Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 srp 2022 00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 31 led 2022 11:21 
Moderátor

Nevím, kolik zdejších uživatelů již má jakékoliv přímé zkušenosti s plněním pojistného přes booking, ale domnívám se, že zatím málo (naštěstí). Není to vše vypovídající, leč na trustpilotu nejsou obecně právě příznivé recenze...
https://www.trustpilot.com/review/cars.booking.com

PříspěvekNapsal: 03 úno 2022 13:58 
VIP

ahoj všem,

nevíte jestli v Dominikánské republice je nutné mít k připojištění ještě tu jednu složku navíc, co chtějí v USA, teď nevím přesně co to je, ale běžné pojišťovací agentury icarhire atd to nemají zahrnuté a musí se připlácet.

Save time at the rental counter by adding Collision Damage Waiver-Theft Protection (CDW-TP) and Third Party Liability Protection (TPL). The purchase of these coverages will be required unless you show proof of coverage or purchase the Alamo Protection Package (APP) which includes CDW-TP and TPL. Please be aware that most auto insurance policies from outside the country of rental do not provide coverage in the country of rental. Liability insurance purchased on third party travel websites and credit card TPL policies are not accepted.

Alamo v PUJ.

Teď koukám, že WWI v Dominikánské rep. ani nejde :(

PříspěvekNapsal: 03 úno 2022 14:15 
VIP

lukaskr píše:
ahoj všem,

nevíte jestli v Dominikánské republice je nutné mít k připojištění ještě tu jednu složku navíc, co chtějí v USA, teď nevím přesně co to je, ale běžné pojišťovací agentury icarhire atd to nemají zahrnuté a musí se připlácet.

Save time at the rental counter by adding Collision Damage Waiver-Theft Protection (CDW-TP) and Third Party Liability Protection (TPL). The purchase of these coverages will be required unless you show proof of coverage or purchase the Alamo Protection Package (APP) which includes CDW-TP and TPL. Please be aware that most auto insurance policies from outside the country of rental do not provide coverage in the country of rental. Liability insurance purchased on third party travel websites and credit card TPL policies are not accepted.

Alamo v PUJ.
Ten nejvyšší balíček od WWI má CDW/TP, tedy nejenom spoluúčast. Ale povinné ručení SLI/TPL nemá nikdo a to je problém. Nevím, jak v DR, ale třeba v Kostarice je povinné ručení téměř vždy nějak fikaně navázáno na spoluúčast a nejde koupit 100% krytí z povinného ručení samostatně, pouze 80%. Tu vojebávku mají tak vymakanou, že, pokud nejsi fakt velký střelec, si musíš koupit to jejich předražené povinné ručení i havarijní pojištění s nulovou spoluúčastí a to tvoje externí ti je k prdu.

Naposledy upravil schwott dne 03 úno 2022 22:25, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 03 úno 2022 14:25 
VIP

schwott píše:
lukaskr píše:
ahoj všem,

Alamo v PUJ.
Ten nejvyšší balíček od WWI má CDW/TP, tedy nejenom spoluúčast. Ale povinné ručení SLI/TPL nemá nikdo a to je problém. Nevím, jak v DR, ale třeba v Kostarice je povinné ručení téměř vždy nějak fikaně navázáno na spoluúčast a nejde koupit 100% krytí z povinného ručení samostatně, pouze 80%. Tu vojebávku mají tak vymakanou, že, pokud nejsi fakt velký střelec, si musíš koupit to jejich předražené povinné ručení i havarijní pojištění s nulovou spoluúčastí pojištění a to tvoje externí ti je k prdu.

Jo, tak to bude asi podobné i v tomto případě, proto v Dominikáně WWI nepřipojišťuje. Ta jejich pekyč je za 26E/den, což je půlka půjčovnýho.

PříspěvekNapsal: 07 dub 2022 09:27 
VIP

Tak přidam moji zkušenost s půjčením auta v Ekvádoru. Přiletěli jsme do UIO a odletali z GYE. Moc velký výběr nebyl, tak jsme zvolili Localizu, která měla poměrně malý poplatek za OW cca 100 USD. Po příletu jsme na letišti u přepážky vyřešili papíry (jejich plné pojištění jsem odmítl, že mám svoje od worldwideinsure.com), nechám si zablokovat 550 USD spoluúčast, a pak nás odvezli na pobočku kousek od letiště k převzetí auta. Tam stál pikolik, který neuměl ani slovo anglicky, já zas umím jen 10 slov španělsky. Chci po něm nějaký předávací protokol, neví a volá babě na letiště. Ta mi po telefonu vysvětluje, že všechno je nafoceny, takže není nic potřeba, ale jestli chci, tak ať si to radši nafotíme. Nafotili jsme a vyrazili.
Všechno bylo v pohodě, ale 3 dny před koncem nám ruplo čelní sklo. Neřešíme, mám přeci pojištění.
Při vrácení auta v GYE ukazujeme prasklý sklo, říkali jsme si, že nám strhnou max. 200 USD, jsme přeci v Ekvádoru, ne ve Švýcarsku. Jenže chyba, přinesli mi nějaký rozpočet na výměnu okna za 1000 USD. Ok, mám přeci to pojištění. Zaplatím tedy spoluúčast 550 USD. Chci nějaký doklad pro pojišťovnu. Dají mi něco ve španělštině, pro jejich pojišťovnu s popisem pojistné události, děláme fotky a beru si i ten jejich rozpočet.
Doma si v klidu na webu založím pojistnou událost a nahraju tam všechno co mám. No a ejhle, pojišťovna po mě chce předávací protokol, který samozřejmě nemám. Zkouším kontaktovat Localizu přes whatsapp. Řeším to s babou v UIO i v GYE, naposilaji mi všechny papíry co tam mají, takže ty stejný mám i já, ale žádnej protokol. Pač ho asi nemají...
Takže poučení pro příště! Bez předávacího protokolu neodjizdet z půjčovny!
Dám vědět jak to dopadlo s pojišťovnou.

Tak dopadlo to dobře! Po 4 měsících mi WWI poslalo 550 USD, teda 493,90 EUR na účet.
Pravdou je, že v březnu jsem jim poslal ne moc hezký zprávy, tak se asi vzpamatovali a začalo se něco dít. Předtím mi pořád psali, že čekají na doklady od autopůjčovny, to jsem věděl, že je už dávno mají. Nakonec přeci jen spokojenost. Aspoň vím na co si dát příště bacha! Další zkušenost k nezaplacení.

PříspěvekNapsal: 07 dub 2022 12:36 
Moderátor

Já takhle v Tanzánii neměl ani smlouvu, natož předávací protokol. Prostě smlouva vzniká zaplacením. Nakonec to pojišťovna taky zaplatila, ale bylo to napínavé.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2022 13:17 
Diskutér

Tak mě došel email od Malťanu (RiverSideInsurance Malta) o prodloužení ročního pojištění spoluúčasní, tak celej veselej na to klikám a chci prodloužit a oni mě jen suše oznámí: "At the present time we are unable to offer you an Annual policy due to regulatory and licensing constraints."

Takže nabízejí jen single trip policy, tak přikládám slevový kód: RMM2350
https://riversidemalta.com.mt/car-hire-insurance

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2022 14:33 
Diskutér

našel někdo něco jinýho než WWI a Malťany ? pro UK residents jich jsou mraky, ale pro nás v Evropě nic. Proč jim to nestojí za rozšíření působnosti ?

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2022 19:02 
VIP

nickcarter píše:
našel někdo něco jinýho než WWI a Malťany ? pro UK residents jich jsou mraky, ale pro nás v Evropě nic. Proč jim to nestojí za rozšíření působnosti ?

No je to přesně tak.
Dělal jsem celkem důkladnou rešerši a nic použitelnějšího než WWI jsem bohužel nenašel.
Pro UK a občas pro Irské residenty, pro EU ale fakt nic není.

Resp. něco umí axa, která to v různých klonech nabází přes hromadu dalších brandů a spolupracujících produktů (většinou banky a různé fintechy), ale má to podmínky, které praktickou použitelnost defakto vylučují (např. na sebemenší skrábnutí mít zprávu od policie, apod).

Takže já zůstávám u WWI a smutně vzpomínám na icarhireinsurance.. ti byli bezkonkurenční..

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2022 12:29 
Diskutér

Ešte https://carinsurent.com/ by mal byť aj pre neUK rezidentov, ale cenovo je tam ročná Európa drahšia, ako ročný svet u WWI.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2022 14:35 
Diskutér

Oživíme téma před létem prosím. Kde tedy aktuálně nejlépe sjednat vlastní pojištění spoluúčasti na půjčená auta? Má někdo zkušenosti se sjednáním (a případně likvidací pu) u Axa? Jde mi jenom o Evropu.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2022 15:11 
VIP

Ja budu zrejme uzavirat na rok Evropu u http://www.worldwideinsure.com

PříspěvekNapsal: 30 čer 2022 23:28 
VIP

S worldwideinsure se akorát budu snažit vyřešit událost. Před rokem, když jsem sjednával, nebyly skoro žádné zkušenosti, od té doby jsem slyšel nějaké pozitivní, bohužel více negativních - půjčovny nedodávají dostatečně detailní podklady, bez kterých půjčovna nechce plnit.

Měl jsem poškození auta u Hertzu v Botswaně. Došla univerzální faktura na damage, pojišťovna chce itemized repair list. Od Hertzu došlo současně, že mám 30 dní na claim, pokud něco nesedí, avšak na třech mailových adresách nikdo na žádost o itemized repair list nereaguje :roll:

PříspěvekNapsal: 25 črc 2022 12:27 
Diskutér

Toto by tiež malo fungovať aj pre neUK rezidentov

https://www.directcarhireexcess.com

len neviem dohľadať žiadne recenzie... Patrí to pod nejakú juhoafrickú bankovú finančnú skupinu...

Pri všetkých negatívach WWI, asi tú ročnú poistku budem musieť obnoviť zase u nich.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina