující zjistila, že je těhotná. Letenky koupeny přes SA bez pojištění.
Je možné, že by mohly být vráceny letištní poplatky?

Přílohy:
Mexiko.jpg
Mexiko.jpg [ 33.33 KiB | Zobrazeno 447 krát ]

PříspěvekNapsal: 19 srp 2018 09:52 
Diskutér

(menšiu) časť z tej sumy by mali vrátiť, ak si SA neúčtuje nejaký poplatok za storno.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2018 12:36 
VIP

Je to 6 segmentů s odletem za víc než půl roku, jistě s několika různými operujícími aerolinkami, navíc bude začátek zimního leťáku --> dost velká provděpodobnost, že přijde nějaká vynucená změna itineráře.
V takovém případě budete mít možnost vybrat mezi přijetím změny (úprava časů letu nebo náhrada některých segmentů za jiné) nebo zrušením celé rezervace a vrácením peněz.
Pak by bylo možno teoreticky získat až 100% částky zpět.
Samozřejmě bude záležet i na SA, jak aktivně to budou tlačit, ale ta možnost tu je.

Pokud bude SA dělat problémy, dá se na to jít ještě přes issuing airline, ve vašem případě Delta.
Podařilo se mi takto uhádat vrácení celé letenky koupené přes g2g, kteří samozřejmě řekli, že to nejde nijak řešit, že letenka je nevratná, nezměnitelná, a šlo to.

Tak hodně štěstí a pak napiš, jak to dopadlo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 625 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina