Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 úno 2020 16:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Austrálie: Tasmánie
PříspěvekNapsal: 01 zář 2011 09:12 
Administrátor

Máte někdo osobní zkušenost z návštěvy Tasmánie. Je ten ostrov zajímavý?

Předmět příspěvku: Re: Austrálie: Tasmánie
PříspěvekNapsal: 02 zář 2011 19:53 
Nováček

No jasně, že je, ale záleží na tom, co tě zajímá. Hobart leží například u moře, ale jeho součástí je Mt. Wellington, která si výškou moc nezadá se Sněžkou. Máš tam divoké pláže, které patří k nejčistším na světě, nejhezčí hory v Austrálii. Máš tam i sníh a na Mt Wellington může napadnout sníh i v prosinci (což je v Au léto). A když si vyjedeš na některé ostrovy nebo na jih Tassie, tak pochopíš, co je konec světa :)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2011 20:18 
Kolemjdoucí

Luko píše:
Máte někdo osobní zkušenost z návštěvy Tasmánie. Je ten ostrov zajímavý?

Overland Trek v Tasmanii je povazovan za nekrasnejsi trek v cele Australii, trva jen 7 dnu. Dnes je nutno se ale na nej dopredu registrovat / drive to nebylo nutne/, chodi se od severu na jih do Hobartu. Doporucuji.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2011 21:10 
VIP

"Koncu sveta"jsou v samotne Australii tisice :) at jsem hledal jak jsem hledal krome čerta :lol: jsem tam nic "extra"nenasel-vse stejne,nebo podobne je i na kontinentu ;) Geograficky zadny rozdil.

PříspěvekNapsal: 18 lis 2012 14:39 
Diskutér

Ahojte,
v marci sa chystame do Australie, 6 az 23.3. Mame v plane zostat najpr v Sydney kde aj priletime okolo 4 dni ale kam potom? Asi by sme si pozicali auto a isli na sever. Ale ako daleko sa oplati ist aby sme neboli stale len v aute? Realne vidim tak 1600 km tam a 1600 spat do Sydney na konci cesty.
Ma niekto tipy kto tam bol v podobnom case?

Předmět příspěvku: Austrálie
PříspěvekNapsal: 11 úno 2013 18:02 
Diskutér

Ahojte o mesiac letiem do Australie ako turisti a chcem vybavit viza. Nas sa tykaju Evisitors viza, ze? dakujem velmi pekne za odpoved.

Předmět příspěvku: Re: Austrálske turisticke víza
PříspěvekNapsal: 11 úno 2013 18:10 
VIP

makromolekula píše:
Ahojte o mesiac letiem do Australie ako turisti a chcem vybavit viza. Nas sa tykaju Evisitors viza, ze? dakujem velmi pekne za odpoved.

http://bit.ly/VPygiu

Předmět příspěvku: Re: Austrálske turisticke víza
PříspěvekNapsal: 11 úno 2013 18:18 
Diskutér

Dakujem :D ;) :)

Předmět příspěvku: Re: Austrálie
PříspěvekNapsal: 09 dub 2014 07:52 
Diskutér

Plánuji 5 dní v Alice Springs a Uluru. Nemáte někdo tipy, co vynechat/nevynechat? Doporučujete raději půjčit auto nebo přes agenturu? Díky za každý tip! ;)

PříspěvekNapsal: 09 dub 2014 17:31 
Moderátor

kuk píše:
Doporučujete raději půjčit auto nebo přes agenturu? Díky za každý tip! ;)

Zkus otázku specifikovat přesněji. Tohle mi přijde jako "Mám si koupit deset deka salámu, nebo raději vymalovat obývák"?

PříspěvekNapsal: 09 dub 2014 17:49 
VIP

kuk píše:
Plánuji 5 dní v Alice Springs a Uluru. Nemáte někdo tipy, co vynechat/nevynechat? Doporučujete raději půjčit auto nebo přes agenturu? Díky za každý tip! ;)

Ahoj, tohle jsme presne absolvoval.

Pokud chces jet z Alice Springs na Uluru musis mit auto 4x4.. mysme to meli pres Billiger-mietwagen.de.
Je to ale kus cesty a uplne odlehle, tak doporucuji nejet za tmy. Jinak cestou jsme stavili v Gran Canyon.. Krasny..

Kdybys potreboval nejake dalsi informace, dej vedet.. ;)

PříspěvekNapsal: 10 dub 2014 11:21 
VIP

Tak Myshu to cele trosku popletl a zkreslil :) je potreba ty info davat fakt presne,protoze to pro nekoho muze byt zasadni rozhodnuti ;) omlouvam se pokud neznam australsky Gran Canyon,typuji ze byl myslen Kyngs Canyon,ale to podstatne je ze se z Alice Sp.dostanes k Uluru,Kyngs Canyonu,Katja Tjuta...samozrejme i po krasne asfaltove silnici(Stuart Hwy.) bez nutnosti 4WD,i mnou tolik proklamovana Ernest Gil.Road se da jet s obycejnym autem,(idealni kompromis i cenovy je SUV)na zacatku to je trosku hrbolate(male vroubky ten tlumic nepobere-pak pevna sotolina)jinak Alice je ospale mestecko,rovnou bych vystrelil na Uluru,Kyngs,Katju-je lepsi na turu(4hod.)a nenechat si ujit tu Ernest Gil.Road,zkus procist tohle tema viewtopic.php?f=23&t=1008&hilit=pujceni+auta+v+australii&start=60

PříspěvekNapsal: 10 dub 2014 18:18 
Diskutér

Já budu v Alici S. tři dny...na Uluru využiju nějakou místní cestovku nejspíše na otočku tj. brzo ráno tam a po západu slunce zpět do AS.

No a nějaké doporučení co v okolí AS - West Macdonnell National Park ? stojí to za výlet?

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2014 11:30 
Diskutér

Ahoj,takže právě mě vypekl Tigerair a zrušil mi zpátečku Sydney - Alice Springs(v létě s toto linkou končí!),jediná alternativa je Qantas,ale 700 AUD za to rozhodně dávat nebudu,takže Alici Springs(Uluru) vypouštím!

Takže mám v plánu trhlinu co čtyři noci v lednu 2015 - nemá někdo tip jak je využít ?? Trošku tápu.. Nemůžu s tím hýbat tj.přiletím do Sydney a za ty čtyři noci se musím hlásit v hotelu v Sydney :)

Nechci rozhodně opouštět Austrálii....koukal jsem na Cairns,ale tam to v lednu asi nebude to pravé co se počasí týče,Tasmánie tam je to na auto a já jsem neřidič.. nějaké další nápady ??

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2014 13:08 
Návštěvník

Treba Blue Mountains, ale to asi neni na 4 dny, nebo zaletet do Surfers Paradise a la australsky Miami, nebo se taky podivat na backpackers agentury, nektery nabizely balicky na Uluru letecky ze Sydney za dobry penize...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina