Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 pro 2019 07:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Švýcarsko: Ženeva
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 14:37 
Kolemjdoucí

Ahoj cestovatelé,

plánujeme s partou vyrazit na právě se chystající Ženevský autosalon. Cestu formou letadla jsem už vzdal. 3500 bylo skoro nejlevnější co jsem našel. A plus cesta do Prahy je pro mě docela dost. Nakonec jsme zvolily cestu autem.

Avšak jak zjištuji, doprava byla ten nejmenší problém. Nejsem schopen najít nějaké schopné ubytování. Jedná se mi pouze o přespání, takže klasickej hostel. Což v tak velkém městě je značný problém. Buď jsou vyprodány a nebo stojí ubytování 3tis. osoba/noc což je tedy velká pálka. Až jsem našel ubytování ve francii, asi 17km od ženevy, což vychází na 750kč což už je přijatelné.

Nechystáte se někdo do Ženevy a nemáte nějaký jiný tip na ubytování? Hostels.com, booking apod. jsem prošel a v plánovaném termínu 4. - 6.3.(4 osoby) jsem nenašel nic volného nebo dostatečně cenově přijatelného. Škoda že přes internet se špatně shání soukromé apartmány.Přeji jen je to turistická a horská oblast, tak by něco takového mohlo existovat. Není nějaká stránka pro privaty?

Díky za tipy.

Předmět příspěvku: Re: Ženeva - Autosalon
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 14:45 
Moderátor

Koukněte na F1 na francouzské straně od letiště, do města je to kousek a ubytování levné, parkování u hotelu. Jen se obávám, že hledat ubytování teď , už bude dost problém....

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 14:58 
Kolemjdoucí

Lucie píše:
Koukněte na F1 na francouzské straně od letiště, do města je to kousek a ubytování levné, parkování u hotelu. Jen se obávám, že hledat ubytování teď , už bude dost problém....

Typ ubytování jako formule by byl ideální, ale mužeš mi ještě poradit nějaký web, asi špatně hledám, ale nic kloudného typu formulí a hlavně na francouzské straně jsem nenašel. Viz např. http://www.hotelformule1.com/gb/booking ... list.shtml to je porádně drahé.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 15:14 
VIP

Pri Euru 2008 jsem spal v jakemsi prizemnim hostelu u jezera, kde byla i pizzerie. Na jmeno si uz nevzpomenu, ale bylo to cca 15 km od mesta.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 15:15 
Moderátor

Podle webu Accoru je plno, normálně je tam cena 35E za tri osoby. Jak jsem psala, na dobrou cenu je teď už pozdě. Ženeva je hodně drahá i mimo autosalon.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 15:49 
VIP

Zkus jeste ETAP,ceny jsou od 60 E,ale ta F1 by se prece vyplatila,i kdyby byla dale od Zenevy,sance,ze nebude obsazeno se vzdalenosti zvysuje.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 15:52 
Kolemjdoucí

Díky za tipy. Ta accura je opravdu bezva! Změnily jsme termín an ten poslední termín(11-13.3.) a tam je volno i za oněch 36€ takže to opravdu jde. Samořejmě formule. Ale je to 5km od místa takže je to úplně super. Snad to klapne, ještě nějaká hot letenka za 1500 a je to doma :lol:

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 15:56 
VIP

Kterů F1 z těch 4 či kolika ste vybrali ?

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 15:59 
Moderátor

Tak to mám ještě jeden tip, pokud je to Formule ve Ferney, tak je v tom městečku v sobotu úžasný trh.

Předmět příspěvku: Re: Švýcarsko: Ženeva
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 16:03 
Kolemjdoucí

Nakonec jsme vybrali - hotelF1 Genève aéroport Ferney Voltaire.
Ještě čekáme na potvrzení posledního účastníka ať mužeme udělat rezervaci.

Lucko díky za tip. Neívm sice jeslti po 12hodinovém chození po autosalonu budu mít ještě chuť na trh, ale třeba se zajdem podívat.

Ještě jeden detail. Ohledně storna rezervace, pokud jsem to správně pochopil, tak rezervaci mohu kdykoliv zrušit v den přijezdu nejpozději do 18:00. Pokud tak neučiním a nepřijedu, tak mi strhnou z kreditky vždy cenu za první noc, chápu to správně?!
Lucko ty tu formuli znáš? Je přímo u letiště, snad se tam bude dát usnout u toho hukotu :)

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 16:13 
Moderátor

To bys musel před autosalonem, večer už trh není:-)
To storno chápeš dobře.
Já jsem tam bydlela asi 2 měsíce zpět. Hluk od letiště tam vůbec slyšet není. Personál neumí anglicky. Snídaně se dala přikoupit za něco pod 3E a byla pouze sladká(ale dobrá). Prý tam mají rekonstruované a nerekonstruované pokoje. My měli ten nový a byl super. Koupelny jsou ty klasické boxy a všude bylo čisto a free wifi. V okolí je pár supermarketů.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 16:13 
VIP

Rachot z letadel tam nebyl vůbec, aspoň já sem žádný nevnímal.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 16:39 
Kolemjdoucí

Díky všem za tipy. Pokud se to nebude brát jako spam, postnu sem pak nějaký report z cest a fotky :)

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 17:52 
Moderátor

Kdybyste někdo chtěli dát dohromady ještě jednu skupinku, tak se hlásím. Můžu první i druhý víkend, mohl bych obětovat půlden v práci (třeba vyjet v pátek po obědě, dorazit kolem půlnoci do Ženevy, v sobotu autosalon, a v neděli zpět), nebo tak nějak.

Dám do placu dálniční známku a velkou část cesty klidně odřídím, jenom nemám lidi a auto :-). Psal jsem na Garáž, ale tam jsou všichni chytří když jde o péči o mazlíčka před barákem, ale sednout za volant a někam vyjet, na to už borci nemají (sau je čestná výjimka :-)).

PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 18:04 
VIP

Ale mně vědět nedals... ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina