Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 dub 2020 21:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Izrael: Tel Aviv
PříspěvekNapsal: 04 úno 2010 22:33 
Kolemjdoucí

Máte někdo tip s kým a odkud letět v létě (červen,-enec, srpen, září) do Tel Avivu? Dík D.

Předmět příspěvku: Re: Tel Aviv
PříspěvekNapsal: 04 úno 2010 22:38 
Administrátor

Třeba z Prahy s El Al Israel Airlines 8-)

viewtopic.php?f=10&t=471

PříspěvekNapsal: 04 úno 2010 23:09 
VIP

Kámoška tam chtěla...a byl dobrý Easyjet z Londýna, ale teď jsem koukal na ceny a je otázka, jestli to za tu štreku stojí, už je to dražší než začínali... nebo si kup letenky do Damašku jako mi za 3500 a zkus se do Izraele dostat ze Sýrie :-) ... PS:Doufám, že to nikdo z velvyslanectví tuhle debatu nesleduje, jinak mi zítra ty víza asi těžko dají :D

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 07:38 
VIP

Zajda píše:
Kámoška tam chtěla...a byl dobrý Easyjet z Londýna, ale teď jsem koukal na ceny a je otázka, jestli to za tu štreku stojí, už je to dražší než začínali... nebo si kup letenky do Damašku jako mi za 3500 a zkus se do Izraele dostat ze Sýrie :-) ... PS: , že to nikdo z velvyslanectví tuhle debatu nesleduje, jinak mi zítra ty víza asi těžko dají :D

Ze Sýrie? :D Použitelné přechody jsou s Egyptem a Jordánskem...někdy levnou možností je charter do Taby,pak přechod hranicdo Eliatu a busem z Eliatu....

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 08:09 
Diskutér

Royal Jordanian lietaju z Amannu do Tel Aviv 3x denne.
Cena okolo 320€ v akcii obcas 220€ za RT. Asi predsa len ten charter bude lacnejsi :)
Obrázek

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 09:07 
Diskutér

Teraz ma tak napada, ze sa tu dost riesila izraelska peciatka v pase a problemy v arabskych krajinach. Ci nahodou ta ich linka z Tel Avivu nelieta nazad do Amannu prazdna :lol: Ale, to uz je dost od veci. Ono to asi nebude tak horuce s tou peciatkou ako sa pise. Ci mate niekto osobne negativne skusenosti a mali ste problemy pri vstupe do nejakej arabskej krajiny???

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 09:19 
Diskutér

A vraj sa neda chodit so Syrijskou a Libanonskou peciatkou do Izraela:
http://zajazdy.topky.sk/izrael/viac-des ... 73&start=0
Tam si chodia ako cez hranice ako keby to bol Benelux, fakt nechapem...

dusan26 - Izrael ma s Jordanskom mierovu zmluvu, tam to neplati.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 09:27 
Diskutér

pepe.1 píše:
Izrael ma s Jordanskom mierovu zmluvu, tam to neplati.

A stale budu tvrdit, ze to s tym mierom na Blizkom vychode nejde :)

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 09:48 
Diskutér

odpověď pro nadrapsak: air berlin z mnichova, v lete od 253 eur / zpatecni

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 14:07 
VIP

dusan26 píše:
Ono to asi nebude tak horuce s tou peciatkou ako sa pise. Ci mate niekto osobne negativne skusenosti a mali ste problemy pri vstupe do nejakej arabskej krajiny???

Po mne u Emirates chtěli loni pas bez izraelského razítka, jak v Mnichově tak v Bangkoku na cestě zpět.
Problém je v tom, že tohle pravidlo kolem razítek z Izraele není nikde - pokud vím - kodifikované a tudíž nevyzpytatelné ze strany ouředníků zda jej budou nebo nebudou vymáhat. Komplikace mohou nastat už na letišti kdy tě nemusí pustit do letadla z obavy že tě v příslušné arabské/muslimské zemi nepustí dál a oni tě pak budou muset odvézt nejbližším spojem zpět.
Samozřejmě ideální by bylo kdyby alespoň ti rozumnější Arabáši prozřeli a přišli na to že "trestaním" Izraele tím, že budou komplikovat vstup lidem ze třetích zemí trestají především sami sebe.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 14:33 
Diskutér

Hatikva píše:
dusan26 píše:
Ono to asi nebude tak horuce s tou peciatkou ako sa pise. Ci mate niekto osobne negativne skusenosti a mali ste problemy pri vstupe do nejakej arabskej krajiny???

Po mne u Emirates chtěli loni pas bez izraelského razítka, jak v Mnichově tak v Bangkoku na cestě zpět.
Problém je v tom, že tohle pravidlo kolem razítek z Izraele není nikde - pokud vím - kodifikované a tudíž nevyzpytatelné ze strany ouředníků zda jej budou nebo nebudou vymáhat. Komplikace mohou nastat už na letišti kdy tě nemusí pustit do letadla z obavy že tě v příslušné arabské/muslimské zemi nepustí dál a oni tě pak budou muset odvézt nejbližším spojem zpět.
Samozřejmě ideální by bylo kdyby alespoň ti rozumnější Arabáši prozřeli a přišli na to že "trestaním" Izraele tím, že budou komplikovat vstup lidem ze třetích zemí trestají především sami sebe.

Presne tak, trestaju sami seba. Takisto su nezmyslom vsetky tie viza, cla a najma vystupne poplatky. Na CK Bubo sa pise tak samozrejme o prestupe z Izraela do arabskych statov, akoby si boli isti, ze tu peciatku nedostanu. Mozno k cestovkam su zhovievavejsi.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 14:48 
Diskutér

Máte určitě pravdu, je to pakárna. Ale tak si nechte udělat dva pasy, jeden používejte do arabských zemí a ten druhý do zbytku světa a máte po starostech. Dělám to taky tak. Navíc ať jedu kamkoliv, tak vozím oba pasy a každý mám na jiném místě (v dokladech/v zavazadle). Kdybych náhodou o jeden přišel (ztráta, krádež) tak pořád mám ještě jeden doklad totožnosti.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 15:51 
Administrátor

masterview píše:
Navíc ať jedu kamkoliv, tak vozím oba pasy...

Existují i těžké případy, které mají v zásobě tři platné cestovní pasy 8-)

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 16:12 
Diskutér

Luko píše:
masterview píše:
Navíc ať jedu kamkoliv, tak vozím oba pasy...

Existují i těžké případy, které mají v zásobě tři platné cestovní pasy 8-)

tak to jsem měkkej, vozím jenom dva a po Evropě dokonce jenom pas a občanku. Mám co dohánět 8-)

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 20:39 
VIP

Mně popsali hebrejsky půl stránky v pase při zpátečním vstupu z Jordánska do Izraele, nevím co tam bylo, ale v Egyptě na hranicích mě pak dost lustrovali, pak následoval nový pas pro jistotu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina