Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 čer 2020 19:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zug zum Flug - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010 10:24 
Kolemjdoucí

Ahoj,

nemáte prosím někdo zkušenosti s jízdenkou Zug zum Flug, kterou dává cestocka 1-2-fly k zájezdům?

Zajímají mě tyto věci: Dostanu ji zdarma, nebo si ji musím přikoupit k ceně zájezdu? Na jaké vlaky a kde ji mohu použít? Vztahuje se i na přepravu MHD z nádraží na letiště (konkrétně v Norimberku)? Co s tou jízdenkou musím udělat, než pojedu? Je potřeba ji někde nechat potvrdit, nebo to funguje normálně jako síťovka?

Díky za info, mějte se!

Předmět příspěvku: Re: Zug zum Flug - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010 14:01 
Diskutér

Nazdar

Dostaneš poštou anebo od cestovky knižku.tam mas letenky, voucher na ubytování, a taky zug zum flug.
Je to individualne u každeho zajezdu.nekdo to je v cene nekde si to musis přikoupit.
Pruvodčí ti jeden kousek veme.Pozor plati to až od nemeckych hranic.A jen na vlaky DB:Mužeš jet vším mimo ICE SPRINTER.
Ale když letiš z NUE nechapu Zug zum Flug.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010 14:28 
VIP

Dostaneš ji, pokud cestuješ s cestovkou patřící pod TUI.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010 15:58 
Kolemjdoucí

No a na vlaky Vogtlandbahn to neplatí? Protože snad neexistuje přímej vlak, kterej by do Norimberka z Česka jel a byl by pod DB... Chtěl bych R350 Karlem Čapkem, ale píše to, že to patří v Německu pod Vogtlandbahn... Díky.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010 17:32 
Diskutér

Normalne to neplati ale mam zkušenost, že to plati

Jeli jsme z Mnichova do Regensburgu a nikdo nam nic neřekl.Ale oficialne to snad plati jen pro vlaky DB.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2010 20:18 
Kolemjdoucí

A můžu přestupovat? Když mi píšete, že mi průvodčí tu jízdenku vezme, jak mám přestoupit?

PříspěvekNapsal: 19 kvě 2010 06:24 
Diskutér

Jo mužeš.

Jsou tam dve ty same jizdenky na každej smer.A když potrebuješ tak mu řekni at ti to necha, že budeš přesedat víc

A platí to i na MHD na letiště v tom, kterým měste.Taki na MHD to mužeš použít

PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 10:33 
Nováček

info z Zug zum Flug -pokud koupíte zájezd na poslední chvíli, podle slov CK méně než 9 dní před odletem,dostanete jen jednosměrný lístek naplatný při cestě zpět.(já jsem koupil 15 - tohle datum je i vytištěno na voucheru, odlétám 28 a už jsem dostal jen zpáteční voucher, z Norimberku ), takže pokud bych chtěl vlakem (ne),tak je nutno lístek na cestu tam koupit.
, www.1-2-fly.com/index.php?id=5307&tx_tu ... rapper_pi1[pageId]=1839 Das "Zug zum Flug"-Paket ist bei allen 1-2-FLY Buchungen aus diesem Katalogangebot, die bis 9 Tage vor Reiseantritt getätigt werden, inklusive. Bei kurzfristigen Buchungen (ab dem 8. Tag vor Abflug) ist der DB Fahrschein und das Beiblatt "Fahren und Fliegen" nur für die Rückreise gültig.

PříspěvekNapsal: 19 led 2011 22:56 
VIP

může mi prosím ještě někdo potvrdit jak platí zug zum flug...veskrze jsou 2možnosti jet ráno 4:11 ze schwandorfu, ale provozuje to ALEX, stejně jako Einsteina a Husa, na která platí ale normální bayern ticket, druhá možnost je EN phoenix ten má německý vagony do frankfurtu ale považuje se EN za vlak DB...momentálně je to otázka bytí a nebytí pokud by nás vykázali je to vyhozenejch mnoho euro a kdyby jsme to museli platit na místě tak by jsme se při běžných cenách vlaků nedoplatili....děkuju ja už chci vypadnout :)

PříspěvekNapsal: 19 led 2011 23:08 
VIP

na ALEXy to platí, na EN (v Německu CNL) musíš mít rezervaci a ta tuším není z nejlevnějších

koukal jsem na ltur.de a tam jsem tu podmínku s jízdou tam nenašel, povedlo se to někomu?

PříspěvekNapsal: 19 led 2011 23:34 
VIP

lukaskr píše:
na ALEXy to platí, na EN (v Německu CNL) musíš mít rezervaci a ta tuším není z nejlevnějších

koukal jsem na ltur.de a tam jsem tu podmínku s jízdou tam nenašel, povedlo se to někomu?

jajaj tak na čd mi řekli že rezervace stojí 15e, takže EN padá jedině vyrazit už zítra po obědě a jet deníma vlakama...do ICE bych se ml dostat ne rezervace je povina jen na některých vlacích a viděl sem, že tam byly i lidi na stojaka..

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 00:03 
VIP

v ICE je rezervace povinná jen v ICE Sprinter, kterej ti stejně těžko padne do rány a stejně s ním asi ani nemůžeš jet.

teoreticky by to mělo platit i na DB bus do Norimberka, je k tomu potom třeba dokoupit jízdenku Praha-Waidhaus Gr., ale ta vyjde na 19 Euro, levněji jsem to nenašel, což asi není moc zajímavá alternativa.

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 04:28 
VIP

poja píše:
může mi prosím ještě někdo potvrdit jak platí zug zum flug...veskrze jsou 2možnosti jet ráno 4:11 ze schwandorfu, ale provozuje to ALEX, stejně jako Einsteina a Husa, na která platí ale normální bayern ticket, druhá možnost je EN phoenix ten má německý vagony do frankfurtu ale považuje se EN za vlak DB...momentálně je to otázka bytí a nebytí pokud by nás vykázali je to vyhozenejch mnoho euro a kdyby jsme to museli platit na místě tak by jsme se při běžných cenách vlaků nedoplatili....děkuju ja už chci vypadnout :)

O variantě dojet busem do Drážďan (SA, Orangeways) a odtamtud pokračovat s ICE rovnou do Frankfurtu jsi nepřemýšlel?

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 08:45 
VIP

Hatikva píše:
poja píše:

O variantě dojet busem do Drážďan (SA, Orangeways) a odtamtud pokračovat s ICE rovnou do Frankfurtu jsi nepřemýšlel?

to sem teda nepřemýšlel, protože tam jezdí co 2hod EC...jen je blbý že to nejde přes noc a nedá se tedy briskně reagovat

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 11:22 
VIP

U toho EN je ještě taková vychytávka: asi 2 vozy do Berlína jsou bez místenky, tzn do Berlína se dá dostat jako běžným rychlíkem / EC, ale přijíždí to tam kolem půlnoci, takže je to celkem nepraktické. Stejně tak se dá dostat i do Erfurtu (kde se asi 2 vozy zamknou a jedou zamčené do Frankfurt/M Süd, kde se opět odemknou pro místní frekvenci.

Nevím jak striktně to kontrolují jestli tam někdo nezůstal, třeba by se toho dalo využít, ale na druhou stranu jsou němci na tohle celkem precizní.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina