Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 říj 2019 13:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)
PříspěvekNapsal: 12 led 2010 06:48 
Kolemjdoucí

Ahoj všichni, chystáme se do BKK, máte nějaké zkušennosti s tímto letištěm a transferem do centra? Díky

Předmět příspěvku: Re: Bangkok Suvarnabhumi
PříspěvekNapsal: 12 led 2010 10:52 
Diskutér

ahoj

Z letiště je nejlepši použít shuttle bus, který je pro zaměstnance ale taky pro turisty a dovest se až na konečnou kde jezdí MHD a vzít si bus myslím 551 na Victory monument.Cena 34 THB.
Popřípadě si vzít rovnou z letiště transfer na Koasan Road.Cena myslím 150 THB osoba.

V případě dotazů se ptej.

Michal

PříspěvekNapsal: 12 led 2010 14:26 
VIP

Taxíky (většinou Toyoty Corolla sedan v psychedelických barvách jako reflexní růžová metalíza, oranžová, žlutá-zelená, apod.) jsou v Bangkoku velmi levné a řidiči poctiví - levnější než tuk-tuky.
Na letišti bývají na taxíky ve špičce docela fronty. Vyplatí vyjet do patra kde jsou odlety a odchytit tam taxík, který zrovna někoho přivezl. Trvejte na tom aby se jelo podle taxametru.

PříspěvekNapsal: 12 led 2010 16:17 
Návštěvník

ja bych videl tri moznosti:

1) zdarma shuttle na letistni autobusove nadrazi a pak vzit lokalni bus (napr. zminovana 551) za par bahtu
2) vzit taxi (bud taxametr nebo dohodnout predem cenu tak 400-500 bahtu na Kao San :-)), je mozne objednat u oficialniho taxi stanku (+50 bahtu prirazka) nebo vzit nahore u odletu (pozor na osloveni taxikarema po priletu, je urcite treba predem dohodnout cenu)
3) officialni Airport bus (ma asi ctyri trasy vsechny za 150 bahtu)

letiste je fakt velke...

Předmět příspěvku: Re: Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)
PříspěvekNapsal: 12 led 2010 18:47 
Kolemjdoucí

Upozornil bych na dlouhé čekání na pasové kontrole. My jsme čekali cca 45 min, ale slyšel jsem i o čekání přes hodinu. Samozřejmě jak kdy...
Jinak na té pasové kontrole si každého vyfotí do počítače a při opuštění země pak porovnávají aktuální podobu s touto fotkou.

Cena taxíku vzhledem k vzdálenosti mi přišla ok. Chtěli jsme jet podle taxametru, ale taxikář trval na pevné ceně. Nakonec to ale vyšlo levněji než podla taxametru, protože jsme uvízli v hrozné koloně. Hodně ho to naštvalo, ale sám to chtěl 8-)
Po samotném Bangkoku je nejlepší jezdit metrem nebo skytrainem. Bangkok je jedno z měst s největšími zácpami... :!:

PříspěvekNapsal: 12 led 2010 18:52 
Diskutér

Ahoj czelen

nevim kdy si přiletel a v jakym datumu.

My jsme měli vizum v pasech fotka a razitko a celé to zabralo asi 5 minut.

Je možný když přiletí hodně letadel najednou z ciziny tak jedině vtedy.

ale jinak takové skušenosti.

PříspěvekNapsal: 12 led 2010 18:54 
Kolemjdoucí

Díky všem za užitečné info :idea:

PříspěvekNapsal: 12 led 2010 19:47 
Nováček

Stanoviště Shuttle busu je úplně v přízemí, úplně vpravo, není tam žádná cedule, ale poznáš ji tak, že jsou před ní sedátka jako v laciném kině (respektive cedule tam je, ale není vidět, protože je v protisměru - jezdí se tam vlevo!). Je těžké se doptat, protože místní si dost šlapou na jazyk :?
Taxík není drahý, ale to je tím, že tam je docela levné všechno. Každopádně cesta busem je cestovatelský zážitek, hlavně ten dojezd do centra, kde doprava pěkně zhoustne (poslední 1km jsme jeli asi 20 minut, jinak to jelo slušně rychle).
Přímo do historického centra a oblasti Khao San žádné metro ani Skytrain nejezdí, my jsme se po městě dopravovali buď lodním taxi (ke Král.paláci a do Čínské čtvrti) nebo busy (k obch. centrům...), občas to bylo nacpané, ale vpodstatě to jelo.

PříspěvekNapsal: 12 led 2010 23:40 
Návštěvník

Ty autobusy maji klimatizaci?

PříspěvekNapsal: 04 úno 2010 13:48 
VIP

Nahodou nekdo netusi, jestli se da dostat na letiste z mesta (Silom) pres noc/brzo rano? Letim 7:20, prvni airport express udajne vyjizdi v 5 a to se mi moc riskovat nechce, kdyz odsud, kde bydlim, to jede 45 minut ...

Bojim se ze nezbyde nez taxi, coz se mi nechce, kdyz tu kazdy cizince obira, jak jenom to jde.

Předmět příspěvku: Přestup Bangkok - Koh Samui
PříspěvekNapsal: 28 črc 2010 19:15 
Nováček

Ahoj , mám prosbu, má někdo zkušenost s uvedeným přestupem, mám čas cca 1hodinu a 40 minut. Stihnu to , dík za odpovědi

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010 20:03 
VIP

A jdes primo nebo musis na checkin?

Nevim, jak je to s primymi prestupy na domestic flights, ale pokud pujdes ven, musis projit imigraci, takze nez vyplnis formular (coz muzes v letadle) a projdes imigraci, nejaky cas to zabere. Kdyz jsem priletel na BKK v 7 rano, tak fronta byla aspon na pul hodiny. Kdyz jsem tam dvakrat priletel v jinou dobu, tak max 10 minut. Pak checkin (u AirAsia jsem taky cekal asi 25 minut jednou), no a bezpecnostni kontrola, tam jsem jednou cekal taky asi pul hodky, jindy zase to bylo hned. Na domestic to zrovna vlastne bylo hodne rychle.

Predpokladam, ze vizum mas vyrizene predem, na letisti to trva tak 15 minut, pokud pred tebou nikdo neni (coz byl muj pripad).

Takze tezko rict, jestli musis ven z tranzitu, tak to snad stihnes, ale extra casu mit nebudes. Na druhou stranu, verim, ze na imigraci i na bezpecnostni kontrole (prip na checkinu) se par lidi necha predbehnout, kdyz je poprosis. Asi bych se toho nebal.

Ja takhle prestupoval jednou na let do Chiang Mai, mel jsem 2.5 hodiny cas, pricemz jsem psal AirAsii na fb, co doporucujou, jestli to staci, napsali mi, ze je nestale pocasi, at si radsi booknu jiny let. Ale ve vysledku jsem za nejakych 40-50 minut prosel vsim, cekani na zavazadlo (to jsem zapomnel jeste ve tvem pripade napsat), imigraci (vizum jsem mel), checkin, kontrolu a jeste jsem se na letisti pak skoro dve hodiny nudil.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010 21:23 
Diskutér

Z letiště Suvarnabhumi od konce května funguje z ve zkušebním provozu nadzemní dráha (skytrain), a to do centra Bangkoku.
Po-Pá 7-10 a 16-19 hod. Cesta trvá necelých 20 minut.

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 15:27 
Kolemjdoucí

stepik píše:
Z letiště Suvarnabhumi od konce května funguje z ve zkušebním provozu nadzemní dráha (skytrain), a to do centra Bangkoku.
Po-Pá 7-10 a 16-19 hod. Cesta trvá necelých 20 minut.

Tak uz snad funguje v normálním provozu, viz. http://www.mzv.cz/bangkok/cz/zpravy_a_u ... ojeni.html

ale chtelo by to overeni od nekoho :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 15:57 
Tazatel

http://ind.xf.cz/

tady to je také potvrzeno

je třeba najít levnou letenku :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina