Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 črc 2020 22:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RENFE - koupě jízdenek
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 16:43 
Diskutér

Už nějakou dobu se snažím si koupit na renfe.com jízdenky na vlak na trať Barcelona-Zaragoza-Madrid, ale bez úspěchu. Vyzkoušel jsem všechny své karty (Visa - mBank, Mastercard - ČS, Visa Electron - AXA), různé prohlížeče (IE, Firefox), různé PC i španělskou a anglickou mutaci renfe.com, ale vždy to skončí chybovou hláškou, že proces nemůže pokračovat.

Máte někdo zkušenost s nákupem jízdenek na renfe.com? Netušíte, co by mohlo být špatně?

Předmět příspěvku: Re: RENFE - koupě jízdenek
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 17:04 
Diskutér

ishu píše:
Už nějakou dobu se snažím si koupit na renfe.com jízdenky na vlak na trať Barcelona-Zaragoza-Madrid, ale bez úspěchu. Vyzkoušel jsem všechny své karty (Visa - mBank, Mastercard - ČS, Visa Electron - AXA), různé prohlížeče (IE, Firefox), různé PC i španělskou a anglickou mutaci renfe.com, ale vždy to skončí chybovou hláškou, že proces nemůže pokračovat.

Máte někdo zkušenost s nákupem jízdenek na renfe.com? Netušíte, co by mohlo být špatně?

Zkoušel jsem to několikrát a taky mi to nikdy něšlo,někdo tu tenkrát psal,že to jejich systém nebere,jenom španělské karty.Jde to přes toto,ale je tam něco navíc :http://www.logitravel.com/

PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 17:35 
VIP

český karty mi při platbách online ve španělsku nebere prakticky nic :cry:

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 15:22 
Diskutér

Hmm, asi to budu muset vzít přes nějakého zprostředkovatele. Hledal jsem i na internetu a koupit jízdenku u Renfe je docela problém, fór na toto téma je nespočet, ale nikde jsem se nedočetl, proč některé karty fungují a jiné ne. Dnes jsem narazil na www.rumbo.es, kde mají moje jízdenky dokonce se slevou € 5 oproti Renfe.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 15:46 
VIP

v dalsom rezervacnom kroku cena namiesto zlavy 5 eur stupne po zapocitani gastos des gestión na priplatok 9 eur :twisted: jedine ze by si mal tarjetu znacky Diners Club, vtedy to bude za 0 :D

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 15:54 
Nováček

hoď mi do SZ nějaký kontakt na tebe (ishu), zatím nemůžu posílat

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 15:58 
Diskutér

pajoo píše:
v dalsom rezervacnom kroku cena namiesto zlavy 5 eur stupne po zapocitani gastos des gestión na priplatok 9 eur :twisted: jedine ze by si mal tarjetu znacky Diners Club, vtedy to bude za 0 :D

Ja si říkal, že v tom bude nějaký háček ... Tak daleko jsem se nedostal, chtělo to nějaké čísla pasů a to jsem nevyplňoval, páč je od spolucestujících nevím a také, pokud jsem dobře četl, tak na renfe jsou jízdenky anonymní, tak nevím k čemu jsou jim ty čísla pasů.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 16:19 
VIP

Vlak je drahej, ve Spanelsku jsem pouzival dalkovy busy ALSA. A tam jdou pouzit karty v pohode :)

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 16:43 
Diskutér

mne to slo v pohode zaplatit slovenskou mbank kartou, stalo to cca rovnako ako bus (alicante - valencia), akurat vlak je pohodlejsi, no nakoniec som to zrusil bo sme sli autom

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 17:02 
Diskutér

cestovatelm píše:
Vlak je drahej, ve Spanelsku jsem pouzival dalkovy busy ALSA. A tam jdou pouzit karty v pohode :)

Vzhledem k tomu, že tam jedem speciálně kvůli AVE, tak vše ostatní neberem. Ono by to mezi Barcelonou a Madridem bylo asi nejlevnější letadlem.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 17:40 
VIP

Tak to jo :) Ale na zeleznici ve Spanelsku jsem cetl jen spatny recenze, i kdyz tohle bude asi jako pendolino a cesky drahy :)

PříspěvekNapsal: 18 led 2012 15:26 
Diskutér

Tak jsem to nakonec koupil přes logitravel.com a špatně jsem udělal. Jízdenky jsem koupil (2.1.), zaplatil kartou, jízdenky došly na email, peníze se strhli z karty. Jaké bylo naše překvapení, když jsme v sobotu v Barceloně došli na odbavení Renfe a tam nám řekli, že jízdenky neplatí, že byly zrušeny (3.1.). Od logitravel nepřišlo žádné upozornění. Po půl hodině vysvětlování/hádání se s personálem Renfe jsme byli nuceni koupit novou jízdenku za plnou cenu (€ 118,5), protože odlet jsme měli z Madridu. Teď mě čeká hádání se s logitravel/reklamace u banky o náhradu peněz na kartu a zkusím i z nich dostat i rozdíl mezi původně koupenou jízdenkou a plnou cenou zaplacenou na nádraží, i když silně pochybuji o úspěchu...

PříspěvekNapsal: 18 led 2012 15:38 
VIP

ishu: Tak toto ti vobec nezavidim, aj ked, ja mam s logitravelom dobre skusenosti.

PříspěvekNapsal: 18 led 2012 15:48 
VIP

Já taky.

A co máš u rezervace v přehledu rezervací?

Mně jednou vystavili každou letenku dvakrát, takže taky strhli dvojnásobek. Pak volali a napravili to, pak ještě opakovaně volali a informovali se, jestli už dorazily peníze zpět na kartu.

Jinak dalších pět rezervací (hotely, lety) bez problémů. Komunikace s nimi byla bez problémů, posílají v den odletu SMS, taky poslali, když se se mnou nemohli spojit, že se mám ozvat. Na korespondenci z jejich webového formuláře odpovídají promptně.

Tak uvidíš, co ti řeknou.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2012 19:46 
Diskutér

Tipy, jak rezervovat vlak ve Španělsku (RENFE). Třeba se bude někomu hodit:
http://www.caminodesantiago.me/board/el ... 13469.html

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina