Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 01:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hong Kong
PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 13:32 
VIP

Já Chunking Mansion miluju. Metro naproti, kousek do přístavu, výborné pakistánské restaurace v přízemí, ráno vynikající snídaně. Pravda, kolem půlnoci se vyrojí nigerijské prostitutky, ale cítili jsme se vždy absolutně bezpečně. Je potřeba dobře vybírat GH a mít rezervaci dopředu, je jich tam spousta a dost se liší v kvalitě. Já můžu s klidným svědomím doporučit Golden Maple Leaf, malé, ale čisté, pro 4 osoby za 50 USD.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 13:46 
Diskutér

za me co se tyce lowcost ubytka muzu doporucit Dragon Hostel, 15EUR osoba noc, v kowloonu, kousek od metra Mong Kok, trhy za rohem, okolni prostredi super, obchod naproti, pomer cena/vykon nejlepsi v HK

http://www.hostelbookers.com/property/p ... t/2/ppl/1/

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 14:59 
Návštěvník

schwott: +1 for U

Taky se mi to ubytko libilo. V obycejnem hotelu je nuda, tady to zilo a melo to spravnou az skoro filmovou atmosferu. Co se tyka bezpecnosti, tak jsem se tam po pavlacich prochazel v 11 patre na cigarko i v 4 rano a vsude klidecek. Jidlo jsme teda nezkouseli, ale prvni patro vypadalo jak mraveniste .. za me jeden ze zajimavych zazitku, ktere stoji za to zkusit.

Jen co se tyka ubytka bych upozornil na jeden fakt (fópa) co se mi stal. V HKG to nefunguje s vizitkama jak u nas. U hotelu nas otravovali s nabidkou ubytka a porad me ukazovali vizitku, tak jsem ji jak u nas jen letmo vzal a strcil do kapsy a pak ta zenska za mnou utikala jeste 300m, protoze vzit si vizitku znamena prijmout nabidku. Krom toho co me rekla mistni, tak nekdy ty nabidky jsou drazsi a delaji problemy, pokud to pak clovek nevezme, takze asi vzdy mit aspon vytipovano.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 16:02 
VIP

Patrick píše:

V obycejnem hotelu je nuda, tady to zilo a melo to spravnou az skoro filmovou atmosferu.
Filmová atmosféra, to je ono!!! Líp bych to neřek'. Nikde jinde v HKG není kosmopolitnějšího místa.
Na nadháněče s vizitkami jsem byl připraven, když je mineš bez povšimnutí nebo vypadáš na to, že víš kam jdeš, tak vůbec neotravují. Rezervace je nutná, jinak můžeš špatně dopadnout (vysoká cena + nízká kvalita).

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 16:18 
Diskutér

Dík za uklidnění, letím do Honkongu v únoru v rámci akce Qataru a protoze jsem sam trosku me to ubytovani vydesilo dost drahe hotely anebo Mirador a Chukong Masion (no ono je to kolem 10. unora a ze je cinsky novy rok jsem si vygooglil az po zkaoupeni) a reference moc nic, ale zabukoval jsem po peclivem vyberu snad i po shlednuti par diskusi a rikal snad to nebude peklo, ale z vyse podaneho se mi zda ze se mi to bude snad i libit :). Budu ve stejnem hostelu dvakrat a podruhe je prilet do Hongkongu z Filipin po pulnoci a tak moc nevim jestli okolo 1 jeste funguje nejaka doprava zl etiste do centra, kdyz budu vedet z predchoziho kam jit tak to snad bude v pohode a ne dve a pul hodiny hledani hotelu jako letos v Bangkoku (kamaradka se aspon seznamila s krysama na mistni krizovatce, kde jsem ji nechal a sel hledat na vlastni pest a hlavne uz nebudu setrit na navigaci).

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 16:44 
Návštěvník

Ja bral ubytko nakonec dle toho co jsem shledl na youtube Sunny hostel v Mirador mansion ze 250 HKD na noc dvojluzak, neni treba kreditky, volno bylo - nic jsem dopredu nerezervoval, jen 100 HKD je deposit za kartu (pri checkoutu bez problemu vraceno). Co bych z toho snad jen vytkl bylo, ze si nejaky pan vzal na vedlejsi pokoj s ocividne tenkymi stenami prostitutku :D .. pokud je clovek smiren s tim, ze ty hostely jsou jak pro vrabce a kdyz chce clovek na zachod, tak musi mit otevrene dvere do pokoje, tak je to jeste svanda :D

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 16:50 
Návštěvník

Tomas.Hlava: Spoje Letiste - centrum v 1 rano bych mohl snad zjistit, kdyby to bylo nutne. Jinak by mel fungovat metro express, ikdyz je drahy, ale porad levnejsi nez taxi.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 17:06 
Diskutér

Moc dik, no je to drazsi, nasel jsem pres 100 HKD, ale jestli jezdi tak to by mohlo stacit nez se trmacet nejakymi nocnimi busy a budete to urcite rychlejsi. Ted to jeste necham, ale az to budu aktualni tak rad pozadam o radu.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 17:21 
Návštěvník

No Busem je to asi 13 zastavek do Kowloonu a casove asi 1h, takze je metro o 100% rychlejsi

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 22:07 
VIP

Patrick píše:
Tomas.Hlava: Spoje Letiste - centrum v 1 rano bych mohl snad zjistit, kdyby to bylo nutne. Jinak by mel fungovat metro express, ikdyz je drahy, ale porad levnejsi nez taxi.
Autobus S1 z/na Tung Chung jezdí jen do půlnoci, tedy poslední v půlnoci z Tung Chung na letiště. Ale obráceně by to mělo být podobně. Poslední metro z Tung Chung do Kowloonu jede v 00:43, první v 6:02.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 22:40 
Diskutér

jestli můžu poradit tak mi jsme spali tady: http://www.hostelbookers.com/hotels/hon ... ong/69745/ pokoje jak pro vrabce jsou všude :) tohle je v na Kowoloonu cca 5-10 minut chůze od přístavu na loďe Star Ferry. Majitel naprosto v pohodě měly sme zarezervovaný jen 3 noci pak odlet na Filipíny kufry sme nechali u něj a potom dokonce i levnější ubytování za stejný pokoj... A na záchodě si za sebou zavřel i dveře ;) Zdi byli dostatečně silný apson sme neslyšely žádný hluk ze žádný strany :)

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 23:11 
Moderátor

schwott píše:
Patrick píše:

V obycejnem hotelu je nuda, tady to zilo a melo to spravnou az skoro filmovou atmosferu.
Filmová atmosféra, to je ono!!! Líp bych to neřek'. Nikde jinde v HKG není kosmopolitnějšího místa.
Na nadháněče s vizitkami jsem byl připraven, když je mineš bez povšimnutí nebo vypadáš na to, že víš kam jdeš, tak vůbec neotravují. Rezervace je nutná, jinak můžeš špatně dopadnout (vysoká cena + nízká kvalita).

S tou nutnou rezervací si dovolím nesouhlasit. V Cantonu jsem se potkala se dvěma baťůřkářkama a ty byly připravené koupit stan a spát na pláži, protože vše levné bylo vyprodané. Náhodou jsem je potkala u výtahu a ubytko s naháněči nakonec uhádaly ještě levněji, než já přes klasickou rezervaci. Takže kdo rád smlouvá, ušetří.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 23:19 
Diskutér

Tak to vypadá že spíš nic nejede když člověk dorazí až před jednou v noci, nebo jsou teda aspon nejake nocni busy do koowlonu?

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 23:37 
Tazatel

Nocni bus z letiste do Koowlonu je N21, ono staci trosku zagooglovat, otazka 1 min ;)
Jinak ja letos v lednu jsem byl na blind v Chunking mansion. Asi po hodine hledani jsem nasel za 150 hkd pokojik pro jednoho. Opravdu malinky, sotva jsem se tam mohl otocit s batohem, ale cisty a me to na prespani stacilo. Zajimave ale bylo, ze po mesici kdy jsem se vracel jsem byl na stejnem hostelu a za stejne prachy me dali o trosku vetsi pokojik.
Jinak souhlas co psali kolegove nahore, ac se to tam na prvni pohled tam zda nebezpecne opak je pravdou, ja se vracel vzdy az po pulnoci a v pohode. Jen me vadilo jak vsude kolem nabizeli hasis. A atmosfera je tam vynikajici to je bez debat. Jen na jidlo jsem radeji chodil jinam na pravou cinu. Co se tyka cen tak me to tam neprislo o moc drazsi nez u nas. Jidlo a pivo k tomu me prislo o trosku drazsi nez u nas(rec je o normalni restauraci). U nocniho trhu je to jeste o trosku levnejsi.

PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 00:07 
VIP

Lucie píše:
Náhodou jsem je potkala u výtahu a ubytko s naháněči nakonec uhádaly ještě levněji, než já přes klasickou rezervaci. Takže kdo rád smlouvá, ušetří.
Sice rád a dlouho smlouvám, ale pochybuji, že bych se dostal pod 50 USD/4 osoby, což jsem měl v rezervaci. Taky asi záleží na denní době, kolem půlnoci se dobrá cena těžko vyhádá.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina