Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 úno 2020 03:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fly Niki
PříspěvekNapsal: 06 led 2013 16:07 
Diskutér

Tak už se mi ozvali a přesně měsíc před odletem potvrdili ten změněný routing. No tak jim zkusím zavolat a uvidíme co a jak, pořes Berlín semi z Vídně do Bukurešti moc nechce a na ten přestup bude min času, čas odletu stejnej přílet očtyři hodiny pozdějc, a hlavně v únoru to u nás nastupuje tradičně zima, tak radši co nejmíń přestupů :)

PříspěvekNapsal: 06 led 2013 17:33 
Diskutér

na co máme v tomto případě nárok? lze požadovat vrácení peněz? nebo např změnu na let o den dříve? nestíhám totiž ten let s quatar.....

PříspěvekNapsal: 06 led 2013 17:59 
Diskutér

To pravě nevím, názory se různí, tak jestli někdo může poradit. Ale standartem by snad mělo být přeměrování na dřívější let, v mém případě by mi stačilo letět přinejhorším z Berlína, což je pro ně plus a ušetřej, ale půjdu nan ě s tím, žeprostě nestíhám přípoj a že mě dopravěj o více jak hodiny pozdějc a ať mě šoupnou na jinej let.

PříspěvekNapsal: 06 led 2013 18:12 
VIP

mě zatím nic nepřišlo, mam Sofii. Mě by ani nepomohlo, kdybych letěl přímo z Berlína, stejně ten let z Berlína přílétá až po odletu Qatarů...tudíž jedině o den dříve? ALe to jsou zase náklady s dovolenou a nocováním..každopádně nový přílet z Berlína je o více jak 4 hodiny později, myslím, že v tomto případě musí dopravce zajistit náhradní dřívější let (někde jsem četl, že ty čtyři hodiny jsou jako hranice důležité). Takže ať mě dají na let austrianu do sofie ;) Myslíte, že to projde?

PříspěvekNapsal: 06 led 2013 18:23 
VIP

krtek píše:
mě zatím nic nepřišlo, mam Sofii. Mě by ani nepomohlo, kdybych letěl přímo z Berlína, stejně ten let z Berlína přílétá až po odletu Qatarů...tudíž jedině o den dříve? ALe to jsou zase náklady s dovolenou a nocováním..každopádně nový přílet z Berlína je o více jak 4 hodiny později, myslím, že v tomto případě musí dopravce zajistit náhradní dřívější let (někde jsem četl, že ty čtyři hodiny jsou jako hranice důležité). Takže ať mě dají na let austrianu do sofie ;) Myslíte, že to projde?

Moc nevěřím tomu, že by tě dali na let jiné letecké společnosti (na které nemají codeshare). Obzvlášť pokud je změna více než 2 týdny před odletem.

Většinou aerolinky nabízejí 3 možnosti:
1) akceptovat změnu, kterou provedli
2) vybrat si jiný let STEJNÉ společnosti +/- 1 den
3) plná refundace letenky

PříspěvekNapsal: 07 led 2013 17:39 
Diskutér

Tak jsem se dovolal na jejich info linku, no sice mě paní vyslechla vše ověřila, ale prostě znala jen v podstatě dvě možnosti, buď jiný jejich let Vídeň-Bukurešť tz. den před nebo den po takže vůbec k ničemu nebo storno a refurndaci což je taky k ničemu. No když jsem skromě navrhl, že z Prahy je v tomhle případě jedno jestli Vídeň nebo Berlín jako počáteční bod, tak mě odbyla, že to nejde, pak jsem ji donutil zeptat sesupervizora, což mě po asi třech minutách čekání na drátě oznámila, že ten to taky zajímá. No to jsem si říkal, že si dělá pr..., když je to jejich chyba mě to zhoršuje dolet do místa o 4,5 hodiny a já po ní nic nechci jen zrušit půlku letu, takže pro ně plus, mimochodem samostatná letenka Berlín-Bukurešť stojí asi o 400 stovky víc než původní cena z Vídně, dost mě naštvali myslel jsem, že se chovaj líp, jo ani slovo omluvy. No ještě jim všechno napíšu do mailu a uvidím jak se s tím popasujou, no u mě to ještě není tragedie furt tam mám 4,5 hodiny na přestup.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 10:46 
Diskutér

tak už mi odpověděli na můj dotaz...
We apologize for any inconvenience this has caused and empathize with your frustration. However, scheduled changes do occur with all airlines depending on operational needs. Air Berlin will do its best to keep flight changes to a minimum and inform passengers of the necessary adjustments.
We can make the one time change, free of charge, due to an Air Berlin scheduled change.

Takže budu muset letět o den dříve a vožrat se v Sofii, jelikož jinou možnost, jak se levně dostat do Sofie jem nenalezl...nebo vás něco napadá

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 11:37 
Diskutér

Lepsie Sofia ako Bukurest. Aspon ma Free Sofia tour. Ale je to mesto asi s najhorsimi chodnikmi v Europe, tak pozor kam budes stupat ak budes opity :-)

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 18:59 
Diskutér

No ja bych radši tu Bukurešť ale je fakt že na ožrání je lepší ta Sofie, jen pozork romě chodníků na ksarky takovou drzot, ze te chce okrast holka ktery prestim 10 minut vytrhnes svuj fotak kterej ti ukraden v mekaci to je sila, proti tomu bukurest bezpecne mesto (asi jsou vsichni kapsari v civilizovanejsi Evrope treba unas :D mesto snad uz neni tak rozkopany dostaveli tu druhou linku metra. Nicmene zpet k tematu jaj sem mel neposlal ale koukam ze me poslou do ... ik dyz naedjen pisou o jedne zmene casu treba me ten let z Berlina povolej.

PříspěvekNapsal: 08 led 2013 22:49 
Diskutér

Já jsem ještě našel, že z Prahy jezdí do Sofie autobus. Stojí 1500,-, ale jede asi 20 hodin, což nevím, jestli se to někomu bude chtít absolvovat..

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 22:44 
Diskutér

Tak přece jen se trochu dají obměkčit, či se spíš chovají rozumně. Vím, že pro většinu lidí co jim zrušli tu Sofii či Bukurešť z Vídně to řešení něení, ale mě to pomohlo. Když nechtěli měnit letenky po zavolání na linku tak jsem jim poslal mail a to už asi na třikrát zafungovalo, takže místo z Vídně do Bukurešti přes Berlín mě dovolili letět přímo z Berlína a tak se můžu v klidu večer dopravit do Berlína, přespat a ráno po 10 odletět a ne být přes noc na Vie a odtud letět do Berlína a pak pokračovat přes Bukurešť do HKK s QR.

PříspěvekNapsal: 15 led 2013 09:55 
Tazatel

tak mi asi kupujem jizdenky na bus, holt si projedem půl evropy...jak z autobusáku v sofii na letiště?

PříspěvekNapsal: 15 led 2013 10:05 
VIP

Nery píše:
tak mi asi kupujem jizdenky na bus, holt si projedem půl evropy...jak z autobusáku v sofii na letiště?

Najlepsie asi taxikom:) v Sofii je taxi velmi lacne, 9km v noci nas stalo z letiska (v septemberi 2012) asi 12 leva..to je 6 euro. Da sa aj kombinaciou metro+bus, ale je to na dva prestupy myslim. MHD v noci nefunguje. Blizsie info: http://www.sofia-airport.bg/pages/conte ... 0&lm02=118

PříspěvekNapsal: 15 led 2013 12:13 
Návštěvník

"Sockou" to není problém.
Na zastávku Orlov Most se dá dojít přes "centrum", po cestě si dát báníčku a kafe.
Pozor na revizory a batoh. Batoh taky musí mít jízdenku a cestou na letiště je určitě potkáš.
BF

PříspěvekNapsal: 15 led 2013 15:27 
VIP

BF007 píše:
"Sockou" to není problém.
Na zastávku Orlov Most se dá dojít přes "centrum", po cestě si dát báníčku a kafe.
Pozor na revizory a batoh. Batoh taky musí mít jízdenku a cestou na letiště je určitě potkáš.
BF

viem ze metro stoji 1 leva (neviem ci to plati potom aj na ten bus, ale asi nie), tak ked su viaceri a maju platit batohy aj, tak to asi taxi vyjde aj menej:)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina