Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 úno 2020 00:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 15:29 
Diskutér

Toto je asi vychovou rodicu. Kdybych umel plynne mluvit nejakym svetovym jazykem, tak bych se kolikrat ozval. Dohani me k silenstvi to, kdyz rodic dite necha jen tak a ani neresi, proc vlastne to jeho dite rve. Mam ale zkusenost takovou, ze ve vetsine toto nedelaji ceske deti resp. rodice. Mozna cizinci deti vychovavaji s podstatne vetsi benevolenci :-)

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 18:56 
Tazatel

no ruku na srdce,,kdo tady z Vás má dítě?..třeba já s malým cestuji tak 3-5x do roka...pracuji mimo CR tak to ani jinak nejde. Ostatně..chtěl bych vidět Vás, co a jak by jste reagovali na sve dite, ktere se treba jen nudi...a to je ten lepsi pripad...

dokud nezkusite..nevite co to znamena..tak si myslim, že troska tolerance nezabije..

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 19:08 
VIP

Kugito, jistě, minimul z nás má děti, a tak jen tak hloupě kecáme. Není to sice příjemné letět s vřeštícím dítětem, ale nikdy jsem ještě dítku ani jeho rodičům nic neřekl, vždy jsem to překousl.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 19:18 
Diskutér

Děti mám, ale když s nimi cestuji, vždy se je snažím "korigovat", což se víceméně daří. Problém je, že většina rodičů ze západní Evropy, zejména Angličanů, se o to ani nepokusí!!! Absolvovali jsme let z LPA-STN a byl to skutečně zážitek. A ten bordel, co po nich zůstal, byl neuvěřitelný. V té souvistosti mě napadlo, že je to důsledek letání s low-cost společnostmi, kdy létat může skutečně každý, ale chovat se cizilizovaně a ohleduplně k ostatním už umí jen část cestujících :-(

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 19:32 
Moderátor

Souhlas s tomaasem.p - kdyby dělala dcera pětinu toho, co jiné děti rodičů s "volnou výchovou", přizabil bych si ji sám. Jedinou výjimkou je přistávání, kdy změna tlaku u malých dětí je může fakt bolet, takže se i silnému breku nemusí ubránit.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 19:33 
Tazatel

celkem me nektere prispevky open minded cestovatelu prekvapili, takze za sebe: nez se maly narodil, cestoval jsem. dokonce tehotenstvi nam prekazilo vylet do asie, kdy jsme meli koupene letenky, a tak, ted, kdyz mel maly rok, jsme byli 3 tydny v thajsku /vice jsem v praci neurval, thajsko znam/. minuly tyden jsme se vratili a i kdyz mel par slabsich chvil v letadle, za ten cas s nim tam to samozrejme stalo. vlastne to byl cil, uzit si ho tam, kde to mam rad - rodina. mozna nekteri, az to prijde, zmenite nazor, nebo dite nechate doma? asi netreba psat o tom, ze cestovani s ditetem je kapitola sama o sobe, ale krasna.

jinak k tomu letu: byli jsme pripraveni na vse mozne, meli spousta pamlsku, hracek, uspavacich a jinych fint, ale rocnimu diteti jednoduse nevysvetlite, ze ma spat nebo sedet na miste a byt ticho, aby nikoho nerusil, takze tady jde samozrejme i o toleranci ostatnich. nekteri dokonce ve slabsi chvilce /pred pristanim, kdy uz toho ma dost i dospely/ pomohli tim, ze se na nej smali, hrali si a byl klid..

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 19:47 
VIP

Při letu z Malajsie byl největší problém, ale to je asi obecně největší problém při jakémkoliv letu, přistání. Byl tam malý chlapeček, tak 18 měsíců, pochodoval si s maminkou mezi sedadly, hrál si s ovládačem IFE, sem tam pobrekával, když se mi něco nelíbilo, ale dělali jsme na něj opičky, a bylo to celkem OK. Jak říkám, nejhorší je to přistání, kdy to děti bolí ta změna tlaku, a hlavně třebas tento malý nesnášel být připoutaný pásem k mamince. Pořád se kroutil, chtěl se procházet, jenže když ten zlý strejda kapitán zmáčkl čudlík Připoutejte se :-) To on nechápal, a to jste měli slyšet tu vztekající se sirénu :-))) Nakonec jsme to všichni přežili, maminka byla rudá až za ušima, omluvné pohledy házela do všech stran. O nic nešlo, vydržet se to musí :-)

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 19:58 
Moderátor

Pardon, ale cestovat do Thajska s ročním dítětem mi přijde opravdu blbost, když to tedy není nutnost. A ač nemám absolutně vztah k dětem, tak se divím i rodičům, že jsou ochotni připustit takový risk... Stejně tak nechápu, proč se teď s dětma chodí do obchodních center místo na hřiště a proč některé matky ctí heslo: "Mám kočárek, mám zbraň"...

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 20:42 
Moderátor

Lítám s dcerou od 1 roku a když 2 měsíce není ve vzduchu, ptá se, co se děje... Do tropů bych ale malé dítě do 3 let programově určitě nebral, být spolu je fajn, ale příjde mi to jako zbytečný risk pro tak malý organismus. 1. longhaul do Karibiku absolvovala v naprosté pohodě a klidu v letadle ve čtyřech, ale ve stejné pohodě zůstala jen ve stínu palem přímořského resortu. Zkušební pokus, zda vydrží trochu normálního cestování byl dle očekávání odsouzen k neúspěchu. Na střední destinace bez extrémních teplot ale nevidím nejmenší důvod, proč nezasít v potomstvu cestovatelský gen.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 21:22 
Tazatel

Lucie píše:
Pardon, ale cestovat do Thajska s ročním dítětem mi přijde opravdu blbost, když to tedy není nutnost. A ač nemám absolutně vztah k dětem, tak se divím i rodičům, že jsou ochotni připustit takový risk... Stejně tak nechápu, proč se teď s dětma chodí do obchodních center místo na hřiště a proč některé matky ctí heslo: "Mám kočárek, mám zbraň"...

až budeš mít dítě tak poznáš, že jsou veci a činnosti, které na hřišti neuděláš..a partner, jako na potforu, také nemá čas..a na chůvu neni..a co pak?..no vidíš..

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 21:27 
VIP

No já teda nevím, ale rozhodně bych byl dalek toho někoho kritizovat..prostě malý děti řvou, no a? Já jsem jako malý určitě řval taky :-) .... a nejvíc je při přistání a při zapnutí pásu..to přistání chápu, změna tlaku, ale proč dítě tak řve že se mu nelíbí být připoutaný to nevím, vždyť je většinou s mamkou...jinak já mám na děti celek "štěstí", takže jestli je v letadle nějaký, tak sedí většinou vedle mě :-) to chce toleranci...

Přílohy:
20647_1231459340798_1058574266_30577042_1537640_n.jpg
20647_1231459340798_1058574266_30577042_1537640_n.jpg [ 42.47 KiB | Zobrazeno 5010 krát ]

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 22:55 
Kolemjdoucí

Cestování s dětmi mladšími jak 3 roky letadlem je blbost. A ještě ke všemu nějaký long-haul lety :) Jak již bylo zmíněno, takto malým dětem nevysvětlíte, že mají být zticha a za druhý je to pro ně docela nepříjemné a nudí se desetkrát tolik jak dospělý. A když k tomu připočtete vedro někde v Thajsku:)

Ale upřímně mi mnohem víc vadí rozmazlení fakani okolo 6-8let , který vás kopou zezadu do sedačky a jejich rodiče je ani neokřiknou. Takovým rodičům bych dal nejraději přes držku... s prominutím...

Aloha ;)

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 08:24 
Diskutér

Lucie píše:
Pro mě v letadle (i jinde) neexistuje horší věc než uřvaný parchant. Když to jde, tak si záměrně vybírám sedačku daleko od dětí. Když začne něco za mnou řvát a kopat, tak se významně otočím na parchanta i rodiče. Pokud to nepřestane, tak oslovím dítě nebo rodiče a když ani to nezabere, tak raděj rychle odejdu na jiné místo. Pokud by nešlo ani to a byl to dlouhý let, tak asi (jako téměř abstinent) požádám o alkohol.
Divím se, že Ryan ještě nedal speciální fee na dítě například od 0-3 let.... Současně oceňuji, že už tady konečně některé cestovky začaly nabízet hotely bez dětí.

Ja myslím, ze speciálni fee u Ryana je dvojnásobná cena letenky ?

Právě se chystám na booking pro 1 roční dítě a cena letenky u dospělého 10 € je u dítěte dvojnásobná ( 20€ ).
Je to normální ? Dělám to poprvé :oops:

Čekal jsem, že děti budou za poloviční cenu, i když jak psal Goro, někdy bych to ,,řvaní,, tučně zpoplatnil :lol:

Díky za zkušenosti !

:arrow:
EDIT: tak se omlouvám, cena je vždy 20 € u dětí do 2 let
Pouze u tak levných letenek to vypadá, že je dítě ,,drahé,, :)

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 09:10 
Diskutér

Kup malému normální letenku a je to.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 09:33 
Diskutér

creyman píše:
Kup malému normální letenku a je to.

Je jí 23 měsíců.......

Tak jsem chtěl mít jistotu, zda raději místo infants nekoupit children...
Ale pokud pises, ze je adults v pohode, tak to risknu...
Proste nerad bych, jako zminuje goro, platil nejakou pokutu :)

Diky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina