Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2018 02:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 911 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Booking.com
PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:18 
Kolemjdoucí

pri rezervaci na http://www.booking.com/ za dvouluzkovy pokoj je cena napriklad 350ecek, tato cena je konecna a znamena ubytovani napr pro dva lidi vcetne snidane, nebo se nasobi dvema?

Předmět příspěvku: Re: Booking.com
PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:22 
VIP

Cena za dvouluzkovy pokoj je za dvouluzkovy pokoj.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:22 
VIP

na booking.com to jsou ceny za pokoj, ale je to tam celkem jasne popsany a hlavne nic neplatis predem, takze zadnej strach

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:27 
Kolemjdoucí

diky za info, par dnu lezim v nabidkach, ctu co se da, tady i jinde, snazim se dostat do letenek, je to gulas jako krava, takze diky za odpovedi na me prihlouple dotazy .. taky uz mi to neodsypa jako pred 20ti lety, clovek tak nejak vic premysli nez riskuje .. takze jeste jednou dikes

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:29 
VIP

bleekemolen píše:
a hlavne nic neplatis predem, takze zadnej strach

To není tak úplně platba. Jednak jsou v základu 2 druhy rezervací - flexibilní a předplacená.

U flexibilní platí tvoje teze, avšak hotely mají právo na předběžnou autorizaci, čehož využívají a v konečném důsledku to může znamenat blokaci peněz před příjezdem (tu po skončení doby blokace banka vrací na účet) + platba při příjezdu -> 2x blokovaná částka!

Předplacené rezervace se platí předem.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:39 
Kolemjdoucí

pomozte mi prosim jeste trochu ..
co je lepsi, vybirat a platit uz ted letenky, rezervovat hotel ...
zatim mi vychazi co tak ctu ze koupit letenky kdyz je prilezitost (chceme jet zacatkem zari, presny termin prizpusobime cemukoli), a hotel rezervovat ted, nebo nechat jeste "vyhnit" ..
pockat treba na konec srpna a doufat v last u cestovek? jiny postup? ..
jak sem psal, jsem v tomto ohledu zacatecnik, kazda rada draha, uz taky trochu sklerotik ..

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:56 
VIP

lukino píše:
bleekemolen píše:

To není tak úplně platba. Jednak jsou v základu 2 druhy rezervací - flexibilní a předplacená.

U flexibilní platí tvoje teze, avšak hotely mají právo na předběžnou autorizaci, čehož využívají a v konečném důsledku to může znamenat blokaci peněz před příjezdem (tu po skončení doby blokace banka vrací na účet) + platba při příjezdu -> 2x blokovaná částka!

tak ja jsem tam parkrat bookoval a vzdy to byla sazba flexi..
co se tyce te autorizace, asi jsem si spatne precetl podminky, ale i pokud to tak ve skutecnosti je.. poridil jsem si pro tyhle ucely kreditku, takze pokud nejaky penize blokujou, tak jsou to prachy banky, a tim padem me to vubec netrapi :)
ale snad jsem si aspon dobre precetl - pokud stornujes max do 2 dnu pred prijezdem, platba se neprovede a zruseni je gratis

Naposledy upravil bleekemolen dne 29 črc 2010 14:00, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:59 
VIP

bleekemolen píše:
lukino píše:
bleekemolen píše:

tak ja jsem tak parkrat bookoval a vzdy to byla sazba flexi..
co se tyce te autorizace, asi jsem si spatne precetl podminky, ale i pokud to tak ve skutecnosti je.. poridil jsem si pro tyhle ucely kreditku, takze pokud nejaky penize blokujou, tak jsou to prachy banky, a tim padem me to vubec netrapi :)
ale snad jsem si aspon dobre precetl - pokud stornujes max do 2 dnu pred prijezdem, platba se neprovede a zruseni je gratis

zrušení je dle konkrétních podmínek (někdy do 2 dnů předem, někdy ale taky více než týden - zdarma) - ale blokace tam může být ještě 14 dní po zrušení...

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 13:59 
VIP

Pokud do nějaké doby můžeš rezervaci hotelu bez sankce zrušit a pokud ti nevadí to co psal lukino tak si hotel raději zarezervuj. Když najdeš něco lepšího nic se neděje a rezervaci jedním klikem zrušíš.
A ohledně letenek. Záleží s kým a kam chceš letět. Pokud jde o Ryanair a let začátkem září, tak já osobně bych raději neváhal.
Jinak naše taktika je. Najit letenky a potom hned hledat hotel (pokud tedy není nějaká libovka na ubytování). Pak zdarma booknout hotel a následně kupovat jednotlivé segmenty letenek od těch nejlevnějších. Pokud je čas tak raději kupovat jednotlivé segmenty z více počítaču současně.
U Wizzu je výhoda, že pokud zvolíš platbu převodem, tak můžeš zaplatit až třeba následující den a nebo to necháš propadnout.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2010 14:12 
VIP

booking si manažujou hotely sami, t.j. s cenou hejbaj lidé. v případě, že je po ruce int. kavárna s možností tisku je možné sehnat ubytování s výraznou slevou, např. 3.7. jsem takhle bookoval v mnichově pokoj pro 4 zlevněný z 300 E na 45, bylo to kolem osmé večer. na ddruhou stranu v dubnu na sardinii jsem zabukoval a na místě zjistil, že "bába" si vyrazila, na dveře dala jenom ceduli zavřeno a vypla telefony. druhej den ale sama od sebe zrušila "storno poplatek", nemuse jsem jí ani říkat.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 08:11 
VIP

Booking .com používám nejčastěji,je přehledný a pro základní orientaci optimální, vždy je jasně uvedeno,jestli je platba předem a nelze stornovat,nebo se platí až na místě....takovým osobním a vyzkoušeným poznatkem je to,že pokud je snídaně za dodatečný příplatek,tak kupovaná přímo na recepci hotelu vychází levněji ,než při rezervaci přes booking.com

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 12:31 
Diskutér

Ahoj, jen bych chtěla všechny varovat před provedením rezervace na tomto webu. Na tomto webu jsem provedla rezervaci, nic mi nestrhli, ale po půl roce mi volali z banky, že má platební karta byla zneužita. Odečtenou částku jsem reklamovala a bylo zjištěno, že byla zneužita právě přes booking.com. V bance mi řekli, že s tímto servrem mají dost často problémy, neboť tato stránka nezajišťuje zabezpečení osobních dat, tudíž únik dat ohledně platební karty je na denním pořádku.Tak jen pro info...od té doby jsem tento server vyřadila z oblíbených...

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 18:24 
VIP

petule píše:
Ahoj, jen bych chtěla všechny varovat před provedením rezervace na tomto webu. Na tomto webu jsem provedla rezervaci, nic mi nestrhli, ale po půl roce mi volali z banky, že má platební karta byla zneužita. Odečtenou částku jsem reklamovala a bylo zjištěno, že byla zneužita právě přes booking.com. V bance mi řekli, že s tímto servrem mají dost často problémy, neboť tato stránka nezajišťuje zabezpečení osobních dat, tudíž únik dat ohledně platební karty je na denním pořádku.Tak jen pro info...od té doby jsem tento server vyřadila z oblíbených...

Poněkud znervozňující info, jak se zachovala Tvá banka? Díky

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 19:12 
Diskutér

dělejte to jako já:

zřiďte si nový účet u mBank (ZDARMA), nechte si k němu vydat platební kartu (ZDARMA), a používejte ji pouze pro platby po netu (ZDARMA). Na ten účet převádějte prachy jen těsně před tím, než něco tou kartou zaplatíte. Zůstatek na tom účtu je prakticky celý rok blízký nule.
Je pravda, že občas se přes tu kartu někdo snažil neúspěšně autorizovat rezervaci (převážně však rezervace hotelů přes VENERE.COM - BOOKING.COM snad nikdy). To se dá snadno zjistit přes aktivovaný "e-mail PUSH" (taky ZDARMA) v nastavení toho účtu. Pak prostě napíšu jednoduchý mail do hotelu, že jsem měl nečekané výdaje a potvrdím rezervačku.

Za celou dobu jsem neměl jediný problém. Když by se někdo dostal k údajům z karty, tak má smůlu - na účtě nic není a do mínusu nemůže.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 19:19 
Diskutér

petule píše:
únik dat ohledně platební karty je na denním pořádku

ja mám osobitný účet na platby kartou cez internet, na ktorý si tesne pred platbou pošlem presne toľko, koľko potrebujem práve zaplatiť, inak tam nedržím nič.. je to síce nepraktické, ale 100% bezpečné

EDIT: sorry cze, hovoril som v podstate o tom istom, len som si nevšimol tvoj príspevok ;)

Naposledy upravil colton dne 30 črc 2010 19:48, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 911 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina