Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 kvě 2020 22:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Online check-in
PříspěvekNapsal: 10 led 2011 10:30 
VIP

papirak píše:
jj to me taky napadlo:-) Ale jde mi spis jen o tom, abychom vsichni tri sedeli vedle sebe, je mi vcelku fuk, kde to bude.

Tak v tom případě byste museli mít všichni tři ta sedadla pro dlouhé nohy, jinak by tam kluci sedět nemohli, pokud by si nezaplatili předem.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 07:04 
VIP

Ahojte, chci se jen ujistit ohledně online check-in, sice ne s Wizz, s jinou aerolinkou, ale má to platnost obecnou a nenašel jsem samostatné téma (možná jsem nehledal dobře, tak pardon). Když udělám doma check-in, vytisknu si boarding pass, na ten dostanu při fyzické kontrole na letišti razítko. Koupil jsem si zpáteční let u klasické aerolinky, takže to nejsou dva samostatné segmenty. Nicméně pro každý směr je nutno udělat online check-in zvlášť (jak pro let tam, tak zpět). Mám zavazadlo k odbavení, to se patrně někde systém online check-in zeptá, a já zadám. No a když přijdu na letiště, měl by tam být nějaký zvláštní counter, jakože jen pro online check-in, kde odevzdám odbavené zavazadlo, bude mi opatřeno tagem atd... Spletl jsem se? Jen se ujišťuji, nikdy jsem online check-in nevyužil. Díky.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 08:31 
Moderátor

[quote="Joshuaboy"]Ahojte, chci se jen ujistit ohledně online check-in,...

Prakticky jsi to popsal sám. Na letišti je speciální přepážka pro odbavené po netu, tam vezmou zavazadlo a přilepí Ti od něj potvrzení. Tvou letenku někdy u security opatří razítkem, někdy ne. Největší výhodou, zvlášť u lětších aerolinek je, že jednak nestojíš tak velkou frontu (typicky Emirates, LH, BA atd...), odbavení zavazadla je rychlejší, a hlavně můžeš se velmi často odbavit takto např. ráno a odletět večer. Když pak třeba dojedeš přes noc busem do Kualy, nemusíš váhat, kam se zavazadly a užít si města...

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 08:34 
Diskutér

No nekde je na to zvlast counter, Drop in prepazka (nebo tak nejak), nicmene treba v Krakowe jsem sel normalne na checkin prepazku Lufthansy, kde jsem ji ten bagl podal. Nejak mi sice unikal vyznam toho online checkinu (krom toho, ze jsem si vybral mista), ale zadnou jinou prepazku, kde bych mohl jen podat bagly, jsem tam nenasel a i na informacich me s tim posilali normalne na checkin. Takze asi zalezi i od letiste, jak to ma vyresene.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 09:36 
VIP

burito píše:
Joshuaboy píše:
Ahojte, chci se jen ujistit ohledně online check-in,...

Prakticky jsi to popsal sám. Na letišti je speciální přepážka pro odbavené po netu, tam vezmou zavazadlo a přilepí Ti od něj potvrzení. Tvou letenku někdy u security opatří razítkem, někdy ne. Největší výhodou, zvlášť u lětších aerolinek je, že jednak nestojíš tak velkou frontu (typicky Emirates, LH, BA atd...), odbavení zavazadla je rychlejší, a hlavně můžeš se velmi často odbavit takto např. ráno a odletět večer. Když pak třeba dojedeš přes noc busem do Kualy, nemusíš váhat, kam se zavazadly a užít si města...

Mám čekat speciální přepážku konkrétní aerolinky pro online check-in, anebo je pár přepážek, vyhrazených pro online check-in, které fungují pro všechny aerolinky, pro jakýkoliv check-in po netu?

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 09:40 
Moderátor

Každá měla vždy svou, společnou pro všechny jsem nikde neviděl.
P.S. Dobrá je Luftwafe, třeba když Tě odbaví na nádraží v Kolíně a letíš z FRA.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 09:41 
VIP

burito píše:
Každá měla vždy svou, společnou pro všechny jsem nikde neviděl.
P.S. Dobrá je Luftwafe, třeba když Tě odbaví na nádraží v Kolíně a letíš z FRA.

Díky. Já letím s Oman Air z MXP. Uvidíme.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 10:29 
VIP

Záleží spíš jak to má vyřešené daná letecká společnost, nemusí byt nutně extra přepážka pro online check-in. Turkish Airlines tuším že pro změnu lidi odbavené online směruje na business přepážku. Mně to ale bylo blbé tam jít :) a šel sem k běžné přepážce. Tam sa ma enom optali jestli už mám online check-in a bylo to.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 17:24 
Tazatel

Zdravím všechny
chci se zeptat spíše jako laik pokud nevyužiju odbavení před odletem přes internet je to velká nevýhoda?Ptám se proto,že jsem se díval na mou letenku kde je také odabvení přes internet ale nějak se v tom nevyznám.ještě jsem nikdy tuto nabídku nevyužil a přiznám se že z toho mám trochu strach.Letím v červnu z Prahy přes Curych do Chicaga se Swiss air.Díky za rady

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 18:57 
Diskutér

euroman70 píše:
Zdravím všechny
chci se zeptat spíše jako laik pokud nevyužiju odbavení před odletem přes internet je to velká nevýhoda?Ptám se proto,že jsem se díval na mou letenku kde je také odabvení přes internet ale nějak se v tom nevyznám.ještě jsem nikdy tuto nabídku nevyužil a přiznám se že z toho mám trochu strach.Letím v červnu z Prahy přes Curych do Chicaga se Swiss air.Díky za rady

Tak vyhnes se frontam. U nekterych aerolinek, nelze zabookovat konkretni misto predem, lze az u checkinu. Takze to ma vyhodu, ze mas jiste (temer) misto. Jinak pokud cestujes s kufrem, tak stejne pujdes k prepazce, takze to neni nic, co musis mit a muzes se normalne odbavit u prepazky.

U ryanairu/wizzairu je to vec jina, kde se odbavit online musis, jinak budes za klasicky check-in platit.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 20:26 
VIP

Jen bych upozornil, že u Ryanu to je nutnost...tam se on line odbavit musíš..u wizz je výběr, ale samozřejmě finančně zajímavý pro leteckou společnost (10 euro).

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 07:38 
Tazatel

Díky za rady místa v letadle mám už vybrané přímo při koupi letenky.Letím s rodinou tak to byla podmínka nerad bych aby dcera seděla na druhém konci letadla.Proto jsem taky volil společnost Swiss u které to bylo možno.
Odbavení check-in asi nevyužiju pokud to není podmínka stejně budeme mít asi dva kufry k odbavení tak prostě budeme muset vystát frontu.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 09:58 
VIP

euroman70 píše:
Díky za rady místa v letadle mám už vybrané přímo při koupi letenky.Letím s rodinou tak to byla podmínka nerad bych aby dcera seděla na druhém konci letadla.Proto jsem taky volil společnost Swiss u které to bylo možno.
Odbavení check-in asi nevyužiju pokud to není podmínka stejně budeme mít asi dva kufry k odbavení tak prostě budeme muset vystát frontu.

Euromane, já mám taky už od koupi letenky potvrzené číslo sedadla, ale raději udělám online check-in, protože jsem na netu našel několik reakcí, že i když měli lidé již při koupi potvrzenou sedačku, tak nakonec byli moc překvapení, že jim to aerolinka u přepážky změnila a seděli jinde. Sice nechápu jak to je možné, protože jestli jsem správně pochopil princip výběru sedadel u online check-in, tak se nabídne mapa sedadel, a vybrat lze pouze volná místa, nikoliv již rezervovaná, no, ale pro jistotu check-in udělám sám. Nechceme s partnerkou sedět každý na opačném konci letadla.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 10:14 
VIP

Já jsem rozhodně ocenil, že jsem jen přišel a odevzdal zavazadlo u určené přepážky, zatímco u vedlejších na normální odbavení stály dlouhé fronty. (Nevím ale jak to má Swiss v Praze).
Navíc online check-in u Swissu je snadný, přehledný a funkční.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 10:19 
VIP

pavelpmi píše:
Já jsem rozhodně ocenil, že jsem jen přišel a odevzdal zavazadlo u určené přepážky, zatímco u vedlejších na normální odbavení stály dlouhé fronty. (Nevím ale jak to má Swiss v Praze).
Navíc online check-in u Swissu je snadný, přehledný a funkční.

Máš pravdu, taky si myslím, že online check-in má své výhody. Jak jsem četl na netu (budu poprvé dělat online check-in), tak pro check-in po netu je speciální drop-in přepážka, a tam se odevzdá zavazadlo, které Ti zaměstnanci odbaví. Tedy ačkoliv člověk bude muset k odbavení zavazadla, tak by měl být u zvláštní přepážky, nikoliv u té, kde stojí ostatní cestující (a kde mohou být dlouhé fronty). Mohu se zeptat na jednu věc? Když už mám při koupi letenky zarezervované konkrétní sedadlo, tak při online check-in mi systém nabídne/nenabídne interaktivní mapu letadla s možností výběru sedačky, protože již mám svou, ano? Díky.

Naposledy upravil Joshuaboy dne 19 úno 2011 10:36, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina