Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 čer 2020 17:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WIZZ AIR nikdy více aneb jděte se WIZZRAT
PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 11:28 
VIP

obvykle 15€ stojí odbavené zavazadlo, které může mít až 32kg.
oproti tomu je trochu větší příručák pěkná drahota. Na druhé straně, lidi jsou na ten rozměr už zvyklí, mají na to nakoupené kufry/batohy..
Myslím, že vedle dřívějšího častého rušení letů Wizz vyrobil další důvod, proč poletím vždycky raději s Ryanem, protože po započítání příplatku za zavazadlo už asi žádná letenka nebude cenově konkurenceschopná a z hlediska komfortu při cestování považuju FR a W6 za +- srovnatelné.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 11:52 
VIP

By mě zajímalo jestli budou u gejtů po 24/10 kontrolovat, kdo si koupil letenku před 4/10 a kdo po :D

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 12:05 
VIP

Viking píše:
By mě zajímalo jestli budou u gejtů po 24/10 kontrolovat, kdo si koupil letenku před 4/10 a kdo po :D

Budou kontrolovat co mas na palubni vstupence a tam uz dnes (pro lety koupene nekdy po pulce cervence) je napsano jestli mas velke, nebo male prirucni zavazadlo.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 12:23 
VIP

No tech 34s snad zadny problem neni.. Ale je fakt, ze kdyz je plne letadlo a vetsina ma jen prirucaky, tak se postupne zabere veskery prostor v binech a letusky pak hledaji misto, kam ty prirucaky narvat. A pak to zdrzeni dela i nekolik minut - dvere se nesmi zavrit, dokud vsichni cestujici nesedi - takove jsou predpisy. V takovem pripade je to duvodem zpozdeni, za ktery muze letecka spolecnost. Od ted za zpozdeni bude moct letiste, pokud nejake zpozdeni bude - letiste se na to nebude ani moct vymluvit, ani italove :-)

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 12:37 
Diskutér

goro píše:
obvykle 15€ stojí odbavené zavazadlo, které může mít až 32kg.
oproti tomu je trochu větší příručák pěkná drahota. Na druhé straně, lidi jsou na ten rozměr už zvyklí, mají na to nakoupené kufry/batohy..
Myslím, že vedle dřívějšího častého rušení letů Wizz vyrobil další důvod, proč poletím vždycky raději s Ryanem, protože po započítání příplatku za zavazadlo už asi žádná letenka nebude cenově konkurenceschopná a z hlediska komfortu při cestování považuju FR a W6 za +- srovnatelné.

Pokud letite dva ci tri a vice tak je dobry napad :idea: si vzit balici folii a izolepu zabalit ty klasicke palubni kufry k sobe a odbavit je za 15 ecek.

Muzete usetrit az 5 ecek na jednom a jeste si vzit tasku sebou na palubu.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 12:43 
VIP

to je dobrej nápad...ještě mě napadá si koupit tu největší obří tašku jak prodávaj tamani nebo jiný, který pak jde složit na malej čtvereček (něco slabýho, co jen udrží příručáky pohromadě) a dát tam x příručáků a pak to jen složit a nazpátek zase stejně..wizz má zminovaných 32 kg na bágl a dost benevolentní max rozměry na kufr, tak proč toho nevyužít..navíc můžete odbavit v příručákách tekutiny a jiné...nejsem si jistej, jestli by totiž ofoliovanej kus vzali jako jedno zavazadlo, takhle v jednom obalu by nemohli říct ani popel.. :lol:

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 13:08 
VIP

A co chtějí dělat s tou nynější klecí na "velké příruční zavazadla", když i ty budou mít jiný povolený rozměr :-D

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 13:14 
VIP

Koupi nove klece za penize, ktere vyberou na tech prirucacich :-)

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 13:58 
VIP

to si ukradnu starou klec do garáže jako památku, kdy jsem lítával s wizzem, protože tomu se zdá být konec...protože libovky jako ryan těžko budou...

vzhledem k tomu, že valnou většinu cest absolvuju sám, případně ve dvou, tak pro mě žádný "pooling" příručáků do jednoho nepřipadá v úvahu...

je to jen zoufalá snaha něco vydělat, protože už teď je jejich finanční situace mizerná, osobně to považuju za začátek konce...

úspora 34 s je naprosto směšná :lol:

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:04 
VIP

daul píše:
No tech 34s snad zadny problem neni.. Ale je fakt, ze kdyz je plne letadlo a vetsina ma jen prirucaky, tak se postupne zabere veskery prostor v binech a letusky pak hledaji misto, kam ty prirucaky narvat. A pak to zdrzeni dela i nekolik minut - dvere se nesmi zavrit, dokud vsichni cestujici nesedi - takove jsou predpisy. V takovem pripade je to duvodem zpozdeni, za ktery muze letecka spolecnost. Od ted za zpozdeni bude moct letiste, pokud nejake zpozdeni bude - letiste se na to nebude ani moct vymluvit, ani italove :-)

Myslim, ze Wizz Air chce vydelat dalsi penize taky na slevach za handling, v pripade, ze bude zpozdeni napr. kdyz letiste nezvladne nastup cestujicich v danem case :?: :roll:

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:05 
VIP

Jako laika by me zajimalo, jestli kdyz si objednam letadlo, zda neco platim. Pac W6 maj pry dle wiki objednano 118 stroju :)

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:30 
Diskutér

krtek píše:
to je dobrej nápad...ještě mě napadá si koupit tu největší obří tašku jak prodávaj tamani nebo jiný, který pak jde složit na malej čtvereček (něco slabýho, co jen udrží příručáky pohromadě) a dát tam x příručáků a pak to jen složit a nazpátek zase stejně..wizz má zminovaných 32 kg na bágl a dost benevolentní max rozměry na kufr, tak proč toho nevyužít..navíc můžete odbavit v příručákách tekutiny a jiné...nejsem si jistej, jestli by totiž ofoliovanej kus vzali jako jedno zavazadlo, takhle v jednom obalu by nemohli říct ani popel.. :lol:

muzes mi osvetlit, jak velka je tamanska obri taska? nedovedu si ji totiz predstavit - neco tak velkeho, ze tam zabalim x prirucaku a zapnu na zip? -ze nepujde videt, ze jsou uvnitr samostatne kufry?

na velka zavazadla rozmery XYZ dana nejsou? pokud na velke kufry limit je, tak si moc nedokazzu predstavit, kdyz folii zabalim k sobe 2 prirucaky-at "na sebe" nebo "vedle sebe", ze by to limity neprekrocovalo.

bohuzel taktez litam sama, takze pro me to nefunguje :( ale namisto 10 za male, radsi 15 za velke a muzu vozit piti, kosmetiku, alkohol a olivovy olej, co hrdlo raci.

Rada bych se zeptala zda mate tipy na zavazadla dle novych rozmeru. Na letisti jsem uz par takovych skorepinovych kufirku na koleckach videla, ale vsechno to byly drahe znacky, a la samsonite :(

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:38 
VIP

to je snad jedno, jestli to půjde poznat nebo ne.. ty prostě odbavuješ jeden kus vcelku a co je uvnitř může být každýmu jedno...nikde v podmínkách nemají napsáno, že zavazadlo k odbavení se nesmí skládat z více menších)..ale upřímně řečeno jsem nemyslel kufry, ale takový ty sportovní tašky přes rameno-ty by měly být úplně v pohodě..jinak je to taková ta umělohmotná taška, co v ní vietnamci převáží ty svoje trika do stánků...nebo kdo je šikovný si může z nějaký látky ušít "obal" se zipem sám dle libosti rozměrů a může být neprůhledný...

jinak teda poskládat to do toho obalu někde v rohu, né před check - inem :)

ale pokud letí človek sám, tak je jasná volba normální kufr k odbavení, to je jasný

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:55 
Moderátor

Volba je jasna.koupime si vsichni takovou tu vestu z ebay co se tam da nalozìt pulka batohu :-)

Akorat me ted mrzi,ze jsem na jare nedal s wizzem ten balkan.tam ma jasne navrh oproti ryanairu co se tyce mist kam leta.

Pro me s novymi podminkami je zajimavy uz jen ten izrael a kyjev a tam plativalo,ze je normal zavazadlo v cenne.

Skoda teto spolecnosti,skrtam si ji ze seznamu.mela pekny letusky (cesky) a vazne peknej dezing

PříspěvekNapsal: 03 říj 2012 14:57 
VIP

petrk píše:
Viking píše:

Budou kontrolovat co mas na palubni vstupence a tam uz dnes (pro lety koupene nekdy po pulce cervence) je napsano jestli mas velke, nebo male prirucni zavazadlo.

Tak jsem na tom defakto vydělal, měl bych mít sice kufr na kolečkách s "klasickými" palubními rozměry nicméně v horní části je kapsa a tudíž mi to tam při jejím naplnění převyšovalo až o 4 centimetry (v nejhorším jsem byl připraven to v případě nepropadnutí klecí omotat provázkem a rozměr bych stlačil :D ).

Takhle mám na letence velké palubní zavazadlo a po 24/10 se vejdu do většího rozměru v pohodě i když jsem si si kupoval letenku za "starých rozměrů".

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina