Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 říj 2018 08:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta na Mallorce
PříspěvekNapsal: 18 črc 2010 10:45 
Diskutér

Rádi bychom si půjčili auto na Mallorce v období 8-15,10,2010.
Zatím nejlépe mi vychází
http://www.economybookings.com/33/step2 ... 00/40/any/ Peugot Partner nebo pod za 168 eur.
Pokud někdo víte o lepší nabídce ,alespoň economy car pro 5 lidí,nebo jetli existují nějaké slevové kody na tento web ,poraďte.Díky za info
Roman68

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta Palma Mallorca
PříspěvekNapsal: 18 črc 2010 22:12 
Moderátor

Jestli to Romanovi nebude vadit, tak bych se přimlouvala i za nějaké obecnější zkušenosti s půjčením auta tam. Nebudeme asi brát auto hned na letišti, takže jestli třeba máte tip na nějakou malou místní půjčovnu v okolí Palmy, tak sem s ním:-)

PříspěvekNapsal: 19 črc 2010 10:33 
Diskutér

To Lucie,
dle mých zkušeností půjčení vozu na letišti bývá nejvýhodnější.Např v Gironě jsme se vraceli na letiště pro auto z města.Bus 2eur.Půjčovné na letišti bylo o 50eur levnější než ve městě.Jedinou nevýhodou je ,že při půjčení na více než 3 dny Ti automaticky započítají plnou nádrž ( my jsme platili 90 eur ) a i když nám 1/3 zůstala ,najeli jsme 800 km ,nic Ti neodečtou.Takže nezbívá než jezdit.
To ostatní : opravdu se nenajde nic zajímavějšího?
Roman68

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010 18:35 
Nováček

Ahoj,
11.září odlétáme na Mallorku a přistaneme na hlavním letišti, kde si chceme vypůjčit auto.
Uvažujeme o půjčení auta u některé z autopůjčoven, která má pultík přímo na letišti (např. Goldcar), ale mapa nám ukazuje, že autopůjčovny mají parkoviště od letiště vzdáleno tak, že chůzí by jsme tam došli např. za hodinu. Příjezd máme v 22:05 a většina půjčoven má úřední hodiny do 23:00 (nechceme platit poplatek za pujčení auta mimo úřední hodiny). Zajímalo by nás, jestli auto bude přistaveno přímo na letišti nebo si musíme na parkoviště danné autopůjčovny dojít sami?

Nebo také uvažujeme o pujčení auta přes prostředníka TravelJigsaw. Nemáte někdo zkušenost, jak probíhá pujčení auta přes tohodle prostředníka? Bude auto přistaveno přímo na letišti nebo si musíme dojít na parkoviště autopujčovny, s kterou nám prostředník sjedná vypůjčení auta?

Dále uvažujeme o autopůjčovně Centauro. Nevíte, jestli mají pultík přímo na letišti? Parkoviště je od letiště chůzí vzdáleno asi 45 minut, což nám časově také nevyhovuje.

Předem děkujeme za jakoukoliv informaci ;)

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010 19:54 
Diskutér

taky hledam pronajem auta na tyden v malaze...
a uz se v tech nabidkach ztracim.. :)
nakonec mi prijde nejlepsi hledat fain nabidku primo od provozovatele...
nebo tu nejvyhodnejsi od zprostredkovatele..
kdyz ctu recenze tak mi nabiha husi kuze..
vesmes negativni zkusenosti
a tak zacinam uvazovat o nulove spoluucasti.....
ale rad si necham poradit.
muj sen je sportak nebo kabrio..hold je to ale balik ...

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010 20:01 
Nováček

JaneM píše:
Ahoj,
11.září odlétáme na Mallorku a přistaneme na hlavním letišti, kde si chceme vypůjčit auto.
Uvažujeme o půjčení auta u některé z autopůjčoven, která má pultík přímo na letišti (např. Goldcar), ale mapa nám ukazuje, že autopůjčovny mají parkoviště od letiště vzdáleno tak, že chůzí by jsme tam došli např. za hodinu. Příjezd máme v 22:05 a většina půjčoven má úřední hodiny do 23:00 (nechceme platit poplatek za pujčení auta mimo úřední hodiny). Zajímalo by nás, jestli auto bude přistaveno přímo na letišti nebo si musíme na parkoviště danné autopůjčovny dojít sami?

Nebo také uvažujeme o pujčení auta přes prostředníka TravelJigsaw. Nemáte někdo zkušenost, jak probíhá pujčení auta přes tohodle prostředníka? Bude auto přistaveno přímo na letišti nebo si musíme dojít na parkoviště autopujčovny, s kterou nám prostředník sjedná vypůjčení auta?

Dále uvažujeme o autopůjčovně Centauro. Nevíte, jestli mají pultík přímo na letišti? Parkoviště je od letiště chůzí vzdáleno asi 45 minut, což nám časově také nevyhovuje.

Předem děkujeme za jakoukoliv informaci ;)

Já myslím, že máš zbytečné obavy. Já jsem taky na své cestě využil služeb GoldCaru a auta mají cca 5minut chůze z hlavní haly, nevím jak si přišel na tu hodinu:) Mimochodem, měl jsem i shodný čas příletu a bylo to všechno v pohodě:)

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010 20:12 
VIP

Lucie píše:
nějakou malou místní půjčovnu v okolí Palmy, tak sem s ním:-)

Nejsem si jistý, jestli tohle je zrovna způsob jak ušetřit. Z Palmy přímo zkušenost nemám, ale to co jsem viděl jinde po Španělsku nebo na Kanárech mne utvrdilo v názoru že se vyplatí si auto půjčit přes nějakou renomovanou společnost, protože co za vergly jsou někdy schopní tihle "malí a nezávislí" půjčit je na hodně zvednuté obočí (a potenciálně zkaženou dovolenou).

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010 20:56 
Moderátor

Kupodivu měli v letovisku Palma Nova místní půjčovnu s novými auty (všechny s klimoškou) Ford Ka za den 19 E bez limitu km (pojištění tuším 11 E). Nechtěli jsme auto hned z letiště, ale až na místě se rozhodnout, jestli bereme auto nebo ne.....

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010 21:28 
Nováček

diskuzed píše:
Já myslím, že máš zbytečné obavy. Já jsem taky na své cestě využil služeb GoldCaru a auta mají cca 5minut chůze z hlavní haly, nevím jak si přišel na tu hodinu:) Mimochodem, měl jsem i shodný čas příletu a bylo to všechno v pohodě:)

Někde jsme našli mapu na Goldcar a to bylo přes tu hlavní cestu, takže to nejde nikde přejít či podejít. A cesta k nejbližšímu přechodu a zpět k půjčovně vycházelo pěšmo cca tu hodinu.

Můžu se tě kdyžtak zeptat jaké máš s nimi zkušenosti? Hodně jsem četla, že třeba po návratu domů lidem ještě z kreditky strhli např. 150 Euro bez vysvětlení a na výzvy o vysvětlení již nereagovali. Tak nevim co si o tom mám myslet :-(

A dále by mě velmi zajímalo jakou si blokují zálohu na kartě? Kvůli tomu kolik si mám vyhradit peněz na účtu.
Díky

PříspěvekNapsal: 06 zář 2010 05:22 
VIP

Na Mallorce jsme si půjčovali auto před dvěma týdny. Na hotelu stál jeden den cca 60 Euro a to jen od rána do večera. Ale bylo v tom komplet pojištění. Známý si ho na jeden den půjčil a místo economy vozu dostal asi osm let starý Volvo, kam nestačil dolejvat benzín. Spotřebu měl kolem 13l/100km. Půjčení byla jen formalita. Žádný papírování, (nechtěli ani kartu) jen dostal kličky a ať je někdy večer vrátí.
Na základě toho, jsme si na poslední chvíli objednali auto na ArgusCarHire.com. Na 48 hodin to vyšlo cca 100Euro (cena nic moc, ale bylo to to nejlevnější na poslední chvili) u Hertze. Spoluúčast byla někde kolem 600 Euro a šlo to i připojistit na nulovou spoluúčast. Dostali jsme skoro nového Hyundaie (najeto 2000km). Spotřeba 6l/100
Nevím kde ji našla, že auto se vyzvedává 45min chůze od letiště. Všechny hlavní autopůjčovny mají stanoviště v parkovacím domě hned naproti přiletové haly. Kanceláře pak jsou i přímo v příletové hale. Je to max. 5 min. Takže by jste to měli stihat. I když my jsme zrovna měli na přiletu necelou hoďku zpoždění. Případný noclech na letišti je ale bezproblémový. Jen je potřeba zustat v tranzitu. Jinde už je to horší.

Pokud se nepletu, tak si půjčovna na kartě blokne právě tu částku na kterou máš sjednanou spoluúčast. A pokud někomu strhli z kreditky nějakou částku, tak je to z důvodu, že něco nebylo v pořádku. Chce si na to dávat bacha při vracení auta a nechat si podepsat papír, že je vše OK. Stejně tak si auto při vyzvedávání zkontrolovat.
Nám se stalo v Barceloně, že jsme dotankovávali těsně před vrácením auta a když pak technik kontroloval auto, ručička benzínu pořád ještě ukazovala asi jednu čárku pod plnou nádrží. Napsal to do papíru, ale když jsem si toho všimnul a vysvětlil mu to, tak to se slovy "OK" bez problémů zase škrtnul. Podruhé nám Goldcar u Bergama strhnul asi dvacet euro za dotankování (bylo to spíš nedorozumění, než jejich úmysl). Tak jsme to reklamovali tady u české pobočky a za tři dny byli peníze zpět.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2010 07:34 
Nováček

JaneM píše:
diskuzed píše:

Někde jsme našli mapu na Goldcar a to bylo přes tu hlavní cestu, takže to nejde nikde přejít či podejít. A cesta k nejbližšímu přechodu a zpět k půjčovně vycházelo pěšmo cca tu hodinu.

Můžu se tě kdyžtak zeptat jaké máš s nimi zkušenosti? Hodně jsem četla, že třeba po návratu domů lidem ještě z kreditky strhli např. 150 Euro bez vysvětlení a na výzvy o vysvětlení již nereagovali. Tak nevim co si o tom mám myslet :-(

A dále by mě velmi zajímalo jakou si blokují zálohu na kartě? Kvůli tomu kolik si mám vyhradit peněz na účtu.
Díky

Opravdu to je kousek, nemusis mit strach:) Zkusennosti dobre, auta maji nove, najeto par tisic kilometru, nejvic maji Fordu Fiesta. Pokud nekomu strhnou dodatecne neco z kreditky a nereaguji, tak je to mozne poresit pres banku, ktera ti ty penize vrati, pokud nereaguji. Ja s tim ale problem nemel.

Kolik penez blokuji nedokazu rict, to si musis zjistit predem.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 18:12 
Návštěvník

Zdravím všechny cestovatele,
koncem března jedeme na Mallorku a zvyžuju půjčení Scénika přes economybookings.com. Ceny mají obdobné jako Goldcar, ale co jsem se dočetl v podmínkách, tak uplatňují politiku půjčíš si s plnou a vrátíš s plnou a to nám sedí.
Nikde jsem se ale nedočetl ohledně CDW spoluúčasti, případně spoluúčasti proti krádeži. Píšou to tam všeobecně, že to v ceně je, ale jestli mají nulovou jako u Goldcar nebo si něco blokují, to už nepíší. Nebo jsem to alespoň nenašel :-)
Máte někdo s něma zkušenosti? Děkuju.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 15:10 
Diskutér

Citace:
Opravdu to je kousek, nemusis mit strach:) Zkusennosti dobre, auta maji nove, najeto par tisic kilometru, nejvic maji Fordu Fiesta. Pokud nekomu strhnou dodatecne neco z kreditky a nereaguji, tak je to mozne poresit pres banku, ktera ti ty penize vrati, pokud nereaguji.

Souhlas, je to budova vedle terminálu PMI. Vyjdeš podle cedulí BUS a jsi na parkovišti odkud jedou busy cestovek k hotelům a taky linky do města (cca 2 Eura). Za tímto parkovištěm je mnohapatrový parking, kde mají půjčovny svoje vyhrazená podlaží.
My jsme použili http://www.terryscarhire.com (Fiesta AC,cca 30,-Euro/den). Zálohu nechtěli, nádrž nutí plnou jen na více dní. Mohli jsme si vybrat, jestli nám přistaví auto na letiště nebo v centru. Klíče jsou schované u auta, je jedno, jestli je den nebo noc. Stejně vracíš, zabouchneš klíče v autě a zavoláš/SMS, kde auto stojí.
Platby navíc jsem už taky zažil, půjčovny i hotely - vždy reklamace v bance, bez problémů vráceno. Někteří to prostě zkusí... :(

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 19:46 
VIP

Já jsem si booknul Citroen Berlingo od 5.3. do 9.3. za 38 éček. Řekl bych, že je to docela slušná cena. :lol: Vždycky si auto rezervuju přes hispacar.com a většinou mi to půjčí u Aurigacrown a velká spokojenost, ale na Mallorce to mám u Record Rent A Car, tak uvidím... 8-)

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 22:40 
Diskutér

Moje skúsenosti z minulého roku:
Ubytovanie cez Alpharooms a v rámci ich ponuky som bookoval auto na 3 dni Renault Clio skoro nové
Cena 59,28 euro + 10 euro spoluúčasť na 3 dni.
Pozor AR nemá svoj bufet na letisku , ale treba nahlásiť čas príletu a pri východe pozerať tých chlapíkov s tabulkami.
Odvezie vás do mesta do miestnej požičovne,asi 1 km a auto Vám vydajú.Tak isto pri návrate Vás odvezú na letisko.
Kontrolovali zbežne , technik podpísal papier a ani si nevšimol úbytok benzínu /spotrebovali sme len 10 litrov/
Vracala sa plná nádrž.
Chystám sa tam ísť asi okolo 12.4. na pár dní

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina